Sylvia Best presenteert eigen sieradenlijn in Trefpunt Waddinxvener Waddinxveen leeft! OPEN PODIUM DE NOTARIS SPREEKT KAARTAVOND GOUWE RIJDERS BINGO VOOR KINDEREN DE SCHATZOEKERS in het nieuws... PILATES BIJ T.O.O.S. ROMMELMARKT YOUTH-ALPHA CURSUS SMURFENSEIZOEN VAN START VROUWEN PRATEN JUBILEUMCONCERT KREA MUSICA Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 13 september 2006 In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp- pagina 11 Waddinxveen - Pilates is een be wegingsmethode waarbij men zich bewuster leert bewegen. Door middel van concentratie, precisie en een intense work-out krijgt men meer controle over het lichaam. Waddinxveen - Voor Sylvia Best is volgende week donderdag, 21 september, een spannende dag. In zalencentrum Het Trefpunt presenteert zij op die dag de najaarscollectie van haar eigen sieradenlijn en modeaccessoires. Sylvia is sinds januari 2003 actief met haar bedrijf Sylli Beads. Ze ontwerpt en maakt in haar eigen atelier onder meer kettingen, armbanden, horloges, oorbellen en riemen. Daarnaast organiseert ze workshops sieraden maken en sieradenparty's voor grote én kleine meisjes. De workshops vinden plaats bij de mensen thuis óf bij diverse Centra voor Kunst zinnige Vorming in de regio. Het is de eerste keer dat Sylvia haar sieraden op deze manier presen teert. "Ik heb een aantal vaste verkooppunten in de regio en er wordt ook veel verkocht via de website. Door de nieuwe na jaarscollectie op deze manier te presenteren, hoop ik vooral een grotere naamsbekendheid te krijgen. Ik hoop dat er veel men sen langs komen. Aan de voorbe reiding zal het niet liggen. Ik heb veel aan PR gedaan en er vindt inmiddels ook aardige mond tot mond reclame plaats. Mijn siera den zijn uniek, van goede kwa liteit én betaalbaar. Dat spreekt de mensen aan." Glitter en glamour Sylvia is geboren in Zaanstad en woont sinds zeven jaar in Wad dinxveen, waar haar man gebo ren en getogen is. Als klein meis je was ze altijd bezig met kralen en glitters, maar het zag er lange tijd niet naar uit, dat ze hier ook in haar beroep mee te maken zou krijgen. Sylvia wilde stewardess worden en was al vergevorderd bij de selectiegesprekken. Ze viel alsnog af, omdat ze té enthou siast was. Daarna werkte ze een aantal jaar als consulente op een uitzendbureau. Eind jaren ne gentig vond ze een prima werk plek op de personeelsafdeling van Heineken. "Ik had het hier prima naar mijn zin, maar wilde ook altijd graag met kinderen werken. Opnieuw een opleiding, zoals de PABO gaan volgen, sprak me niet aan. Daarom zocht ik een bezigheid met kinderen naast mijn baan. Ik besloot mijn oude hobby sieraden maken weer op te pakken en ging op woensdag middag 'glitter en glamour' par ty's organiseren voor meisjes van 5 tot ongeveer 12 jaar. Ik schreef me in bij de Kamer van Koophan del omdat ik de kralen en mate rialen dan kon inkopen bij groot handels. Als bedrijfsnaam koos ik Sylli Beads. Deze naam is een woordspeling van mijn voornaam en het engelse woord silly, dat in het Nederlands grappig bete kent. Al mijn producten hebben te maken met glitter, glamour én gezelligheid. Beads betekent kra len. Daarvan heb ik er inmiddels vele duizenden." Tineke Schouten Ruim een jaar lang combineerde Sylvia haar bezigheden voor Sylli Beads met haar baan bij Heine ken. "Dat ging eigenlijk prima. Mijn werkgever was ervan op de hoogte en verleende alle mede werking als ik op woensdagmid dag vrij wilde. Begin 2004 raakte ik echter mijn baan kwijt door een reorganisatie. Op dat moment besloot ik de activiteiten van Sylli Beads uit te breiden. Dat ging ge makkelijker dan ik had gedacht. In korte tijd had ik 16 verkoop punten, maar dat bleek toch te veel te zijn. Alle ontwerpen zijn uniek en alleen al de investering Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia start zondag 1 okto ber weer met open podium con certen. Zowel muziekvereniging xcelsior uit Boskoop als Muziek vereniging Concordia treden deze middag op. Het concert vangt aan om 13.00 uur en wordt gehouden in de Hoge Noot aan de J.W. Friso- weg 1A. De toegang is gratis. In dien men belangstelling heeft om ook eens deel te nemen aan een Open Podium, kan men zich aan melden via telefoon 0182-613839. Ook dit seizoen worden er lessen Pilates gegeven bij Jazzdans- en Turnvereniging T.O.O.S. De lessen worden gegeven in Sportcomplex TOOS Plaza onder leiding van Su zan Bik. Voor meer informatie: telefoon 0182-611702 of kijk op www.tooswaddinxveen.nl. Waddinxveen - In de Paddestoel wordt zaterdag 30 september een rommelmarkt gehouden. Voor de verkoop van spullen zijn nog ta fels te huur. Voor meer informatie: telefoon 0182-618689 of 0182- 614715. De Paddestoel is gevestigd aan de Lijsterbesstraat 18. Waddinxveen - Kerken Waddinx veen organiseert voor de tiende keer een Youth-Alpha cursus. De cursus start zondag 17 september in de Bethel school. Kijk voor meer informatie op www.alpha-cursus. nl. Waddinxveen - Bij WSE vond af gelopen zaterdag de aftrap van het smurfenseizoen plaats. Op deze zonnige zaterdag kwamen 25 smurfjes in de leeftijd van 2 tot 5 jaar naar de smurfentraining. Grote smurf Fred Bijl verzorgde de training. Na een goede warming- up werd de groep in leeftijdsca- tegorie'n verdeeld en kon er echt gevoetbald worden. De volgende smurfentraining is zaterdag 16 september, inschrijven kan op de dag zelf om 10.45 uur. Voor meer informatie: telefoon 06-43471184. Waddinxveen - Vrouwen uit Wad dinxveen en omstreken zijn op woensdagochtend van harte wel kom in Waddinxveen Wereldwijd om ervaringen uit te wisselen met elkaar en maatschappelijke the- maös te bespreken. In de maand september is het thema: Wat doe ik in mijn vrije tijd? De bijeen komsten worden gehouden op woensdag van 9.15 tot 11.15 uur in Waddinxveen Wereldwijd aan de Mauritslaan 55. Op de woensda gen die in de Ramadan vallen en in de herfstvakantie (van 24 septem ber tot 30 oktober) zijn er geen bijeenkomsten. Na 20 september is de eerstvolgende bijeenkomst op 1 november. Voor meer infor matie: Marleen Kwant, telefoon 0182- 611780. Waddinxveen - Het in 1991 opge richte Algemeen Gemend Koor Krea Musica treedt 13 oktober op om haar 15-jarig bestaan op fees telijke wijze te vieren. Het koor, bestaande uit 60 mensen, brengt die avond een keur van wereld bekende songs ten gehore in de Ontmoetingskerk. Zanger George Baker zal samen met het koor op treden. Kaarten kunnen worden gereser veerd via telefoon 0182-616273, 614774 en 640372 of op maandag avond in gebouw de Hoge Noot aan de Johan Willem Frisoweg 1a. De resterende kaarten worden op 13 oktober verkocht aan de zaal. Voor meer informatie: telefoon 0182-616273 of kijk op www. kreamusica.nl. Waddinxveen - Als vervolg op de jaarlijkse Tentweek in de laatste week van de zomervakantie is er een nieuwe kinderclub gestart. Eén keer in de twee weken op zondag houdt kinderclub 'De Schatzoekers' een ochtend om samen te knutselen, zingen en spelletjes te doen. Voor meer in formatie: telefoon 06-27326428. Waddinxveen - Autoclub De Gou we Rijders houdt donderdag 14 september een klaverjasavond in "De Unie" aan de Kerkweg Oost 26. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur, het klaverjassen begint om 20.15 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Het is niet verplicht lid te zijn van de vereniging, ieder een is welkom. Waddinxveen - In buurtcentrum "de Boog" is op woensdag 20 september een kinderbingo. De zaal gaat open om 13.30 uur, de bingo begint om 14.00 uur. Alle kinderen vanaf 4 jaar zijn welkom, entree is gratis. in de materialen was enorm. In sommige winkels was de vraag naar mijn sieraden niet zo groot. In andere winkels waren de sie raden niet aan te slepen. Dit was een drukke tijd met een ingewik kelde logistiek, die niet naar mijn wens verliep. Bovendien was ik inmiddels ook in verwachting van mijn eerste kindje. In 2004 kreeg ik een enorme opsteker door een opdracht van Tineke Schouten. In januari 2004 bezocht ik een show van haar. Na afloop kwam ze nog naar de foyer voor een gezellig praatje met haar gasten. We raakten in gesprek en ze ver telde me dat ze mijn ketting zo mooi vond. Enthousiast zei ik dat het een eigen ontwerp was. Ze vroeg mijn kaartje, maar ik ver wachtte niet dat ik er ooit nog iets van zou horen. Tot dat najaar dan. Jan Arendsen, een bekende ontwerper van theaterkleding belde me of ik geïnteresseerd was om voor één van Tineke's outfits voor haar jubileumshow sieraden te ontwerpen. Er lagen zware eisen op tafel. De sieraden waren bedoeld om óp de outfit te aangebracht te worden. Ze mochten niet te zwaar zijn, geen uitsteeksels hebben waar Tineke aan zou kunnen blijven haken, geen herrie maken en veel 'bling bling' uitstraling hebben. Boven dien moest de 'klus' binnen twee weken geklaard worden. Ik vond het een enorme eer en gelukkig werd het ook een groot succes. Inmiddels ben ik in verwachting van mijn tweede kindje en druk bezig mijn bedrijf goed op orde te brengen. Het aantal verkoop punten is nu stabiel en de ver koop loopt hier heel goed. Ook de vraag naar party's neemt nog steeds toe. Ik denk er hard over om een apart atelier of bedrijfs pand in te richten. Ik ben vast van plan om van Sylli Beads een groot succes te maken." De presentatie van de najaarscol lectie van Sylli Beads in Het Tref punt is op donderdag 21 septem ber van 20.00 tot 22.00 uur. trum om onder andere te spreken over de voorschriften die het erf recht aangaan. Ook zal hij ingaan op de vraag hoe te handelen als men belastingvrij schenkingen wil doen aan kinderen en/of kleinkin deren. 'Vaddinxveen - De PCOB houdt in samenwerking met de ANBOWad- dinxveen/Boskoop en de KBO een voorlichtingsmiddag op maan dagmiddag 18 september. Om '4.00 uur is notaris Mr.J.A.M.Koek aanwezig in het Anne Frank Cen-

Hart van Holland | 2006 | | pagina 11