"IK MOCHT HELEMAAL NIKS DOEN! BESTELBUS UITGEBRAND OP COENECOOP GLOB H EFIT-DEALER CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. Aangepaste vakanties Rode Kruis In aller ernst... DEN EN MATRAJSEN Verbouwingsopruiming bel: 0180-631206 Zevenhuizen M 29e jaargan nummer 1188 19 juli 2006 Monique Strijk naar Kenis Zie pagina 9 Spelavond in Gouwebos Zie pagina 12 Rcstg^panL de Sb\nd$Qper gekookte Zeeuwse mosseken in ons restaurant Zomerhitte vraag om verkoeling Zie pagina 5 Selectie Tel. 0180-631655 www.perdijkmakelaardij.nl Strandweg 1 2761 'D'Zf Zevenhuizen 'Tc(: i010) 4212025 wwwjtrandgaper.nf Zevenhof Door Paulien de Graaf Moerkapelle - Regelmatig is de reclame van het Rode Kruis te horen en te zien op radio en tv: "Wij zorgen voor een onbezorg de vakantie". Het Rode Kruis organiseert vakanties voor mensen die door een ziekte of handicap, of omdat ze aan huis gebonden zijn door de zorg voor hun partner of een kind, niet op vakantie kunnen. De mensen die hiervoor in aanmer king komen worden geselec teerd door de plaatselijke afde lingen. Ook in Zevenhuizen- Moerkapelle is een afdeling van het Rode Kruis die jaarlijks een vijftal mensen op vakantie stuurt. Ada Visser uit Moerkapelle is verantwoordelijk voor de aangepaste vakanties. Zij selecteert jaarlijks vijf mensen die op vakantie mogen naar een van de vakantiehuizen 'De Valkenburg' in Rheden of 'IJsselvliet' in Zwolle of op de boot 'de Henry Dunant'. "De vakantieplaatsen worden ver deeld over de districten. Wij vallen onder district Midden Holland. De afdelingen die daaronder vallen verdelen die plaatsen weer ver der", vertelt Ada. "De afdeling betaalt de helft van de vakantie. Het is dus afhankelijk van de finan cien hoeveel vakantieplaatsen we kunnen hebben." Dit jaar zijn er drie dames uit Moerkapelle naar 'De Valkenberg' geweest en twee personen gingen met de Henry Dunant mee. Een van de dames die naar de Val kenberg is geweest, is mevrouw Uittenbroek. Zij heeft reuma. "Ik ben inmiddels bijna helemaal van kunststof, maar kan gelukkig wel weer een stuk lopen", vertelt ze. Ze heeft protheses aan knieën, heup, ellebogen en handen. Ze was door Ada Visser al verscheidene malen benaderd voor een aangepaste vakantie, maar wilde dat niet omdat zij de zorg had voor haar straatnaam in beeld zieke man. "Ik ging nooit weg, want dan moest ik hem alleen laten en dan zat ik toch niet lek ker." Nu haar man is overleden, is ze wel ingegaan op het aanbod. "Het was heerlijk. Alles was ver zorgd. Alles werd voor je gedaan. Ik mocht helemaal niets doen, zelfs mijn bed werd opgeschud!" De gasten arriveren maandagmid dag in het hotel. Zij kunnen zich dan installeren op hun kamer. 's Avonds kon je invullen aan welke excursies je wilde deelnemen. Iede re dag is er een ochtend- en een middagexcursie. Wij zijn bijvoor beeld een keer naar de mosterdfa- briek in Doesburg geweest en we hebben een rondrit door het Montferland gemaakt", vertelt mevrouw Uittenbroek. 's Avonds was er ook een programma met muziek of volksdans. Alleen op woensdag niet." Het hotel wordt voor het grootste gedeelte gerund door vrijwilligers. "Er waren 24 vrij willigers aanwezig." Tijdens het eten zit men met zes personen aan tafel: vier gasten en twee vrijwilli gers die de gasten helpen waar nodig. Maar ook worden de gasten geholpen bij het aan- en uitkleden en overal waar hulp verder nood zakelijk is. Zaterdagochtend gaan de gasten weer naar huis. "Ik had mijn elektrische rolstoel niet nodig, dus konden mijn kinderen me brengen en halen. Anders had de rolstoelbus van het Rode Kruis me moeten brengen en halen." De vakanties worden niet helemaal weggegeven: De gast betaalt zelf de helft van de kosten. Deze zijn afhankelijk van het seizoen en of ze naar een van de huizen of met de boot meegaan. Wie komen er in aanmerking voor een aangepaste vakantie? "In principe iedereen die moeilijk weg kan en dat wel nodig heeft", vertelt Ada. "Men kan iemand aanmelden. Dan ga ik daar een praatje maken en bekijken hoe de situatie is. Mensen die nog rede lijk mobiel zijn komen meer in aan merking voor een vakantie in een van de huizen. Mensen die eigen lijk weinig meer kunnen of echt aan het bed gekluisterd zijn, sturen we met de Henry Dunant mee." Voor meer informatie: 079- 5932938. Waddinxveen - Op het bedrijventerrein Coenecoop vloog maandagmid dag een bestelbus in brand. De chauffeur vulde koelvloeistof bij; vermoe delijk is door de hitte het water uit de koelvloeistof verdampt waardoor de resterende vloeistof vlam vatte op het motorblok. In een mum van tijd stond de bus in lichterlaaie. De Waddinxveense brandweer kon gk J II niet voorkomen dat de bus geheel s- Tfc jjfc >£>4 uitbrandde. Er deden zich geen per- 'iksT JHI jB WIHlB soonlijke ongelukken voor.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 1