PULITIE BERICHTEN POLITIE ZOEKT VRIJWILLIGERS O nnP START CURSUSSEN ARTISTIQUE SPEEL-O-THEEK BEESTENBOEL deHaij vanderWende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven cvt (Afspraak op locatie mogelijk) BOSKOOP ZEVENHUIZEN -T 3Us> Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd MOERKAPELLE 29.000 exemplaren organisatie van lokale nieuwsmedia Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 augustus 2006 pagina 3 ADVOCATEN Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 www.haijwende.nl UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Kantoor: Dorpsstraat 43a - 2761 AB Zevenhuizen DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Politie onderzoekt brand in bus: De po litie van Boskoop is een onderzoek ge start naar een brand die is ontstaan in een bus. De brand ontstond op woens dag 9 augustus rond 18.10 uur. De bus die achter een woning aan de Zuidkade stond werd door jongeren als hangplek gebruikt. De politie is een onderzoek gestart en sluit brandstichting niet uit. De politie vraagt dan ook personen die informatie hebben over het ontstaan van de brand contact op te nemen met de politie van Boskoop via 0900-8844. Snelheidscontrole RVHT: Het Regionaal Verkeershandhavingsteam (RVHT) van Politie Hollands Midden heeft zondag 13 augustus een snelheidscontrole ge houden op de Zuidplasweg (N219). On geveer 89% hield zich aan de maximum snelheid van 80 km/uur. In totaal reden tien auto's harder dan 110 km/uur met als hoogstgemeten snelheid 141 km/uur. Dergelijke snelheden zijn op een provin ciale weg uiteraard absoluut onverant woord. Maar ook de lagere snelheden tussen 80 km/uur en 110 km/uur geven een verhoogde kans op een ongeval. Alle overtreders krijgen binnenkort een bekeuring thuisgestuurd. Politie houdt verdachten van inbraak Pizzeria aan: De politie heeft maandag nacht 14 augustus rond 01.20 uur op de Dorpsstraat twee jongens uit Rotterdam van 17 en 21 jaar aangehouden. Hun aanhouding volgde nadat ze daar zon der duidelijke reden liepen, werden her kend als zijnde mogelijke inbrekers die bezig waren geweest bij de Pizzeria aan de Dorpsstraat en zich niet konden iden tificeren. In hun fouillering trof de poli tie ook nog enkele inbrekerswerktuigen aan. De politie was aan de Dorpsstraat ivm een melding dat daar bij de Pizzeria Jeanne Matze-Koch Marian v.d Moerkapelle - De teken- en schil dercursussen van Artistique gaan vanaf maandag 21 augustus weer van start. De cursus is er zowel voor volwassenen als voor kinde ren (8 tot en met 15 jaar). Beiden Uitvaartverzorgingvan den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Regio - Politie Hollands Mid den is op zoek naar vrijwilligers. Nieuwe collega's die hun steentje wiüen bijdragen aan de veiligheid en leefbaarheid in onze samenle ving. Politiemannen en -vrouwen die in hun vrije tijd met dezelfde bevoegdheden als hun beroeps collega's op straat aan de slag gaan. De politie heeft goed opgeleide vrijwilligers nodig om met name in drukke tijden, zoals bij evenemen ten, meer mensen in te kunnen zetten. Belangstellenden worden uitgenodigd voor de informatie bijeenkomsten op donderdag 17 augustus en dinsdag 22 augustus. Aan het einde van dit jaar start er weer een opleidingsklas voor vrijwilligers in de avonduren. De j opleiding duurt drie jaar maar dat betekent niet dat de studenten alleen maar met hun neus in de boeken zitten: het politieonder wijs werkt volgens een duaal stel- sel. Dat betekent dat ze deels les krijgen en deels in de praktijk aan het werk zijn. Politie Hollands Midden heeft op het ogenblik in totaal 128 vrijwil ligers, die verspreid in het hele gebied werken. Zij moeten mini maal 240 uur per jaar werken, in clusief training en opleiding. Eén van hen is Ron Sparreboom, hij werkt bij Politie Nieuwerkerk aan den IJssel maar valt ook wel eens in bij Politie Gouda. "Ik voel me betrokken bij de maatschappij" „Ik weet nog heel goed het mo ment dat ik bij de vrijwillige poli tie wilde", aldus de 48-jarige Ron Sparreboom. „Ik zat thuis op de bank met een zak chips en een hes cola en toen dacht ik: dit is het toch niet." Dat was zes jaar geleden en inmiddels is hij alweer een ervaren vrijwillige politiesur veillant in Nieuwerkerk aan den IJssel. Met tussendoor ook een uitstapje naar het politieteam in het centrum van Gouda. Ron: „Ik ben niet iemand voor badminton of korfbal. Maar ik voel me wel heel erg betrokken bij de maatschappij, ik kan slecht tegen onrecht." Dat hij nog steeds als vrijwilliger actief is, zelfs ook als coach van nieuwelingen, geeft wel aan dat hij bij de politie zijn ei kwijt kan in de maatschappij. Vooral het contact op straat is zijn drijfveer. Uitleggen Burgers krijgen ook niet zomaar een bekeuring van hem, Ron legt altijd uit waarom het gedrag van die burger gevaarlijk is geweest. „Het blijft natuurlijk niet leuk om een bekeuring te krijgen maar uitleggen scheelt zeker. Ik geef mensen vaak nog even een hand en dan gaan ze toch niet helemaal negatief weg." Maar ook bemid delen in een burenruzie geeft hem voldoening. „Dan gaat het zeker om overlast maar ik vind het ook belangrijk om te kijken wat daar nu achter zit, waarom gaat die man helemaal uit zijn dak." Onder de vrijwilligers van Politie Hollands Midden zijn mensen van uiteenlopende beroepen. Huis vrouw, boswachter, beroepsmili tair om er maar een paar te noe men. Ron is voormalig eigenaar van een boekhandel en heeft ja ren als vrijwillig brandweerman gewerkt, maar dat werd hem te zwaar. „Ik werd soms zes keer per nacht uit mijn bed gehaaid." Zijn huidige reguliere baan mag ge rust opvallend genoemd worden. Verkeer Want hij trekt niet alleen in zijn vrije tijd het blauwe uniform aan, ook overdag is dat zijn werkout- fit. Ron is namelijk werkzaam bij het Regionaal Verkeers Handha- vings Team (RVHT) van Politie Hol- vermoedelijk werd ingebroken. Er werd gezien dat iemand op de uitkijk stond en een ander bij een deur bezig was. Toen de politie arriveerde waren de twee in middels vertrokken. Even later kwamen de jongens over de Dorpsstraat lopen en volgde hun aanhouding. Beide ver dachten zijn ingesloten. De politie gaat vandaag verder met het onderzoek. Geen voorrang verleend: De politie heeft zondag 13 augustus rond 23.00 hulp verleend bij een aanrijding tussen twee personenauto's op de Bredeweg. Een 22 jarige automobilist uit Bodegra ven verleende bij de in/uitgang van de camping geen voorrang aan een 19 ja rige automobiliste uit Gouda. De vrouw kwam met de schrik vrij. De Bodegraver is met onbekend letsel overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. cursussen bestaan uit vijftien les sen die in groepsverband worden gegeven. Tijdens de lessen gaan de cursisten aan de slag met een onderwerp naar eigen keuze. Deelnemers krijgen de mogelijk- Zevenhuizen - Speel-o-theek in Dorphuis Swanla aan de Burge- Beestenboei is geopend op dins- meester Klinkhamerweg 86. Kijk dag 22 augustus van 9.15tot 11.30 voor meer informatie op www. uur. De speel-o-theek is gevestigd beestenboel-zevenhuizen.nl. en lands Midden. „Maar daar ben ik alleen met verkeer bezig en heb ik minder contact met de burgers. Als vrijwillig surveillant is het vak gebied ruimer." Surveilleren in winkelgebieden en in wijken, assisteren van de be roeps collega's bij ernstige zaken en reageren op meldingen van bijvoorbeeld overlast door jonge ren en parkeerproblemen. Dat zijn in het kort gezegd de belangrijk ste onderdelen van het werk van deze vrijwillige surveillant. „Wij worden nooit gelijk naar gevaar lijke meldingen gestuurd, bijvoor beeld als er een overval wordt gepleegd. Ik ga er wel heen, maar ik laat eerst de beroepscollega's voor gaan. Daarna kom ik om te assisteren." Volwaardige collega Hij voelt zich als volwaardige col heid om in verschillende tech nieken te werken, zoals potlood, houtskool, aqaurelverf, acrylverf en olieverf. Voor meer informa tie en aanmelden: telefoon 079- 5932715. Vrijwillig politiesurveillant Ron Sparreboom: "Ik voel me heel erg betrokken bij de maatschappij, ik kan slecht tegen onrecht." lega opgenomen in team Nieu werkerk. „Een burger op straat ziet ook niet dat ik een vrijwilliger ben." Hij heeft zoals alle vrijwil ligers een volwaardige opleiding voor surveillant moeten volgen en volgt daarnaast aanvullende opleidingen. Inmiddels is hij 48 jaar. „In de bloei van mijn leven. Mensen boven de 35 jaar moeten ook niet denken dat ze te oud zijn om bij de politie als vrijwilli ger te gaan werken. Zij brengen juist een schat aan levenservaring mee. Ik merk als ik met een jonge beroepscollega op pad ben, dat burgers tegen mij gaan praten." Waarom zouden mensen bij de politie als vrijwilliger moeten sol liciteren volgens Ron: „Het is fas cinerend werk. Je kunt wat bete kenen in de maatschappij. Ik heb nooit een dag spijt gehad dat ik me heb aangemeld." Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddlnxveen, Boskoop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax.0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Algemene informatie: info@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (in dien gereserveerd) dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verant woordelijk voor eventuele onjuist heden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden medede lingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhui zen, Moerkapelle en Nesselande: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: 0172-217615 Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 3