11JUMMK? Waddinxveen leeft! Waddinxvener jarenlange inzet voor Wijk- en Speeltuinvereniging De Paddestoel OPGERICHT BLACK GOSPEL WORKSHOP KOPPELKLAVERJASAVOND TENTOONSTELLING BOERENBONT OPEN DAG KINDERCENTRUM DE BOEMEL SELECTIEPROCEDURE ADOPTIE PLAN BEKEP Els Korevaar en Trudy van de Berg: PARANORMAALDAG ZINGEN IS HEERLIJK KABOUTERVOETBAL BIJ BE FAIR WADDINXVEEN Rn^nno in het nieuws... TEKENEN EN SCHILDEREN VOOR KINDEREN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30 augustus 2006 In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp.. Waddinxveen - Els Korevaar en Trudy van de Berg zijn beiden al jarenlang actief als vrijwilliger voor de Wijk- en Speeltuinver eniging De Paddestoel. Deze ver eniging heeft haar onderkomen aan de leplaan, op een centrale plaats in de bomenwijk. Trudy en Els zijn geboren en getogen in deze wijk en brachten als kind al veel uurtjes door in de speeltuin De Paddestoel. Trudy is inmiddels verhuisd binnen Waddinxveen, maar Els woont er nog steeds. De dames zijn nichten van elkaar en organiseren onder meer een aantal keer per jaar een rom melmarkt in het wijkgebouw. Ze werden begin dit jaar gehuldigd als erelid. Els is al 25 jaar vrijwil liger bij De paddestoel. Trudy zelfs al dertig! Jonge jaren Els en Trudy herinneren zich nog als de dag van gisteren, hoe ze als kind speelden in De Paddestoel. Trudy: "De speeltuin was goed afgesloten en alleen als je lid was óf entree had betaald mocht je naar binnen. Er was dan wel een oppas aanwezig. Als je gevallen was kreeg je wat te drinken en een pleister. Dat was reuze interessant natuurlijk." Els vult aan: "De Bo menwijk was toen nog een dorpje op zich. ledereen kende elkaar én hielp elkaar. Alle kinderen uit de buurt gingen naar De Paddestoel en dat was reuze gezellig." Een nieuw gebouw In 1981 kreeg De Paddestoel een nieuw gebouw. Voorwaarde voor gemeentesubsidie was dat de speeltuinvereniging ook een wijk- vereniging zou worden. Trudy: "Dat maakte alles wel wat profes sioneler. Vóór die tijd hadden we alleen een houten gebouwtje. Met de nieuwbouw kreeg de speeltuin een heel nieuwe uitstraling." De nieuwbouw leverde veel nieu we leden en donateurs op. Dit zijn vooral mensen die deelnemen aan één van de vaste wekelijkse of maandelijkse activiteiten. Entree voor de speeltuin wordt al lang niet meer gevraagd. Els: "Er zit natuurlijk ook geen 'oppas' meer in de speeltuin. De deuren staan open en kinderen ravotten lekker in de speeltuin wanneer ze maar willen. Daarnaast wordt er veel voor hen georganiseerd, zoals de knutselclub op dinsdagavond, de li i I I li jeugdinstuif op woensdagmiddag, de disco of het slaapfeest. De Pad destoel is echter niet alleen voor kinderen. We doen veel activitei ten voor volwassenen. Zelf regel ik alles rondom de instuif voor vol wassenen op maandagmiddag." Vrijwilliger Voor Trudy van de Berg ging in 1975 een droom in vervulling, toen ze als leiding mocht gaan helpen bij de handwerk- en knutselclub op maandagavond. "Ik was rond de zestien en vond het geweldig om kinderen bezig te houden en creatief met ze bezig te zijn. In de daaropvolgende jaren heb ik heel wat verschillende dingen ge daan bij De Paddestoel. Zo heb ik jarenlang in het bestuur gezeten als algemeen lid, penningmeester en later secretaris. Ik hielp, samen met Els, bij de organisatie van de kinderbingo, de rommelmarkt, de jaarlijkse slaapfeesten en bij sin terklaas of kerstvieringen. In 2005 ben ik gestopt met de organisatie van de dinsdagavond-handwerk- club. Dat had ik jaren met veel ple zier gedaan. Ik vond het echter tijd om het stokje door te geven aan anderen. Met name de jongeren moeten nauw betrokken worden bij de organisatie van activitei ten. Overigens woon ik al meer dan twintig jaar niet meer in de Bomenwijk. Dat ik betrokken ben gebleven bij De Paddestoel, zegt natuurlijk wel iets over de goede sfeer bij de club. Mijn mooiste her innering aan De Paddestoel stamt uit mijn beginjaren als leiding. We zijn toen een aantal keer op kamp gegaan en dat was echt heel ge zellig." Els Korevaar ging zich inzetten voor De Paddestoel bij de opening van de nieuwbouw. "Mijn buur vrouw zat in het bestuur en vroeg of ik zin had om een woensdag middag kinderclub te organiseren. Mijn eigen kinderen zaten precies in de doelgroepleeftijd. Het was een leuke tijd, maar het kostte ook veel tijd en energie. Geld voor materialen was er nauwelijks. Om kijkdozen te kunnen maken, fiets ten we langs als schoenwinkels in het dorp voor lege dozen. Van oude tapijt haalden we de vilten onderkant af, zodat we priklap- pen konden maken. En van de behang- en verfzaken kregen we oude staalboeken, zodat de kinde ren daar leuke plaatjes uit konden knippen. Er was weinig geld, maar dat maakte ons wel inventief. De toeloop was ook behoorlijk. Op een gemiddelde woensdagmid dag zaten er toch wel zo'n zestig kinderen." Ook Els heeft in de loop der jaren heel wat activiteiten georgani seerd. "Van instuiven tot bingo middagen en van rommelmarkten tot Koninginnedagfeesten. De 5 mei viering van 2005 vond ik één van de hoogtepunten als ik terug kijk op mijn 25 jaar bij De Padde stoel. Bij dat feest klopte werkelijk alles: van de muziek tot alle speel toestellen en van het eten tot de spelletjes. Zelfs het weer werkte mee. Op die dag zag ik eigenlijk alleen maar vrolijke gezichten." Boskoop - In Spiritueel centrum Dicht-er-bij wordt zaterdag 2 sep tember een openbare Paranormaal dag gehouden. Op deze open dag kan men informatie vinden over het najaarsprogramma van Dicht- er-bij. Tevens zijn er een aantal as pirant mediums, helderzienden en therapeuten die privé-consulten en behandelingen geven. Het centrum aan de Gouwestraat 3 is geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: telefoon 0172-216002 of kijk op www.cspodichterbij.nl. Boskoop - Stichting Hopla is in het leven geroepen om kinderen en volwassenen plezier te laten bele ven in onder andere zang, dans en toneel. Een van de activiteiten die de stichting ondersteunt is de kir derzanggroep 'Zingen is heerlijk', die 4 september aan een nieuw seizoen begint. Kinderen van 8 tot en met 12 jaar die graag zingen zijn van harte welkom op maandag 4 september van 15.45 tot 17.15 uur in basisschool De Brug. Na een in troductieles kunnen kinderen zich inschrijven voor een jaar. Voor meer informatie: e-mail adem-stem@pla- net.nl, telefoon 0172-212607. Waddinxveen - Bij voetbalvereni ging Be Fair vindt zaterdag 2 sep tember weer kaboutervoetbal plaats. Kinderen van 4 en 5 jaar zijn vanaf 10.00 uur welkom om op een speelse en creatieve manier ken nis te maken met de voetbalsport. Voor meer informatie of opgave: telefoon 06-29314883. Waddinxveen - Kreaterdocent Catrini Lelieveld begint binnenkort met de teken- en schilderlessen voor kinderen. In deze cursussan wordt met verschillende technieken gewerkt, zowel op groot vlak met een échte schildersezel als op klein vlak. Ook verschillende materialen komen aan bod: naast de gebrui kelijke materialen zijn dat onder andere kaarsvet, lijm, pastelkrijt, wasco, gewassen inkt en houtskool. Op maandagmiddag is er plek voor kinderen van 6 t/m 9 jaar, op don derdagmiddag voor kinderen en 9 t/m 13 jaar. De cursussen duren beide 12 weken waarna een ver volg mogelijk is. In het begin wo;dt met een groepsopdracht gewerkt, daarna wordt met opdrachten ge werkt gericht op het kind waarbij iedereen zijn eigen invulling kan geven. De cursus wordt afgesloten met een tentoonstelling. In de les is een korte pauze om de concentra tie te bevorderen. De lessen vinden plaats op de Peter Zuidlaan en zijn inclusief materiaal. Waddinxveen - Onder leiding van Edith Casteleyn wordt er op 5, 7 en 9 september een Black Gospel Workshop gehouden in de Ont- moetingskerk. Aansluitend is er op zaterdagavond een concert, leder een vanaf 15 jaar kan meedoen. Voor meer informatie en opgeven: e-mail petrablonk@filternet.nl of telefoon 0182-649880 en 619777. Waddinxveen - Stichting Wijkwerk de Zuidpias houdt vrijdag 1 septem ber een koppelklaverjasavond. De avond vangt aan om 20.00 uur in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. Voor meer informatie: tele foon 0182-611171. Boskoop - Al 25 jaar verzamelt de Boskoopse Liesbeth van Bemmel Boerenbont. Van zaterdag 2 sep tember tot en met 26 november is een gedeelte van deze verza meling te zien in Streekmuseum Oudheidkamer aan de Oudeweg 3 in Reeuwijk. Openingstijden: zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: www. streekmuseumreeuwijk.nl. Waddinxveen - Kindercentrum de Boemel van Kinderopvang Huma- nitas opent zaterdag 9 september haar deuren voor de inwoners van Waddinxveen. Het thema van deze dag is 'piratenfeest'. leder jaar organiseren de leidsters van het kindercentrum een feeste lijke dag, waarbij ouders, kinderen en leidsters van het kinderdagver blijf de Boemel en de beide buiten schoolse opvanglocaties Pardoes en de Piratenplaneet samen de zo merperiode afsluiten. Ook is er op deze dag de mogelijkheid voor aan staande ouders, buurtbewoners en andere belangstellenden om een kijkje te nemen in het kindercen trum. Men is welkom van 10.00 tot 13.00 uur in kindercentrum de Boe mel aan de Beukenhof 5. Waddinxveen - Voor het Jongeren Adoptie Plan, dat in oktober van start gaat, is inmiddels bekend hoe de raads- of B&W-leden en de jon geren aan elkaar gekoppeld gaan worden. Alle deelnemers, zowel de jongeren als de politici, kiezen een onderwerp dat in Waddinxveen speelt en wat hen persoonlijk het meeste aanspreekt. De jongeren worden gekoppeld aan de gemeen telijke politici/politica die hetzelfde onderwerp als hen heeft gekozen. De koppeling wordt zo gemaakt op basis van gedeelde interesse. Het is de bedoeling dat de jongeren tij dens de adoptieperiode hun onder werp tot in de puntjes leren kennen en dat zij het politieke proces en de politieke besluitvorming met be trekking tot dit onderwerp volgen. De Jeugd Advies Raad van Wad dinxveen vergadert dinsdag 5 sep tember over de verdere invulling van het adoptieplan. De vergade ring vindt plaats in het gemeente huis en vangt aan om 19.30 uur J>e vergaderingen van de Jeugd Advies Raad zijn altijd openbaar.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 12