#i i GEMEENTE praat ovw-leden bij over bouw nieuw centrum BASISSCHOOLLEERLINGEN WANDELEN DOOR OUDE DORP CONCERT DE GOUWESTEM ST. JANSKERK BURGEMEESTER GEEFT STARTSCHOT KRÖSTPOP 50+ BINGO IN HET ZUIDHONK KLAVERJASSEN ZOMERBRIDGE BINGO IN DE BOOG WADDINXVEEN WANDELT JAARVERGADERING KW OPBRENGST ROMMELMARKT ROMMELMARKT VOOR KERK Hart van Holland 17 mei 2006 pagina 23 p DINXVEEN/BOSKOOP Leerlingen enthousiast Samenhang bewaken Branchering nnnr Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Het Historisch Genootschap Waddinxveen werkt er hard aan om het erf goed van Waddinxveen te be waren. Om kinderen te attende ren op de rijke geschiedenis van Waddinxveen, organiseert de vereniging deze week een wandeling door het oude dorp. Inzo'n anderhalf uur maken de leerlingen van groep acht van alle Waddinxveense basisscho len kennis met het leven en werken van de mensen uit vroeger tijden. In totaal gaat het om zo'n 300 leerlingen. De wandelingen starten vanaf Kre- ater en gaan door de Dorp straat, de Kerkstraat, de Jan Dorrekenskade en de Kerkweg. De 'historische' wandelingen vin den plaats van donderdag 11 tot en met vrijdag 19 mei in - tot nu toe - prachtige weersomstandigheden. Het Historisch Genootschap heeft de organisatie strak in handen. Bert Witte is coördinator van de wandelingen. Hij vertelt de kinde ren hoe ze moeten lopen en wat de bijzonderheden zijn die ze onder weg tegen komen: "Deze wande ling is een onderdeel van het pro ject 'Waddinxveen van toen naar nu'. Dit is tot stand gekomen in nauwe samenwerking tussen de provincie Zuid-Holland, de Kinderen van de Eben Haëzerschool luisteren vol aandacht naar Bert Witte van het Historisch Genootschap. gemeente Gouda Kreater, de Openbare Bibliotheek Waddinx veen en het Historisch Genoot schap Waddinxveen. Met dit evene ment hopen we de jongeren inzicht te geven in de geschiedenis van hun dorp. De meeste kinderen weten daar namelijk maar weinig van. Daarnaast hopen we als Vereniging Historisch Genootschap Waddinxveen een stukje naamsbe kendheid te krijgen. Tot nu toe zijn de kinderen best enthousiast. Ze luisteren naar wat de gidsen te ver tellen hebben en stellen zo nu en dan kritische vragen. Na de wande ling krijgen de leerlingen een boekje met bijzonderheden over de gebouwen die ze hebben gezien. Bovendien kunnen de leer lingen een vragenlijst invullen. Als alle vragen goed zijn, kunnen ze daar nog een leuke prijs mee win nen." Gouda/Waddinxveen - In de St. I Janskerk wordt zaterdagavond 3 juni een bijzonder concert gehou den met beroemde composities en melodieën. Uniek is de samenwer king tussen het 150 man tellende Cbr. Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem onder leiding van Martin Mans en het 120 man tellen de Rijssens Mannenkoor onder lei ding van Pieter Jan Leusink. Beide mannenkoren en de begeleiding door de succesvolle pianist Jan «ayne staan garant voor een uniek concert. Het concert begint om 9-00 uur zodat gezinnen met jonge kinderen ook kunnen komen. Voorverkoop bij Boekhandel R. mit, Korte Tiendeweg 19 in Gouda: 82-516613 en in Waddinxveen bij kantoorboekhandel Sonneveld aan et Kon. Wilhelminaplein 5: 0182- en de heer A. de Rooij aan oe Akkerwinde 43: 0182-612100 of: ^•degouwestem.nl. De toe- Jangspriji bedraagt in de voorver- °P rs.OO en 's avonds aan de r kT. '0; kinderen tot en met 12 jaar 50% korting. Boskoop - Voor de derde keer wordt op het terrein van Floreant het Kristpopfestival gehouden. Een dag vol attrac ties, eten, drinken en heel veel muziek wordt het zaterdag 10 juni. Ook dit jaar is de opbrengst van het festival bedoeld voor het Boskoopse verenigingsleven. De Stichting Boskoop-sponsor- festival (BSF) organiseert mid dels Kristpop een feestdag voor jong en oud met als doel geld inzamelen voor het Boskoopse ver enigingsleven. Vooraf mogen alle verenigingen en stichtingen die Boskoop rijk is een wens insturen. De opbrengst van het festival, en de hopelijk vele sponsorgelden, moe ten er dan zorg voor dragen dat zoveel mogelijk van die wensen gehonoreerd kunnen worden. Om 14.00 uur geeft burgemeester Rijsdijk het startschot. Letterlijk en figuurlijk want het is tevens het sein voor de sponsorloop om te starten. Onder aanvoering van de vrolijke noten van De Uitblazers zullen de deelnemers hun rondjes lopen. Verder zijn er 's middags diverse springkussens, een rodeostier, hin- dernisbaan, snoepkraam en draai molen voor de kids aanwezig. Tevens zullen er parachutisten lan den op het terrein en geeft fitness centrum Boskoop een spinning- demonstratie. Ook de voetbalfan komt aan zijn trekken. Voor de WK-liefhebbers hangt er een scherm in een tent waar de drie wedstrijden van die dag, waaron der de in de poule van Nederland uitkomende Argentinië - Ivoorkust, te zien zullen zijn. Het Pop-lnn koor trapt de muziek- marathon af. Wereldberoemd in Boskoop en omstreken en altijd in(n) voor meezingpop. Rick's Chick's is een coverband bestaande uit zeven vrouwen en twee heren die nummers spelen van Madness tot Maroon 5. F.R.E.G. is de volgende band die gewoon lekkere, bekende covers speelt. Hierna komt Curfew. Deze band speelt echte rock-covers zoals van AC/DC en Iron Maiden. Dat dit niet zomaar een band is, blijkt wel uit het feit dat deze vijf-mans for matie mee mocht doen met 'The Clash of The Coverbands', een jaar lijkse competitie voor de beste coverband van Nederland op de beste poppodia. Crimson Sky is een jonge band die danig aan de weg timmert en zelfs in het voorpro gramma staat van de Golden Earring. Heden ten dage covers maar ook het betere jaren zeventig werk wordt niet geschuwd. Unde Nobby is een heel ander verhaal. Ongekende Ierse folk muziek met het hoge feestgehalte dat daarbij hoort. Als uitsmijter staat Checkpoint Charlie op het podium. Een professionele tien-mans forma tie, inclusief blazers en alle toeters en bellen, die werkelijk van alles spelen. Van Motown tot de heden daagse popmuziek en alles wat daar tussen zit. Een twee uur durende wervelende en energieke show als slot van Kristpop 2006. Het programma eindigt om 01.00 uur. De entree bedraagt 3,-, kinde ren tot twaalf jaar mogen gratis naar binnen. yac_T,veen pe ondernemers ni9mg Waddinxveen was vori- te 9ast bij de gemeente I. e®n 'edenavond die in het te- ni S 1 var> de bouw van het Centrum' Doel van de Praten r'"--'?6 aanwezi9en bij te van 's d°or|open, de huidige stand van° en de totstandkoming linn anchering. "n9 was groot en over het proces dat inmid- "an3e branchering. De belangstef- steeds 9root en nu de bouw n\/u. -"-ui huiili, waren seerd iïn vooral geïnteres- lcentn°e '[""'chting van het win- het nJQ' et Parkeren in en om therinrn'-'e ,centrum en de bran- °n de winkelomgeving. ^warenVW"V00rZitter Henk de een lerw" 9enoe9 redenen om Centrurr tavon^ over het nieuwe 'ste p|a.t 'e or9aniseren. In de eer- Tieoverdr? nl0.emde hij de informa- over do -m naar de OVW-leden betrokkenheid van het OVW-bestuur bij de realisatie van het Centrum en de branchering. Daarnaast zijn bij de gemeente twee nieuwe portefeuillehouders aangetreden, Dorenda Gerts en Wiebrand Dijksterhuis. Burgemeester Roijers benadrukte dat de voorbereiding van de bouw van het nieuwe Centrum in volle gang is. Dit project is voor de gemeente en William Properties een forse investering. Daarom krij gen bij de aansturing van het pro ject eventuele risico's en knelpun ten, als het gaat om financiën en planning, grote aandacht. Tevens vestigde hij er de aandacht op dat de komst van het nieuwe Centrum niet op zichzelf staat, maar in samenhang gezien moet worden met veel andere projecten in de gemeente Waddinxveen. In dat kader stelde hij onder andere de verhuizing van Be Fair en de aanleg van het Centraal Voetbalpark aan de orde, en ook de verhuizing van Gouwe Smash naar Coenecoop III, de herinrichting van de Passage en het gebied tot aan de Hefbrug, de beleidsontwikkeling voor de overi ge winkelstrips en de infrastructuur in en om de gemeente. Na een presentatie over de stand van zaken van het project werden veel vragen gesteld over de inrich ting van het winkelcentrum en het parkeren. Ook de branchering riep vragen op, die op dit moment nog niet beantwoord konden worden. De Brancheadviescommissie, waar in de OVW is vertegenwoordigd samen met het Hoofd Bedrijfsschap Detailhandel, de gemeente en William Properties, is immers nog volop bezig met de voorbereiding van het advies over het branchepa troon voor het nieuwe Centrum. Directeur Liebe van William Properties meldde dat het branche patroon naar verwachting in de herfst wordt vastgesteld. Het bran chepatroon vormt de basis voor de selectie van de winkeliers, waarbij de Waddinxveense ondernemers een voorkeurspositie hebben. In het najaar zal voor alle onderne mers uit Waddinxveen een aparte informatiebijeenkomst aan de branchering worden gewijd. Bij de afsluiting van de vragenron de gaf OVW-voorzitter Henk de Bas iedere ondernemer het advies mee goed na te denken over de bedrijfs plannen, niet af te wachten, maar zelf het initiatief te nemen. Hij nodigde de leden tevens uit op tijd in te schrijven voor het nieuwe Centrumproject gezien de start van de bouw staat gepland op 1 janua ri 2008. Inschrijven kan via de OVW of bij William Properties. Waddinxveen - In het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan wordt vrij dag 19 mei een 50+ bingo gehou den. Er worden negen rondes gespeeld; als afsluiting owordt een loterij gehouden. Aanvang 14.00 uur. Waddinxveen - Stichting Sportweekcomite Waddinxveen houdt maandag 29 mei een kla- verjasavond in wijkcentrum Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Voor meer informatie: 079-3315205 of 06-23671549. Waddinxveen - De jaarlijkse zomerbridge van bridgeclub Waddinxveen gaat donderdag 1 juni van start in het Anne Frank Centrum. Inschrijven kan elke donderdag (tot en met eind augustus) tot 19.15 uur. Het eerste spel wordt om 19.30 uur gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn om aan deze avonden mee te kunnen doen, iedereen is welkom. Waddinxveen - In buurtcentrum de Boog wordt vrijdag 19 mei een bingo gehouden. Aanvang 20.00 uur, deur open 19.00 uur. ledereen is welkom. Waddinxveen - Het jaarlijks terug kerende wandelevenement Wad dinxveen Wandelt loopt dit jaar van 6 tot en met 9 juni. Wande laars kunnen per groep of per 1 individu kiezen uit de 5 en 10 kilo meterroute. De start en finish lig gen op het terrein van de voetbal vereniging Be Fair, op het Burg. Warnaarplantsoen aan de Dreef. Voorinschrijvingen staan gepland op zaterdag 20 mei van 10.00 tot 12.00 uur en op donderdag 1 juni van 19.00 tot 21.00 uur in de bestuurskamer van voetbalvereni ging Be Fair. Voor meer informa tie: www.waddinxveenwandelt.nl. Boskoop - De Katholieke Vrouwen Vereniging houdt dinsdag 23 mei haar jaarvergadering. De vergade ring vangt aan om 20.00 uur in de Parochiezaal van de RK Kerk aan de A.P. van Neslaan. Na de pauze wordt er bingo gespeeld, de opbrengst is voor het Boomkwekerijmuseum. I 1 Boskoop - De Gereformeerde Gemeente Boskoop hield afgelo pen zaterdag een rommelmarkt. De rommelmarkt werd goed bezocht en de netto-opbrengst was €12.500,-. Dit geld komt ten goede aan het werk van Vereniging 'Helpende Handen' en Stichting 'Woord Daad'. Boskoop - De Chr. Geref. Kerk houdt zaterdag 20 mei van 9.00 tot 15.30 uur de jaarlijkse rommel markt op het parkeerterrein ach ter de Galerij. Indien men nog overtollige spullen heeft die in de weg staan, dan worden die graag in ontvangst genomen op donder dag 18 mei van 19.00 tot 21.00 uur en vrijdag 19 mei van 19.00 tot 20 uur in de Schakel aan de Nieuwstraat 77.De opbrengst is bestemd voor de nieuw te bou wen kerk. Voor meer informatie: 0182-615579.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 23