GROTE AVOND ZEVEN MUZEN: VEEl SAMENSPEL POLITIEK ALGEMENE BESCHOUWINGEN 2006: DE OPPOSITIE AAN HET WOORD I pagina 12 Waddinxveen PvdA: "Wat is het verschil tussen informeren en inspraak?" Gemeentebelangen: "Geen behoefte om een stad te worden" HART VAN HOLLAND - dè krant voor de Zuidpias 5 juli 2006 Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen-Moerkapelle - De algemene beschouwingen van de collegepartijen stonden vorige week in het Hart van Holland. Deze week is het de beurt aan de oppositiepartijen. Volgende week een verslag van het debat in de raad over de beschouwingen van dit jaar; bij het ter perse gaan van de krant was deze discussie nog niet geweest. De Partij van de Arbeid blikt in haar beschouwingen terug naar de verkiezingen: "Gezien de uitslag van de verkiezingen had de PvdA er rekening mee gehouden dat wij invloed zouden hebben gehad op het college programma en de Voorjaarsnota. De meerderheid heeft echter anders besloten." Bestuurlijke herindeling: "Het col lege en de raad weten dat de PvdA tegen het voorstel hebben gestemd. Niet om tegen te zijn, maar omdat het slecht onder bouwd was en ons inziens een tac tische fout is. Het besluit is helaas genomen. Net nt de verkiezin gen! De inzet van de PvdA zal er echter op gericht zijn dat de inwo ners niet alleen geïnformeerd worden maar inspraak krijgen. Ruimtelijke ordening: "Waarom is het college en de meerderheid van de raad akkoord gegaan met het ISP? Geen énkele partij, geen enkele gemeente was er écht gelukkig mee. Zitten onze inwo ners écht te wachten op die 280 ha. glas? Inmiddels is ook duidelijk geworden dat gelden van het Rijk niet te verwachten zijn. De Zuid- plaspolder staat niet op de priori teitenlijst. De PvdA vraagt al jaren om minder bezuinigingen op het ambtelijk apparaat; daar waren de belangen te groot voor. Niet gedaan. Goedkoop blijkt nu duur koop te zijn." Volkshuisvesting: "De inzet van het college op het gebied van het betaalbaar bouwen en wonen, is voor de PvdA niet acceptabel. Er worden zo'n 200 huurwoningen verkocht en gesloopt. De plannen van het kabinet Balkenende met betrekking tot de huurliberalisatie heeft ook een negatieve invloed op het aantal huurwoningen bin nen de kernvoorraad. Onze inwo ners moeten hier een betaalbare woning kunnen vinden (koop en huur) ongeacht het inkomen. De inzet van de PvdA zal er op gericht zijn dat er een groter aandeel sociale huur- en koopwoningen gerealiseerd gaat worden dan voorgesteld; er ook huurwonin gen in de vrije sector gebouwd worden en dat er een nieuwe locatie komt voor woningbouw in de kern Zevenhuizen." Wet Maatschappelijke Ondersteu ning: "Vanaf 1 januari 2007 zal Nederland de WMO kennen. Voortaan moeten mensen bij 1 loket kunnen voor alle dienstver lening. De inzet van de PvdA zal er op gericht zijn dat de mensen het geld naar eigen inzicht kunnen besteden in zogeheten persoons gebonden budgetten; het beleid erop gericht is dat mensen met behoud van zelfstandigheid maat schappelijk kunnen blijven functi oneren; de inspraak van clianten en belanghebbenden gewaar borgd is; het beleid gebaseerd is op lokale behoeften en in de ker nen Moerkapelle en Oud-Verlaat kleine woonzorg complexen gere aliseerd gaan worden. Bovendien wil de PvdA dat het werk van vrij willigers actief ondersteund gaat worden. Zonder hen redden we het niet." Financiële uitgangspunten: De PvdA stelt vast dat het college voorstelt om voor het jeugdbeleid €50.000,- beschikbaar te stellen. Het voorstel van de PvdA is dit geld te gebruiken om de partici patie van jongeren in het vereni gingsleven te borgen. De PvdA wil dat het geld voor de voorlichting van het drugsbeleid ook te beste den voor de groepen 7 en 8 van het basisonderwijs en dat het kre diet van €300.000,- extra voor de sluitpost Eendragtspolder opge nomen wordt in de beqrotinq 2008. Tot slot wil de PvdA dat de catego riale regeling voor chronische zie ken uitgebreid wordt met de in de wet toegestane 65-plussers die voldoen aan de inkomens eis. Ook de fractie van Gemeentebe langen blikt terug op de verkiezin gen: "Na de verkiezingen in maart is er voor Gemeentebelangen het een en ander veranderd. Gemeen tebelangen heeft slechts enkele stemmen te weinig weten te behalen waardoor wij onze derde raadszetel hebben verloren. Daarnaast maakt Gemeentebe langen na de verkiezingen geen deel meer uit van de coalitiepartij en. Daartoe zijn wij ook niet gevraagd. Wij zijn teleurgesteld over het feit hoe met de belangen van een groot aantal inwoners die geheel iets anders voor ogen had den is omgegaan". Bestuurlijk toekomst: "Vier jaar terug was de kop van de Alge mene Beschouwingen van Ge meentebelangen al "Wel Kiezen, niet delen" en dat vinden wij nu nog steeds. Kunnen kiezen op basis van een eigen visie en door ons zelf opgestelde randvoorwaarden voor de toekomst van onze inwoners." Gemeentebelan-gen wil van het college dat deze in september een heldere visie en randvoorwaarden presenteert: "Zoals bij alle andere onderwerpen gebruikelijk is reke nen wij er op dat we ook dit voor stel eerst in commissie verband met elkaar wordt behandeld. Graag zien wij deze toezegging van u tegemoet." Ruimtelijke ordening: "De ontwik keling van de Zuidplaspolder zal een metamorfose voor onze omgeving gaan betekenen. Dit zal ongetwijfeld een aantal voorde len voor onze gemeente in zich hebben maar evenzeer een groot aantal verandering die lang niet altijd door een ieder zullen wor den gewaardeerd. De identiteit van onze kernen en liefst ook zoveel mogelijk van de natuurlijke omgeving moet gehandhaafd blij ven. Wij hebben er geen behoefte aan om stad te worden." Volkshuisvesting: In één van de drie elementen die onder het hoofdstukje Volkshuisvesting in het collegeprogramma staat ge schreven dat u zich als doel stelt om een substantieel aantal betaal bare woningen (levensloop be stendige nieuwbouw) te gaan rea liseren. Deze vrij algemene niet nader onderbouwde stelling kun nen wij van harte onderschrijven. Vervolgens geeft u aan dat het beleid er op gericht is om 15% sociale koop te rea liseren binnenl woningbouwplannen. Hierop zal gelet worden, schrijft u. Dat hopen wij ook en daar rekenen wij ook op. Onze vraag is de vol gende: betekent dit dat u de komende jaren afziet van de bouw van andere woningen voor de doelgroep van de sociale sec tor, bijvoorbeeld huurwoningen?" Wet Maatschappelijk Ondersteu ning: "Gelet op het belang van een groot deel van onze inwoners die een beroep op deze voorzie ningen moeten doen vertrouwen wij er op dat de kaderstelling en invoeringsplannen op een brede raadsteun mogen rekenen. Wij vragen u ook meer aandacht te schenken aan de communicatie over de invoering naar deze groep van onze inwoners toe. Brieven vanuit de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel aan hoog bejaarden inwoners van onze verzorgingste huizen zijn daar geen goed voor beeld van." Financiën: "In ons programma gaan wij uit van een realistische en sluitende begroting en een overzichtelijk meerjarenperspec tief. Een stelling waarmee Gemeentebelangen ook vier jaar geleden aangaf hoe een verant woord financieel beleid vorm gegeven dient te worden. Met enige tevredenheid zien wij dat het financiale beleid van de afge lopen jaren zich vertaalt in meer positieve zin. Het meerjarenper spectief heeft een resultaat in zich waarbij in de toekomst aan min der belastingverhoging gedacht kan gaan worden. Een compli ment voor de vorm en in inhoud is wat ons betreft op zijn plaats." Zevenhuizen - Bij het einde van het seizoen heeft onlangs e jaar lijkse Grote Avond van De Zeven Muzen plaats gevonden. De muziekleerlingen laten dan horen wat ze het afgelopen jaar heb ben geleerd; dit jaar was er ook een fotopresentatie door de Workshop Fotografie van Ton de Bruijn. In andere jaren werd de kerk aan gekleed met kindertekeningen van de cursus van Diet Alblas, maar deze kunstwerken zijn op dit moment te bezichtigen op een aparte tentoonstelling in de Bibliotheek (te lezen in het Hart van Holland van 7 juni). De Grote Avond had als thema: 'de dans' en er vielen inderdaad de heerlijkste dansen te beluisteren, van een Gavotte van Bach tot een Spokendans van Weber en, geheel passend bij de zomerse temperatu ren: een Malaguena voor twee gitaren. Er werd veel samenspel ten gehore gebracht op alle niveaus. Met meerdere instrumenten klinkt ook het 'eenvoudigste'stuk als een vol waardig muziekstuk, en het is fan tastisch om te zien hoeveel plezier leerlingen daaraan beleven. Er was onder andere een blokfluitgroep van docente Janine de Jong, een ensemble klokkenspel, xylofoon en blokfluit van de cursus Muziekverkenning, het ensemble van Barbara Kramer van blokfluit, viool, piano, en ook een duo viool en piano. De docenten traden soms met een leerling op (onder andere dwars fluit met Elena Gonzalez, gitaar met Rob Gooris), en er waren enke le solisten, waaronder onze git aardocent en de pianoleerlingen van Nelly Pavlova, die ook heel mooi speelden. De musicalgroep van Margre van Gestel, Mataya Kagwa en Saskia Huijzendveld liet ons meegenieten van enkele stukken uit de musical 'Een feest van kleur'. Wat zagen ze er lief uit, de kinde ren in het geel, rood en groen! Mede door het hartelijke, onge dwongen optreden van presenta trice Wil de Vries werd het een leuke, afwisselende avond.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 12