Shantykoor Het Kraaiennest Zaaien, Maaien en Oogsten Bontenbal Interieur Oogstfeest 2006: www.oogstfeestzevenhuizen.nl Vooruitlopend op de naderen de ingrijpende klimaatveran deringen ligt zaterdag 2 sep tember Zevenhuizen een dag aan zee. Om vast te wennen aan de ondergelopen Een- drachtspolder en Tweemans polder komt Shantykoor Het Kraaiennest ons geruststellen met zeemansliederen die, vooral in de tweede helft van de 19e eeuw op zeilschepen werden gezongen, ter verlich ting van het zware werk maar ook om de tijd te doden tij dens de lange reizen. Het Kraaiennest, voor velen in Zevenhuizen een begrip werd in 1995 te water gelaten met een re pertoire van Nederlands- en voor al Engelstalige liederen. Inmiddels ruim 10 jaar en vele optredens en reizen verder, onder andere naar Ierland, Duitsland en België en niet te vergeten Helgoland, is het koor uitgegroeid tot een regionaal koor, met leden uit Boskoop, Bleiswijk, Bergschenhoek, Nieu- werkerk aan den IJssel, Rotter dam, Krimpen aan den IJssel en uiteraard Zevenhui zen. Het koor treedt gemid deld 30 keer per jaar op en heeft voor het vervoer van het koor inmiddels een eigen tou ringcar aange schaft. Door de leden zelf is deze bus omgebouwd naar een busboot met kombuis, waarin het goed toe ven is. Vanaf begin 1996 tot juni 2006 stond hét koor onder leiding van Margré van Gestel. Inmiddels is het stokje overgenomen door René de Groot uit Kamerik. Shanty: de blues van de zee. En weer is er een jaar voorbij. Een jaar waarin we hebben gezaaid en gemaaid, zodat we nu kunnen malen en van de oogst genieten. Ook de Middenstandsvereniging heeft in het afgelopen jaar gezaaid. We hadden voor ogen een levendige markt te creëren waar het gezellig toeven zou zijn. Dat doe je natuurlijk met het oog op een rijke oogst. Een stroom mensen in het eigen dorp. Soms valt dat erg tegen. Er komen gewoon geen kraamhouders opdagen, de organisatie houdt zich niet aan zijn woord, kortom het wordt een sof. Dan blijkt bij het maaien dat de oogst tegenvalt en er niet veel te malen valt. Je hebt verkeerd zaaigoed gebruikt, geen reclame gemaakt en te weinig ge communiceerd, misschien was de tijd ook niet goed. Wat doe je dan in zo'n geval? Je zet de schouders er onder en on derzoekt wat er mis was en hoe dat te verbeteren. Misschien met een ander plan, misschien met een andere partner. Steeds moet wel het doel voor ogen blijven. We willen Zevenhuizen levendig en gezellig houden. We moeten ko men met plannen die door de mensen worden gewaardeerd. Een dorp voor en door de inwo ners. Soms met wat steun, soms op eigen kracht. Dit jaar valt de oogst van onze zaaipogingen tegen. Maar daarom niet getreurd, met vereende kracht gaan we als MVZ door en doen een hernieuwde poging het komende seizoen met betere re sultaten te komen. Dat is goed voor ons dorp en zeker ook voor u. Bij dit alles slaagt het oogstfeest comité er steeds weer in een goed feest neer te zetten, dat door een ieder wordt gewaardeerd. Met het organiseren van een Appeltaart bakwedstrijd draagt ook de MVZ een steentje bij om iets door de in woners van Zevenhuizen te laten maken, waar een wedstrijd ele ment zorgt voor een beetje span ning en een leuke herinnering, en de resultaten weer aan andere be woners van Zevenhuizen (in Zorg centrum "de Zevenster") te presen teren. We hopen dat velen zullen meedoen. De Middenstanders van Zevenhui zen dragen het oogstfeestcomité een warm hart toe en wensen hen ook dit jaar weer een goed en fijn feest toe. MVZ hoopt dat het een geweldige dag wordt waar de men sen nog lang met plezier aan terug kunnen denken. Ook de inwoners en bezoekers een prima oogstfeest toegewenst. Wil van Logchem Voorzitter MVZ. Bontenbal Interieur Moerkapelse Zijde 3-5 2752 BA Moerkapelle Tel. (079) 5932133 Fax (079) 5936471 Bontenbal Oogstfeestkrant 30 augustus 2006 Bontenbal Interieur 10% OOGSTFEESTKORTING VOOR INFORMATIE EN/OF VRIJBLIJVENDE OFFERTE:

Hart van Holland | 2006 | | pagina 36