Nesselande Rotterdam Topbeachvolleybal in Nesselande Uw specialist in zonwering en kozijnen! Bezoek onze showroom en kijk op www.paulenpaul.nl Ul Beachvolleybal ...een korte speluitleg Kinderopvang Zaterdag 17 juni komen de Beach- volleybaltoppers van Nederland voor de vijfde keer naar het strand aan de Zevenhuizerplas, naast hoofdsponsor Albert Heijn. Het eredivisie toernooi bestaat uit 16 heren en 16 dames teams, die spelen tot er vier teams over zijn. Deze finalisten spelen zondag 18 juni op de Markt in Gouda om de toernooiwinst. ORATIE EDEUREN on Openingstijden P werkdagen van 9.00-17.00 uur zaterdag van 10.00-16.00 uur Weg en Bos 107 2661 DM Bergschenhoek Telefoon 010-5249040 lnfo@paulenpaul.nl Hart van Holland 14 juni 2006 Naast de eredivisie zal er ook een eerste divisie toernooi plaatsvinden. In Nes selande zullen er zowel bij de heren als bij de dames acht teams deelnemen. De winnaars van dit toernooi kunnen de week daarna aan de eredivisie meedoen. Naast de vaderlandse top zal tijdens het Albert Heijn Nesselande Beach event 2006, een aantal wedstrijden gespeeld worden met recreatieve teams be staande uit twee of drie. Ook is er een bedrijventoernooi gepland op deze dag. Naast het volleybalspel voor de toppers en de recreatieve sporter is er ook voor de kleintjes aandacht. Er is een speciale Beachvolleybal, sinds 1996 een Olympische sport, is een speciale tak van de volleybalsport geworden. In de begin jaren werd er gespeeld op een veld, dat dezelfde afmetingen als het zaalvolleybal had namelijk 9x9 meter. De laatste jaren zijn de maten van rietveld aangepast naar 8x8 meter, nog een flinke afmeting voor twee PSrsoneR. Het verschil met zaalvolley bal is, dat de spelers allrounder moeten zijn. De beide spelers moeten goed kunnen passen verdedigen en de pass of verdedigende bal moet weer goed opgezet worden voor de aanval. Er is geen specialisatie mogelijk. Alieen wanneer een team aan de service is, kan men kiezen om de sterkste blok- keerder aan het net te laten spelen en dat kan dus ook de serveerder zijn (die dan na n/haar serve heel snel naar bet net rent). Bij beachvolleybal wordt de eerste twee sets tot de 21 punten gespeeld en de eventueel beslissende derde set tot de 15 punten. Uiteraard moet er minimaal twee punten verschil zijn. Tijdens de sets wordt om de 7 punten gewisseld van speelhelft. Dit is om beide teams evenveel voor- als nadelen van de natuur effecten te laten hebben, zoals wind, zon etc... Aangezien de beslissende set tot de 15 punten gespeeld wordt, wisselt men in deze set om de 5 punten. De wedstrijden worden altijd gespeeld in weer en wind. Alleen wanneer onweer of windkracht acht de velden teisteren, zal er gestopt worden. Gaat de wind en het onweer liggen dan wordt de draad gewoon weer opgepakt. Laten we hopen dat dit niet nodig is en dat de weergoden ons aanstaande zaterdag 17 juni goed gezind zijn. animatieploeg aanwezig om de jongste jeugd bezig te houden. Wanneer het weer ook meewerkt, dan belooft het een prachtige sportdag te worden. Kom dus gezellig naar het strand van Nesselande aan de Zevenhuizerplas en doe sportief ...neem de fiets. Zelf ook een balletje slaan? Naast het prestigieuze eredivisietoernooi zal er op 17 juni ook een recreatief toernooi worden georganiseerd, leder een die het beachvolleybal een warm hart toedraagt kan hieraan meedoen. Dames, heren, jong en oud kan inschrij ven per team op de volgende disciplines. Leuk met vrienden, buren of collega's en een leuk vervolg op het bedrijventoer nooi dat in het Swanla plaatsvond. Je kunt zelf recreatief spelen in de volgen de categorieën bij de dames en heren: 2x2 hoog (vanaf 3e divisie) en midden (promotieklas/1e klas) 3x3 hoog (vanaf 3e divisie), midden (promotieklas/1 e klas) en laag (2e klas en lager) Het inschrijfgeld be draagt per team e 20, en moet ter plaatste contant betaald worden bij aanmelding op het toernooiveld. Voor meer informatie en in schrijving kunt u terecht op www.nesselande.nl Voor de allerkleinsten (en natuurlijk hun ouders) wordt er een combinatie van vermaak gereali seerd: Kidz the Beach! Dit kinderentertain- ment is onder begeleiding van gecertificeerde en ervaren begeleiders waardoor de ouders ook even kunnen genieten van het totaalevenement. Er kan worden geknipt, geplakt, geknutseld en getekend, er zijn allerlei (bal)spelletjes en de schmink wordt in grote hoeveelheden verbruikt.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 27