pöïmËK BEHANDELING VOORJAARSNOTA HERHALING VAN ZETTEN GEMEENTERAAD NIEUWERKERK WIL OOK PRATEN OVER FUSIE MET ZEVENHUIZEN- MOERKAPELLE WESTERNMARKT ZONDER BERTUS EN LINE-DANCE pagina 26 HART VAN HOLLAND, dè krant voor de Zuidpias 12 juli 2006 REGIO Brief aan provincie Financiering ISP project Herkansing Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen - De behandeling van de voorjaarsnota en de alge mene beschouwingen waren dins dag 4 juli voor een groot deel een herhaling van de discussies die de raad de afgelopen tijd hebben beheerst. De voorgenomen fusie met de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, de collegevorming, het ISP en de financiering hiervan, woningbouw, de Eendragtspolder en mogelijke bezuinigingen. Een debat dat al eerder werd gevoerd zonder echte hoogtepunten. De voorjaarsnota van wethouder de Jong werd zonder wijzigingen aangenomen. De heer Bac (SGP) opende de dis cussie als eerste met het opperen van de mogelijkheid, als er sprake is van gemeentelijke herindeling, de scheidslijn ter hoogte van de A12 te trekken, met andere woor den: de kern Zevenhuizen in te delen bij de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, de kern Moordrecht bij Waddinxveen. Dit bleef de enige fractie die dit als mogelijkheid ziet: alle andere fracties zijn voor een ongedeelde gemeente bij her indeling. De heer Boersma (CDA) verzette zich tegen deze uit spraak: "We moeten niet een deel van de gemeente wegsaneren of in de uitverkoop zetten. We zijn als raad verantwoordelijk voor de gehele gemeente." Schermutselingen tussen Gemeentebelangen en SGP waren er over de toon van de algemene beschouwingen van de kant van Gemeentebelangen. Bac: "U toont zich een slecht verliezer." De heer Zijderhand (Gemeentebelangen) viel over de toon van de SGP: "Met verbazing hebben wij de bijdrage van de SGP gelezen, hoe kunt u de herindeling van Zevenhuizen en Moerkapelle mis lukt noemen?" De heer Bac bleef bij zijn standpunt dat de herinde ling geen succes is, vanwege het feit dat er 15 jaar na dato opnieuw gesproken wordt over herindeling. Hij pleitte ervoor nu te kiezen voor een variant die een aantal generaties mee gaat. Burgemeester Fijen was het met de raad eens dat de inwoners van de gemeente goed geinformeerd moeten worden over de fusie. Fijen: "We moeten zelfs niet alleen informeren maar daar ook interactie inbrengen zodat bur gers hun mening hierover kwijt kunnen." Op dit moment wordt er gewerkt aan een visie en de rand voorwaarden. De eerste gespreks partner zal de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel zijn, er zullen ook verkennende gesprek ken gevoerd worden met anderen gemeenten: Moordrecht indien zij dit wil, Waddinxveen en Boskoop. Een conceptbrief aan de provincie over de voorgenomen plannen was aanleiding tot een discussie tussen de heer De Gooijer (SGP) en burgemeester Fijen. De Gooijer was van mening dat uit de tekst van de brief afgeleid kan worden dat er reeds sprake is van een fusie. De heer Fijen reageerde geprikkeld: "Laat er ook geen mis verstand over bestaan dat de gesprekken zullen gaan over een fusie en niets minder dan dat. Voor je het weet lijkt het of het college opnieuw twijfelt over de ingeslagen weg." De heer De Gooijer bleef erbij dat de brief tekstueel niet klopt. De heer Boersma vond een compromis: "Vervang fusie door fusieproces _%en dan klopt V alles weer." Mevrouw Te Meij kreeg tijdens de beschouwingen de opdracht van haar partijgenoot Aalderink (WD) om nu als eerste garanties te krij gen voor de financiering van de ontwikkeling van de Zuidplaspolder. De heer Aalderink vindt het niet acceptabel dat er vier ton opgenomen wordt in de eigen begroting, waarvan hij ver onderstelt dat het bij lange na niet genoeg zal zijn, terwijl er nog geen garanties door hogere over heden zijn gegeven met betrek king tot de financiering. Aalderink: "Vanaf het begin heb ben wij raadsbreed gesteld dat de hele ontwikkeling de inwoners van onze gemeente niets mag kos ten, dat er geen paal de grond in gaat totdat duidelijk is hoe de financiering zal worden. Wethouder Te Meij reageerde hierop door aan te geven dat er sprake is van voorfinanciering en dat een investering op basis van voorfinanciering nodig is om de gewenste kwaliteit in het plan te krijgen. De heer Aalderink stelde dat hij vindt dat het eerste en enige agendapunt van de volgen de vergadering de financiering moet zijn. De heer Bac viel Aalderink bij door te stellen dat ook voor de SGP enig financieel risico onaanvaardbaar is. Mevrouw Te Meij zit daarmee in een lastig parket: "Het ministerie vindt dat de gemeenten eerst hun huiswerk moeten doen, als dat niet is gedaan komt er ook geen geld. De boodschap van de raad is echter wel duidelijk en ik neem dit mee naar de stuurgroep." Zevenhuizen Nieuwerkerk aan den IJssel - Tegelijk met de raads vergadering in Zevenhuizen-Moerkapelle was ook de raad van Nieuwerkerk aan den IJssel bijeen. Burgemeester Fijen ontving nog tijdens de vergadering een telefoontje vanuit Nieuwerkerk dat de gemeenteraad unaniem ingestemd met het voorstel van het college om te komen tot een bestuurlijke samenwerking met de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. De gemeenteraad van Nlieuwerkerk heeft zich in principe uit gesproken voor een bestuurlijke fusie waarbij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle de eerste gesprekspartner is. Voordat een definitief besluit genomen wordt zal de opvatting van de Nieuwerkerkse bevolking worden gevraagd. De gemeente Moordrecht kan op haar initiatief als derde partner meedoen in het fusietraject. Het eerdere raadsbesluit van 6 december 2005 met betrekking tot de ambtelijke samenwerking met Zevenhuizen-Moerkapelle voorafgaand aan de fusie blijft van kracht. De colleges van Nieuwerkerk en Zevenhuizen-Moerkapelle wach ten het besluitvormingstraject van de gemeente Moordrecht af. Op 19 september wordt daar besloten of Moordrecht een fusie wilt aangaan met Gouda of met Nieuwerkerk aan den IJssel. Op een later tijdstip zal bekend worden gemaakt welke vervolgstap pen worden genomen en hoe het communicatietraject richting de inwoners van de gemeenten er uit gaat zien. Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Wie zaterdag naar de Westernmarkt wilde, kwam een beetje bedrogen uit. Er stonden wel enkele kramen, maar die verkochten voorna melijk kleding, tassen, ijs en hengels. Echte westernproduc ten waren er niet te vinden, noch de rodeostier Bertus en Country Line-dance demonstra ties. De markt werd georganiseerd door Evenementen Midden Holland in opdracht van de plaatselijke middenstandsvereni ging. "Door een miscommunicatie met de betrokken instanties kre gen we pas afgelopen donderdag de vergunning. In eerste instantie zou de hele markt afgeblazen wor den, maar we hebben toch nog wat kraamhouders gevonden die er wil den gaan staan. De overige attrac ties hebben we eerder moeten afzeggen en die konden we op zo korte termijn niet meer krijgen", vertelt Wil van Logchem, voorzitter van de middenstandsvereniging. Een aantal winkeliers had een kraam buiten gezet en op het C- 1000 plein stond ook nog een springkussen, maar van een brade rie kon men op deze manier niet spreken. De kraamhuurders waren slecht te spreken over de gang van zaken. "Op deze manier moet er geld bij", zegt een van hen. "Normaalgesproken wordt zo'n markt afgesloten voor autoverkeer, maar we worden af en toe bijna van onze sokken gereden." Ook het publiek was weinig enthou siast: "Dit is geen westernmarkt" en "Waarom staat er geen kraam met eten en drinken?", waren veel gehoorde opmerkingen. Er werd door de organisatie geen duidelijk heid gegeven over het ontbreken van de rodeostier en andere attrac ties wat op veel onbegrip stuitte. Het bleef de hele dag rustig op het plein. Met het organiseren van de zomer- avondmarkten in de maand augus tus krijgt de organisatie als het ware een herkansing. "Vier vrijda gen in augustus - van 13.00 tot 20.00 uur - worden zomeravond- markten gehouden. Als deze proef slaagt, zal dat zeker een terugke rend evenement in de Zevenhuizense zomer worden. Zomeravonden die niet alleen het bezoeken waard zijn voor de inwo ners van Zevenhuizen en omge ving, maar zeker ook voor de gas ten van de diverse campings en recreatieparken in Zevenhuizen- Moerkapelle en omliggende gemeenten. En dat wat misging tij dens de Westernmarkt, daar heb ben we veel van geleerd. Het kan en zal dus alleen maar beter wor den", aldus een vertegenwoordi ger van de middenstandsvereni ging.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 26