VC Nesselande....een begrip in volleyballand Zo komt u bij Nesselande Beach Jeugdbeachdinic Dê Ha<j all& veel Tellers gezocht bij de topbeach- wedstrijden Beachkalender eredivisie Europees Beachkampioenschap 2006 in Scheveningen Enkele 'profi' beachtermen Maar wist u ook dat Nesselande een toplocatie is? Nesselande daagt u uit! cl e H a i j |vander nderWende Twee jaar geleden vierde VC Nesselande haar veertigste verjaardag. De aanleiding voor de oprichting was ooit een afspraak op een van de verjaar dagen van Willem Visser en Nico Dirkszwager om bij de bouw van een gymnastieklokaal een vol leybalvereniging op te richten. In 1964 was het dan zover. Na de bouw van het gymzaaltje in de Dorpsstraat werd in Hotel Vos een oprichtingsvergadering gehouden met 25 mensen. De 'Zevenklappers' waren een feit! The Nestea European Champi onship Final 2006. Een lange naam, maar in gewoon Neder lands niets meer of minder dan het toernooi om het Europees Kampioenschap in Scheve ningen, op het strand bij het Noorderhavenhoofd Traditie tijdens het jaarlijkse Nesselande Beachevent is dat ook de jeugdleden van VC Nes selande hun technieken kunsten kunnen laten zien op het strand. Nesselande staat voor topvolleybal! Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 telefax 010-2204499 In Nesselande wordt volop gebouwd. In 2008 zullen er maar liefst ruim 5000 woningen gere aliseerd zijn. Ruime tot zeer luxe koopwoningen en appartementen, maar ook fraaie, betaalbare huur woningen. Ook is het mogelijk om in Nesselande zelf een eigen huis te bouwen, die aan al je persoon lijke wensen voldoet. Hart van Holland 14 juni 2006 In de jaren daarna groeide de club vanuit de laagste klasse van het rayon Gouda tot de huidige kampioen van Nederland. Uiteraard kende de club ook haar mindere jaren en ontkwamen we niet aan de gebruikelijke bestuurlijke en financiële perikelen, maar bij het opha len van oude herinneringen overheersen toch de successen. Zo werden de heren maar liefst zes maal kampioen van Nederland (1990, 1992, 1998, 2004, 2005 en 2006) en namen ze zeven maal de nationale beker mee naar huis. Afgelopen jaar bereikte de dames een hoogtepunt door kampioen te worden in de eerste divisie en voor het eerst in het bestaan de promotie naar de eredivi sie af te vdwingen. Dat belooft dus weer topvolleybal in Zevenhuizen! De komende jaren zullen we nog verder professionaliseren en willen door het aanbieden van volleybal en bijbehorende activiteiten voor de jeugd, tot de senio ren, recreanten en de topteams. Jeugdopleiding Van oudsher wordt door Nesselande veel aandacht besteed aan de jeugdop leiding. Het is geweldig om die kleine 'mini' spelers en de jeugdleden gezellig en fanatiek te zien trainen om ooit hun hoogste doel te kunnen bereiken. Dat dit resultaat oplevert blijkt wel uit het feit dat er zowel bij de dames- als bij de herenselecties meerdere spe lers/speelsters uit eigen 'kweek' in het veld staan. Ook levert VC Nesselande al jaren spelers en speelsters aan de Rayon, volleybalschool en de (Jong) Oranje selecties en zien we zelfs voormalig VC Nesselande spelers en speelsters terug in de internationale competities. Vrijwilligers Het feit dat er nu ruim 40 jaar volleybal gespeeld wordt in Zevenhuizen is alle maal mogelijk geweest omdat er steeds vrijwilligers waren die leiding wilden geven aan de vereniging. Die mensen, waarvan er nog steeds veel actief be trokken zijn bij het volleybal, hebben de club groot gemaakt. Bij deze willen we al deze mensen, bestuursleden, trainers, coaches, begeleiders en ouders bedan ken voor hun bijdrage aan onze club. Lid worden Wilt u ook graag een balletje komen slaan bij VC Nesselande? Dat kan! We hebben teams op alle niveaus, van recreanten tot landelijk competities en van jong tot oud. Meer informatie? Kijk op www.vcnesselande.nl of bel Lex Schrijvers 0182-512951 Bij de eredivisie en eerst divisie toernooien zijn er (jeugdige) tellers nodig om de wedstrijd goed te laten verlopen. De wedstrijden zullen om 9.00 uur beginnen en deze dag zal tot circa 19.00 uur duren, maar ook als je maar een ochtend of middag kunt, ben je van harte welkom. Wij regelen een lunchpakket. Woon je in de buurt? Wil je de top pers van dichtbij zien? Kom dan hel pen en kijken naar het beachvolley- bal. Aanmelden kan door een bericht te sturen naar BeachOnesselande. nl. Geef wel even op welke tijd je op zaterdag kan en vergeet ook niet je telefoonnummer achter te laten. Zaterdag 17 Juni Nesselande Zondag 18 Juni Gouda Zaterdag 24 Juni Scheveningen Zondag 25 Juni Scheveningen Zaterdag 1 Juli Almere Zondag 2 Juli Almere Zaterdag 8 Juli Groningen Zondag 9 Juli Groningen Zaterdag 15 Juli Enschede Zondag 16 Juli Enschede Zaterdag 22 Juli Hoek van Holland Zondag 23 Juli Hoek van Holland Zaterdag 5 Augustus Vrouwenpolder Zondag 6 Augustus Vrouwenpolder Vrijdag 18 Augustus NK Beach Zaterdag 19 Augustus NK Beach Zondag 20 Augustus NK Beach Donderdag 24 Augustus EK Beach Vrijdag 25 Augustus EK Beach Zaterdag 26 Augustus EK Beach Zondag 27 Augustus EK Beach Een buitenkansje voor mensen die sport met plezier combineren. Vier dagen lang, van 24 tot en met 27 augustus, is het party time op dat gedeelte van het Scheveningse strand. In een stadion met ruim 3.000 zitplaatsen gaan 24 mannenteams en 24 vrouwenteams de strijd aan om de Europese titel en om een prijzengeld van 200.000. Deelname is voorbehouden aan de bestgeplaatste teams op de Europese ranglijst. In die ranglijst zijn de resulta ten in de Euro Beachtour 2006 bepa lend. Voor Nederland zullen er zowel bij de mannen als bij de vrouwen drie Nederlandse teams acte de présence geven. Welke dat zijn, wordt pas in de loop van de zomer duidelijk. Noteer 24 tot en met 27 augustus in je agenda, want dan heb je een date in Scheveningen. Nodig je vrienden uit want deze date kostje helemaal niets: de entree is gratis. Maar dan verwach ten we wel feest op de tribunes! Vanuit Den Haag: Volg de A12 vanuit Den Haag richting Utrecht. Afslaan bij afslag Zevenhuizen en aan het einde van de afslag rechtsaf het spoor over. Ga door Zevenhuizen heen (2 stoplichten) en sla bij de rotonde rechtsaf naar Nesselande. Ga de brug over en rijd rechtdoor de wijk in. Op de Brandingdijk neemt u direct de route van het bouwverkeer. Deze weg volgt u (u ziet de borden van het toernooi) tot de vestiging van Albert Heijn Nesselande. Hier wordt het toernooi gespeeld. Vanuit Utrecht: De A12 volgen richting Den Haag. Bij Gouda volgt u de A20 richting Rot terdam. Neem afslag Nieuwerkerk ad Ijssel/Ze- venhuizen. Aan het einde van de afslag gaat u rechtsaf richting Zevenhuizen. Bij de rotonde gaat u 3A richting Nesse- lande. Ga de brug over en rijd rechtdoor de wijk in. Op de Brandingdijk neemt u direct de route van het bouwverkeer. Deze weg volgt u (u ziet de borden van het toernooi) tot de vestiging van Albert Heijn Nesselande. Hier wordt het toernooi gespeeld. Vanuit Rotterdam: Volg de A20 richting Utrecht. Vervolgens slaat u af bij de afslag Nieuwerkerk aan den IJssel Zevenhuizen. Aan het einde van de afslag slaat u bij de rotonde rechtsaf richting Zevenhuizen. Bij de rotonde gaat u richting Nesselande. Ga de brug over en rijd rechtdoor de wijk in. Op de Brandingdijk neemt u direct de route van het bouwverkeer. Deze weg volgt u (u ziet de borden van het toernooi) tot de vestiging van Albert Heijn Nesselande. Hier wordt het toernooi gespeeld. Alligator Verdediging waarbij de bal opgevan gen wordt met open handen, met gestrekte en gespreide vingers en de polsen tegen elkaar. Chicken-wing Verdedigingstechniek waarbij de arm in een reflex omhoog gaat en de hand tegen de buik is en de elleboog naast het lichaam. Cobra Ingehouden aanvalsslag, waarbij de bal aan de achter- of onderkant geraakt wordt en zo kort en met veel topspin over het blok .gespeeld wordt. Deep angle Een tactische aanval langs of over het blok naar de lange diagcr Deep line Een tactische aanval langs o' over het blok rechtdoor langs de lijn. Pokeshot Aanval waarbij de bal met de knok kels van de vingers over hpt net gespeeld wordt. Shotten Het spelen van een tactische aanval. Skybal Een service die heel hoog de :ht in geslagen wordt. Snake Aanval waarbij de bal met c.e vin- ïfi gertoppen van een gespannen hand over het net gespeeld wordt Tomahawk Verdedigingstechniek-vyaa Lr fle bal boven het hoofd verdedigd ordt met open, gesloten of gevouwen handen, waarbij de bal de zijkant of de binnenkant van de hana raakt. Zij krijgen namelijk op 16 juni aan staande een beachtraining van spelers en speelsters van dames en heren 1 Deze toppers helpen hen de technieken verder bij te schaven en dagen de jeugd leden uit voor een onderling wedstrijdje beachvolleybal. Na alle moeilijke beacht- echnieken geprobeerd te hebben, wordt gezellig met zijn allen onder het genot van een drankje en opzwepende muziek van de DJ tot het einde van de avond gedanst. Moe maar voldaan zullen de jeugdleden daarna naar huis vertrekken om de volgende dag alweer vroeg de 'echte' toppers te begeleiden als tel lers en/of ballenkinderen. Uiteraard willen we hierbij alle ouders, andere familie leden, trainers en coaches uitnodigen om te komen kijken. AD V O C A T f N Het wijkdeel Badplaats staat voor wonen aan de Zevenhuizerplas. Hier komt op termijn het winkelcentrum van de wijk. De plas, het strand en de boulevard bepalen de sfeer van het wonen aan het water.ln het deel Water- wijk liggen vrije woningbouw- kavels verspreidt over tientallen kleine eilandjes. De naam zegt het als, het is bijna wonen "in het water". Verder is het groen, ruim en ontspannen wo nen in Tuinstad, met zijn flexibel indeelbare een gezinswoningen. Nesselande is niet alleen een woongebied, maar voorat een bijzonder natuur- en recreatief gebied Het zandstrand aan de Zevenhuizerplas biedt volop mogelijkheden om ïe rc -creë ren, zoals volleyballen, zwemmen zonnen, surfen. Voor elk wat wils. Een rondje plas met de fiets behoort ook tot de mogelijkheden. Je kunt ook gezellig langs de Boulevard wandelen en het tijdelijke winkelcentra!» bezoeken. Wij dagen je uit om een keer eer Lnk,a te nemen in Nesselande. Je zult je ogen uit kijken. Nesselande is zeker een bezoek waard. Alvast nieuwsgierig geworden7 Kijk voor meer informatie op www.nesselande rotterdam.nl

Hart van Holland | 2006 | | pagina 30