WeekNieuws Ben Tiggelaar in lezing voor leden Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle. Lenen zonder addertjes onder het gras. Rabobank voor u, van en door uw bank (0180) 63 73 23 (0180) 63 73 30 (0180) 63 73 33 (0180)63 73 53 (010) 49818 35 (0900) 0905 (0900) 9270 KHKÜflK nQnfl 20 00UU' pagina Holland 2006 Hart van jaargang 8 nummer 363 "Dromen, Durven en vooral Doen!" Ben Tiggelaar is een van Nederlands meest begenadigde sprekers. Iemand die makkelijk en direct contact met men sen maakt. Op de Ledenvergadering van Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle van maandag 26 juni is hij de gastspreker. "Effectief leiding geven aan jezelf is zijn uit gangspunt. Onder het motto: "Dromen, Durven, Doen!" De lezing is serieus, maar er wordt ook veel gelachen. Ben ver wacht veel reacties uit de zaal. Een aanrader die lezing. In drie afleveringen besteden we aandacht aan zijn uitgangs punten. In deze eerste gaat het over dromen! Onderzoeken wat belangrijk is Ben Tiggelaar: "Veranderen gebeurt in fasen. Je moet er aan toe zijn. Neem er de tijd voor. Onderzoek watje echt belang rijk vindt in je leven. Voor mij zijn dat gezondheid, gezin en genieten. Werk is wel belangrijk, maar niet zó belangrijk! Droom over haalbare doelen. Denk vanuit zaken die je on der controle hebt. Zorg dat je concreet bent in je wensen Blijf niet achterom kijken. Bedenk voortdurend dat het glas al half vol is en niet dat het half leeg is." Durven dromen "Dromen doe je vanuit een JA-situatie, vanuit je JA-qebied I zegt Ben Tiggelaar. "Een optelsom van de beste momenter. tot nu toe. Momenten die je nu nog een goed gevoel ge ven, een kick. In het JA-gebied liggen de toekomstige mo-1 gelijkheden. Daar liggen kansen die vanuit het NEE gebied op ons afkomen. Dus weg met de problemen, mitsen, marer en bezwaren. We kunnen twee uur gaan zitten klagen, maai slechts een half uurtje klagen en anderhalf uur oplossingen zoeken is effectiever en veel prettiger. Durven dus. Daar heb-1 ben we het volgende keer over." Ben Tiggelaar: "Dromen vanuitje JA-gebied." Geld lenen is makkelijk. En goedkoop als we de leen reclame op TV, in omroepbladen, op Google geloven. Maar is prijs wel het meest doorslaggevend bij het bepalen ofu wel wilt lenen én bij wie u wilt lenenHaastige beslissingen kan de lener in problemen brengen. Het aanbod van leningen is enorm. Om tot de juiste keuze te komen moet de lener de gehele leenaanbieding goed kunnen doorgronden. Dat wil zeggen, weten welke voorwaarden verbonden zijn aan de leenaanbieding'Verantwoord lenen' is dan ook het devies van de Rabobank. Aanbiedingen lijken erg aantrekkelijk. Maar vaak schuilt er een addertje onder het 'aanbiedingengras'. Op welke 7 0 valkuilen moet u letten Deze week staan vijf valkuilen voor u op een rijtje. Volgende week wordt u geïnformeerd over de andere vijf valkuilen. 1) Koppelverkoop: leen goedkoop, verzeker duur Kredietverstrekkers bieden een lage rente aan en maken dat weer goed door er een dure verzekering aan te koppelen. Dat noemen we koppelverkoop. Koppelverkoop is wettelijk niet toegestaan. Door dit soort praktijken is de lener per saldo duur uit. Het gaat veelal om verzekeringen die worden aangeboden in geval de lener niet in staat is de lening terug te betalen wegens arbeidsongeschiktheid of overlijden. Een goede verzekering daarvoor kan veelal elders goedkoper worden afgesloten. De lener mag altijd zelf bepalen bij wie hij deze verplichte verzekering afsluit. Overigens kan de lener altijd een lening afsluiten bij een kredietverstrekker die geen verzekering ver plicht stelt. 2) Voorwaarden verplichte verzekering lening niet in belang van lener Soms hebben de verplichte verzekeringen maar een beperkte looptijd. Daardoor kan er geen dekking meer zijn tegen bijvoorbeeld arbeidsongeschiktheid of overlijdens- risico terwijl de lening nog niet (geheel) is afgelost. Daarnaast keren verzekeraars soms alleen in zeer specifieke gevallen uit. 3) Lage rente uit advertentie is vaak tijdelijk De lener wordt bij het afsluiten verleid met een gunstige startrente voor een lening. Vraag naar de looptijd van deze startrente. En vraag wat het rentepercentage daarna gaat worden voor de lening en hoe lang deze geldig is. Aan een lage startrente heeft de lener weinig, wanneer die al na een paar maanden sterk stijgt. Mocht een lener worden geconfronteerd met een tussentijdse verhoging van de rente, dan heeft hij het recht de lening boetevrij vervroegd af te lossen. 4) Agressieve telefonische verkoop De lening is afgesloten; de lener staat in de boeken. En wordt vervolgens bestookt door diverse call agents die tal van andere producten wensen te verkopen en/of de net afgesloten lening graag willen verhogen. Als de lener dit niet wenst, kan hij de kredietverstrekker verzoeken hem voor dergelijke zaken niet meer te benade n. 5) Veel kredietverstrekkers behoren tot een en hetzelfde bedrijf De lener wil beslagen ten ijs komen en doet goed zijn huiswerk. Hij vraagt-e dere aanbieders een offerte aan om deze vervolgens kritisch te vergelijken i-chtef j de kans is groot dat de offerte-aanvragen allemaal bij een en hetzelfde bedt bin nenkomen. Dat bedrijft werkt namelijk met diverse labels. Daardoor denkt c aan vrager dat het allemaal verschillende bedrijven zijn. Vraag voor een goed vergelijk ook offertes aan bij de bekende grote banken. Onder'verantwoord lenen'verstaat de Rabobank: Geen koppelverkoop. De Rabobank verplicht haar klanten niet tot het afne: an verplichte verzekeringen of andere producten bij het afsluiten van een lening Klantbelang is leidend in leenadvies: actief met de klant meedenken of een iening ook past in het toekomstige inkomsten- en uitgavenpatroon van de klant. De klant pro-actief attenderen op de voorwaarden verbonden aan de lening zodat verrassingen achteraf voorkomen worden. Transparante producten voorwaarden. Dus geen addertjes onder het gras. Rabobank is voor de 6e keer op een rij met afstand de meest betrouwbare ,ana ele dienstverlener volgens de lezers van Readers Digest. Aan dit jaarlijkse E onderzoek van Readers Digest nemen in heel Europa bijna 25.000 lezers deet Ne derland vulden meer dan 1.200 mensen de lijst in. Bezoekadressen Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen Dorpsstraat 190,2761 AJ Moerkapelle Kerkstraat 2,2751 EC Telefoon (0180)63 73 83 info@zevenhuizen-moerkapelle.rabobank.nl www.zevenhuizen-moerkapelle.rabobank.nl Afdelingen Verzekeringen Agrarisch Adviesteam Bedrijfsadvies Particulieren Beleggingsadvies Internetbankieren Telebankieren Extra Speciale telefoonummers Blokkeren passen/cards (0499) 499 112 Schademelding Interpolis (013) 580 12 34 Schademeldingen overig Rabolijn Rabofoon Rabo Orderlijn (0180) 63 73 23 (0900)0907 (0900) 0909 (0800) 0705 Kantoor ma t/m do 09.00 -17.00 uur, vr 09.00 zu.u Advies ma t/m vr 08.00 t/m 21.00 uur

Hart van Holland | 2006 | | pagina 2