René Mascini in Aedes ledenraad ECHTPAAR VERSLUIS VIERT 60-JARIG huwelijk met groot feest Waddinxvener Waddinxveen leeft! n 949 mm in het nieuws... Veel aandacht voor de tuin '.ima— wAD DI NXVEENBOSKOOP KERKDIENSTEN - 18 juni Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. A. Admiraal. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur ds. H. Brok. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. W.M. de Boer; 18.30 uur ds. G. van Velzen. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. H. Hidding; 16.30 uur Leesdienst. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur dr. R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk; 18.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen. De Stek 9.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen. Chr. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Brostrom-Bruin. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegen over de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... René Mascini is sinds bijna tien jaar directeur-bestuurder van woning corporatie Woonpartners Midden- Holland. Het hoofdkantoor van deze organisatie staat op het bedrijventerrein Coenecoop. Daar naast zijn er kantoren in Gouda en Zevenhuizen-Moerkapelle. Hoe wel René geen Waddinxvener is (hij woont in Zeist), brengt hij door zijn functie heel wat uurtjes door in het dorp aan de Gouwe. Hij is dan ook voor velen een bekend gezicht. Onlangs werd hij gekozen in de Ledenraad van Aedes, de overkoepelende bran cheorganisatie van woningcorpo raties in ons land. Hij gaat daar mee zijn tweede termijn in als ver tegenwoordiger van ruim vijftig woningcorporaties uit het kies- platform 'Landelijk Wonen Rand stad'. Mascini: "Het gaat om cor poraties in gebieden, die niet tot een stadsagglomeratie behoren. Landelijk gebied dus en daar is in het Groene Hart heel wat van te vinden." De regio waar Mascini voor staat is groot. Hij beslaat de Duin- en Bollenstreek, het West- land, de Alblasserwaard, het Groene Hart en de Utrechtse Heuvelrug. Beleidsorgaan Mascini: "Het werk voor de Aedes Ledenraad is heel divers. De ene dag praat je met overheidsverte genwoordigers tot aan de minister toe en de andere dag reis je door de regio om de wensen van de cor poraties goed in kaart te brengen. In de ledenraad praten we name lijk over het woningbeleid, dat door de overheid gevoerd wordt én over de mening van de corpora ties over dat beleid. Het gaat dan bijvoorbeeld over de woonlasten ontwikkeling of over het beleid ten aanzien van nieuw te bouwen huurwoningen. Omdat ik in de le denraad optreed als belangenbe- hartiger van de woningcorpora ties, moet ik goed op de hoogte zijn van wat er allemaal speelt in de regio. In de afgelopen vier jaar is er overigens vooral veel gespro ken in de ledenraad. In de komen de periode zal de ledenraad een duidelijk standpunt in gaan ne men. Bijvoorbeeld over de hypo theekrenteaftrek. Ik verwacht dat de overheid daar in de komende jaren een beslissing over neemt." Ontwikkelingen in de Zuidplaspolder René Mascini zou graag zien dat er meer nieuwbouw komt in het lan delijke deel van de Randstad. Met de plannen voor de bouw van dui zenden woningen in de Zuidplas polder lijkt hij op zijn wenken bediend te worden. "Als woning corporatie moeten wij zorgen dat tussen al die nieuwbouw ook vol doende betaalbare en kwalitatief goede huurwoningen zitten. En dat de te bouwen woningen ook aansluiten bij de wensen van de toekomstige bewoners. Daarover praten we met de provincie en de gemeenten in het gebied. Daar naast moeten er in alle gemeenten van onze regio ook goede voorzie ningen komen op het gebied van wonen, zorg en welzijn. Dat kan Woonpartners Midden-Holland natuurlijk niet alleen realiseren, maar wel samen met gemeenten en zorginstellingen. Binnenkort zal in het Anne Frankcentrum in Waddinxveen een zogeheten woonzorgsteunpunt ingericht worden. Mensen kunnen hier dicht bij huis terecht voor het regelen van allerlei zaken rondom woon-, zorg- en welzijnsdiensten. Bijvoorbeeld voor het aanvragen van huursubsidie of het regelen van maaltijdvoorziening. Op ter mijn zullen deze woonzorgsteun punten ook in de nieuwbouwwijk Triangel en op plaatsen in Gouda en Zevenhuizen-Moerkapelle wor den gerealiseerd." Prima tijd bij Woonpartners René Mascini is getrouwd, heeft twee dochters en een zoon en speelt in zijn vrije tijd graag tennis. Daarnaast schaakt hij regelmatig met oude studievrienden, tuiniert en leest hij graag én is hij voorzit ter van de scoutingvereniging Zeist. Bij Woonpartners Midden- Holland heeft hij het na tien jaar nog steeds prima naar zijn zin. "Ik ga met veel plezier naar mijn werk en leer nog elke dag nieuwe din gen. De mensen die bij Woonpart ners Midden-Holland werken zijn echt betrokken bij het bedrijf. Met 80 medewerkers regelen we alle woondiensten voor zo'n 8000 huishoudens. We zorgen voor goed onderhoud voor ons bestaand bezit en bouwen voor mensen die dat niet op eigen kracht kunnen nieuwe woningen voor nu en de toekomst. Daarnaast zijn we een schakel tus sen woondiensten en zorg- en welzijnsdiensten. Dit alles is een flinke klus, die we gelukkig over het algemeen naar tevredenheid van de klant uitvoeren. Als er iets mis gaat, lossen we het probleem zo goed mogelijk op. Uit onder zoek blijkt dat we hoog scoren op klanttevredenheid. Dat geeft een goed gevoel." De heer en mevrouw Versluis heb ben het na zestig jaar nog altijd prima naar hun zin met z'n twee tjes. De heer Versluis bakt iedere week zelf brood en zorgt er voor dat de tuin er prima uitziet. Mevrouw Versluis onderhoudt de bloemen in de tuin. Haar vader was vroeger kweker en met het werken met bloemen en planten deed ze al op jonge leeftijd ervaring op. Vroeger heeft mevrouw Versluis veel geborduurd. Ze maakte diver se grote borduurschilderijen van wel honderd strengen zijde. De heer Versluis was naast zijn werk (meubelmaker) altijd druk in de weer met zijn zangkanaries. Daar won hij diverse prijzen mee en was zelfs drie keer Nederlands Kampioen. Waddinxveen - Het kersverse echtpaar Versluis vierde op 28 mei 1946 dat ze elkaar die dag het jawoord hadden gegeven. Het huwelijk en de bruiloft vonden plaats in Boskoop, de toenmalige woonplaats van de bruid. Vorige week zaterdag was er na 60 jaar opnieuw feest. Dat werd dit keer gehouden in restaurant 't Weegje in Waddinxveen in het bijzijn van de kinderen en kleinkin deren. Het complete gezin Versluis - inclusief 'aanhang' - bestaat uit achtentwintig mensen. Naast vier kinderen (één dochter en drie zonen) hebben de heer en mevrouw Versluis elf kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. Bij het feest waren ook vrienden en familieleden aanwezig. "Er waren mensen van alle leeftijden. De jongste was zeven weken, de oud ste 87 jaar," vertelt mevrouw Versluis. "En er is geen onvertogen woord gevallen. De saamhorigheid is groot in onze familie. Ondanks het slechte weer is het een hele leuke dag geweest. Met koffie en taart, een lunch met ijs toe en bovenal veel gezelligheid, ledereen sprak er achteraf nog enthousiast over. Het enige minpuntje was dat één van onze zonen er niet bij kon zijn. Die is bergbeklimmer en was op de dag van het feest bezig aan een grote tocht in Alaska." Door Karin Jongkind (TekstUeell

Hart van Holland | 2006 | | pagina 15