i JAN HOGERBRUGGE, directeur dekker zevenhuizen "WE HECHTEN VEEL WAARDE AAN EEN WARME RELATIE MET DIER VERMIST OF GEVONDEN? Z.500,0 THEATERLESSEN JEUGDTHEATER HOFPLEIN IN ZEVENHUIZEN DEKKER pagina 6 Hart van Holland 17 mei 2006 ZEVENHUIZEN - MOER kapelü] n'nwfli 75-jarig bestaan Geschiedenis Werkgever Sponsoring Trots De Zevenster Keihard werken Toekomst www.amivedi.nl Vervolg van pagina 33 Zevenhuizen Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. n de entree van zorgcen trum de Ze venster is het een drukte van belang als Jan Hogerbugge samen met zijn secretaresse Petra van Leeuwen binnenkomt. Het twee tal wordt ontvangen door Wim Ansen, directeur van de Zevenster. Ook andere medewerkers van het zorgcentrum zijn bij de ontvangst aanwezig. "We zijn bijzonder blij met de komst van de heer Hogerbrugge en mevrouw van Leeuwen", zegt Wim Ansen. "Zijn bedrijf. Dekker Zevenhuizen, doet namelijk een donatie van 1500 euro aan ons zorgcentrum. We krijgen dadelijk, temidden van veel ouderen die in ons centrum verblijven, officieel van hem de cheque overhandigd." Dit bedrag is inmiddels besteed voor de aan schaf van tuinmeubelen. Daarnaast is een nieuwe geluids set geschonken. "We doen op deze wijze graag iets terug voor de Zevenhuizense gemeenschap", legt Jan Hogerbrugge, sinds zeven jaar belast met de directievoering van Dekker, uit. "Het is daarbij een bewuste keuze om zoiets voor de ouderen te doen. Zij hebben een belangrijke bijdrage geleverd aan de opbouw van de (lokale) samen leving en verdienen daarom een stukje extra waardering." "Tijdens de viering van het 75- jarig bestaan, hebben onze rela ties als dank geld geschonken. Een deel van dit bedrag schenken wij aan het zorgcentrum", vervolgt Hogerbrugge. "Ons bedrijf hecht veel waarde aan een warme rela tie met Zevenhuizen. Onze oprich ter Arie Dekker komt uit deze gemeenschap en is met zijn bedrijf altijd hier gevestigd geweest. Op het moment dat we naar een nieuw pand verhuisden, stond Arie Dekker er op dat dit in Zevenhuizen zou zijn." De geschiedenis van Dekker Zevenhuizen BV gaat terug tot 1930. In dat jaar startte Gijsbert Dekker in een eenvoudige schuur de productie van kleinmeubilair. De eerste stappen op de keuken- markt werden gezet door zoon Arie Dekker, die de toenmalige trend in keukenbuffetten al vroeg volgde. Onder zijn leiding speciali seerde het bedrijf zich verder in de keukenbranche. Het legde zich toe op de fabricage en in- en ver koop van maatwerkbladen, genaamd Dekker Keukenbladen. Vervolgens werd het aanbod uit gebreid met de bijbehorende keu kengereedschappen en -appara tuur onder de naam Dekker Keukenaccessoires. In de loop der jaren groeide het bedrijf uit tot een grote werkge ver voor Zevenhuizen en de omlig gende gemeenten. Van het huidi ge personeelsbestand van 180 me dewerkers komt circa 35 procent uit Zevenhuizen. Opvallend detail is dat Arie Dekker nog steeds een grote lokale bekendheid geniet, maar dat Jan Hogerbrugge rela tief gezien in de anonimiteit werkt. "Eigenlijk zit hier best een kern van waarheid in", bevestigt hij. "Toch ben ik al sinds 1972 in het bedrijf werkzaam. Vanaf 1995 houd ik me met de (commerciële) directievoering bezig, waarna ik sinds april 2004 algemeen direc teur ben geworden. Een tijdroven de baan, waardoor ik niet altijd aan lokaal netwerken toekom. Maar ik heb me voorgenomen om hier enige verandering in te gaan brengen. Ik streef er naar om voor lokale activiteiten meer tijd te gaan vrijmaken." De de gemeenschap bestaat soms het idee dat Dekker Zevenhuizen voor deelname aan activiteiten niet altijd even gemakkelijk toe gankelijk is. "Vooropgesteld, er komen bij ons bedrijf veel verzoe ken voor sponsoring binnen", rea geert Jan Hogerbrugge. "Je moet dus bijzonder selectief zijn. Maar ik heb waardering voor alle initia tieven die voor de gemeenschap van Zevenhuizen belangrijk zijn." Wf ?e>enhui:tn ll'e women de hnvoncr* vnn De Zevenster veel zunnif-c claec luiiinu Los van het wel of niet sponsoren van activiteiten, mag Zevenhuizen trots zijn op Dekker, dat is uitge groeid tot een internationaal ope rerende onderneming met een fabriek die een van de meest moderne en efficiënte is in de Europese werkbladenindustrie. Samen met het grote voorraadma- gazijn en de kantoren opereert het bedrijf op een terrein dat maar liefst 70.000 vierkante meter bestrijkt. Van begin af aan heeft Dekker hoge kwaliteitsnormen gehanteerd. Daarom is de onder neming aangesloten bij de Stichting Platform Keukenwerk bladen. Bovendien voldoet Dekker Zevenhuizen volledig aan de uit gebreide ISO 9001-normen. "Klanten weten dan ook precies wat zij van de producten van Dekker mogen verwachten", aldus Jan Hogerbrugge. "We werken dagelijks keihard om de klanten tevreden te stellen. Uiteraard heb ben we als bedrijf ook onze zor gen. Dan denk ik bijvoorbeeld aan goed technisch personeel, dat steeds moeilijker is te vinden. Dit is overigens niet zozeer een pro bleem van Dekker Zevenhuizen, maar van de gehele technische branche. Het wordt dermate moeilijk dat we onze blik naar het buitenland moeten richten. Vandaar ook dat wij veel Poolse uitzendkrachten hebben. Ik hoop in ieder geval dat veel jongeren enthousiast worden gemaakt voor de technische vakken. Hier is momenteel een grote behoefte aan." "Maar zakelijk gezien zien we de toekomst optimistisch en vol ver trouwen tegemoet. Het doel is om ook de komende jaren marktlei der te blijven. Zevenhuizen moet trots op ons kunnen blijven", besluit Jan Hogerbrugge. "Dekker is een van de grotere aanbieders van maatwerkbladen en keuken- accessoires in Nederland. Als pro ducent en deels groothandel wil len we ook de komende jaren de keukensector een compleet pak ket van producten en diensten aanbieden. Kortom, op naar de honderd jaar...." Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-1 Pijnacker/Nootdorp. VERMIST: Poes, zwart, Dorpsstraat Waddinxveen. GEVONDEN: Hond, reu, zwart-bruin, band metalenketting, heeft chip, Wollefoppeweg, Zevenhuizen; Kater, biauw-wit, voor witte sokjes, achter witte poten, tussen ogen en op neus wit, witte bef, doorlopend tot tussen achterpoten. Zuid einde, Zevenhuizen; Kat, blauwgrijs, langharig, Burg Klinkhamerweg, Zeven huizen; GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR; Rode poes, gesteriliseerd, 1 jaar; Zwart-witte poes, gesteriliseerd, 8 maanden; Zwart-witte langharige poes, gesteriliseerd, 8 maanden. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost I 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp Zevenhtiizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937 of kijk op Deze reed met 90 km/uur over de Plasweg, waar je maximaal 60 km/uur mag rijden. Toen hij staan de werd gehouden bleek hij boven dien te veel te hebben gedronken. Hij blies 280 ug/l; de limiet is 220 ug/l. Het RVHT heeft proces-verbaal tegen hem opgemaakt voor de snelheidsovertreding en zijn alco holgebruik. Bij de overige 16 blaas- testen bleek niemand te veel te hebben gedronken. Naast de Plasweg controleerde het team ook op de Noordelijke Dwarsweg (max. 60 km/uur) en Bredeweg (max. 50 km/uur) in Zevenhuizen. In totaal reden 11 mensen te hard. Zij werden aange houden en kregen meteen een bekeuring. Bovendien reden er nog vier bromfietsers zonder helm en drie automobilisten zonder gordel. Zij kregen een boete van respectie velijk 50 en 75 euro. Zondag 14 mei hield het RVHT een controle op de Swanlaweg en Zuidplasweg in Zevenhuizen en op de 1e Tochtweg in Nieuwerkerk. Op deze wegen mag je maximaal 80 km/uur rijden. De snelheidsover treders, negen in totaal, werden aangehouden en kregen meteen een bekeuring. De hoogstgemeten snelheid was 121 km/uur. Aanrijding tussen auto en motor fiets: Maandag 15 mei omstreeks 8.30 uur vond op de kruising Swanlaweg/ Noordeinde een aan rijding plaats. Een 42-jarige auto mobilist uit Nieuwerkerk aan den IJssel reed over het Noordeinde in de richting van het spoor. Op de kruising met de Swanlaweg zag hij een van links komende motorrijder over het hoofd. Een aanrijding was het gevolg. De motorrijder, een 26 jarige Zoetermeerder, en de auto mobilist liepen beiden letsel op aan een been. Snelheidscontroles RVHT; Het Regionaal Verkeershandhavings- team (RVHT) van Politie Hollands Midden heeft afgelopen week ver schillende snelheidscontroles gehouden rond Zevenhuizen- Moerkapelle. Maandag 8 mei con troleerde het RVHT op de Zuidplasweg in Zevenhuizen waar je maximaal 80 km/uur mag rijden. Hier reed minder dan 2% te hard. Woensdag 10 mei stond het team op de Bredeweg in Moerkapelle waar 50 km/uur de grens is. Hier reden opvallend meer mensen te hard, namelijk ruim 13%. Dezelfde dag controleerde het RVHT op de Zuidplasweg met behulp van de lasergun. Tien snelheidsovertreders werden staande gehouden en kre gen direct een bekeuring aange zegd. Van twee automobilisten werd bovendien het rijbewijs inge vorderd omdat ze meer dan 50 km/uur te hard reden; respectieve lijk 160 en 161 km/uur terwijl 80 km/uur hier de grens is. Het RVHT nam ook 75 blaastesten af om te controleren op alcohol. Niemand had te veel gedronken. Wel schreef het RVHT nog drie bekeuringen uit voor zonder gordel rijden en één bekeuring aan iemand die zijn rij bewijs niet wilde laten zien. Donderdag 11 mei controleerde het team nogmaals op de Zuidplasweg. Ditmaal reden slechts twee mensen te hard. De hoogste snelheid was 97 km/uur. Zevenhuizen - Wie van toneelspej len, zingen en dansen houdt en jaar of ouder is kan vanaf komendI schooljaar 2006-2007 in Dorpshuis! Swanla terecht voor spel-, zang-enf danslessen, verzorgd door docenT ten van Jeugdtheater Hofplein. Del lessen vinden gedurende 25 wek<|| plaats op woensdag na schooltijd,H afhankelijk van de leeftijd krijgen kinderen en jongeren tweetotvi I uur les per week. ,1 Jeugdtheater Hofplein geeft sm'l ruim twintig jaar theaterlessena' I kinderen en jongeren van 6totI met 26 jaar, in Rotterdam w "I zeven leslocaties in de om9ev!ÏÏ| De Jeugdtheaterschool telt 3-1 leerlingen en jaarlijks komenZl| 85.000 bezoekers naar de thea voorstellingen kijken. Voor meer informatie: vvww.je^I theaterhofplein.nl of bel 2435055.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 6