ZANDZAKKEN VOOR DE DEUR! BRAM VAN RIJN BUKT TEVREDEN TERUG: JEUGDAFDELING GROENEWEG VERDRIEVOUDIGD/ ZEVENHUIZEN MOËrkApÊ^^^ BIBLIOTHEEK GESLOTEN START SCHAAKSEIZOEN GOSPELKOOR EL JAKIM ZOEKT NIEUWE LEDEN KOFFIEOCHTEND TEKENEN EN SCHILDEREN VOOR KINDEREN COMPUTERCURSUSSEN pagina 22 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30 augustus 2006 Zevenhuizen - Bibliotheek Zeven huizen is tijdens het Oogstfeest op zaterdag 2 september gesloten. Moerkapelle - Het nieuwe schaak seizoen gaat op vrijdag 1 septem ber van start bij schaakvereniging Moerkapelle. De eerste clubavond begint voor de volwassenen met de eerste ronde van de onder linge competitie. Vanaf 20.00 uur is de schaakzaal in dorpshuis Op Moer voor de senioren geopend. Er wordt op verschillende niveaus geschaakt; zowel beginners als ge vorderden zijn van harte welkom. De jeugd begint echter al om 18.45 uur. Er zal een nieuwe beginners- groep gevormd worden. Hierin is nog plaats voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar. Er hebben zich reeds enkele nieuwe leden aangemeld. Er wordt lesgegeven uit de stap penmethode van de KNSB. Voor meer informatie: 079-5932338 of 06-20861426. Zevenhuizen - Interkerkelijk Gos pel koor El Jakim gaat het nieuwe seizoen is weer begonnen op don derdag 24 augustus a.s. We gaan o.a. repeteren voor een kerstzang- dienst op 9 december a.s. in de Hervormde kerk van Zevenhuizen. Het koor bestaat uit 35 leden en staat onder leiding van dirigent Ben Kramer. Gospelkoor El Jakim is op zoek naar nieuwe leden, ie dereen tussen de 15 en 50 jaar is van harte welkom. Er wordt elke donderdagavond gerepeteerd van 20.00 tot 22.00 uur in de Gerefor meerde kerk Dorpsstraat 106 in Zevenhuizen. Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - De gevolgen van de wateroverlast van maandag 21 augustus waren goed en wel opgeruimd, toen er vrijdagmor gen weer een stortbui viel. Weer moest de brandweer uitrukken om het water weg te pompen op verschillende plaatsen bij de Fa zant en de Patrijs. De gemeente deelde deze keer zakken zand uit aan de bewoners om het water bij de deur te keren. Nog niet alle gevolgen van de vo rige overstroming zijn al verhol pen: bij verschillende mensen is het water in huis gekomen. "Natte vloerbedekking die er uit moet. Ook verschillende schuren heb ben onder water hebben gestaan en die zijn nog niet droog. En dan de stank nog. Voordat je die kwijt bent!" Verschillende bewoners hadden voorzorgsmaatregelen ge nomen voor het geval er nog zo'n bui zou komen: een plank laten maken om voor de deur te zetten. De plank worden met lijmklemmen aan de deurposten bevestigd. Ook waren er al verschillende mensen die zelf voor zandzakken hadden gezorgd. "Vanmorgen om kwart over negen begon het te regenen," vertelteen van de bewoners. "Je zag toen vrij snel het water al weer uit de put ten komen. Ik heb toen meteen de gemeente gebeld en gevraagd of ze in ieder geval zo snel mogelijk voor zandzakken wilden zorgen. Ongeveer anderhalf uur later wa ren ze er: te laat. Ik heb zelf grond uit het plantsoen gehaald en in zakken gedaan." De echte water overlast begon pas na tien uur, toen de regen stopte. "Toen zag je langzaam de straat weer vol water lopen. Gelukkig liet de brandweer nu niet zo lang op zich wachten." Het water was rond het middaguur overal weer weggepompt. De bewoners zijn het wel flink zat. "Hier moet snel een oplossing voor komen, want ze voorspellen steeds meer van dit soort heftige buien en we hebben geen zin om iedere keer weer in angst te zitten of je huis onderloopt." Burgemeester Fijen kwam poolshoogte nemen en kon de mensen geruststellen: "We zijn inmiddels in overleg met hoog heemraadschap Schieland. Het pro bleem zit niet in de riolering, maar in de overstort. Dat is te verhelpen, maar daar moet wel voor gegraven worden. We proberen dit zo snel mogelijk op te lossen" aldus Fijen. Zevenhuizen - Joke Verweerd spreekt donderdag 5 oktober over het thema "Ontmoeten is meer dan groeten". Men is welkom 1 het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156, aanvang 9.30 uur. Kinderoppas is aanwezig. De koffieochtend is een initiatief van vrouwen uit verschillende kerken van Oud-Verlaat, Zevenhuizen en Moerkapelle. Zevenhuizen - Onder leiding van Diet Alblas begint binnenkort weer de cursus Tekenen en Schil deren voor Kinderen. De cursus wordt gegeven op 10 zaterdag ochtenden vanaf eind september tot aan de Kerstvakantie. Voor meer informatie en inschrijving zie onze website: www.dezeven- muzen.nl of telefoon: Marjolijn de Vries 0180-634383. Zevenhuizen - Bij voldoende belang stelling start met ingang van vrijdag 13 oktober een nieuwe ronde com putercursussen. De cursussen wor den in samenwerking met de ge meente Zevenhuizen-Moerkapeile georganiseerd en worden verzorgd door docenten van de Computer opleidingen firma Centa. Naast een beginnerscursus "Kennismaken met de computer" starten ook de cursussen "Word en Windows' n "Excel". Voor meer informatie ligt er een folder in de bibliotheek of raadpleeg de website www.bibfo- theekzevenhuizen.nl. Hoera, hoera, 29 augustus ziet tante Wil SARA Van harte Jaimy, Rick, Ton en Sonja Verloren: sleutelbos, vrijdagavond 25 augustus in Zevenhuizen 06-51794127 30 augustus Arie en Nel van de Munt 50 jaar getrouwd! Gefeliciteerd!!! door Bart Bakker Zevenhuizen- Bram van Rijn be gon twaalf jaren geleden aan een nieuw uitdaging als voor zitter van het jeugdbestuur van voetbalvereniging Groeneweg. Op het moment dat de thans 51-jarige Zevenhuizenaar aan trad, bestond de afdeling uit zes teams met in totaal zo'n tachtig leden. In de loop der jaren is het jeugdvoetbal bij Groeneweg uitgegroeid tot 26 elftallen met 280 junioren op de ledenlijst. Een opmerkelijke stijging, vooral als men bedenkt dat de interesse voor de voetbalsport bij de jeugd in grote steden als Den Haag en Rotterdam afneemt. "We zijn begonnen om een meerjarenplan op te stellen", vertelt Bram van Rijn. "Het eer ste streven was om de vereni ging populairder binnen de ei gen gemeente te maken en de naamsbekendheid te vergroten. We gingen daarom bijvoorbeeld met een kraampje op de brade rie staan en waren ook tijdens de altijd druk bezochte konin ginnedag actief. Tevens werd er voldoende kader gezocht om een goede organisatie neer te zetten en moest het aantal sponsors worden uitgebreid." Doelstellingen Een aantal doelstellingen is door het jeugdbestuur gehaald. De aanwas van jeugdleden groeit enorm, de naamsbekendheid is verbeterd en men slaagt er in om er voor te zorgen dat ieder jeugdteam een kledingsponsor heeft. "De ouders hoeven dus geen tenue aan te schaffen. Dit wordt volledig door de sponsor ter beschikking gesteld", aldus Bram van Rijn. "Tevens zijn de eerste drie maanden van het lid maatschap gratis. Dit is vooral om te kijken of de kennismaking met de vereniging en de voetbalsport bevalt. Deze geste zorgt ervoor dat de drempel behoorlijk laag is om zich aan te melden". Activiteiten "Ook zijn we veel activiteiten gaan organiseren", vervolgt Bram van Rijn. "Zo is er voor de F-juni- oren (de jongste jeugd) een zo genaamde logeernacht. Tijdens deze zogenaamde 'Nacht van Veerman' komt er een clown op treden. De E en D -junioren gaan op kamp in Heiloo en de A, B en C jeugd hebben internationale toernooien in het buitenland. Met name door het kamp in Hei- lo en de buitenlandse toernooi en wordt de vriendschap en de saamhorigheid tussen de jeugd leden vergroot. Hierdoor blijven de spelers Groeneweg trouw. Een aansprekend voorbeeld is het huidige elftal, dat afgelo pen seizoen naar de derde klasse promoveerde. Vrijwel het hele team is eigen kweek. De spelers zijn mede door onze activiteiten vrienden geworden. Zoiets vond je ook in het veld terug". Slachtoffer van eigen succes? Anno 2006 moet het jeugdbe stuur er voor waken dat men niet het slachtoffer van het eigen succes wordt. "We groeien inder daad uit ons jasje", erkent Bram van Rijn. "Zo worden onze drie velden druk bespeeld en zitten de zeven kleedkamers regelmatig overvol. Er is een sterke behoefte aan uitbreiding. Hoewel er nog geen sprake is van een ledenstop, is het maximum van de beschik bare capaciteit bijna bereikt. Daar komt bij dat het trainings veld in slechte staat verkeerd. Dit veld is regelmatig onbespeelbaar waardoor er naar één van de drie voetbalvelden dient te worden uitgeweken. Het logische gevolg is dan dat zo'n veld dan ook weer overbezet raakt". Gemeente Bram van Rijn: "Ik hoop daarom dat de gemeente zich realiseert dat Groeneweg binnen de ge meenschap een belangrijke socia le functie vervult en ons in de na bije toekomst de helpende hand biedt als het gaat om een stukje modernisering of uitbreiding van het complex. Ik weet best dat zo'n proces niet even snel is ge regeld. Maar het zou doodzonde zijn als we een ledenstop moeten gaan invoeren. Het komt overi gens ook regelmatig voor dat de zogenaamde probleemjongeren door ons worden opgevangen. Ik ben geen type dat lastige jeugd hard aanpakt of meteen weg stuurt. Ik ga altijd het gesprek aan en probeer ze van dingen te overtuigen of bij sommige activi teiten te betrekken. De ervaring leert dat zo'n aanpak in veel ge vallen goed werkt". Fusie Maar zou een eventuele fusie met v.v. Moerkapelle geen op lossing zijn? Vooral gelet op alle ontwikkelingen en de herin richtingsplannen in de Zuidpias- polder. "Op dit moment geloof ik daar zeker niet in", reageert Bram van Rijn. "Hiervoor zijn de verschillen tussen de beide clubs nog te groot. Natuurlijk is het prachtig als je op een nieuw- bouwcomplex speelt met allerlei moderne voorzieningen. Maar ik denk dat zoiets ook ten koste kan gaan van de gemoederlijke sfeer die er binnen in de vereniging hangt. Deze sfeer is juist onze grote kracht. Mede hierdoor heb ben we een goede naam in Ze venhuizen en de omliggende ge meenten opgebouwd. Het zegt in dit opzicht voldoende dat leden afkomstig zijn uit Nesselande en Zoetermeer.,Van de E en F junio ren komt zelf veertig procent uit Nesselande. Een fusie kan daarom ten koste gaan van de eigen iden titeit en de opgebouwde sfeer binnen een vereniging". Toekomst "Maar ik ben voor de nabije toe komst best optimistisch", besluit Bram van Rijn. "Ondanks er een tekort is aan eigen scheidsrech ters, zit het fundament van de jeugdafdeling van v.v. Groene weg prima in elkaar. Dat is mede te danken aan de grote inzet van de vele vrijwilligers, zonder hen is het in stand houden van een voetbalvereniging niet mogelijk. De afgelopen jaren zijn we er met elkaar in geslaagd om echt iets neer te zetten. Hoewel je al tijd scherp moet blijven, kunnen we voorlopig op deze manier wel een aantal jaren vooruit".

Hart van Holland | 2006 | | pagina 22