'GOAL, DOELTREFFEND ONDERNEMEN' k CONDITIETRAININGEN BIJ AV'47 JONGEREN VOOR VEILIGHEID BIJ SCHOLEN MARANATHA BIJBELAVONDEN PLANTARIUM: 24E INTERNATIONALE VAKBEURS VOOR DE BOOMKWEKERIJ KERKDIENSTEN COLLEGE WADDINIXVEEN HOUDT WEKELIJKS SPREEKUUR GROTE BEHOEFTE AAN COLLECTANT! 1 WADDINXVEEN BOSKOOP ■pp www.rijnbeek.com r Boskoop LOFPRIJZINGSDIENST pagina 6 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30 augustus 2006 Door Paulien de Graaf Boskoop - "Het thema van deze beurs is gekozen met een knip oog naar het WK,"zei Jan van den Bos, voorzitter van Stichting van beurs voor de Boomkwekerij bij de opening van het Plantarium. "Ik hoop alleen dat onze sector met deze beurs beter scoort dan Oranje tijdens dat evenement in Duitsland, nota bene onze groot ste exportmarkt." Minister Veer man van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit opende op dins dag 22 augustus de beurs door het uitrollen van een grasmat en een schrille toon op een scheids- rechtersfluit. Weersverzekering In zijn toespraak toonde Minister Veerman zich enthousiast over de prestaties van Nederlandse Boomkwekerijsector. Vanuit de terugtredende overheid bracht hij echter ook de boodschap dat de sector de "eigen broek" dient op te houden. "Maar daarbij hoort ook het terugdringen van door de sector als knellend ervaren re gels," aldus Veerman. Ook bracht de minister de boodschap over een weersverzekering. Hoewel hij schade als gevolg van extreem weer een typisch geval van onder nemersrisico noemde, zegde de minister toe zich in te zetten voor een brede weersverzekering. Hij zal laten onderzoeken hoe dit kan worden gerealiseerd. vakbeurs voor innovatie en noviteiten Voetbal Het thema van de beurs 'Goal, doeltreffend ondernemen' in spireerde velen tot activiteiten die met voetbal te maken had den. Zo speelde op de zaterdag voor de beurs begon FC Planta rium zijn eerste wedstrijd tegen opbrengst voetbalwedstrijd voor Ronald McDonaldhuis een Belgisch boomkwekerselftal. De wedstrijd werd gespeeld op het terrein van Floreant en ein digde in een riante 5-0 voor FC Plantarium. Na afloop werd een collecte gehouden, waarvan de opbrengst wordt bestemd voor het Ronald McDonaldhuis. Buiten bij de entree, maar ook centraal op de beurs werden heuse voet balvelden gerealiseerd. Buiten om daadwerkelijk een balletje te trappen. Binnen vonden er ver schillende presentaties plaats, die vanaf een echte tribune te volgen waren. Innovatie en noviteiten De beurs was volledig volge boekt: 262 deelnemers, waarvan 15 buitenlandse. "Innovatie blijft de belangrijkste pijler onder onze sector" aldus Jan van den Bos. "Er werd dit jaar een record aantal nieuwigheden ter keuring aan geboden. Daarbij gaat het niet alleen om vernieuwing van pro ducten, maar ook productiewij zen. Op het gebied van teelttech niek, informatie en mechanisatie laat Plantarium 2006 veel nieuws zien." Ook de beurs zelf inno veert: de testmarkt is dit jaar een nieuw element. Beursbezoekers mochten hier hun mening geven over producten en concepten. En als er dan nog iets was waarop de beursbezoekers geen antwoord konden vinden, dan kon men die vraag stellen aan de leerlingen van het Wellantcollege. Zij gin gen actief op zoek haar het ant woord, dat de bezoeker kreeg voordat hij naar huis ging. Jaarlijks wordt door een vakjury de beste nieuwe plant gekozen uit de inzenders. Een Frans be drijf won de prijs met een nieuwe variatie van de Albizia julibrissin "Summer Chocolate". Een plant met een zeer donkere bladkleur. Een gouden medaille was er voor Andre van Zoest BV uit Reeuwijk met een nieuwe variatie van een Hortensia: hydragea macrophylla 'Zorro'. De internationale jury van vak journalisten riep de Sedum 'Post- mans Pride' van een bedrijf uit Elshout uit tot winnaar van de Persprijs. KERKDIENSTEN - 3 september Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 15.00 uur ds J.P. de Koning en pastor G.J. Martini. Wijkgemeente Imma- nuelkerk 9.30 uur ds. C. de Jong Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. H. van Oostende; 18.30 uur ds. C. Bregman. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink: 16.30 uur ds. D.T. Vreugdenhil. Herv. kerk 9.30 uur G. Geref. kerk 9.30 uur ds. E. Baljet; 18.30 uur dr. R. de Reuver. De Stek 9.30 uur ds. J. Kolkman. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. C.C. den Hertog; 17.00 uur ds. J.G. Schenau. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golver- dingen. Vrijz. Prot. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Brostrom-Bruin. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bieu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0 1 82) 50 5050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Met ingang van maandag 4 sep tember houden de Waddinxveen- se wethouders, in navolging van burgemeester Roijers, wekelijks een spreekuur. Belangstellenden kunnen iedere maandag tussen 16.00 en 17.00 uur terecht op het gemeentehuis. Om alles soepel te laten verlopen is het nodig om vooraf een afspraak te maken. Het college wil graag de contac ten met inwoners versterken. Eén van de middelen daartoe is een spreekuur. Dit spreekuur kan in principe worden bezocht door alle inwoners en organisaties uit de gemeente. Het spreekuur is voor iedereen bestemd die spe- Boskoop - De Boskoopse lofprij zingsdiensten gaan zondag 3 september weer van start. Iede re eerste zondag van de maand worden deze diensten gehouden, afwisselend in de Gereformeerde kerk aan de Zijde en de Hervorm de Kerk naast de hefbrug. Het thema voor het komende seizoen is "Leer ons bidden". Voorganger aanstaande zondag is dominee De Reuver, ledereen is welkom, aanvang 18.30 uur in de Hervorm de kerk. cifieke aandacht voor iets wil vragen. Ook leuke ideeën of sug gesties zijn welkom. Belangstel lenden moeten zich van te voren aanmelden via telefoonnummer 0182-624600. Lange wachttijden worden zo voorkomen en de col legeleden kunnen zich voorberei den op het onderwerp. Onderwerpen die op het spreek uur aan de orde worden gesteld, zullen besproken worden in de B&W-vergaderingen. Mensen die het spreekuur bezocht hebben krijgen binnen drie weken te ho ren wat de eventuele vervolgstap pen zijn. Op 6 september 2004 startte burgemeester Roijers al met het spreekuur. Wegens grote belangstelling kunnen inwoners vanaf 4 september ook terecht bij één van de wethouders. Boskoop - Het Nationaal MS Fonds zoekt nieuwe collectanten in Bos koop voor de Nationale MS Collec teweek in november. "Tot nu toe is er in Boskoop slechts 1 collectant geworven. Voor een plaats als Bos koop met ruim 15.000 inwoners is dat veel te weinig" zegt Pamela Zaat, landelijke coördinatrice van het Nationaal MS Fonds. De orga nisatie zet zich in om de kwaliteit van leven van mensen met MS te verbeteren. Dit doet zij door voor lichting te verstrekken, activiteiten en vakanties te organiseren en on derzoek te verrichten. Het Nationaal MS Fonds zoekt met name mensen die bereid zijn een deel van hun vrije tijd te be steden aan de landelijke collecte in november. Vrijwilligers, jong en oud, met veel of beperkte tijd. Het Nationaal MS Fonds collecteert in Boskoop van 20 tot en me' 25 november. Meer informatie: tele foon 010-5919839 of via www a- tionaalmsfonds.nl. Boskoop - De loopgroep van atle tiekvereniging AV'47 is maandag 28 augustus weer begonnen met trainen. De loopgroep beschikt over twee trainingsavonden op maandag en woensdag. Op maan dag wordt getraind op de weg en woensdag op de atletiekbaan van AV'47 aan de Hoogeveense weg. Voor de lange afstandlopers is ook op de zaterdagmiddag een training gepland. De loopgroep biedt potentiële nieuwe leden de mogelijkheid gedurende de maand september gratis mee te trainen. Het nieuwe seizoen woensdag 30 augustus om 19.30 uur bij de kantine van AV'47 aan de Hoo- geveenseweg te Boskoop. Voor informatie: telefoon 0182-640355 of 0182-619432. Waddinxveen - In het komende worden vanaf 3 september iede- seizoen wordt er eenmaal per maand een maranatha bijbe lavond gehouden in de aula van de Bethel basisschool aan de Heggewinde 22a. Deze avonden re eerste maandagavond van de maand gehouden en beginnen om 20.00 uur. ledereen is welkom. Voor meer informatie: telefoon 035-5415150. Waddinxveen - Jongeren van het Coenecoop College willen ouders van basisschoolkinderen wijzen op de gevaren die kunnen ontstaan wanneer zij hun kind met de auto naar school brengen. Op 31 augus tus overhandigen leerlingen pos ters, brieven, stickers en kleurpla ten aan verschillende basisscholen in Waddinxveen. De vele auto's die bij scholen staan als kinderen worden gehaald en gebracht leveren soms gevaarlijke situaties op. Een brief van de leer lingen van het Coenecoop College aan de ouders moet daar verande ring in brengen. Daarnaast moeten een sticker en kleurplaat voor de kinderen en een poster voor op de scholen ouders motiveren om vaker hun kind met de fiets naar school te brengen. Voor het project 'Jonge ren in het gemeentehuis' ontwik kelden scholieren van het Coene coop College diverse voorstellen om de veiligheid in Waddinxveen te vergroten. Eén van de winnende projecten was "op de fiets naar school". Het project is in samenwer king met de gemeente, het Coene coop College, basisscholen en St. Jeugd- en Jongerenwerk Midden- Ho 11 andtotstandj^

Hart van Holland | 2006 | | pagina 6