Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente RAAD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE SPREEKT ZICH UIT VOOR FUSIE UITNODIGING INFORMATIEBIJEENKOMSTEN WMO RAAD EN COMMISSIES RUIMTELIJKE ORDENING Hart van Holland 14 juni 2006 WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPELIF n m Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl De raad van Zevenhuizen-Moerkapelle heeft zich dinsdagavond 6 juni j.l. met een ruime meerderheid - met twaalf van de vijftien stemmen voor - uitgesproken voor een bestuurlijke fusie. De eerste partner om te komen tot een fusie zal de reeds ambtelijke samenwerkings partner Nieuwerkerk aan den IJssel zijn. De reactie van Nieuwerkerk aan den IJs sel wordt afgewacht. De ingezette ambtelijke samenwerking met Nieuwerkerk aan den IJssel zal ver der en voortvarend moeten worden uitgewerkt in de opmaat naar de fusie. De raad gaf tevens aan dat richting de burgers een communicatietraject door het college moet worden voorbereid. In de raadsvergadering van 12 september 2006 zal het college een nadere uitwer king aan de raad voorleggen inzake de nu te nemen stappen. Burgemeester Fijen is opgelucht en tevreden over de manier waarop dit debat is afgesloten. Ook over de ruime meerderheid en daarmee breed draagvlak is Fijen posi tief. "Dit besluit biedt ons de mogelijk heid met onze partner Nieuwerkerk aan den IJssel verder te werken aan onze toekomst", aldus Fijen. Mantelzorgers, ontvangers van huishoudelijke hulp en/of een Wvg-voorziening van harte welkom Op maandag 3 juli 2006 vindt om 19.00 uur in het raadhuis van Zevenhuizen- Moerkapelle een informatiebijeenkomst plaats in het kader van de Wmo (Wet maatschappelijke ondersteuning). Een zelfde soort bijeenkomst wordt op don derdag 6 juli 2006, eveneens om 19.00 uur, in het raadhuis van Nieuwerkerk aan den IJssel gehouden. De avonden zijn georganiseerd vanwege de ver anderingen die door de invoering van de Wmo ontstaan. Deze betreffen met name de regelingen voor huishoudelijke verzorging, de mantelzorg en de Wvg. Van harte uitgenodigd zijn dan ook alle mantelzorgers, ontvangers van huishou delijke hulp en mensen die een Wvg- voorziening ontvangen binnen beide gemeenten. Uiteraard zijn andere be langstellenden ook welkom. U kunt naar de bijeenkomst komen die u, wat de da tum betreft, het beste uitkomt. U hoeft niet pers_ naar de bijeenkomst van uw eigen gemeente te komen. Wel vragen wij u van te voren door te geven of en wanneer u komt (zie hieronder). Wmo De invoering van de Wet maatschap pelijke ondersteuning (Wmo) komt snel dichterbij. Deze wet geeft gemeenten per 1 januari 2007 taken die nu vallen onder de Welzijnswet, de Wet voorzie ningen gehandicapten (Wvg) en delen van de AWBZ (Algemene Wet Bijzon dere Ziektekosten). Zo komen de rege lingen voor huishoudelijke verzorging binnen de AWBZ te vervallen en worden deze bij de Wmo ondergebracht. Ook gaat de Wmo ondersteuning bieden aan mantelzorgers en wordt de Wvg erin op genomen. De invoering van de Wmo is onderdeel van een bredere herziening van het zorgstelsel. De verantwoorde lijkheid en uitvoering ervan komt bij de gemeente te liggen. Doel Het doel van de Wmo is om mensen die dat nodig hebben te ondersteunen in hun bijdrage aan de samenleving, hulp te bieden bij het herstellen van hun zelf redzaamheid en om mensen toe te rus ten om maatschappelijk te participeren. De regering wil stimuleren dat mensen die dat kunnen zelf oplossingen beden ken in de eigen sociale omgeving voor problemen die zich voordoen. Dit doet een groter beroep op de eigen draag kracht van mensen en hun omgeving. Wanneer mensen niet in staat zijn om bepaalde problemen zelf of met behulp van anderen op te lossen is ondersteu ning door de gemeente aan de orde. Vergaderoverzicht 19 juni 2006 Commissie I 20 juni 2006 Commissie II 4 juli 2006 Raad De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Ze venhuizen. De aanvang is om 19.30 uur In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commis sies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de ge meentelijke website. Voorafgaand aan de vergaderingen kunt u gebruik ma ken van het spreekrecht. Hiervoor dient u contact op te nemen met de raads- griffier de heer H. Sterken, 0180-637713 of via h.sterken@zevenhuizen-moer- kapelle.nl. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Besluitenlijst gemeenteraadsvergadering 6 juni j.l 1 Spreekrecht burgers. De heer Meuleman voert het woord namens de directie, management en personeel over punt 6. Hij brengt naar voren, dat zij zich scharen achter het voorstel van het college. Het voorstel zet het personeel in de goede richting naar de toekomst toe. 2. Ni et-ontvankelijk verklaren van het bezwaarschrift van de heer R. van Klaveren en mevrouw I. van Klave ren-Beek, betreffende hervestiging van het voorkeursrecht voor percelen gelegen in de Zuidplaspolder. 3. Voorbereidingsbesluit voor de Twee manspolder en polder De Wilde Vee- nen. 4. Vaststellen van de Verordening ma teriële en financiële gelijkstelling onderwijs gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. 5. Programmabegroting 2007 ISMH. Door de fractie van de PvdA wordt een motie ingediend. Besloten wordt de motie aan te houden tot de behandeling van de begroting in het najaar. 6. Bestuurlijke fusie. Door de fracties van SGP en Christen- Unie wordt een motie ingediend, die later wordt ingetrokken. Besloten wordt, dat: a. de raad zich uitspreekt voor een fusie; b. de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel daarbij de eerste gespreks partner is; c. de uitvoering van het raadsbesluit betreffende de ambtelijke samen werking met Nieuwerkerk aan den IJssel voortgezet moet worden; d. er een communicatietraject met de burgers opgezet moet worden; Taken gemeente De gemeente dient voorzieningen te treffen op het gebied van maatschappe lijke ondersteuning om mensen in staat te stellen: a. een huishouden te voeren; b. zich te verplaatsen in en om de wo ning; c. zich lokaal te verplaatsen per ver voermiddel d. medemensen te ontmoeten en op ba sis daarvan sociale verbanden aan te gaan. Bij het bepalen van de voorzieningen regelt de gemeente wie, wanneer en waarvoor in aanmerking komt. Onderwerpen informatiebijeenkomsten De hierboven genoemde onderwerpen zullen tijdens de informatiebijeenkom sten aan de orde komen, waarbij de volgende punten aandacht krijgen: het compensatiebeginsel, de eigen bijdrage en eventuele knelpunten bij het ontvan gen c.q. verlenen van ondersteuning. Opgeven Wij verzoeken u vriendelijk uiterlijk op 17 juni door te geven op welke avond u aanwezig zult zijn. U kunt dit telefo nisch doen via tel. (0180) 33 03 52 (voor beide gemeenten) In de periode van 2/6/2006 t/m 8/6/2006 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Aanvragen bouwvergunning - Raadhuisstraat 2 te Moerkapelle, plaatsen schuur (BL/2006/0027) - Kratonlaan 92 te Zevenhuizen, plaatsen dakkapel voor en achtergevel (BL/2006/0028) Aanvragen sloopvergunning - Julianastraat 98 te Moerkapelle, sloop tuinbouwkassen en loods (SA/2006/0012) - Wollefoppenweg 97 te Zevenhuizen, sloop woning en berging (SA/2006/0013) - Zuideinde 9 te Zevenhuizen, sloop asbesthoudende dakplaten schuur (SA/2006/0014) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie, U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een bouw-of sloopvergunning is verleend of als een vrijstellingsproce dure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning/vrijstelling ver leend: Bouwvergunningen/vrijstelling Verzonden 6/6/2006: - Oogstpad 14 te Moerkapelle, tuinbouwkas (B1/2006/0005) ve r n i e uwe n/ve rg roten e. het college, met inachtneming van de punten a. tot en met d een voor stel voorbereidt ten behoeve van de raadsvergadering van 12 september 2006. Dit besluit wordt genomen met 12 stemmen voor en 3 stemmen tegen. Voor het voorstel stemmen de heren Van der Kooij, De Gooijer, mevrouw Hoogma, de heren Zijderhand, Van Eijk, Boersma, Bac, Aalderink, Vroeg- op, Heemskerk, Rooker en Freeke. Tegen het voorstel stemmen de he ren Staal en Hagens en mevrouw Spekman. 7. Bestemmingsplan Eendragtspolder. Besloten wordt de motie over het houden van een LandbouwEffect Rapportage (LER) uit te voeren. Het college komt met een dekkingsvoor- stel. 8. Aanwijzen van een vertegenwoordi ger in de Adviescommissie luchtvaart Rotterdam Airport. De heer J.J.L. Staal wordt na een schriftelijke stemming aangewezen. 9. Verkeersbesluit - instellen blauwe zone - voor de Dorpsstraat te Zeven huizen. 10.Aanpassen en verwerken van het krediet nieuwbouw scholen/woning bouw in Zevenhuizen. 11 .Kennisnemen van het verslag van de Rekenkamercommissie van het doel matigheidsonderzoek 2006 naar de doelmatigheid en doeltreffendheid bij de uitvoering van het groenon derhoud. Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunning^ kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethoti-j ders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaarter mijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaar schrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopig^ voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20 302, 25f EH Den Haag. Vrijstelling bestemmingsplan Burgemeester en wethouders van Zevenhuizer-Moerka- pelle zijn voornemens met toepassing van art- al 19, lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel te verle nen van het geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990" voor het oprichten van een dubbele woning op het perceel Bredeweg 84/86 te Zevenhuizen. Het bouwplan ligj vanaf 15 juni 2006 t/m 12 juli 2006 voor een ieder ter inzage bij de afd. VROM van 08.30 uur tot 12.00 uur (inzage t ten deze termijn is mogelijk na afspraak). Gedn-endedeze termijn kunnen bij burgemeester en wethouders schn e lijk zienswijzen worden ingediend tegen de voorgenomen vrijstelling. Uitwegvergunning Het college van Burgemeester en Wethouders van meente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend date, uitwegvergunning worden verleend aan: Aanvraag datum 27 april 2006, 1667: P.M. Hui?' een uitweg op de openbare weg van percee met a - ternr. B 970 ged., plaatselijk bekend als Mauritsstraa te Moerkapelle. of hddr de Alge- van Tegen dit besluit kan een ieder die rechtstreeks in z.'/ belang is getroffen, op grond van het bepaalde 1 Wet Bestuursrecht, binnen zes weken na datum mene bekendmaking van de beschikking aan betrokkc:- motiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeestti en bezwaaf .orlopig' de Arron- houders, Postbus 30, 2670 AA Zevenhuizen. Is een schrift ingediend, dan kan ook een verzoek om vo voorziening worden ingediend bij de President vat. -1 dissementsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH De: tag Voorbereidingsbesluit v Burgemeester en wethouders van de gemee-- zen-Moerkapelle maken ter voldoening aan ht in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke OiJtn1^ kend, dat ter gemeentesecretarie, afdeling VR straat 89 te Zevenhuizen, voor een ieder terin raadsbesluit van 6 juni 2006, waarbij is bepaald :'"i ziening wordt voorbereid van de bestemmingsi ar Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 112 Publiekszake^ s ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur Politie 0900-8844 en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Brandweer 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747

Hart van Holland | 2006 | | pagina 4