uine -SiialB-'üDiMmismiaip- Hoogendoorn Meijer Luxe en stijlvolle serie douchegoten Rozen kleuren de zomertuin Pioenroos populair bij FloraHolland Tuin-en terreininrichting Hoveniers www.terbraak DAKKAPELLEN ISO-GLAS DIV TIMMERWERKEN KOZIJNEN SCHUIFPUIEN IN HOUT ALUMINIUM Bredeweg 15 Waddinxveen 0180-638183 www.edplaizier.nl ontwerp en advies aanleg onderhoud Tel: 06-22912450 Mr tuinaanleg - sierbestrating - ontwerp - tuinonderhoud Bredeweg 15, 2751 GH Moerkapelle pagina 18 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 12 juli 2006 Woon- en tuinwereld Ambachtweg 47 - 2841 MB Moordrecht Tel.: 0182-374608 - Fax: 0182-375460 Tel.: b.g.g. 0180-631002/0180-312093 Ed Plaizier Knibbelweg 42 - 2761 JE Zevenhuizen - Tel.: 06-51257148 of tel.: 06-27094771 Douchewaterputjes zijn meestal lelijk, de vloer is niet vlak en de afvoer is plaatsgebonden. Met de nieuwe design douchegoten van TECE is dit niet het geval en creëert u een volledig nieuw concept badkamer. Met meer ruimte, meer bewegingsvrijheid, een strakke vloer en een per fecte afvoer van het douchewater. Bovendien geniet u van het mooie dessin en de hoge kwaliteit van het rooster. U kunt kiezen uit zes dessins, aan iedere smaak is gedacht. De roosters zijn vervaardigd van sterk roestvast staal, geborsteld of glanzend gepo lijst. Daarnaast is er het model "plate" waarin de tegels kunnen worden gelijmd, zodat de vloer één prachtig en strak geheel wordt! De serie TECEdrainline is leverbaar in meerdere rechte en hoekuitvoeringen, zelfs maatwerk is mogelijk. De le vering geschiedt via de professionele installateur. Meer informatie vind je op www.tece-nederland.nl Er zijn allerlei groepen rozen, maar binnen die groe pen voeren de trosrozen de boventoon. Trosrozen bloeien niet met één bloem per steel zoals bij de grootbloemige rozen, maar met hele trossen rozen tegelijk. Er is geen enkel ander type roos dat zoveel bloemen geeft, zo lang bloeit en in zoveel kleuren. Bovendien hebben ze maar weinig verzorging no dig en is de snoei eenvoudig. Toegegeven, trosrozen hebben niet helemaal de perfecte bloemvorm van de grootbloemige rozen of theehybriden, maar daar staat zoveel tegenover dat ze niet voor niets de meest geliefde roosvorm in de tuin zijn geworden. Er zijn typen in drie maatgroepen. Het ontstaan van de vrij kleine struikvormige trosrozen, vroeger Floribunda's genoemd, is met name te danken aan de Deense kwe ker Poulsen die bijna een eeuw geleden grootbloemige rozen met al bestaande trosrozen (de eerdere Poylantha- groep) ging kruisen. Met overweldigende resultaten. Al snel zetten tal van kwekers dit succes voort. Onder ande ren Kordes in Duitsland met misschien wel de beste grote witte trosroos die ooit ontstond ('Schneewittchen') en de Engelse kweker Harkness met de magnifieke, ambergele 'Amber Queen'). Andere typen trosrozen Trosrozen geuren vaak heerlijk en er zijn ook klim mende trosrozen, zoals de befaamde gele 'Allgold', die zeer goed tegen ster- roetdauw is bestand of de beroemde 'Masquerade' die een muur helemaal kan bedekken met roze tot gele bloemen. zen. Deze groep wordt snel steeds populairder omdat ze zeer lang doorbloeien en zelfs in het kleinste tuintje of in pot op het terras of balkon fraai tot hun recht komen. Enkele van de beste trosrozen zijn: Wit: Maria Mathilda ('Lenmar'), Grand Nord ('Delgrord'), Schneeflocke ('Noaschnee'), KentA/Vhite Cover ('Poulcov'). Roze: Bonica 82 ('Medomonac') 'Melrose', Astrid Lindgren ('Pouluf'), Leonardo da Vinei ('Meideauri'). Abrikoos: 'Queen Elizabeth', Leersum 700 ('Interleer'). Geel: Friesia ('Korresia'), Celina ('Noason'), Elina/Peaudouce ('Dicjana'), Carte d'Or ('Meirobidor'). Rood: 'Tojo', Fairy Queen ('Sperien'), Rotilia ('Korvillade'). Verzorging Wilde scheuten direct verwijderen als u ze ziet. Bij droog te water geven. In voorjaar en zomer rozenmest geven. Snoeien tussen 1 maart en 1 april. Tuintips voor juli Zorg dat uw tuin ook tijdens uw vakantie wordt verzorgd (vooral sproeien als het droog is). Geef bij het sproeien altijd veel water ineens. Controleer uw planten op blad luizen. Rooi bollen waarvan het blad is afgestorven. Zet steunen bij hoge vaste planten. Plant nu Iris en Cylamen. Eenmaal bloeiende klimrozen na de bloei terugsnoeien. De grotere trosrozen (ook wel Polyantha's genoemd) zijn anderhalve eeuw gele den ontstaan uit kruisingen tussen Chinese rozen en de wilde Rosa multiflora. Er ontstonden zeer lang bloeiende struiken uit, met trossen vrij kleine bloemen die het ook in een strakke designtuin geweldig doen vanwege hun sublieme bloemvorm. Dan is er nog een derde groep die wel met de vooral in Engeland gehanteerde naam 'patio rozen' wordt aangeduid. Dit zijn veel kleinere roosjes dan de Floribunda's, maar nog net geen miniatuurro- De pioenroos staat bekend als ex clusieve seizoensbloem. Pioenrozen worden steeds populairder en Flora- Holland brengt een groot deel van de seizoensbloemen op de markt. De meeste pioenrozen die via FloraHol land op de markt komen worden verkocht voor de klok op vestiging Rijnsburg. Op dit moment is de aanvoer van pioenrozen op een hoogtepunt. Dit jaar zijn er alleen al tot en met week 22 meer dan 4,8 miljoen stuks geveild. Een stijging van 7,5 procent terwijl de gemiddelde prijs met ruim 0,11 steeg. Tot en met vrijdag 23 juni is de productshow pioenroos te zien in de showruimte van vestiging Rijnsburg. Van de aangevoerde pioenrozen op Flo raHolland behoort verreweg de grootste groep tot de zogenaamde lactiflora. De belangrijkste cultivar binnen de lactiflora is de lichtroze 'Sarah Bernhardt'. Tijdens de productshow zijn er onder andere nieuwe cultivars te zien die pas volgens jaar op de markt komen. Van meerdere bedrijven zoals veredelaar New Peony, Theo Stuyt, Fa Groot-Groot en J. van Boon zijn er in totaal vijftien nieuwe soorten te zien. De productshow is georganiseerd in samen werking met Green Works international b.v. Kwekers rondleidingen Voor de aanvoerders van pioenrozen op FloraHolland vestiging Rijnsburg worden ook dit jaar weer zogenaamde kwekers rondleidingen georganiseerd. Tijdens een rondgang door de veiling wordt onder andere het aangevoerde pioenenassorti ment bekeken en worden de ontwikkelin gen binnen deze populaire productgroep besproken. Onder leiding van een mede werker van de Kwaliteitsdienst wordt de productkwaliteit onder de loep genomen.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 18