ORANJE BOVEN RONDJE KUNST MOERKAPELLE "NIKS STRIJKSTOK, ALLES IS VOOR DE-REIS-VAN-HET-JAAR" VLOTTE START BZAV-TOERNOOI WEENSE AVOND VERGADERING PROGRAMMARAAD BCNZ KLEDINGACTIE VOOR HET OUDE NOORDEN PASTORAAT Hart van Holland 10 mei 2006 Seniorenreis Moerkapelle: bestemming onbekend Van 55 tot 90 OPBRENGST COLLECTE Kerk)- Moerkapelle - "Rondje Kunst" organiseert voor zaterdag 20 mei van 10.00 tot 16.00 uur, in samen werking met Atelier Artistique voor de vierde keer een kunstroute door Moerkapelle en Zevenhuizen. Veer tien kunstenaars tonen met plezier hun kunstwerken, in de meeste ge vallen bij hen thuis. Bezoekers kun nen genieten van teken- en schil derwerk in aquarel, olieverf acryl, pastelkrijt, potlood en surfacede- sign. Beeldhouwwerken in marmer, hout, diverse steensoorten, cha- motteklei, brons en tin. Digitale fotocollages, boekbinden/boekres tauratie, goud- en zilversmeden. De bezoekers kunnen rekenen op deskundige uitleg over de diverse werkwijzen. In veel gevallen zijn kunstwerken ook te koop. Vanaf zaterdag 13 mei is gratis een route boekje af te halen bij De Fotoboetiek aan de Dorpsstraat 28 in Moerkapelle, bij Bibliotheek Zevenhuizen aan Dorpsstraat 87 in Zevenhuizen en bij Ineke van der Vlugt aan het Oogstpad 7 in Moerkapelle. Voor meer informa tie: 079-5933500. Moerkapelle - Voor de achtste keer op rij krijgen de 55-plus- sers van Moerkapelle dinsdag 16 mei de kans mee te gaan met de jaarlijkse busreis, waar van de bestemming ieder jaar weer een verrassing blijft. Een vijfkoppig comité buigt zich jaarlijks over de organisatie van deze reis. Initiator en woordvoerder Willem Stormbroek wil een 'hardnekkig gerucht' voor eens en voor altijd uit de wereld helpen. "De deelne mers aan de reis betalen €32,50 per persoon. Als je ziet wat ze daar allemaal voor krijgen moge het duidelijk zijn dat daarvan niet de hele reis betaald kan worden. We zouden zo'n 85 euro moeten vra gen om alles te bekostigen." De organisatie kan gelukkig altijd een beroep doen op veel gulle gevers in Moerkapelle en wijde omgeving. "Wat zijn we blij met onze spon sors. Zo'n zestig bedrijven geven gul voor de senioren van Moerka pelle en ook de gemeente doet een bijdrage van 300 euro. Van de HWZM (Huurderbelangenorgani satie Waddinxveen-Zevenhuizen- Moerkapelle) ontvingen we dit jaar bij hun 10-jarig bestaan een che que van 500 euro, geweldig toch? We stoppen er als comité heel wat tijd in om geld in te zamelen voor de reis. Het is wel een beetje jam mer dat we regelmatig te horen krijgen dat de deelnemers aan de reis toch zelf de reis betalen en de suggestie wordt gewekt als zou er geld aan de strijkstof blijven han gen. Dat wil ik nou weieens uit de wereld hebben." Het merendeel van de Moerkapelse bevolking staat echter pal achter de organisatie van de seniorenreis. Gingen er tijdens het eerste jaar (1999) 45 mensen mee op reis, dat zijn er dit jaar maar liefst 140. Twee grote bussen vertrekken op 16 mei met onbekende bestemming om rond 18.00 uur terug te komen in dorpshuis Op Moer om daar geza menlijk het diner te gebruiken. Dan hebben ze er een fantastische reis opzitten naar diverse attracties, hebben ze onderweg een koffie- stop gemaakt (mét gebak), een gezellig lunch gehad en is er intra sen ook een borreltje gedronken! Als in dorpshuis Op Moer nog! gezellig is nagekietst, gedineerde! een afzakkertje is gebruikt, keren de reislustige 55-plussers huis waarts en krijgen ze ook nog eei, attentie mee naar huis. Stormbroek: "Het is altijd weereen gemêleerd gezelschap. De leeftijd' van de deelnemers varieert van 55 tot 90; echtparen, alleenstaanden/ van alle gezindten; dit jaar is erook een echtpaar uit Canada van de partij. Want ook voormalig Moer- kapellenaren zijn van harte wek kom om mee te gaan. En waar het ons als comité om gaat - wij beta len overigens ook gewoon de bij drage die van de deelnemers! gevraagd wordt - is dat ze allemaal een dag hebben gehad waar ze nog lang met plezier op terug k nen kijken. Want voor velen is de jaarlijkse verrassingsreis toch de reis-van-het-jaar." Zevenhuizen - Vrouwen van Nu, afdeling Zevenhuizen houdt woensdag 17 mei haar laatste avond van het seizoen met een Weense-avond. Alle leden zijn wel kom. Gezocht mammoetskelter kwijt sinds 7 mei; omg. Goudsbloemstraat 06-10057950 Moerkapelle - De opbrengst van de collecte van de Nederlandse Hartstichting afdeling Moerkapelle bedraagt 2.175,27. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Moerkapelle - De eerste week van het Moerkapelse BZAV-toernooi kende, mede door het mooie weer, een prima verloop. Alle wedstrij den werden gespeeld in een pretti ge sfeer en ook over de publieke belangstelling hoefde de organisa tie zich niet te beklagen. Wel had die organisatie door het op het laatste moment afzeggen een aan tal problemen op te lossen, het geen met de daarbij behorende hoofdbrekens prima lukte. In de prestatiepoule nam La Baraque de opengevallen plaats in en in de recreatiepoule is Administratiekan toor Veerman een geziene deelne mer geworden. In de prestatiepoule lijkt bekerhou der De Lordd opnieuw kanshebber voor de kruisfinales. In een zeer aantrekkelijk duel zette men het team van Bontenbal met 2-0 opzij. Het Hoogheemraadschapsteam HHSK maakte eveneens een prima eerste indruk door Bozo United met 3-0 te verslaan. In de recreatie poule kende van Ommeren door tweemaal fors te winnen een prima start. Het zeer jeugdige team van Bakkerij Eshuis staat na twee duels op vier punten en lijkt een kandh daat voor de kruisfinales. Al was de 2-2 tegen Vermeer een kleine tegenvaller. Van Bloemisterij Heemskerk lijkt na de 6- winst op Moerkapelse Superboeren ooknoj: het nodige te verwachten. Diezelfde Superboeren en ooktó team van e gebroeders Bac verl ren tweemaal. Deze week wordt het toernoo, voortgezet en is er vrijdag een programma met als afsluiting h Rad van Avontuur. cé De tiende openbare vergadering van de programmaraad BCNZ (Bergschenhoek, Capelle aan aan den IJssel, Nieuwerkerk en Zevenhuizen-Moerkapelle) wordt gehouden op 16 mei in het gemeen tehuis van Bergschenhoek. Op de agenda staan o.a. de kwestie van de regionale tv-zenders en besluit tot het definitief tv-advies voor 2006/2007. Voor meer informatie: www.programmaraadbcnz.nl het Oranje boven of oranje ten onder. Een vraag waar onze twee-eiige dorpjes van boven en beneden de A12 zich nog niet mee bezighouden. Saamhorig klonterden op de 29e van de 4e onze gemeen schappen zich tot een volle Dorpsstraat in Zevenhuizen. Lavend en nuttigend slenterden de stedelijke plattelanders langs de verwachtingsvol le kramen. Kinderen op oude gordijnen legden de basis voor een vermogende toekomst. Bovendien ruimt dat weer aardig op. Ook de wereldwinkel heeft weer wat geld in kas gekregen. Daar kun nen ze nuttig en educatief speelgoed van laten maken en eerlijk gemaakte producten voor inko pen. Het zal nooit echt storm lopen. Plaatselijke schouwspelers zetten een getolereerde grote keel op en schalden door de boxen. Als Meta de Vriesjes deden zij het volk kond van de niet te mis sen activiteiten. Weg in eigen dorp. "Gezellig hè? Wat leuk, hè? Dat dit hier nog kan, hè? Prachtig weer, hè?" Koninginnedag, dat houden we erin. Wie organi seert het de volgende keer? Is dat wel een vraag die speelt? Reacties?: gerardbaaij@hotmail.com (tekst) of ernstw@mail.com (illustratie) Zevenhuizen - Sinds enige tijd steu nen de gezamenlijke diaconiën van de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk het werk van het Oude Noorden Pastoraat. Het Oude Noorden Pastoraat is sinds jaren als kerk actief in één van de arme woonwijken van Rotterdam. Een wijk waar vroeger de havenar beiders in kleine woningen een hechte gemeenschap vormden en na de invoering van de container overslag in de Rotterdamse haven de mensen hun baan en inkomen verloren. Ouderen bleven op een vertrouwde bekende plek wonen, hun kinderen trokken weg. In de betrekkelijk kleine behuizingen vonden met name allochtonen een nieuwe woonplaats. Weinig inko men betekent (met name voor ouderen) geen mogelijkheid om buitenshuis activiteiten te onderne men en isolement. Het pastoraat heeft een ontmoe tingsruimte, "Het inloophuis", waar op de tweede en vierde zon dag van de maand een kerkdienst wordt gehouden. Het 9oec!j kledingproject, waar vaste vrij gers meubels en kleding op 11 adressen aanbieden aan dewi) woners. Om in achterstand ties kinderen en volwassene mogelijkheid te bieden een per jaar op vakantie te gaan den voor beide groepen v weken georganiseerd in land. Buiten het goederenproject d het Oude Noorden Pa*0'* giften en donaties van bui wijk. Omdat er grote be o aan goede kleding hou^e" rfJde coniën van de He 1 Gemeente en de Gerefo kerk op 12 mei en 19 mei i( dingactie, van 19.00 tot 21.00 Woensdag 17 mei van l0^0{ uur is er de gelegenheid c en schone kleding in te het Hervormd Centrum Dorpsstraat 156 (naast Voor meer informatie.u of 06-20492682.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 28