Ernst de Vogel vertelt: Liggend in bed, met het sprei over me heen getrokken maak ik een mooie tekening op m'n kus sensloop. Ik lig in m'n kamer in de Dahliastraat en ruik de stiften die ik die dag gekregen heb. Ik ben uier jaar.Als ik het kussen sloop jaren later van m'n moeder terug krijg en bekijk komt het hele beeld weer bouen. De geur van de stiften en de magie uan het witte sloop. Waarschijnlijk was ik stoned uan de stiften, maar wat denk ik prettig terug aan het tekenen uan al die pop petjes in een grote boot op m'n kussensloop. Vorige week heb ik foto's ge maakt uan Jan uan Dorp die met een combine ouer de Eendrachts- polder sjeest. Een stukje land dat straks water wordt. Een stukje boerenleven dat verdwijnt. Als ik Jan nu naar aanleiding van die foto aan het tekenen ben, ben ik blij dat zijn urouw Corrie me heeft gebeld dat Jan ergens langs de Middelweg bezig is. (Ik merk ook dat, nu ik zelf wat corpulen ter ben, het postuur uan Jan wel meevalt.) Wat is het toch elke keer weer een feest om iets op papier vast te leggen. Ik geniet van het toueren met licht en don ker, uan de streepjes op de juiste plek, de mooie kleuren en van de uitdaging om het de uolgende te kening of schilderij nog beter te doen. Geweldig uind ik het om al tekenend iets uit de wereld om me heen belangrijk te maken. Door er intensief naar te kijken, zie ik meer. Ik overweeg om van daag nog een tekening te maken van m'n buurman Maarten die in het land aan het werk is. Maar nu belt Piet dat Jan van Dorp bij hem een klus aan het doen is. Snel er heen om foto's te maken! Maar deze tekst moet nu gemaild naar Marco, die weer een gewel dige krant aan het maken is. Deze krant! Sorry! Tot op de ex positie. Ik heb er zin in en nodig u van harte uit. Piet Smal vertelt: Vroeger op de lagere school kon ik altijd wel aardig tekenen maar tot 2 jaar geleden heb ik daar nooit echt veel mee gedaan, je moet ook wel de tijd en de rust hebben voor dit soort dingen. Een paar jaar ge leden heb ik besloten om er wat meer mee te gaan doen omdat het toch wel heel leuk is om te doen. Het eerste begin was tekenen met houtskool wat echt fantastisch materiaal is, je hebt eigenlijk niks nodig om toch mooi resultaat te krijgen. Tegen woordig schilder ik met acryl wat weer een hele an dere tak van sport is, hier komt kleur om de hoek kijken.Ik ben voorlopig nog niet uitgekeken op de mogelijkheden en laat graag zien hoe ver ik ben. Gre den Otter vertelt: Zolang als ik weet wil ik al teke nen. Wanneer ik geen potloden voor mijn verjaardag kreeg, hoef de ik geen cadeau. Nog steeds kan ik het niet laten potloden te kopen. Voor welke boodschap ik ook naar de winkels ga, ik kom met een potlood thuis. Nu teken ik bijna elke dag en de dagen dat ik niet teken, teken ik in mijn hoofd. Het oogsten, eigenlijk het hele buitenleven is een dankbare in spiratiebron. Er zijn zoveel mooie plaatjes in de polder, het uerandert ook steeds weer. Daar ben je gelukkig nooit uitgete kend Tot ziens op het oogstfeest Gre den Otter Angela Batenburg vertelt: Eerst euen voorstellen, mijn naam is Angela Batenburg en ik woon in Oud-Verlaat. Het noemen uan mijn leeftijd heeft geen enkele zin daar ik mij naar mate ik ouder wordt, steeds jonger voel. Tekenen is uan jongs af aan een middel uoor mij om te kunnen ontspannen. Ik teken mijn eigen realiteit en uergeet alles om mij heen. Als ik behoefte had aan wat tijd uoor mijzelf was tekenen hiervoor het beste middel. Op ge geven moment werd de voldoe ning die het tekenen mij bood minder omdat ik naar mijn ge- geworden. Het leuke hieruan was dat je door middel uan een teke ningeen verhaal kon uertellen en het karakter van de hoofdper soon tot uitdrukking kunt bren gen. Hieruit is bij mij de behoefte Het meest besproken pand in Zevenhuizen het laatste jaar is waarschijnlijk het oude ClOOO-pand. Er is bijna sprake van een legendarisch pand. Als organisatie van het Oogst feest hebben wij besloten dat het wel leuk zou zijn om dit pand, voordat het volgend jaar weer een definitieve bestemming krijgt, te betrekken bij het dorpsfeest. Jn Zevenhuizen zijn er verschillende mensen die zich bezighouden met, noem het maar creatieve uitingen'. Het is dan een ideale gelegenheid om dit pand te gebruiken voor een heuse expositie. Piet Voorbrood reageerde heel welwillend op de vraag of het pand ver bouwd mag worden tot expositieruimte. De groep rond Ernst de Vogel is gevraagd om het een en ander te laten zien, ieder op zijn eigen manier en lekker royaal gepresenteerd. Als de bezoekers aan het Dorpsplein net zo enthousiast worden als de exposanten nu al ztjn dan moet het wel een succes worden op zaterdag 2 september. Op deze pagina stellen zij zich op hun eigen manier voor, geïllustreerd met eigen werken. voel niet over voldoende kennis en technieken beschikte om dat gene wat ik uoor ogen had ook daadwerkelijk op papier te zet ten. Ik besloot lessen te gaan vol gen. Mijn eerste echte "project" was het maken van een illustratie bij het boek "De Reuzenperzik" uan Roald Dahl. Onbedoeld is dit uiteindelijk een tweeluik geboren om portretten te teke nen. Een heel andere discipline daar je dan eerst zult moeten le ren kijken. Vervolgens is het dan zaak de juiste technieken te be heersen om je waarnemingen op realistische wijze op papier te zet ten. Ik leg mij sinds twee jaar vol ledig toe op het portretteren van mensen. Een portret is uoor mij pas realistisch als behalve her kenning ook de gemoedsstem ming of de karakteristieke ge laatsuitdrukking tot uiting ko men. Een portret moet je pak ken. Aanvankelijk beperkte het portretteren zich tot mijn gezin, later breidde zich dat uit tot de familie- en kennissenkring. In de toekomst hoop ik nog meer in opdracht te gaan tekenen. Matti van Veelen vertelt: Ik ben een enthousiast amateur kunstenares, volg sinds 1994 te- ken- en schilderlessen, de laatste jaren bij Ernst de Vogel. Ik heb sterke voorkeur uoor aquarelle ren, bijvoorbeeld bloemen en stadsgezichten, maar het liefst oude boerderijen. pagina 31 Oogstfeestkrant 30 augustus 2006 Creatieve expositie in voormalig C1000-winkelpand

Hart van Holland | 2006 | | pagina 56