Het zijn weer de Inpakken en Wegweker bij uw reisbureau! LUILAK: LAWAAI EN VOORDEELAtó VOOR 'VROEG E VOG ELS' LUILAKVOETBALTOERNOOI IN BOSKOOP TOERKOOP Reisburo Estee Hart van Holland 31 mei 2006 pagina 31 HflgSÉxx HAIR MAXX Kappers van Nature Lever uw bestelling voor zaterdag 3 juni in en haal hem op voor 9.00 uur op zaterdag. N.B. Bij afhalen na 9.00 uur slechts 10% korting! Bestellijst Profiteer nu mee door even vroeger op te staan..! Byoux Drogisterij Parfumerie Salon de Beauté Nagelsalon Pour Vous Parfumerie Winkelcentum "PASSAGE" Waddinxveen Tel. 0182 617689 www.parfumeriemieke.nl Nog geen plannen voor de zomervakantie of wilt u er snel tussenuit? Wij helpen u weer op weg en u hoeft alleen nog maar de koffer in te pakken! HAIRMAXX Waddinxveen 2741 HB Waddinxveen - Telefoon 0182 - 61 07 53 www.hairmaxx.nl Door Karin Jongkind (Tekstueel) uitgescholden voor 'luilak'. Aan hun deuren werd allemaal rommel, dat veel herrie maakt, vastge maakt. De luilakken konden hun straf afkopen met een traktatie. In de jaren twintig en dertig werd Luilak nog op een grootschalige manier gevierd in het westen van Nederland. Langsla pers en mensen die te laat kwamen werden met veel lawaai wakker gemaakt en moesten vervol gens trakteren op 'luilakbollen'. Dit waren warme broodjes met stroop. Soms werden ze op een kar gezet en rondgereden door het dorp. Na 1945 zijn er diverse pogingen gedaan om Luilak ook in de rest van Nederland populair te maken. Dat is niet echt gelukt. Tegenwoordig wordt Luilak voor al gevierd met muzikale evenementen in Amster dam en de Zaanstreek en in delen van het Groe ne Hart. Gemeenten en buurthuizen organiseren op sommige plaatsen nog wel feesten of evene menten. In Zaanstad werd een scholier in 1999 uitgeroepen tot officiële 'echte luilakvierder', omdat hij als enige kwam meehelpen bij het opruimen van de restanten van een feest. Waddinxveen - De Passagewinkeliers houden zaterdag 3 juni tussen zeven en negen uur 's ochtends het traditionele 'Passage Luilakfeest'. Met muziekoptredens, scherpe aanbiedingen en een grote loterij wordt het een en al gezelligheid in de Passage. Het loont zeker de moeite om aanstaande zaterdag vroeg op te staan! Herkomst van Luilak Luilak is een feest dat traditiegetrouw op de zaterdag vóór Pinksteren wordt gevierd. Luilak is een niet-christelijk feest en waarom het uitgere kend op de zaterdag voor Pinksteren wordt gevierd is niet helemaal duidelijk. De deskundi gen zijn het hierover niet helemaal eens. Het feest kent al een lange historie, die teruggaat tot de zestiende en zeventiende eeuw. In die tijd was Luilak een echt volksfeest, dat twee dagen duur de. Het werd gezien als het begin van de 'Pinkstervermaken'. Het was een ruw feest met veel lawaai en vechtpartijen. Langslapers werden Alleen geldig op zaterdag 3 juni 2006 en niet in combinatie met andere acties en cadeaubonnen Uitknippen en inleveren uiterlijk vrijdag 2 juni 2006 In Boskoop wordt ieder jaar met Luilak een groot voetbaltoernooi georganiseerd voor alle jongeren tussen zes en achttien jaar. Dit toernooi wordt gespeeld op de velden van voetbalvereniging Flo- reanten georganiseerd door de Stichting Luilak voetbal. Dit jaar vindt het toernooi voor de 51ste keer plaats. Op zaterdag 3 juni strijden bijna 100 teams tussen 4.00 uur 's morgens en 12.00 uur 's middags om de vele prijzen, de eer en de Luil aktrofee.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 31