TENTWEEK 2006: GEWOON BIJZONDER STROP VOOR WERKGELEGEN HEIDSPROJECT DEFINITIEF BEDRIJVENT0ERN00I JEU DE BOULES TWEE VLUCHTEN VOOR DE SPERWER Kees Tijsterman in de Classic Car Endurance Race (Amsterdam-Beijing) Waddinxvener Waddinxveen leeft! pagina 12 HART VAN HOLLAND, dè krant voor de Zuidpias 12 juli 2006 in het nieuws... Gentleman's race WADDINXVEEN Van start KERKDIENSTEN - 16 juli Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk dienst in IK. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur ds. J.L. Delhaas. Wijkgemeente De Rank 10.00 uui ds. M. de Boer. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 er 16.30 uur ds. R.D. Anderson. De Bruggen 11.00 uur Kees de Jong. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur dr. R. de Reuver. Geref. kerk 18.30 uur ds. E. Baljet De Stek 9.30 uur ds. E. Baljet. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. D.P Verdouw; 16.30 uur ds. A.G.M Weststrate. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds M. Golverdingen. Parousia 10.00 uur P. Rullman. Vrijz. Prot. Gem. 10.00 uur ds. J.A Brostrom-Bruin. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop er Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiter kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Hollanc (HAP MH), Jan var Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Hollanc (DAM), Ronsseweg 138 (tegen over de Bleuland-locatie van hel Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vrager over diabetes (24 uur per dag, nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050 Postadres: Postbus 1098, 2800 BE Gouda. Jozeflocatie: Jan var Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Den Haag/Waddinxveen - De stichting Leerbedrijf Tuinbouw in Waddinxveen zal genoegen moeten nemen met een tekort van 40.000 euro. Dat is het gevolg van een uitspraak van de Raad van State. Het werkproject voor ex-psy- chiatrische patianten werd door de minister van Sociale Zaken gekort op een subsidie. Volgens de stichting was die korting onterecht. De minister kwam tot zijn actie nadat hij door de Europese Commissie op de vingers was getikt voor een verkeerde besteding van Europese subsidiegelden. De minister ging vervolgens alle gesubsidieerde projec ten nog eens kritisch controleren met behulp van het accountantsbureau Ernst Young. Dat leverde voor de kwekerij van de stich ting aan de Tweede Bloksweg een verlaagd subsidiebedrag op. De stichting stelde bij de Raad van State dat het accountantsbureau onzorgvuldig werk heeft geleverd. Maar volgens de Raad is daarvan niets gebleken. De minister valt daarom ook niets te verwij ten, aldus de Raad van State. Waddinxveen - Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen houdt woensdag 13 september voor de vierde maal het bedrijven- toernooi op haar terrein aan de A. Thijmlaan. Bedrijven kun nen zich met maximaal twee teams inschrijven. Er worden drie partijen gespeeld in de spelvorm tripletten (drie tegen drie). De winnaars van een ronde komen in de volgende ronde tegen elkaar uit, zodat er uiteindelijk een finalepoule ont staat. Inschrijven en nadere inlichtingen via telefoon 06- 18287563 of e-mail pjrubeling@wanadoo.nl. Waddinxveen - Voor Duivenvereni- ging de Sperwer stonden zaterdag twee vluchten op het programma. De oude duiven vlogen vanuit Chantilly (351 km) en in concours deden 158 duiven mee. Ze werden om 8.30 uur gelost. De eerste vier duiven waren van Joh. L. Bol en kwamen vlak achter elkaar binnen, waarvan de eerste om 12.33 uur. Verdere uitslag: 1-2-3-4-6-7-8-9-14- 18-19. Joh. L. Bol, 5. D. Breedijk, 10- 12-13-20. C.A. Bode, 11-15-17. A. v.d. Made, 16. W. Breedijk. De jonge duiven stonden in Duffel (105 km) om daar gelost te worden om 10.05 uur. Er waren maar liefst 301 duiven die mee deden. Om 11.18 uur vloog de eerste duif van A. v.d. Made het hok in. Verdere uitslag: 1-2-4-5-6-7-20. A. v.d. Made, 3-8-15-17-18. J. Jansen, 9-13- 14. W. Breedijk, 10-16. Joh. L. Bol, 11-12-19. A. de Wit. Waddinxveen - De Centrale Hervormde Gemeente houdt van 16 tot en met 21 augustus de jaarlijkse Tentweek. Het thema van dit jaar is 'Gewoon Bijzonder'. De tenten staan op twee plaatsen: in de Zuidpias aan de Sterrenlaan en op het Wingerdveld. Op woensdag 16 augustus gaat de tentweek van start en tot en met vrijdag is er op beide plaatsen een programma voor de kinderen van groep 1 tot en met groep 7. Op woens dag- en donderdagochtend is in beide ten ten het programma van 10.00 tot 12.00 uur. In de Wingerd is woensdagmiddag het pro gramma van 14.00 tot 15.30 uur en donder dagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Aan de Sterrenlaan is woensdagmiddag het pro gramma van 14.00 tot 16.00 uur en donder dagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur. Vrijdag is het programma in beide tenten van 10.00 tot 13.00 uur. Op deze dagen gaan de kinde ren zingen, knutselen, doen ze spelletjes, is er poppenkast, een Bijbelverhaal, een sketch en een gastoptreden. Op woensdagavond in de Zuidpias en op donderdagavond in de Wingerd is er van 19.00 tot 20.00 uur een Kids Praise. Vrijdagmiddag wordt er afgeslo ten met een pannenkoekenfeest. Alle kinde ren van groep 1 tot en met 7 zijn van harte welkom. Voor de jongeren vanaf groep 8 staan er ook twee tenten. Beide tenten hebben op woensdag en donderdag een programma van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Op vrijdag is het programma van 10.00 tot 13.00 uur. Er is vrije toegang voor een potje tafelvoetbal, computeren, klets ten met vrienden en meer. De meiden gaan creatief doen en de jongens kiezen de sterk ste vent van de tent of doen levend Stratego. Ook voor de avonden zijn er activi teiten gepland. Woensdagavond is aan de Wingerd van 19.30 tot 21.30 uur een avond met humor en donderdagavond treedt aan de Sterrenlaan van 19.30 tot 21.30 uur een band op. Vrijdagavond staat er een zeskamp op het strand op het programma, vertrek om 18.15 uur bij beide tenten. Aan de Henegouwerweg 113 wordt zaterdagavond 19 augustus een survival met barbecue gehouden, ledereen is welkom van 16.00 tot 22.00 uur. De Tentweek wordt zondagmorgen 21 augustus afgesloten met een themadienst. De dienst vindt plaats in De'Morgensterkerk en in de Bethelkerk. Beide diensten begin nen om 9.30 uur met het zingen van de tent liedjes. Na afloop is er gelegenheid tot napraten. In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... Veel Waddinxveners kennen Kees Tijsterman van de ruige 4x4 rally's. Tussen '85 en '96 nam hij, samen met zijn vrouw Mieke, meerdere malen deel aan de aansprekende races tus sen Parijs en Dakar. Ook reden ze wedstrijden in Marokko, Egypte, Tunesie, Spanje en Portu-gal. In 1996 stopten Kees en Mieke met deze tijdrovende hobby, onder meer omdat hun autobedrijf in Waddinxveen steeds meer aandacht vroeg. Dit jaar laat Kees Tijsterman opnieuw van zich horen. Tien jaar na zijn laatste rally vertrekt hij aanstaande zaterdag voor een compleet nieuwe uitda ging. Kees doet samen met Reeu wijker Rob Bras mee aan de Classic Car Endurance Rally. Deze race voor klassieke auto's duurt 21 dagen. De route loopt van Amster dam naar Beijing, een afstand van bijna 18.000 kilometer. De heren leggen de afstand af in een Jaguar MK II 3,8 uit 1968. De auto is door Kees Tijsterman geprepareerd voor de zware tocht. Daarbij is vooral veel aandacht besteed aan de veiligheid. Veel onderdelen zijn vervangen en vernieuwd, uiter aard binnen de gestelde eisen van de organisatie. In totaal gaan een kleine 100 equipes van start. Als alles naar wens verloopt komen de deelnemers medio augustus weer aan in Amsterdam. Op Schiphol, want de terugreis leggen ze af per vliegtuig. Mieke Tijsterman maakt geen deel uit van de equipe. Wel zorgt ze dat ze tijdens de eerste rustdag in Istanbul ook aanwezig is en is ze vanaf 7 augustus in China om de laatste dagen van de race vanaf de zijlijn mee te maken. De race van Amsterdam naar Beijing is niet te vergelijken met de 4x4 rally's. Kees Tijsterman: "De omstandigheden zijn compleet anders. Bij Parijs-Dakar reden we voornamelijk off the road. We slie pen in tenten en zaten 's avonds bij een zelfgemaakt kampvuur. Bij deze race wordt over de weg gere den en vinden de overnachtingen plaats in 5-sterren hotels. Wat dat betreft is dit wel een gentleman's race. Maar vergis je niet: ook deze race vergt heel wat uithoudings vermogen. Iedere dag wordt er zo'n 700 kilometer afgelegd. En zodra we Europa verlaten, wordt de kwaliteit van de wegen er ook niet beter op. Ik verwacht dat de tocht door de Goby-woestijn het zwaarst zal zijn. Op die dag star ten we al om vijf uur 's ochtends, om zo min mogelijk last te hebben van de hitte in de middag." Het is niet de eerste keer dat Kees Tijsterman buiten Europa rijdt. Vroeger reed hij al eens de oude 'zijderoute', van Parijs naar Pe king, via Moskou. Uit die tijd weet hij dat het rijden in China niet te vergelijken is met Europa. "Ik weet nog goed dat de entree in China een hele happening was. Iedere deelnemende auto kreeg Chinese kentekenplaten en iedere automobilist een Chinees kente ken. Ik hoop dat mijn ervaring nu van pas komt. Ik denk dat een aan tal mensen het nog heel zwaar zal krijgen. Ze onderschatten de im pact van het rijden onder deze omstandigheden. Ik neem in ieder geval mijn eigen bloedplasma en injectienaalden mee. Je weet maar nooit." Aanstaande vrijdag wordt in de Amsterdamse RAI (Europahal) de proloog gereden. Deze slalomrace is toegankelijk voor publiek. Aan het eind van die dag vertrekken de auto's in colonne naar de Dam, waar een dag later de start zal plaatsvinden. Op zaterdag 15 juli vertrekken de auto's vanaf negen uur. Tijsterman: "De auto met de snelste tijd bij de proloog gaat als eerste weg. Vervolgens vertrekt er iedere dertig seconden een auto. Het zal een hele toer worden om Amsterdam uit te komen. De eer ste twee dagen is er overigens nog geen wedstrijdelement. Zodra we maandag uit Linz vertrekken is dat er wel. Dan zullen de auto's ook minder bij elkaar blijven. Wij doen dat zeker, want ik rijd graag mijn eigen tempo en bepaal mijn eigen koers." De belevenissen van Kees Tijsterman en Rob Bras zijn dage lijks te volgen. Hans van den Berg, van Audipack Flightcases uit Moerkapelle, zorgt - per vliegtuig - voor ondersteuning en service aan het team Tijsterman-Bras. Hij zal een dagboek bijhouden op de website www.tijsterman.com.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 12