Alk s ever vogels soo Vogeldemonstratie helemaal vernieuwd Vogelpark n Avifauna Hoop doet I even "I Q50 MAAND l7f KEUZEMENU Vogelpark f Avifauna P Uitgevogeld? Blijf gezellig eten! Bekijk Zuid-Holland eens vanaf het water. pagina 24 Hart van Holland 12 juli 2006 alp hen aan den rijn John de Hoon, directeur van het vogelpark, vertelt over de laatste ontwikkelingen in Avifauna: "Het is ondertussen volop zomer en het park ligt er weer prachtig bij. We hadden deze winter nogal wat vernieuwingen op stapel staan en het was dan ook erg spannend of we alles op tijd af zouden krijgen. Gelukkig zijn alle projecten tijdig afgerond, zodat we goed voorbereid het seizoen in zijn gegaan. Over de vernieuwingen in de speeltuin en bij de vogeldemonstratie is verderop van alles te lezen, maar over onze andere vernieuwing, de Cubavolière mag ik kort wat vertellen. Het was een fantastisch gezicht toen de flamingo's hun verblijf eindelijk mochten betreden. Het bleek al meteen dat de vogels het uitstekend naar hun zin hadden. Ze gingen direct het verblijf verkennen en een aantal nam spontaan een bad in de diepe vijver. Nu, een paar maanden later denken sommige flamingo's al aan gezinsuitbreiding. Als je in de volière loopt, zie je dat ze al een paar heuveltjes van aarde hebben gebouwd, waarop ze hun eieren gaan leggen. En niet alleen de flamingo's dachten aan gezinsuitbreiding. Ook de steltkluten die in het verblijf leven hebben inmiddels al vier kleintjes rondlopen en de Cuba-eenden zitten te broeden. Maar ook de bezoekers en collega-dierenparken zijn enthousiast over dit unieke verblijf met de grootste kolonie Cubaanse flamingo's van Europa. We zijn verheugd dat we binnen de Europese dierentuinen zelfs genomineerd zijn voor een Europese onder scheiding voor dit bijzondere verblijf!" De meeste vogels maken nestjes waar ze wekenlang op de eieren broeden. Maar er is een vogel die daar niets van wil weten. Het Australisch boshoen legt haar eieren in een gigantische hoop grond: de broedhoop. De afgelopen weken was het mannetje in Avifauna weer druk bezig met het maken van zo'n hoop. Kilo's aarde en bladeren krabde hij tot een natuurlijke oven. Het vrouwtje legde er half juni de eerste eieren in. Het mannetje bewaakt de juiste temperatuur door zijn kop in de broedhoop te steken. Maar omdat het veel heeft geregend hebben de vogelverzorgers een deel van de eieren in een speciale couveuse gelegd. Natuurlijk zijn ook deze eieren in een grote hoop aarde begraven. Het is van groot belang dat dit broedkoppel voor nageslacht zorgt, aangezien zij het enige stel in de Europese dierentuinen zijn. Als alles goed gaat zullen de jonge boshoenders zich begin augustus een weg naar buiten graven. Eenmaal uit het ei is het boshoen direct zelfstandig en gaat meteen op zoek naar eten en een veilige slaap plaats. Zijn ouders heeft hij niet meer nodig, hij voedt zichzelf wel op! direct zelfstandig en gaat meteen op zoek naar eten en een veilige slaapplaats. Zijn ouders heeft hij niet meer nodig, hij voedt zichzelf wel op! Eén van de meest populaire onderdelen van het vogelpark is de afgelopen tijd op alle fronten vernieuwd. Zowel bij de diversiteit aan vogels, de training en de locatie zijn ingrijpende verbeteringen aangebracht, met een spectaculair resultaat. Vorig jaar verhuisde vogeltrainer Phung Luu vanuit de Verenigde Staten naar Alphen aan den Rijn met een missie: van de vogeldemonstratie in Avifauna de beste in Europa te maken. Met een zeer enthousiast team van trainers wordt de komende jaren hard gewerkt om dit doel te verwezenlijken. Daarnaast wil Avifauna de demonstratie verrassend houden door steeds weer nieuwe vogels mee te laten vliegen. Nu al vliegen kuifseriema's en een grote Afrikaanse gier over de vijver. Later dit seizoen zullen ooievaars en een groep ibissen hun natuurlijk gedrag laten zien. Tenslotte zijn er twee nieuwe tribunes gebouwd van hout en mergelsteen, gescheiden door een waterval. Dit geeft het geheel een natuurlijke uitstraling. Bovendien verdubbelt hiermee de capaciteit en zijn er voldoende plaatsen voor rolstoelen beschikbaar. De enthousiaste reacties van de bezoekers vormen de kroon op maanden van hard werken. Advertentie Rondvaarten Rederij Avifauna T/m september dagelijks afvaarten om 11.30, 13.00 en 14.30 uur. (andere tijden op aanvraag) In het Van der Valk restaurant van Avifauna wordt een maandelijks wisselend 3-gangen menu geserveerd voor slechts 19,50 p.p.. Met de keuze uit verschillende voor-, hoofd- en nagerechten. Voor de kids is er het Timo Toekan kindermenu compleet met een placemat met strips en spelletjes, een kleurplaat en een verrassing. Het restaurant beschikt over een groot terras, waar u heerlijk kunt genieten van een zwoele zomeravond. kijk op www.avifauna.nl voor het actuele maandmenu

Hart van Holland | 2006 | | pagina 24