r F IP AGENDA'S COMMISSIES BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING WERKZAAMHEDEN AKKERWEG: DREVELS verlaagd AANVRAGEN KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN 2007 Hart van Holland 14 juni 2006 landelijk Gebied 1990" en "Landelijk gebied 1983", te weten voor de Tweemanspolder en polder De Wilde Vee nen", met uitzondering van het gebied direct ten oosten van Moerkapelle, een en ander zoals is aangegeven op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte te keningen. Het besluit treedt in werking met ingang van 15 juni 2006. Opgrond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan binnen zes weken na datum van inwerkingtreding van het besluit hiertegen een bezwaarschrift worden ingediend bij de ge meenteraad van Zevenhuizen-Moerkapelle. Bij de Arrondis sementsrechtbank te Den Haag kantegen het besluit tevens een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle hebben besloten de navolgende vergun ningen/ontheffingen te verlenen aan: L. van Erk voor het veroorzaken van geluidsoverlast tij dens de Jazzdans demonstratie op 22 juni 2006 om 19.45 op het Dorpsplein te Zevenhuizen. Bizon Mediagroep voor het plaatsen van in totaal 10 driehoeksreclameborden in de kernen Zevenhuizen en Moerkapelle in de periode van 25 juli 2006 tot en met 3 augustus 2006, ter aankondiging van de Rotterdampas. Bizon Mediagroep voor het plaatsen van in totaal 10 driehoeksreclameborden in de kernen Zevenhuizen en Moerkapelle in de periode van 21 augustus 2006 tot en met 30 augustus 2006, ter aankondiging van een cam pagne met betrekking tot de Rotterdampas. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle heeft besloten de navolgende vergunningen/onthef fingen te verlenen aan: Basisschool de Eendragt voor de organisatie van een fancyfair op 17 juni 2006 van 10.00 uur tot 14.00 uur op de twee speelpleinen van het schoolgebouw en de par keerplaats naast het schoolgebouw in de Burgemeester Boerstraat te Zevenhuizen. I-van Erk voor de organisatie van een Jazzdans demon stratie op 22 juni 2006 om 19.45 op het Dorpsplein te Zevenhuizen. Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij respectievelijk de burgemeester en of het college van burgemeester en wethouders, naar gelang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aanteke- ner indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ontheffing. De bezwaartermijn be- hrsagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbe treffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift 'gediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voor- lening worden ingediend bij de President van de Arron- dlssementsrechtbankpostbus 20302, 2500 EH Den Haag. -- drempels op de Akkerweg worden verlaagd, omdat er -=■' de huidige drempel te vaak schades gereden worden. iets lagere drempel is beter berijdbaar en brengt toch •-'sSwenstesnelheidsverlaging met zich mee. Hierdoor is er -Jf gekozen de drempel een paar centimeter te verlagen. 5 nieuwe drempel wordt in asfalt uitgevoerd, conform de 'ge normen van het CROW. JSin9 Akkerweg met Papaverlaan te Moerkapelle. ann'n9 e" uitvoering V® iun': Aanpassen straatwerk ÏVoj39 20kuni: Aanpassen straatwerk ns ag21 juni: Asfalteringswerkzaamheden jns de werkzaamheden blijven de woningen en parkeer- ismoQ ?..3an Akkerweg en Papaverlaan bereikbaar. Het 0pt c'at er tijdens de werkzaamheden verkeershinder Doorgaand verkeer zal worden omgeleid. Ter gelegenheid van Koninginnedag 2007 zullen weer de jaarlijkse Konink lijke onderscheidingen worden uitge reikt. Wanneer u iemand kent, die naar u verwacht voor een Koninklijke on derscheiding in aanmerking komt, dan kunt u bij de burgemeester een voor stel indienen. Hiervoor is een speciaal formulier beschikbaar. U kunt dit for mulier en nadere informatie opvragen bij de heer A. Wessels, telefoon 0180- 637778. Dit formulier dient uiterlijk 1 augustus 2006 bij de gemeente te zijn ingeleverd. Om in aanmerking te komen voor een onderscheiding wordt nadrukkelijk gekeken naar de bijzondere, persoon lijke verdiensten of prestaties van de voorgedragen persoon. Daarbij telt hetgeen de voorgedragen persoon in een betaalde functie heeft gedaan als aanvullend element mee. Het gaat om iemands totale verdienste voor de sa menleving. Het kunnen dus ook "stille werkers" zijn, zoals bijvoorbeeld vrij willigers, bestuursleden van verenigin gen, kerken, stichtingen e.d. Koninklijke onderscheidingen worden niet alleen op Koninginnedag uitge reikt. U kunt ook tussentijds een Ko ninklijke onderscheiding aanvragen. Voor een tussentijdse aanvraag geldt een behandelingstermijn van drie maanden en drie weken na het indie nen van het voorstel. Agendapunten commissie I, ondermeer: Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, tele foon 0180-637713. Er is gelegenheid om het woord te voeren bij het betreffende agendapunt. Ingekomen stukken en mededelingen Planschadeverzoeken A.J. Duijndam en wijlen mevrouw M.C. Duijndam-van Dijk te Zevenhuizen Door de heer A.J. Duijndam en wijlen mevrouw M.C. Duijndam-van Dijk zijn verzoeken om planschade ingediend in verband met verleende vrijstellingen ex artikel 19 Wet ruimtelijke ordening voor de uitbreiding van de slachterij, de bouw van een bedrijfswoning en de bouw van een luchwasser op het perceel Bierhoogtweg 17 te Zevenhuizen. Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor om - gelet op het onafhan-kelijke deskundigenadvies van SAOZ - de verzoeken om planscha de af te wijzen. Algemene Nota en Kaderstellende nota in het kader van de Wet maatschappe lijke ondersteuning Indien de Eerste Kamer akkoord gaat zal per 1 januari 2007 de Wet maatschappe lijke ondersteuning in werking treden. Doel van de wet is een samenhangend lokaal beleid op het gebied van de maatschappelijke ondersteuning en op aanpalende terreinen. Als voorberei ding op een door de raad vast te stellen verordening Wmo en Beleidsplan Wmo, stelt het college van burgemeester en wethouders de raad voor om de Alge mene Nota en Kaderstellende Nota Wet maatschappelijke ondersteuning vast te stellen. Naar aanleiding van de behandeling in commissie I van 22 mei j!., zal u een memo met beantwoording van de ge stelde vragen worden nagezonden. Verslag over de uitvoering van de Wet Werk en Bijstand 2005 Op grond van het bepaalde in de Wet Werk en Bijstand dient de raad het Ver slag over de Uitvoering over het van toepassing zijnde vergoedingsjaar vast te stellen.Door het college van burge meester en wethouders is inmiddels een bestuursverklaring over het jaar 2005 af gegeven, waaruit blijkt dat de WWB c.a. op een correcte en rechtmatige wijze is uitgevoerd.Het college van burgemees ter en wethouders stelt de raad voor het Verslag over de Uitvoering (VODU) van de Wet Werk en Bijstand (WWB) over 2005 vast te stellen. Evaluatie Welstandsnota In 2004 is de Welstandsnota vastgesteld. In het kader van een periodieke evalu atie zijn de diverse beleidsregels met alle betrokkenen geëvalueerd. Het col lege van burgemeester en wethouders stelt de raad voor met de evaluatie van de Welstandsnota in te stemmen en de voorgestelde wijzigingen/aanvullingen in de nota te verwerken. 1e Bestuursrapportage 2006 en Voor jaarsnota 2006 Technische behandeling vindt plaats van: 1e Bestuursrapportage 2006; Voorjaarsnota 2006, inclusief meerja renperspectief 2007-2010. Agendapunten commissie II, ondermeer: Spreekrecht Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de verga-dering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, te lefoon 0180-637713. Er is gelegenheid om het woord te voe ren bij het betreffende agendapunt. Wijzigen Algemene Plaatselijke Verordening Door de raad is op 10 februari 2004 een nieuwe Algemene Plaatselijke Verorde ning vastgesteld.Wetswijzigingen of ju risprudentie over APV gerelateerde on derwerpen, maken het aanpassen van de APV noodzakelijk. Daarnaast zijn ook de ervaringen van o.a. toezichthouden de instanties aanleiding tot het wijzigen. Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor de Algemene Plaatselijke Verordening te wijzigen. Verkeersmaatregel - het tijdelijk afslui ten voor gemotoriseerd verkeer - voor een gedeelte van de Knibbelweg en Bierhoogtweg te Zevenhuizen Medio 2006 wordt er aangevangen met de aanleg van de omleidingsweg N219. Onderdeel van de aanleg is het realise ren van een tunnel in de Knibbelweg en het realiseren van een aansluiting van de Zuidelijke Bierhoogtweg op de parallelweg van de Zuidplasweg.Voor het uitvoeren van de werkzaamheden is het noodzakelijk dat er een verkeers- maat-regel - het tijdelijk afsluiten voor gemotoriseerd verkeer - voor een ge deelte van de Knibbelweg en Bierhoog tweg wordt genomen.Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor om deze verkeersmaatregel te nemen. Verlenen aanvullende subsidie Stichting Dorpshuis Zevenhuizen Van het bestuur van de Stichting Dorps huis Zevenhuizen is het verzoek ont vangen voor een aanvullend subsidie voor het vervangen van de twee oudste cv-ketels en reparatie van het dak van het dorpshuis Swanla.Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor de Stichting Dorpshuis Ze venhuizen een aanvullende subsidie te verlenen van 42.391,-. Jaarrekening 2005 van de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen Van het bestuur van de Stichting Dorps huis Zevenhuizen is de jaarrekening 2005 ontvangen. De jaarrekening sluit met een tekort van 54.921,-. Rekening houdend met de in het convenant toegezegde subsi die van 20.000,—, resteert een bedrag van 34.921,-. Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor de jaarreke ning 2005 van de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen goed te keuren en een aanvullende subsidie te verlenen van 34.921,-. Wijzigen van de Legesverordening In verband met het invoeren van de nieuwe generatie reisdocumenten is het noodzakelijk dat de Legesverordening wordt gewijzigd. Het college van bur gemeester en wethouders stelt de raad voor hiertoe een besluit te nemen. Actualisering Treasurystatuut Het Treasurystatuut van onze gemeente dateert van 2001. Naar aanleiding van organisa-torische ontwikkelingen is het gewenst om het statuut op onderdelen te actualiseren. Deze actualisering past tevens in de ei sen die gesteld worden aan het recht matig handelen van de gemeente. Het college van burgemeester en wethou ders stelt de raad voor het geactuali seerde Treasurystatuut vast te stellen. Programmarekening 2005 Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor de Program marekening 2005 vast te stellen en het voordelig saldo van 375.000,- te be stemmen zoals in het voorstel is aange geven. 1e Bestuursrapportage 2006 en Voor jaarsnota 2006 Technische behandeling vindt plaats van: 1e Bestuursrapportage 2006; Voorjaarsnota 2006, inclusief meerja renperspectief 2007-2010.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 5