PIET VAN HALL NA SPONSORFIETSTOCHT VOOR IJSSELTHUIS "FANTASTISCHE TOCHT MET VEEl NIEUWE INDRUKKEN Tuincentrum X 10% korting WK ACTIE nu 299,- v ASSIS! pagina 16 Hart van Holland 31 mei 2006 Vol optimisme Viva Italia to Bij alle aankoop op uw diervoeders een presentje kado 1 Beelden nu met NIEUW Bij besteding van 20,- één WK presentje kado Tuinsets compleet -%> A> Cf Bij 50,- maakt u kans op een vakantie voor 4 personen Ook complete tuinaanleg r Door Jac Spekman Zevenhuizen/Nieuwerkerk aan den IJssel - Piet van Hall en Jan Simon Ridderbos kwamen vorige week maandag terug van hun avontuurlijke fietstocht (2200 km) van Nieuwerkerk naar het Italiaanse Assisië. Het Hart van Holland sprak Piet van Hall in zijn huis in de Dorpsstraat in Zevenhuizen. In de gang nog een paar fietstassen die uitgepakt moeten worden, maar verder is het dagelijkse leven al weer aardig opgepakt. In zijn werkkamer vertelt Piet van Hall ontspannen over hoe hij op het idee kwam een sponsortocht te gaan houden. "Drie jaar geleden ging ik met de VUT en na een jaar tje wilde ik wel weer iets gaan doen in het verlengde van mijn oude 'vak' van dominee. Iets meer En heel soms eens 'pech onderweg'. dan 's morgens opstaan en een 'lui leventje' leiden." Zo kwam hij in het bestuur van Vrienden van IJsselThuis, dat zich onder meer bezighoudt met de PR en sponsorwerving. Piet van Hall houdt bovendien van fietsen en wilde na zijn VUT nog een keer iets bijzonders doen. Zo werd het idee geboren om een fietstocht naar de basiliek van Sint Franciscus in Assisië te maken. Een bevriende dominee. Jan Simon Ridderbos, had daar ook wel oren naar en samen begonnen ze aan de voorbereidingen. Piet begon vorig jaar al met inten sieve fitnesstrainingen en vanaf half januari werd getraind met volle fietsbepakking. "We hadden ongeveer 20 kilo bagage zoals tent, kleding enzovoort." Gezien zijn bestuursfunctie bij IJsselThuis groeide al snel het idee van een sponsorfietstocht en werden bon netjes van verschillende bedragen gedrukt, die de mensen als sponsor per kilometer konden kopen: een euro per kilometer. Uitstekend uitgerust met professio nele fietsen en een goede uitrus ting vertrokken Piet en Jan Simon 21 april vol optimisme. De route voerde door de Ardennen, Vogezen en het Rijndal naar de Zwitserse Alpen. "Iedere dag moes ten we een camping zoeken om te overnachten, tent opzetten, douchen en een restaurant uitzoe ken om te eten." De volgende ochtend was het om zeven uur opstaan en na het ont bijt en het inpakken van de bagage werd rond negen uur de volgende route gereden. "Wij hadden een uitstekende fiets- gids gekocht in de Fietsvakantiewinkel", legt Piet uit. De fietstocht verliep voorspoedig en pech onderweg was hun aan vankelijk onbekend. Slechts één keer moesten ze in Zwitserland een lekke band plakken. De routekaart bleek een enkele keer niet up to date, want dan was er een rotonde gekomen of er bleek hier of daar ineens een 'snelweg' te liggen. "We hebben zelfs een keer een stukje snelweg genomen om toch onze weg te kunnen vervolgen", lacht Piet. Het kamperen was geen probleem, maar al in de Ardennen was het 's nachts zo koud dat 's morgens het ijs op het tentzeil stond. In Zwitserland gingen Piet en Jan Simon vanuit Chur naar Sankt Moritz per trein, want dat traject was per fiets niet te doen. Het mooiste gedeelte van de tocht was in Toscane en Umbrië. "We bezochten zeer indrukwekkende historische plaatsen als Florence, Sienna en Pisa in Toscane en reden verder naar Umbrië, waar we onder meer Perugia bezochten." Hoogtepunt was uiteraard hun eindbestemming Assisië, waar ze de basiliek en het graf van Sint Franciscus bezochten. Ze hadden geen van tweeën bij aankomst bij de kathedraal een bijzonder gevoel. "We waren al blij dat we al Adembenemende schoonheid onderweg. ■of %A Alle bomen en planten en benodigdheden GRATIS thuisbezorgd. Tuincentrum Groenweide Hoefweg 201' Bleiswipk Tel. 0I0 - 5223528 Fax 0I0 - 52I0247 Cm* 5^1» «>r- f 5*1 hanrAt Einddoel bereikt. puffend en steunend de steile klim naar boven hadden volbracht en dan is er geen emotionele ruimte", verklaart Piet. "Ik wilde in de kathedraal voor diverse 'intenties' en op verzoek van een aantal vrien den kaarsen aansteken, maar ik raakte op slag mijn devotie kwijt toen bleek dat je de kaarsen wel kon kopen, maar niet aansteken. De kaarsen moest je in een bak ernaast leggen en dan maar hopen dat ze later door de koster of zo aangestoken zouden worden." Toch heeft Piet er geen moment spijt van dat hij naar Assisië is gere den. "Ik heb een fantastische reis gemaakt en veel nieuwe indrukken opgedaan." De terugreis werd per trein gemaakt en verliep eveneens voor spoedig. "We moesten vanuit Assisië eerst naar Florence, toen naar Pisa, vervolgens naar Genua en tenslotte naar Milaan. Daar kon den we de internationale trein naar Basel nemen en van Basel de trein naar Utrecht." Het laatste stukje van Utrecht naar Nieuwerkerk aan den IJssel werd weer per fiets afgelegd en maan dagmorgen klokslag twaalf uur gingen de twee vuttende dominees letterlijk fluitend over de eind streep. sèJSNt KA-êME 1 Fluitend over de finish Piet van Hall kan tevreden terugkij ken op zijn pelgrimstocht, die 33 euro voor IJsselThuis heeft 00 bracht. Het bedrag zal binnenkort middels een symbolische chequ aan het bestuur worden overna digd. Met een tentje in de berg?"

Hart van Holland | 2006 | | pagina 16