"PRAKTIJK BLIJFT DE BESTE LEERSCHOOL" voZ;rH\iNG0VvVRUGMZHE1MiRCAFÉ DE KLEINE TROMPETTER WEER VAN START ONDERLINGE WEDSTRIJD LR PC MOERVEEN MAAIKE KOREVAAR: KERKDIENSTEN "^FVENHTJizËfrTlvi^^APËüX Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 augustus 2006 pagina 7 door Bart Bakker In de rubriek 'Het Voetstuk' zet het Hart van Holland mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. Zevenhuizen - Een kater van 15 jaar oud, genaamd Goalie, zorgt binnen een gezin voor onrust. Hij geeft vrijwel dagelijks over en poept in huis op de momen ten dat het hem uitkomt. Tijd om de kater eens bij de plaatselijke dierenarts na te laten kijken. Het vertrouwde adres aan de Zuid- plasweg nummer 1 vermeldt een bord dat de praktijk van Maar ten Pilgram is verhuisd naar het nabij gelegen Nijverheidscen trum. Daar aangekomen, staat Maaike Korevaar, sinds een paar maanden als dierenarts in de praktijk werkzaam, te wachten. In de behandelkamer begint zij de oranje kater te onderzoeken. Op het moment dat ze op zijn buik drukt, tracht Goalie te ont komen. Voor de zekerheid wordt kattendeskundige Erica van San ten er bij gehaald. Zij heeft in het pand een eigen praktijk. Hoewel ze er in slaagt om de kater gerust te stellen, wordt er toch even een flinke haal uitgedeeld als Maaike weer aan zijn buik komt. "Mooi toch?", lacht Erica. "Ik houd wel van katten met een eigen karak ter. Het is een lief beest. Je zal zien dat zijn gedrag zo meteen weer verandert". Erica heeft inderdaad gelijk. Het bloed afnemen, het urine-onder- zoek en maken van de röntgen foto's gaan relatief makkelijk. "Zo, dames hier wordt gewerkt", klinkt het plotseling als de eige naarvan de praktijk, Maarten Pil gram, binnenkomt. "Gaan jullie maar even met de patiënt verder, dan zal ik het pand even laten zien. Want het moge duidelijk zijn dat we hier bijzonder trots op zijn". Fictie of realiteit Op 15 juni kreeg Maarten Pilgram de sleutel van het grote pand op het Nijverheidscentrum en per 1 augustus heropende hij zijn dierenartspraktijk. Fictie of rea liteit? Wie de moeite neemt om in het Nijverheidscentrum in het pand van nummer tien een kijkje te nemen, komt tot de conclusie dat hier wel degelijk sprake is van realiteit. "Als Maarten iets in zijn hoofd heeft zitten, dan moet al les daar voor wijken", lacht de 26-jarige Maaike Korevaar. "en zijn enorme gedrevenheid heeft een positief effect op mij. Ik heb hier respect voor". "Zie je wel dat ik de juiste per soon heb aangenomen", rea geert Maarten Pilgram meteen, waarna hij de entree, de wacht en behandelruimtes en operatie kamers laat zien. "Al deze ruimtes zijn modern uitgerust", zegt hij. "Zelfs de dierenambulance kan naar binnen rijden. Net als bij een garage heb ik hiervoor een speci ale deur voor die met één druk op de knop open en dicht kan. En in de aangrenzende ruimte bij de behandelkamers is onder leiding van Melanie van der Berg een hondentrimsalon en verricht met de katten haar werkzaamheden. Maar er is door iedereen een vrij unieke prestatie neergezet. Bin nen twee maanden zo'n pand als dierenarts praktijk inrichten, zal niet vaak voorkomen. Speciale dank gaat hierbij uit naar mijn zeventigjarige maar superfitte schoonvader, die veel tegelwerk heeft verricht". Drumstel Plotseling loopt Maarten de trap op en belandt op de ook al rui me bovenverdieping. Hij kruipt spontaan achter een drumstel en geeft een korte soloactie weg. "Muziek en computers zijn mijn hobby", legt hij uit. "Heerlijk om me 's avonds zo even te kunnen ontspannen. Ik werk hard. Onge twijfeld doen mijn collega's dat ook. Maar in mijn visie staan de dieren in alle opzichten centraal. Ik merk helaas dat collega's, die het werk al jaren doen, verzadigd zijn en te makkelijk een besluit nemen om een dier op te geven. In deze praktijk gaan we echt tot het uiterste". Gedrevenheid 'Ik kan dat inderdaad bevesti gen", vult Maaike Korevaar later aan de behandeltafel aan. "Onze gedrevenheid is enorm. Het maximale wordt er uitgehaald. In onze branche komt het helaas nog wel eens voor dat bepaalde dierenartsen te gemakzuchtig zijn. Of dit een tendens onder de nieuwe lichting dierenartsen gaat worden? Tijdens mijn studie aan de fa culteit in Utrecht, overigens de enige in Nederland waar je deze opleiding kunt volgen- heb ik hier niets van gemerkt. Het is wel belangrijk om in de praktijk veel ervaring op te doen en middels aanvullende studies bij te blijven. Ook ons vak blijft volop in ont wikkeling". Een eigen praktijk? Op de vraag of Maaike later een eigen praktijk zou willen hebben, geeft zij direct een ontkennend antwoord. "Dat zie ik voorlopig niet zitten", bekent ze. "Ik wil vooral arts zijn. Al het manage ment er om heen is voor mij niet weggelegd. Want het is nog een hele organisatie om zo'n moder ne praktijk als in Zevenhuizen te runnen". "We hebben dan ook de mooi ste praktijk van Nederland", zegt Maarten Pilgram. "Andere art sen, zoals mijn eigen vrouw met haar praktijk in Gouda, kunnen hier een voorbeeld aannemen. Maar hopelijk kunnen we toch een beetje baanbrekend werk verrichten. Ik ben daarom een groot voorstander om dierenart sen aan een bepaald certificaat te onderwerpen. Net als de Mi- chelinsterren in de hotels. Het zal de ingeslapen artsen dwingen om te moderniseren". Operaties "Maarten is een bijzondere arts", aldus Maaike. "Zijn deskundig heid is ongekend. Het siert hem dat hij naast zijn vak als arts ook de moed heeft om zo'n praktijk neer te zetten. Het is trouwens best apart als we samen opera ties doen. Voor mij is dat uiteraard leer zaam, maar het is opvallend dat er dan sprake is van teamwork. Je moet altijd even aftasten of het klikt tijdens zo'n gezamenlijke operatie. Gelukkig is dat bij ons het geval, want twee artsen we ten altijd meer dan één. Ik hoop nog een aantal jaren in deze praktijk werkzaam te zijn en mijn kennis verder uit te breiden. Want de praktijk is nog altijd de beste leerschool". 20 augustus Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 en 19.00 uur ds. C. Haasnoot. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ev. G. v.d. Bos. Geref. kerk 9.30 uur ds. R. Klijnsma. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 uur ds. H. Paul; 19.00 uur ds. J. Driessen. Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. C. Boele. Herst. Ned. Herv. Gem. 9.30 uur kand. P. Buitelaar; 19.00 uur ds. P. de Vries. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488 Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Ebbers tel. 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66 info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, nachts alleen in geval van nood) Maatschappelijk Werk Zevenhui zen-Moerkapelle, Dorpsstraat 75 (gebouw Vierstroom), tel. 0180 631280. Telefonisch- en inloop spreekuur ma. en wo. 9.00-10.00 uur. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle (Weide plantsoen 20) do. 9.00-10.00 uur. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050 Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname afdelingen etc.: www.ghz.nl Zevenhuizen-Moe rkapelle/Wad- dinxveen - De behoefte aan in formatie en het uitwisselen van ervaringen is groot voor iedereen die cp welke wijze dan ook ge confronteerd wordt met demen tie. Dat blijkt in ieder geval uit een onderzoek dat zorgcentrum 'De Zevenster' heeft uitgevoerd onder de eerste contactpersonen van bewoners met dementie. Ook de behoefte aan 'lotgenoten contact' is groot, het delen van gevoelens en ervaringen. Door de Zevenster is daarom de moge lijkheid onderzocht om aan deze vraag tegemoet te komen. Het bleek dat in de regio al ini tiatieven ontwikkeld zijn op dit gebied, met name door de Stich- hng Alzheimer afdeling Midden Holland. Zij hebben ervaring met deze vraagstukken en organiseren een Alzheimercafé in Reeuwijk en de Krimpenerwaard. Deze stich ting was van plan om de activitei ten op dit gebied uit te breiden naar Waddinxveen. In overleg gaat het Alzheimercafé zich op een groter gebied richten, ook op Zevenhuizen-Moerkapelle. Hert eerste café zal in september gaan plaatsvinden en staat ook open voor inwoners van Zevenhuizen- Moerkapelle. Voorafgaand aan het eerste Alz heimercafé zal er door de heer Dr. D.L. van der Linden op 22 augus tus voorlichting worden gegeven over wat het Alzheimercafe pre cies inhoudt en wat het zou kun nen betekenen voor alle betrok kenen. Het is de planning dat elke tweede woensdag van de maand van 19.00 tot 21.00 uur het Alz heimercafé gehouden wordt in het Anne Frankcentrum in Wad dinxveen. Indien nodig zal De Ze venster in het vervoer van en naar Waddinxveen bemiddelen. Zevenhuizen - Ondanks dat de zomervakantie nog niet voorbij is, zijn de repetities van muziek vereniging De Kleine Trompetter weer begonnen. Het volgende concert staat dan ook ai bijna voor de deur van de Harmonie en slagwerkgroep Afslag 9. Vrij dagavond 1 september is het traditionele Night of Harmony Moerkapelle - Op zaterdag 19 augustus 2006 organiseert Lan delijke Rijvereniging Ponyclub Moerveen alweer de laatste on derlinge wedstrijd van het sei zoen. Al eerder op 22 april en 10 juni 2006 hebben heel wat rui ters dressuurproeven gereden. Ook aanstaande zaterdag wordt van start gegaan met dressuur. concert op het Dorpsplein in Ze venhuizen. Vanaf 20.30 uur kunt u zeer afwisselende, bekende muziek verwachten waarbij ook gezongen zal worden door de groep Drukverband en zangeres Judith Bink. Er moet dus nog even hard ge oefend worden om de puntjes Vervolgens kunnen de ruiters meedoen aan het Bestgaand Rij- pony/paard 2006. Rond 14.00 uur zal de eerste deelnemer van start gaan in de cross. Elk jaar wordt voor de laatste on derlinge wedstrijd een cross uit gezet met spectaculaire hinder nissen. Niet alleen voor de ruiters op de i te zetten zodat het ook dit jaar weer een spetterende en swingende avond zal zijn. Ook op het Oogstfeest zal De Kleine Trompetter van de partij zijn en wel met het opleidingsorkest en Afslag 9. is het een spannende opgave om het parcours goed af te leg gen, maar voor de toeschouwers is het net zo leuk om de ruiters aan te moedigen. De dag wordt afgesloten met een parade en bekendmaking van onder andere de club- en dagkampioen. Het wedstrijdterrein is gelegen aan de Rottedijk 24 te Moerkapelle.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 7