ZWEMWATERSEIZOEN GESTART LEERKRACHTEN EENDRAGT IN HOTEL MESJOGGE MAAK HET LEKKERSTE GERECHT EN PRESENTEER DIT OP DE CULINAIRE MARKT MANTELZORGGROEP VOOR MAROK KAANSE MANNEN EN VROUWEN éi pagina 18 Hart van Holland 17 mei 2006 ZEVENHUIZEN - MOERKApÊlTT Actuele informatie oppervlaktewater op www.zuid-holland.nl Internet en zwemwatertelefoon Deelnamebon iiiTü'ie t li üM Dorpsstraat, Ons Dorp Het zwemseizoen is aangebroken. Dit betekent dat de provincie, net als ieder jaar, actuele informatie over de zwemwaterkwaliteit ver strekt. De provinciale zwemwater website is in de lucht en de zwem watertelefoon bemand. Bij de meer dan 100 officiële zwemlocaties, die regelmatig door de waterkwali teitsbeheerders en de provinciale inspecteurs worden gecontroleerd, staan herkenbare borden. Er is ook een nieuwe zwemwaterfolder met algemene informatie en adviezen. Het zwemseizoen duurt van 1 mei tot eind september. Als de water kwaliteit of de aanwezigheid van bijvoorbeeld blauwwieren daartoe aanleiding geeft, neemt de provin cie maatregelen. Dat kan een nega tief zwemadvies of zelfs een zwem- verbod zijn. Geldt er voor een zwemlocatie een maatregel, dan staat bij die locatie ook een ander bord dan het gebruikelijke infor matiebord. Daaronder hangt j bovendien een informatiekastje met daarin een toelichting over de j reden van de maatregel. Op verschillende manieren kan informatie worden verkregen. Via www.zuid-holland.nl/service/1 zwemwater/ Leerkrachten van De Eendragt op toneel: volgend jaar weer? Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - In theater Swanla werd vrijdag 12 mei de musical "Hotel Mesjogge" tweemaal uitge voerd door de leerkrachten van basisschool De Eendragt. De opbrengst van dit optreden is bestemd voor lesmateriaal voor de nieuwe school. "De leerkrachten vonden dat ze ook een bijdrage moesten leveren voor Bob de Bouweend, de com missie die geld inzamelt voor les materiaal voor de nieuwe school". zegt Wim de Roos, directeur van De Eendragt. "Besloten werd om de jaarlijkse Eendragtrevue, die nor maal door de leerlingen wordt uit gevoerd, op zich te nemen. Toen werd al snel gekozen voor een musical. Ze hebben ontzettend hard gewerkt: op zaterdag en op woensdagmiddag is er hard geoe fend." Ook een aantal ouders heeft zich ingezet om de musical tot een succes te maken: de decors waren erg professioneel en de make-up zag er prima uit. De vele leerlingen en hun ouders in de zaal hebben zich prima ver maakt tijdens het hilarische stuk. Leerkrachten met te grote voeten, vingers, oren en neus logeerden in het rare hotel Mesjogge. Allerlei dingen gingen mis: persoonsver wisselingen, maar ook oplichterij en uiteindelijk de goede afloop maakten de voorstelling tot een groot succes. De leerkrachten toon den dat ze goed toneel kunnen spelen en zingen. Blijkbaar hebben ze er zelf ook veel plezier in gehad, want er werd aan het einde van de avond al geroepen: "Misschien tot volgend jaar!" Regio - GGZ Midden-Holland start begin juni in samenwerking met de Zorgvragers Organisatie GGZ (ZOG MH) twee ondersteuningsgroepen voor Marokkaanse mannen en vrouwen (mantelzorgers) die de zorg hebben voor een familielid met psychische problemen dat ouder is dan 18 jaar. Er wordt een aparte groep voor mannen en een aparte groep voor vrouwen geor ganiseerd. De zorg voor een familielid of vriend(in) kan een zware belasting betekenen voor degene die de zorg geeft. Vaak hebben mantelzorgers behoefte aan ondersteuning. Soms krijgen zij zelf lichamelijke of psy chische klachten door de veelal moeilijke taak die op hun schou ders rust. Daarom wordt er een ondersteuningsgroep georgani seerd waarin mantelzorgers infor matie kunnen krijgen over psychi sche en psychiatrische problemen zoals stress, psychosen, depressie of schizofrenie. Tevens wordt bespro ken hoe de mantelzorger aankijkt tegen de ziekte, hoe hij of zij daar mee omgaat en welke oplossingen er mogelijk zijn om de eigen situa tie draagbaar te houden. Tenslotte kunnen deelnemers ervaringen uit wisselen over hun eigen aanpak. In beide groepen wordt rekening gehouden met Marokkaanse opvattingen over mantelzorg. Voor meer informatie: 0182- 563656, 0182-519060, r.vanrooij- en@ggzmiddenholland.nl of nou- raddin@zogmh.nl. Zevenhuizen - Voor de tweede keer vindt zaterdag 10 juni de Culinaire Markt Nederland Smaakt! plaats. Tijdens dit festival wordt het lek kerste gerecht gekozen dat gemaakt is door een van de bewo ners uit de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Wat moet u hiervoor doen en wat zijn de regels: Stuur het recept in naar Culinair Nederland, Dorpsstraat 188. 2761 AJ Zevenhuizen. Per deelnemer/ gezin kan maximaal 1 gerecht mee dingen om deel te mogen nemen aan deze wedstrijd. Alle inzendin gen moeten voor 31 mei binnen zijn; vrijdag 2 juni worden de acht finalisten bekend gemaakt. Deze acht finalisten moeten op 10 juni op de Culinaire Markt aanwezig zijn en hun gerecht op het smaak- festival presenteren. Daar zal een vakjury de gerechten proeven en uit de acht finalisten wordt de win naar bekend gemaakt. De kosten voor deelname aan de wedstrijd zijn ten laste van de deelnemer. Hoe gaat het verder? Op de dag zelf kiest de jury op basis van originaliteit en gebruikte (eventueel Zevenhuizense) produc ten het winnende gerecht. Ze kij ken zowel naar smaak, presentatie, moeilijkheidsgraad, geur, enzo voort. De winnaar wint een diner voor tweer personen in een van de Zevenhuizense restaurants. Over de beslissing van de jury is geen overleg mogelijk en wordt geen correspondentie gevoerd. De acht finalisten gaan ermee akkoord dat foto's die tijdens de Culinaire Markt gemaakt worden, gebruikt kunnen worden voor publiciteit. Voor meer informatie en inzendingen: culinary@pinc.nl of: 06-22197772.Stuur snel uw recept in per mail of via onder staande bon en ding mee daar de culinaire erkenning van Zevenhuizen-Moerkapelle. Doe mee aan de gerechtenwedstrijd op 10 juni in Zevenhuizen, (inzenden voor 31 mei aan Culinair Nederland, Dorpsstraat 188, 2761 AJ Zevenhuizen) Naam (voor en achternaam):. Straat:. Postcode en plaats: TelE-mail adres: Naam gerecht: Recept: (naar keuze los bij te voegen) U. De auto's zagen er niet uit deze week. Een sterke zuidenwind leek Sahara zand hier naar toe te heb ben gebracht. Het bleek echter een enorme stuifmeelexplosie te zijn. De natuur was dit jaar laat, maar zij doet er alles aan om die achterstand rap in te halen waar door alles te gelijk in bloei staat. Het is lente, met temperaturen die je een zomers gevoel geven. En net als de natuur proberen wij in versneld tempo onze schade in te halen. De zomerkleding wordt opgezocht en we gaan er op uit, energie opdoen. Wandelen, fiet sen, sporten, barbecuen, een ter rasje pakken, Nederland ont waakt razendsnel uit haar winter- stand. Deze toevallige samen loop, van het krachtige ontluiken van de natuur en de ideale omstandigheden voor de mens, geeft een veel grotere energie- stoot dan het, bij middelmatige omstandigheden, los van elkaar te moeten opbouwen. Juist op zo'n moment meldt men dat de economische vooruitzichten weer gunstig zijn en gaat Oranje in trainingskamp. Er is sprake van een geweldige synergie. Ook ons dorp heeft hier alle ken merken van. Een geraniummarkt georganiseerd door de Lionsdub spreekt veel meer aan bij mooi weer. Je slentert er over heen en je koopt graag wat. Met slecht weer en een dikke jas aan, zou je hen eerder links laten liggen. De Beautymarkt, net voor de moe derdag, is een schot in de roos bij deze omstandigheden. Het dorp leeft, bloeit op en zet net als de natuur de groei in. De optiek heeft met de heer en mevrouw Hoogendoorn een nieuwe eigen aar. Het is de start van een meta morfose in uitstraling en assorti ment van deze zaak. Even verder op heeft Ronald Rodenburg zijn drogisterijzaak geheel vernieuwd en vergroot. Het is ongelofelijk wat een samenspel van licht, ruimte en indeling kan doen met een winkel. Met een minimale vergroting van de ruimte, is een maximale beleving gerealiseerd. De winkel lijkt wel tweemaal zo groot en het assortiment wel drie maal. De vlaggen en de feestelij ke ballonnen zijn een uiting van de nieuwe energie van de onder nemer. Ook bij Bac hangen bal lonnen buiten. Zij bestaan 60 jaar en willen dit met hun klanten vie ren. Ook zij zijn ondanks deze leeftijd nog springlevend en wil len groeien. De stap die zij gaan zetten naar een nieuwe locatie zal weer een impuls geven aan hun vitaliteit. Alle winkels wor den zomerklaar gemaakt, een nieuw seizoen vraagt weer een andere uitstraling. Zo ook het ter ras van 't Graanhuys. Grote para sols met heaters zorgen ervoor dat de gasten, al vroeg in het voorjaar bij redelijk weer, op het vergrote terras ook in de avond buiten kunnen zitten. Juist op zo'n moment zijn er de asperges. Tientallen kilo's met de hand geschild vinden hun weg naar de gasten. Juist op zo'n moment geven de medewerker(ster)s van de Gemeente gehoor aan de oproep om elders te parkeren. Deze geweldige stap geeft de noodzakelijke ruimte om als dorp aantrekkelijk te zijn. Hun timing is geweldig, want juist op dit moment past voldoende parkeer- mogelijkheden bij de uitstraling Het dorp kent een energie explo sie vanuit synergie. 'Synergie wordt in het van Dale Groot woordenboek omschreven als 'een situatie waarin het effect van twee of meer samenwerkende o gecombineerde organen of font- ties groter is dan de som van de effecten die elk van de organen of functies alleen zou kunnen opwekken.' Simpel gezegd, 1 3 of 4. Een ander woord voo 'synergie' is samenwerking, maar naar mijn idee is het meer. Je kon' samenwerken vanuit een jon j sche basis (b.v. een vereniging/, maar dat levert nog geen 3 o op. Bij 'synergie' komt het van het hart en maakt je inzet het ve schil. Je bent persoonlijk bere om iets te doen of te laten zo het geheel beter wordt. De c0 binatie van natuur, mens en en gie wekt meer op dan de som delen. Het positieve gevoel daarbij naar boven komt, m°e we koesteren. Dat is niet v0° bij de eerste de beste weeiso lag. De uitkomst van 'syner9iehe( namelijk geen toeval. Nee, feit dat de som groter is dan j individu samen zou kun" opwekken, is helaas zo un.e het toeval lijkt. Laten we groei-energie optimaal mze de synergie vasthouden e vooral van genieten. Arno Lamot (arno@lamot .nl)

Hart van Holland | 2006 | | pagina 18