Dit jaar weer vele oude ambachten Plezier blijft de basis van alles! creatieve belettering omwwm zflTEN w nermim center van m TELE(oMMm(ATlE Imker op het Oogstfeest VOOR UWï j OOK VOOR digitale FOTOPRII*iTS IROENEI/I/E& auto etalage display decor reclameborden SBB Oogstfeestkrant 30 augustus 2006 Het Oogstfeest in Zevenhuizen kenmerkt zich elk jaar weer als een feest waar bijzondere en specifie ke oude ambachten veel aandacht krijgen. Vooral voor de jeugdige bezoekers, maar in feite voor een ieder, is een bezoek aan de kraam waar op diverse manieren wordt uitgelegd hoe heel lang geleden een bepaald product werd ge maakt, heel interessant. Op onder staande locaties vindt u de oude ambachten: Op het plein bij huis nummer 102: een melkmuseum: hier kunt u alle werktuigen vinden die een boer nodig heeft om van de melk een mooi product te ma ken en om het melkproduct in te bewaren. Ook op dit plein vindt u een bijenhouder. Hij kan u alles vertellen van het bijtje en het pro duct van de bij: de honing, (zie arti kel elders in deze krant) Bij huisnummer 83 en 124: een zadelmaker, een graveur van glas en een mandenmaker. Bij nummer 85 kunt u kennis ma ken met de oude ambachten: ge vels tekenen en hout kerven. Bij huisnummer 119: hier kunt u zien hoe het kantklossen in vroe gere jaren werd gedaan en hoe de zitting van een stoel door een stoe- lenmatter wordt vernieuwd. Bij nummer 145 wordt gedemon streerd hoe in vroegere jaren mos terd werd gemaakt en worden door een beurzenbreister mooie beurzen gemaakt. En op het plein bij het gemeente huis staat ook dit jaar weer de klompenmaker. De jeugdafdeling van v. v. Groeneweg is de afgelopen jaren enorm ge boeid. Op het moment bestaat zij uit meer dan 280 spelers en speelsters verdeeld ouer 25 teams. De groei van de vereniging heeft natuurlijk te naken met de aantrekkingskracht van de voetbalsport in het algemeen, maar kan zeker niet los worden gezien van de sfeer binnen de vereniging en de vele activiteiten die voor de spelers georganiseerd worden. Verdeeld over vier dagen wordt voor ieder team een thuistoernooi georganiseerd, compleet met leu ke extra attracties, zoals springkus sens voor de kleinste teams. Voor deze vier toernooien heeft Groe neweg vier loyale sponsors die toernooien financieel ondersteu nen. Ook hebben alle teams een meerdaags evenement. De jongste groep heeft haar eigen logeer- nacht op het sportcomplex, beter bekent als "De Nacht van Veer man". De groep van 8 tot 12 jaar gaat drie dagen naar een sport kamp in Heino, de oudste elftallen, van 12 tot 18 jaar gaan naar een vierdaags internationaal toernooi in het buitenland. Om deze meerdaagse evenemen ten betaalbaar te houden voor de spelers wordt er extern geld bin nengehaald. Dit gebeurt door de verkoop van 6000 loten in het voorjaar. Deze moeten de spelers zelf verkopen. Daarnaast moeten de spelers helpen bij de evene menten in Zevenhuizen zelf, waar de vereniging 'acte de presence' geeft. Zo ook op het Oogstfeest. De jongste teams helpen bij de lo- tenverkoop voor het Rad van Avontuur. De oudste jongens hel pen dij de drankenstand op het ClOOO-plein. Ook bij het schoon maken van de Dorpsstraat aan het einde van de dag worden de jeugd spelers actief betrokken. Alle op brengsten van het Oogstfeest ko men ten goede van de meerdaagse evenementen. Op deze manier verdienen de spelers een deel van hun reis zelf en daarnaast leren zij dat het binnen een vereniging vooral om vrijwilligers draait. Om het lidmaatschap laagdrempelig te houden wordt de contributie laag gehouden en krijgen de spelers de wedstrijdkleding in bruikleen. Zo heeft ieder team, van F7 tot Al, T PALVERENIGING allemaal een gesponsord tenue. Met zo'n grote jeugdafdeling kan het niet anders dat er successen gaan komen. Het eerste succes is al geboekt. Met een heel jong elftal is Groeneweg gepromoveerd naar de 3de klasse. De volgende stap is om spelers vanuit de jeugd structu reel door te laten stromen naar de senioren teams. Voornaamste van alles blijft echter dat de spelers (en ook hun ouders) het naar hun zin hebben bij de vereniging. Want plezier blijft de basis van alles. Ook dit jaar zal op het plein bij huisnummer 102 een imker op een kraam zijn producten aanbie den. Dit jaar zal een andere imker aanwezig zijn, namelijk Johan Beckers, een vijftiger uit Berg- schenhoek. Johan is, zoals hij het zelf noemt, met deze uit de hand gelopen hobby ruim 10 jaar gele den begonnen. Hij beschikt nu over 9 productievolken en over 12 kleine, nog in ontwikkeling zijnde volkjes. Het bijen houden is een zeer arbeidsintensieve hobby. Elke week moet veel aandacht worden besteed aan de kasten waarin de bijen huizen. De kasten staan op verschillende plaatsen: op de kin- Asterstraat 13 2761 GS Zevenhuizen T/F 0180 63 32 70 M 06 22 49 67 43 E be.ed@tiscali.nl Website: www.be-ed.nl TELECOMMUNICATIE Het business center van H.P.G. Telecommunicatie is daar op ingericht. Wij bieden u een totaaloplossing op maat, vast en mobiel. U kunt bij ons terecht voor een persoonlijk deskundig advies, inspirerende demonstratie-zones en echte service. Bezoek ons business center in Nieuwerkerk aan den IJssel en laat u verrassen door het brede aanbod aan vaste en mobiele telefonie, supersnelle verbindingen voor e-mail, internet en gebruiksvriendelijke carkits. Ervaar het zelf: Ondernemers zitten goed bij het business center van H.P.G. Telecommunicatie. derboerderij in Ommoord en Schiebroek en op een terrein in Bergschenhoek. Ook de productie van de honing vergt veel tijd. Naast zijn werk en zijn hobby wordt Jo han ook vaak gevraagd om proble men met vliegende insecten op te lossen. Vaak denken de mensen dat in hun tuin een bij zich heeft genesteld. Na onderzoek is het meestal een wesp of een horzel die angst aanjagen bij de mensen. Johan hoopt dat hij het publiek op ons Oogstfeest alles kan vertellen over zijn hobby. Hij heeft verschil lende gereedschappen bij zich die een imker nodig heeft voor zijn hobby. ZEVENHUIZEN I "IN, JJIfez: Hoqgeveenenweg 1 5 Postbus zl5 29 lo ae Nieuwerkerk a/d IJssel Tel.: OISO - 395555 Tax: OISO - 395559 infq@hpg-telecom.nl www.hpg-telecqm.nl

Hart van Holland | 2006 | | pagina 42