FANNY VERWOERDT VOOR VSO NEDERLAND NAAR VIETNAM WERELDWINKEL HEROPENT CURSUS DIGITALE FOTOGRAFIE DEUREN NA VERBOUWING JONGEREN ADOPTIE PLAN CURSUS AQUARIUMHOUDEN OPENBAAR GROEN, DAAR MAG TOCH HONDENPOEP IN? BOSKOOP TIMMERT AAN DE WEG KERKDIENSTEN IjV/vpr'MVWFFN BOSKOOP INGEZONDEN BKIEE: Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 augustus 2006 pagina 13 Boskoop - Fanny Verwoerdt ver trekt morgen, donderdag 17 au gustus voor VSO Nederland naar Vietnam. Hier gaat zij voor zeker een jaar als onderwijsadviseur aan het werk in één van de armste provincies, het noordoostelijk ge legen Cao Bang. "Auto verkocht, huis en baan opgezegd en spullen opgeslagen. Mijn rugzak staat al bijna klaar voor vertrek, ik ben aan het aftellen. Een grote stap, maar wel één die ik met heel mijn hart zet", aldus Fanny Verwoerdt. Fanny wordt uitgezonden door VSO Nederland. VSO staat voor Voluntary Service Overseas en is een internationale ontwikkelings organisatie die structurele hulp biedt in ontwikkelingslanden. Daartoe zet VSO goed opgeleide vakmensen in die hun kennis en ervaring delen met organisaties in ontwikkelingslanden. Het doel: de capaciteiten van lokale organi saties en de mensen die er werken vergroten om zo een bijdrage te leveren aan armoedebestrijding. Er bevinden zich jaarlijks zo'n 1400 VSO'ers in ontwikkelingslanden, waaronder 150 Nederlanders. In Vietnam zal Fanny een centrum voor speciaal onderwijs op gaan zetten. Gehandicapte kinderen gaan in dit gebied nog niet of nauwelijks naar school en met behulp van dit centrum wordt bewerkstelligd dat zij onderwijs krijgen. Het uiteindelijke doel is deze kinderen met verschillende handicaps, zoals doofheid, blind heid, een verstandelijke handicap of een gedragsstoornis, binnen het gewone onderwijs op te van gen. Fanny zal hiervoor lokale leerkrachten en ouders begelei den en adviseren bij het vormge ven van onderwijs en opvoeding aan deze kinderen. Er wordt mo menteel druk gebouwd aan het centrum in Cao Bang, dat vermoe delijk in december in gebruik kan worden genomen. Het centrum is een initiatief van MCNV, het Medisch Comité Nederland Viet nam. Fanny zal binnen het project van MCNV als VSO'er aan de slag gaan. Al met al één grote uitda ging. Het aanpassen en werken in een totaal andere cultuur, het leren spreken van een onbekende taal en het leven in een zeer so bere omgeving. Maar voor Fanny een manier om haar dromen waar te maken en de westerse wereld te relativeren. "De westerse wereld relativeren" Waddinxveen - Na drie weken hard werken is het resultaat goed zichtbaar in de Wereldwinkel: een geheel nieuwe uitstraling door een volledige transformatie. Voorzitter Jac Bost vertelt dat er keihard is gewerkt, nadat vrijwil ligers van de wereldwinkel alle winkelvoorraad in dozen had ge pakt, hebben leden van de Lions- club 't Suytende alles vervoerd en tijdelijk opgeslagen. Leden van de Rotary Waddinx veen hebben het nieuwe meu bilair in de lak gezet, nieuwe plafondplaten geïnstalleerd, de verlichting opnieuw opgehangen en de wanden geschilderd in de nieuwe frisse en opvallende kleu ren. De vloer is met een warme terracotta marmoleum bekleed. Het buitenschilderwerk moet nog even wachten op beter weer. Door de nieuwe spullen, die door bedrijven uit Waddinxveen tegen scherpe prijzen zijn geleverd of zelfs helemaal gesponsord, is er veel meer ruimte ontstaan en is het geheel nu veel aantrekkelij ker voor het uitzoeken van een leuk cadeau of iets lekkers van de foodafdeling. Tijdens het werken kregen de vrijwilligers veel reacties van het winkelende publiek. Soms een kritische toon over de wel erg frisse kleuren, maar gelukkig zeer veel positieve geluiden over het moderne strakke uiterlijk. Het opbouwen van de nieuwe stellingen bleek nog een hele klus, maar momenteel loopt al les nog op schema voor de her opening op vrijdagmiddag 18 augustus. Nadat vrijdagochtend de medewerkers het nieuwe in terieur hebben bewonderd, kan iedereen vrijdagmiddag en zater dag binnenlopen voor een gratis kopje koffie of thee en dan de nieuwe winkel bewonderen. Waddinxveen - Door de vlucht die de digitale fotografie heeft genomen is er veel veranderd op dit gebied. Mensen die net beginnen met het fotograferen met een digitale camera, komen meestal voor een groot aantal vragen te staan. Om op deze vragen een antwoord te krijgen en om meer uit de digitale ca mera te halen geeft Foto Sjaak Noteboom een cursus 'digitale fotografie voor beginners'. Speciaal voor mensen die nog niet thuis zijn in de digitale fo towereld wordt er op vier za terdagochtenden ingegaan op de feiten en mogelijkheden die digitale camera's tegenwoor dig bieden. Dit zal gebeuren in een gezelschap van acht tot tien personen in een gezellige en ontspannen sfeer. Tevens worden er praktijkopdrachten meegegeven, die tijdens de volgende cursusdagen worden beoordeeld en toegelicht. Het meenemen van uw eigen di gitale camera wordt dan ook aangeraden. Er komen twee pe riodes van elk vier cursusdagen, waarvan de eerste op zaterdag 26 augustus start en de tweede op zaterdag 23 september. Voor beide periodes zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Voor meer informatie, betref fende de inhoud en de prijs of voor andere vragen: Foto Sjaak Noteboom aan de Passage in Waddinxveen. Telefoon: 0182- 612477 of via emailadres info@ foto-noteboom.nl 20 augustus - Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. D.H. Elderman. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. C. v.d. Berg. Ge- ref. kerk vrijgemaakt 9.30 ds. E. Brink; 16.30 uur ds. O.W. Bouws- ma. De Bruggen 11.00 uur drs. Jan Delhaas. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur G. Geref. kerk 9.30 uur drs. F. Bos; 18.30 uur ds>^l W.L. van der Geer. De Stek 9.30 uur dr. R. de Reuver. Chr. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Parousia 10.00 uur P. Rullman. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen)^ uisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda 0182-322488 Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie varl het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - De Jeugd Ad vies Raad Waddinxveen start in oktober met het zogenaamde Jongeren Adoptie Plan, een pro ject waarin tien jongeren uit de bovenbouw van het middelbaar onderwijs twee maanden lang kunnen meelopen met raads- en B&W-leden van Waddinxveen. De bedoeling van dit project is dat jongeren op een actieve manier in contact komen met de gemeente, de gemeentelijke politiek en alles wat daarmee samenhangt. De jongeren krij gen zelf de mogelijkheid aan te geven bij welke partij ze willen meelopen. Tussentijds wordt vanuit de Jeugd Advies Raad contact gehouden met de deel nemers over hun ervaringen. Na afloop wordt in een slotbij eenkomst gedebatteerd over de voor Waddinxveen belangrijke onderwerpen die de jongeren zijn tegengekomen en kunnen de jongeren naar de raads- en B&W-leden aangeven wat voor ideeën zij hebben over deze on derwerpen. Jongeren die deze uitdaging aan willen gaan, kunnen con tact opnemen via telefoon 06- 30495527. Boskoop - De Boskoopse Braderie vindt dit jaar plaats op vrijdag 21 en zaterdag 22 september. Het thema van de Braderie is: Boskoop timmert aan de weg. Zoals ieder jaar wordt de Brade rie gehouden in de Dorpskern van Boskoop. Dit jaar moet de organi satie schipperen met de ruimte in verband met de bouwactiviteiten op het voormalige Rabobank-ter- rein en het Gouweplein. Ter com pensatie kan een deel van het parkeerterrein achter de winkels van de Koninginnewegprome nade gebruikt worden. Hierdoor kan de kinderrommelmarkt door gang vinden, echter alleen op za terdag. Ook tijdens Braderie 2006 wordt het Kerkplein bij de hefbrug omgedoopt tot het Groenplein. Stond verleden jaar de Stichting Peuterspeelzalen in de schijnwer pers met de kindertuin, dit jaar wordt het plein ingevuld door Volleybalvereniging Agon. De autoboulevard langst de Gouwe maakt dit jaar extra plaats voor een Renault Formule 1 replica. Voor meer informatie: telefoon 0172-218507. Als bewoner aan de Zonnehof, inderdaad dat aan het prachtige park gelegen woongedeelte in de Zuidpias, valt het de laatste maanden steeds vaker op dat de populatie honden en hondenbe zitters hand over hand toeneemt. Dit alles is natuurlijk prima en gezellig, want ook ik ben in mijn jongere jaren opgevoed met zo'n knuffelig viervoetertje die je op een gegeven moment gaat be schouwen als je echte vriend waar je vaak mee speelt en voor je het weet ervaart als volwaardig lid van de familie. Lastig is het echter dat onze ha rige vriend niet zelfstandig z'n behoefte kan doen op de manier zoals het voor geciviliseerde aard bewoners gebruikelijk is. Om de meerdere dagelijkse uitlaatbeur- ten voor het baasje dan maar te ervaren als een aantrekkelijk uitje vindt de wandeling dan natuur lijk graag plaats waar het goed toeven is. Inderdaad, aan dat prachtig aangelegde park in het midden van de woonwijk is het dan uitstekend wandelen. De uit- laatservice realiseert zich echter in veel gevallen niet dat het ach terlaten van de genoten maaltijd van hun viervoeter als niet plezie rig wordt ervaren door de bewo ners aan de Zonnehof. Regelmatig worden wij getrakteerd op dam pende uitwerpselen, terwijl wij inmiddels onze kinderen moeten aangeven dat zij maar beter niet kunnen spelen op het grasveld dat voor het huis ligt. Dat was toch niet de bedoeling bedacht ik mij. Daarover nadenkende en als positief ingesteld persoon dacht ik, ach die hondenbezitters heb ben het wellicht niet in de gaten, laat ik hen eens vragen waarom zij de hond in de voortuin van een ander de behoefte laten doen en als het dan al gebeurt waarom zij dit niet zelf opruimen. Zo gezegd, zo gedaan. Er loopt een, in mijn ogen, keurige dame met een snuffelde knuffel voorbij, subiet het beest stopt, neemt zijn krachthouding tot persen van z'n warme damper aan, en in enkele seconden ligt daar een keurig re sultaat. De dame, waarvan ik nog steeds het idee had dat deze keu rig is, loopt door. Ik vraag haar vriendelijk, mevrouw wat heeft uw hond daar net gedaan. Zon der pardon zegt de dame; "zit ten schijtenl, hoezo?!". Ik had het idee dat ik het niet verstond en vraag; "wat zegt U mevrouw?". "Zitten poepen zeg ik toch?". To taal verbouwereerd vraag ik of deze dame dit een normale gang van zaken vindt. "Ja natuurlijk, dit is toch openbaar groen, daar mag de hond gewoon in poepen". Blijkbaar is voor deze dame, het kost me inmiddels moeite deze vrouw nog dame te noemen, niet meegegeven dat er ook rekening gehouden dient te worden met de medemens en dat het uitlaten van de hond niet tot overlast van de omgeving mag zorgen. Hoe wel ik eigenlijk al niet eens meer verbaasd ben over de reactie van deze vrouw, als wij in Nederland al een politieke partij toestaan die pedofilie promoot, wat zouden wij ons dan nog druk maken oven een beetje stront op de straat. Ik word er schijtziek van. Ries Modderkolk, Waddinxveen Waddinxveen - Aquariumvereni ging "De Gouwe Vis" start in het nieuwe seizoen een cursus aqua- riumhouden. De cursus wordt gehouden op maandag 11 en 25 september en 9, 23 en 30 oktober in wijkgebouw "Zonnig Zuid" aan de St. Victorstraat 2. De avonden vangen aan om 20.00 uur. Zowel beginners als gevor derden zijn welkom. Belangstel lende kunnen zich aanmelden via telefoon 0172-216059 of e-mail apfmarijnissen@casema.nl.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 13