ki Braak - de uine: DAAN VAN LEEUWEN VLOERENSPECIAL: Aarde, water, lucht en vuur Tuin-en terreininrichting te',3'44 HE! ADRES VOOR: Hoogendoorn&Meijer Hoveniers GEBR. SCHELLINGERHOUT BOUWBEDRIJF *SN0EI WERKZAAMHEDEN *FREEZEN *GRASMAAIEN *ENZ. Hart van Holland 17 mei 2006 Bredeweg 15 Waddinxveen 0180-638183 www.edplaizier.nl Ontwerp straatwerk tuintimmerwerken etc. BENTHUIZEN TEL. (079) 331 39 68 331 24 56 NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUDSWERK www.terbraak-dejong.nl Tel: 06-22912450 - tuinaanleg - sierbestrating - ontwerp - tuinonderhoud Bredeweg 15, 2751 GH Moerkapelle TUINONDERHOUD Bierhoogtweg 13a 2761 JH Zevenhuizen Tel. 0180 - 633142 Fax 0180 - 633698 VUUR: de warmte van tapijt - •-.-•"v.- ktT Ontwerp en advies Renovatie Aanleg Dakterrassen Onderhoud LUCHT levendig hout Woon- en tuinwereld Ed Plaizier Bent u op zoek naar: Wuminium en Kunststof fijnen en deuren ■schuifpuien serres en veranda's 'calkonf.ekken Bn eist u een... Perfecte afwerking? ij Zoeterin ax' 079-3622240 De vloer is de basis van je interieur, zo simpel is het, Ze moet passen bij het huis én bij je eigen persoonlijkheid. De vier elementen - aarde, water, lucht en vuur - komen daarbij telkens terug, Wat wordt het? Aarde in de vorm van steen? Gladde materialen met de glans van water? Lucht, de oerbron van levendig hout? Of toch de vurige warmte van tapijt? Bij warmte denk je gelijk aan de geborgenheid van zacht tapijt, Aan lopen op je blote voeten en liggen voor het haardvuur. Aan rulle, gulle poolgarens. Hoogpolig trend Luxueus en aaibaar is duidelijk de trend van nu. Vormgege ven als lange, warrelige polen; in vaktermen frisé of shag geheten. Dergelijk hoogpolig tapijt is bij uitstek geschikt voor loungeachtige ruimtes: de zithoek of de huiselijk ingerichte slaapkamer, Glanzende garens, soms nog doorspekt met een lurex draadje, zorgen ervoor dat het beeld toch licht en luchtig blijft. De nieuwste tapijtstructuur bestaat uit dikke zachte lontpolen met de pluizigheid van chenille garens. Wie tapijt met een retro karakter zoekt, vindt in ton-sur-ton garen- 2761 JE Zevenhuizen Tel. 06-51257148 - www.hmhoveniers.nl melanges een brede keuze. Van zachtaardige naturellen tot diepe aardse kleuren als cognac en chocoladebruin. Stoere structuren Tapijt is van alle markten thuis. Ook wat betreft het zwaarde re werk: gezinnen met kinderen of de werkkamer aan huis. Polyamide velours, met z'n compacte open polen, is een oersterke topper. Zwenkwielbestendig én geluiddempend. Velours kent een enorm scala aan kleuren. Inclusief hippe trendkleuren als stralend blauw, felgroen of fuchsia, Ook ste vig luspool tapijt (bouclé) kan tegen een stootje, In polyamide, sisal en als wollen berber. Die laatste klassieker is weer hele maal terug, in een hele reeks ingetogen natuurtinten. En dan hebben we nog de keur aan fantasie- en ribstructuren: van honingraat tot het overbekende geitenharen ribbeltje. Dat een eigentijdse opvolger heeft gekregen in de vorm van grof gebreide profielribbels. Robuust, maar toch zachtaardig. Praktische kant Velours, bouclé of frisé? Polyamide, wol of toch een natuurve- zel? Om die keuze makkelijker te maken, is het PIT-systeem ontwikkeld (Product Informatie Tapijt). Aan de hand van sym booltjes kun je zien voor welk doel een bepaalde tapijtkwaliteit geschikt is. Bijvoorbeeld 'wonen zwaar gebruik', 'werken' of de bekleding van de trap. Even praktisch is het feit dat modem tapijt standaard voorzien wordt van vuil- en vlekwe- rende finishes. Gaat er wat fout, dan is opdeppen met louter schoon water de aangewezen methode. Zelfs bij rode wijn! Helemaal safe is de keuze voor tapijttegels; die kun je immers per stuk vervangen, Naast de smalle rib kennen we nu ook tal van designuitvoeringen: van hoogpolig tot vlakgeweven, van Japanse streepdessins tot subtiele houtmotieven. "Tl DI Surfvoör een helder overzicht van de huidige .tapijttrends naar www.zachtaanjevoeten.nl, Aan dé hand van foto's, muziek en een tapijttype test ont dek je je eigen tapijtvoorkeuren. Hout dankt z'n groei mede aan lucht, oerbron van het leven. Misschien is dat wel de fascinatie die we hebben met zo'n authentieke vloer, In klassiek parket, maar evengoed in modem laminaat. Tapis en planken Met de terugkeer van klassieke stijlelementen is het aloude tapis parket weer veelgevraagd, in visgraat of een traditioneel blok- of vlechtpatroon, het liefst voorzien van band en bies. Of van moderne inlays waaronder zelfs metalen ornamenten. Ook het landelijke gevoel van planken doet het nog steeds goed. In steeds bredere maten, tot wel 40 cm, Om kromtrek ken te voorkomen worden ze veriijmd tot een meeriaags systeem. Een duidelijke trend is het verouderen van hout. Door behandelingen als stomen of roken wordt de kleur die per; borstelen accentueert de nerven, Nog rustieker ogen de handgeschraapte planken, een bijna vergeten ambacht, Daartegenover staat de meer moderne ritmiek van de 'traver se' vloer die opgebouwd wordt uit dwarsveriijmde stukjes plank. Voor het meer Scandinavisch georiënteerde interieur zijn er nieuwe, witte pigmentlakken ontwikkeld. Laminaat Voor laminaat wordt zeker geen regenwoud gekapt. De kern bestaat uit vezelplaat, een fotoprint doet de rest. Laminaat heeft inmiddels bijna de perfectie bereikt. Te danken aan voelbare reliëfs die in het oppen/lak worden gedrukt. Dat kun nen nerven en noesten zijn, de golven van een handge schraapte plank of de optiek van zaagfoutjes. Kortom, ai die onregelmatigheden die echt hout haar charme geven; vaak gevat onder de term 'vintage'. Hoewel er steeds meer fanta sieprints bijkomen - waaronder expressieve streep- en pop art dessins - toont het meeste laminaat een levensechte kopie van hout. Met de optiek van matte olie of juist glanzen de lak. Eiken, noten en exotische soorten als teak, palissan der en jatoba vertegenwoordigen de trend; net als bamboe en lichtgekleurde iep of berk, De standaard lamel is recente lijk uitgebreid met kleine plankjes voor het leggen van een tra ditionele visgraatvloer, Ook neopreen strips voor 'scheeps dek' en extra brede delen voor een originele planken look behoren tot de noviteiten. Een technische aanwinst is water vast laminaat, geschikt voor keuken en bad,

Hart van Holland | 2006 | | pagina 19