buitenlands bezoek Jaap Starreveld, 'getrouwd' met voetbalvereniging Be Bair VOOR TAFELRONDE 143 GLAS- EN TROMPETBLAZEN OP DORPSTRAATBRADERIE PROGRAMMA BALLON FESTIVAL OPNIEUW ROND Waddinxvener Waddinxveen leeft! CURSUS DIGITALE FOTOGRAFIE BINGO moerkapelle in het nieuws... eÏ* uit Darer|t Valley 'on nCP' Berck-|e Tourquet Duitsbn'i (,Frankrijk) en Unna ZEVENHUIZEN Hart van Holland 17 mei 2006 KERKDIENSTEN - 21 mei Woddinxveen Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur A. van Alphen. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong; 18.30 uur C. de Jong Vesper. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M.D. van der Giessen. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. W.J.M. Vreugdenhil; 16.30 uur Leesdienst. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur ds. J. van Doom. Geref. kerk 9.30 uur N. Reijneveld-Schep; 18.30 uur ds. P. Baane. De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. K. Boersma; 16.00 uur ds. C. Westerink. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Leesdienst. Vrijz. Prot. Gem. 10.00 uur ds. R. van Dijk. Parousia 10.00 uur P. Rullmann. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegen over de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-69S82O. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alieen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda, Jozeflocatie: Jan van Seaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde- ln9en etc.: www.ghz.nl In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... Joop Starreveld is vanaf zijn tie nerjaren vrijwel dagelijks op de velden van de christelijke voetbal vereniging Be Fair (cvv Be Fair) te vinden. In het verleden was hij speler, scheidsrechter en jeugdlei der. Tegenwoordig zorgt hij er voor dat de velden worden onder houden, de kleedkamers en toilet ten schoon zijn en valt hij regelma tig in als er 'allerhande klusjes' zijn. Bovendien is hij begeleider en chauffeur van het G-eiftal van Be Fair. Dit team bestaat uit lichame lijk en geestelijk gehandicapten, die elke week met veel plezier hun trainingen en wedstrijden spelen. Jaarlijks organiseert Be Fair een zogeheten G-toernooi, dat de naam draagt van Joop Starreveld. "Dat is een hele eer," vertelt Joop. "Be Fair zit wel een beetje in mijn bloed. Ik ben lid vanaf 1957. Toen was ik negen en was net in Wad dinxveen komen wonen. De ver eniging is opgericht in 1953, dus je kunt wel zeggen dat ik er vanaf het begin af aan bij ben. Ik zeg wel eens voor de grap tegen men sen dat ik met Be Fair getrouwd ben. Dat het G-toernooi nu mijn naam draagt is een grote blijk van waardering, die ik erg op prijs stel." Herinneringen Joop Starreveld heeft bijna vijftig jaar Be Fair herinneringen. Over de mooiste herinnering hoeft hij geen seconde na te denken. "De kwartfinale die ons eerste elftal in 1977 uit speelde tegen IJsselmeer- vogels. Hoewel ik niet in het team speelde, staat het me nog goed bij. We wonnen toen met 0-1, door een doelpunt van Wouter Roskam. Dat was een machtige tijd, waarin het eerste elftal op redelijk hoog niveau speelde. We hadden al van Spakenburg ge wonnen en keken stiekempjes een beetje op tegen die verenigingen van naam. De winst tegen IJssel- meervogels deed ons erg goed. Helaas verspeelden we later toch nog de promotie naar de tweede klasse." Echte familieclub Joop volgt de verrichtingen van de teams van Be Fair op de voet. "Het is erg gezellig bij de club op dit moment. In de hoogste teams spe len veel jongens die al vanaf de pupillen lid zijn van de club. Er is veel saamhorigheidsgevoel en een lach en een traan worden allemaal met elkaar gedeeld. Bij de thuis wedstrijden is altijd veel belang stelling van andere leden. Het hui dige eerste team is nog volop in de race voor promotie naar de twee de klasse. Het is alweer een span nende tijd dus net als in '77." Om een wedstrijddag goed voor te bereiden is Joop op zaterdag al vanaf half zeven 's ochtends op het veld. Hij controleert de doelen, plaatst de vlaggen en zorgt ervoor dat de accommodatie er netjes uit ziet. 's Avonds om zeven uur zit het werk er op. Bij Be Fair noemen ze hem niet voor niets een 'oer-Be Fair' man. Verhuizing Het is geen geheim dat de jaren van Be Fair in het Sportpark War- naarplantsoen zijn geteld. Binnen afzienbare tijd moet de club ver huizen naar het Centrale Voetbal park aan de Onderweg om plaats te maken voor het nieuwe winkel centrum. Joop Starreveld is op het Sportpark Warnaar groot gewor den. Je verwacht misschien dat hij vanwege de emotionele band met het Sportpark Warnaar fel tegen de verhuizing is, maar niets is min der waar. "Ik kijk er erg naar uit en het kan me eigenlijk niet snel genoeg gaan. Be Fair heeft een kleine zevenhonderd leden. Die moeten allemaal een plaats vin den op drie speelvelden, een trai ningsveld en in acht kleedkamers. Bovendien is de staat van de vel den niet optimaal. Om hogerop te kunnen spelen is een nieuwe accommodatie echt nodig. Aan de Onderweg krijgen we vijf velden, waarvan twee kunstgras, een wetra-veld en twee reguliere gras velden. Goede trainings- en wed strijdfaciliteiten en een moderne accommodatie vind ik veel belang rijker dan de locatie. En zo denken de meeste Be Fair leden er wel over." ^ddinxveen - In 't Zuidhonk wordt aterdag 27 mei bingo gespeeld, rivang orn 20.00 uur, jeugd wordt jen onder begeleiding van een ""'"sene toegelaten. Waddinxveen - Door de vlucht die de digitale fotografie heeft geno men is er op dit gebied veel veran derd. Mensen die beginnen met het fotograferen met een digitale camera, komen voor een groot aan tal vragen te staan. Om op deze vragen een antwoord te krijgen en om meer uit de digitale camera te halen geeft Foto Sjaak Noteboom een cursus digitale fotografie voor addinxveen - Tafelronde 143 7>nween organiseert voor het end van 19 tot en met 21 mei 'oornterna't'onaIe bijeenkomst. uitPnieZejEuromeetin9 nodigde zij Is h Tafelr°ndes uit die net u nxveense 143 in haar Winner hebben. poene u t°men letterliik het ebhon u proeven- Daarvoor a's pPn Waddinxveense colle- akpiin 9evarieerd, verrassend en 3 aar'' weekend samengesteld. oor He °Ver Water' land en Toek UCh!Wachthet buitenlands ntvanqsi a9avond een gastvrij P het hL I66" Van de Tafelaars n bezoek" y°0r 2a*erdag staat olen n -eP'and aan een in een n Pariii- >d9de bierbrouwerij, "bijzor- i- 9°'if 'n de Po'der en erg 7er galadiner in een hooi- Ür°meetinn wordt de loten in r met een brunch afge- Graanhuys. Vorig jaar fietste Tafelronde 143 Waddinxveen voor een goed doel met twee ronde fietsen van de Waddinxveense Hefbrug naar de Towerbridge in Londen. Een van de twee Engelse Tafels die de Waddinxveense leden onderdak bood komt nu naar de Euromeeting. Ongetwijfeld worden herinnerin gen aan deze bijzondere fietstocht opgehaald wanneer de videofilm wordt getoond en de foto's van hand tot hand gaan. Tafelronde 143 Waddinxveen is een vereniging die de onderlinge vriendschap van haar leden bevor dert en die uitwisseling van kennis, ervaringen en meningen onder haar leden stimuleert. Een service- club, dat zeker. Want naast (inter nationale) vriendschap en persoon lijke ontplooiing, is het leveren van een gezamenlijke bijdrage aan de gemeenschap minstens zo belang rijk. Bijvoorbeeld met een project als 'van Brug naar Bridge'. beginners. Speciaal voor mensen die nog niet thuis zijn in de digitale fotowereld wordt er op vier zater dagochtenden verder ingegaan op de feiten en mogelijkheden die digitale camera's tegenwoordig bieden. Dit zal gebeuren in een gezelschap van 8 tot 10 personen in een gezellige en ontspannen sfeer. Tevens worden er praktijkop drachten meegegeven, waarna deze tijdens de cursusdagen beoor deeld en toegelicht worden. Het meenemen van de digitale camera wordt hierdoor aangeraden. Foto Sjaak Noteboom is van plan deze cursus te blijven geven. Mochten deelnemers voor de eerste groep te laat zijn, dan komen zij in aanmer king voor een volgende groep. Voor meer informatie: 0182 612477 of info@foto-noteboom.nl Waddinxveen - Het is zaterdag 10 juni feest in de Dorpstraat. De daar gevestigde winkeliers houden voor de 26e keer een braderie. Tijdens dit groots opgezette dorpsfeest is er van 10.00 tot 17.00 uur voor iedereen van alles te beleven. Zo laat bijvoorbeeld een glasentertai ner- en kunstenaar zien wat je nog meer met glas kunt doen dan eruit drinken of er bloemen in zetten. Bezoekers genieten van een specta culaire demonstratie vol glas- en vuurwerk. Deelnemers aan de show zien hoe 'hun' glas vorm krijgt. Terwijl Ben The Banjoman als zin gende en spelende cowboy op zijn ros opvallend door de Dorpstraat kuiert, toornen steltlopers duidelijk zichtbaar hoog boven de bezoekers uit. Ondertussen klimmen en klau teren kinderen op de super klim- muur. De Partyband kraakt dan hier dan daar elke muzikale noot en zorgt voor sfeer en nog meer gezel ligheid. Ongeveer 90 standhouders bieden hun waar, variërend van kleding tot curiosa, van speelgoed tot snacks aan. Kreater bouwt een poppodium met daarnaast een horecaplein. Voor meer informa tie: www.dorpstraat-waddinx- veen.nl.Verenigingen en stichtin gen die ook een kraam willen huren, moeten er snel een reserve ren. De belangstelling is groot. Voor meer informatie: 0182 61 75 96. Waddinxveen - De Stichting Nationale Feestdagen Waddinx veen (SNFW) heeft het programma van het naar zaterdag 27 mei ver plaatste ballonfestival rond. Van wege de slechte weersverwachting zag de organisator zich genood zaakt op Koninginnedag het festi val met maar liefst 26 hete lucht ballonnen af te gelasten. In de week daarna zocht de SNFW con tact met de ballonteams en de ongeveer 150 passagiers. Sommige teams en genodigden annuleerden vanwege de alternatieve datum hun ballonvaart boven Waddinx veen. Anderen meldden zich juist bij medeorganisator Aerostat aan of boekten alsnog een vaart via www.snfw.nl. Ook op 27 mei vindt het evene ment op het terrein van voetbal vereniging WSE aan de Willem de Rijkelaan plaats. Ruim voordat de ballonnen de lucht in gaan, start het feest al om 17.00 uur met klim- wedstrijden en optredens van de clowns ChoCho Co. Vrijwilligers van de voetbalvereni ging bedienen de bezoekers van achter de eet- en drinkkramen van warme en ijskoude snacks en dran ken. Voor de muzikale afwisseling zorgt de Waddinxveense zanger Irvine. Entertainment van hoog niveau komt letterlijk uit de lucht vallen wanneer twaalf parachutis ten op de voetbalvelden landen. Naar verwachting besluit men rond 19.00 uur of de ballonnen opstij gen. Kort daarna krijgen de piloten en passagiers de laatste informatie van de verkeersleiding. Niet veel later begint het opblazen. In negen jaar tijd is het ballonfesti val in Waddinxveen uitgegroeid tot het grootste ballonfestival in Zuid- Holland. Dit jaar nemen 26 ballon teams uit het hele land en België aan het festival deel. Daaronder bevinden zich acht zogenaamde special shapes. Nieuwkomer is de 'Funny Bunny', een ballon als konijn compleet met flaporen.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 11