Emua BURG Lege batterijen? Lever ze in op het Oogstfeest en WIN! 340m2 Showroom ■ij; Lege batterijen? Lever ze in nrra Eigen zagerij: perfect op maat geleverd Goede adviezen ongekende service van bezorgen tot en met montage Ooqstfeestkrant 30 augustus 2006 pagina 37 Bij Burq&Burg hebben ze er een ware kunst van gemaakt om kastruimte niet alléén optimaal te benutten, maar zelfs weten te combineren met veel vlakverdeling; het oog wil tenslotte ook wel wat. Behalve optimale kastruimte is het ook belangrij dat door het juiste kleurgebruik het geheel er als een plaatje uitziet. *4P DE SCHUIFDEURKAST-SPECIALIST Het eindresultaat vormt altijd ons visitekaartje. E3 R U B B LJ R La- Want wij gaan niet eerder bij u weg of het moet helemaal in orde zijn. DE schuifdeurkast-specialist Wij leveren tenslotte maat- en vakwerk. Berkeiseweg 5b t 079 361 74 35 2718 PR Zoetermeer (wijk 18) F 079 361 78 34 SHOWROOM: Woensdag t/m vrijdag 10.00 - 17.30 uur. Zaterdag 10.00 - 17.00 uur. E info@burgenburg.nl M 06 53 81 91 65 Vrijdag koopavond 19.00 - 21.00 uur. Op maandag en dinsdag gesloten. www.burgenburg.nl Inwoners van Zevenhuizen en de omliggende gemeenten die op 2 september tijdens het Oogstfeest lege batterijen inleveren bij de stand van Stichting Batterijen, maken niet alleen dubbel kans op het winnen van een prijs; iedereen die daar een zakje met batterijen inlevert, "oogst" ook nog eens een leuk presentje. Voor huisnummer 151 in de Dorpsstraat staat op 2 september tijdens het Oogstfeest de kraam van Stichting Batterijen. Dat is de organisatie die in Nederland ver antwoordelijk is voor de inzamel- campagne voor lege batterijen. Bijna iedereen kent wel hun televi siecommercials met de hoelahoe- pende cavia's en de swingende goudvissen. Door batterijen in te leveren, maakt men in de landelij ke campagne kans op het winnen van reischeques tot wel €2-000,-. Extra prijzen Speciaal voor het Oogstfeest zijn er echter ook nog extra cadeau bonnen van €00,- te winnen. Hoe? Schrijf uw naam, adres en telefoonnummer op een briefje en stop dit samen met 10 lege batte rijen in een zakje. Inwoners van Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud-Verlaat krijgen daarvoor een speciaal zakje in hun brievenbus. Anderen mogen een gewoon (boterham)zakje gebruiken. De zakjes kunnen op 2 september worden gedeponeerd in de inza- melton bij de stand van Stichting Batterijen. Bovendien krijgt ieder een die daar batterijen inlevert, een leuk presentje. Aan het einde van de dag zullen uit de inzamelton 10 winnaars van de cadeaubonnen worden getrokken. De prijswin naars worden bekend gemaakt in "Hart van Holland". Landelijke actie Alle ingeleverde zakjes (ook waar mee al een cadeaubon is gewon- Soepel lopende schuifdeuren Wielen gelagerd Aluminium- en staalsystemen in alle kleuren Kamerhoog dus ruimtebesparend Inloopkasten nen) doen tevens mee bij de eerst volgende trekking op 29 septem ber voor de reischeques van de lan delijke inleveractie. Na 2 september kunnen zakjes met batterijen bij de diverse inle- verpunten worden ingeleverd. Daarmee dingt men uitsluitend mee naar de reischeques van de landelijke actie. Kijk voor de prijswinnaars van zo wel de Oogstfeest- als de landelijke actie en de dichtstbijzijnde inlever- punten op www.legebatterijen.nl Goed voor het milieu Stichting Batterijen wil met haar campagne Nederlanders er extra toe aanzetten lege batterijen apart in te leveren. Lege batterijen horen namelijk niet in de vuilnisbak om dat ze stoffen kunnen bevatten die schadelijk zijn voor het milieu. Bo vendien kunnen de metalen, die zich in batterijen bevinden, zoals zink, nikkel en staal door recycling worden teruggewonnen voor her gebruik. Sinds de start van de inzameling in 1992 leverden Nederlanders ruim 1 miljard lege batterijen in! Dat is een totaal gewicht van 25 miljoen kilogram. Na recycling bracht deze hoeveelheid meer dan 13 miljoen kilogram bruikbare metalen op. Dat is dus zeker het inleveren waard. Mede dankzij de campagne van de stichting weten steeds meer men sen dat en handelen daar ook naar. Keuze uit drie interieursystemen Alle kleuren spiegels en lakglas Ook leverbaar voor schuine constructies Veel meer lege batterijen dan gedacht Steeds meer apparaten werken op batterijen. Niet alleen een zaklan taarn of MP3-speler. Ook een elektronische weegschaal, foto- en videoapparatuur, de afstandsbedie ning, een computer, het "mo bieltje", een rekenmachine, snoerloos gereedschap.... We hebben vaak meer batterijen I in huis dan we denken. En ie- H( dere batterij is vroeg of laat leeg. Hoewel de meeste Nederlan ders de beste bedoelingen hebben om hun lege batterijen in te leveren, komt dat er vaak toch niet van. Uit onderzoek blijkt dat in elk huishouden ge middeld twaalf lege batterijen rondzwerven: in laatjes, kel ders en kasten of op de fruit schaal. Maar ook in oude ap paratuur en speelgoed op zol der. Voor heel Nederland komt dat neer op zo'n 85 mil joen lege batterijen! De kringloop van lege batterijen Het inleveren van lege batterijen wordt erg gemakkelijk gemaakt. Bij ruim 9500 winkels in heel Ne derland staan speciale inzamelton- nen- of boxen. Via 4300 basis scholen zamelen kinderen ook bat terijen in. Zelfs op 500 campings staan inzameltonnen. Natuurlijk kunnen batterijen ook altijd bij het gemeentelijke depot voor klein chemisch afval worden ingeleverd. Alle ingeleverde batterijen gaan naar een centraal landelijk sorteer- centrum, waar ze op soort en che mische samenstelling worden ge sorteerd. Daarna gaan ze op trans port naar verwerkingsfabrieken in West-Europa, waar ze worden ge recycled voor hergebruik. Van de metalen die op die manier worden teruggewonnen, worden weer nieuwe producten gemaakt, zoals zinken dakgoten, vangrails, maar ook nieuwe batterijen. En zo is de kringloop rond. Meer informatie over de inzamelcampagne is te vin den op www.legebatterijen.nl WIN! Iffff KAAG-, rr po BURGSBURG BERKELSEWEG 58 ZOETERMEER

Hart van Holland | 2006 | | pagina 62