BOUW GROOT SWANLA START IN 2007 EEUWENOUDE KERK GEOPEND VOOR PUBLIEK KERKDIENSTEN Groot Swanl; ZEVENHulzErTn^QERKAPF^T*^ wwm«»n' pagina 14 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 13 september 2006 Door Paulien de Graaf KERKDIENSTEN - 17 september Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 doop ds. C. Haasnoot; 19.00 uur ds. J. van Walsum. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur kand. N. de Jong. Geref. kerk 9.30 uur ds. R. Klijnsma; 18 30 uur drs. A.L. v.d. Dries. RK Gem. 10.15 uur Communieviering. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 uur ds. H. Paul; 18.30 uur Leesdienst. Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. C. Boele. Herst. Herv. Gem. 9.30 uur kand. W.M. v.d. Linden; 18.30 uur ds H, Verheul. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle er Waddinxveen:voorspoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost; Midden-Holland (HAP MH), Jan. van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488 Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J Snoep-Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Ebbers tel 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-med:sch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Maatschappelijk Werk Zeven huizen-Moerkapelle, Dorps straat 75 (gebouw Vierstroom), tel. 0180-631280. Telefonisch- en inloopspreekuur ma. en wo. 9.00-10.00 uur. Inloop spreekuur in de huisartsenpraktijk Moer kapelle (Weideplantsoen 20) do. 9.00-10.00 uur. Wie buiten kantooruren dringend hulp van het maatschappelijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Groene Hart Ziekenhuis: Bieu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050 Postadres: Postbus 109 8, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.ni Loofhhut als symbool voor thema 'Feest' Foto en verslag van C.J. Kragten Moerkapelle - Open Monumen- ren van haar eeuwenoude kerk tendag werd dit jaar ook in Moer- geopend voor het publiek. De kerk kapelle gevierd en werden de deu- mocht zich verheugen in een zeer grote belangstelling. Bij de binnen komst in het gebouw waar sinds 1662 de gemeente samenkomt, vele feesten werden gevierd, treur dagen werden gehouden en lief en leed werd gedeeld, werden de bezoekers geïnformeerd over het historisch monument. De beroem de dichter Joost van den Vondel schreef hierover eens: "gelukkig is het land, daar 't kind zijn moer verbrandt". Moer heeft de bete kenis van turf. De polder "Wilde Veenen" is dan ook ontstaan door het vele turf steken. In die polder werd een verhoging aangebracht en ontstond de Hervormde Kerk. Er was een overweldigende be langstelling om de toren te beklim men, zodanig dat de leiding be sloot om de kinderen en de jonge mensen alleen onder begeleiding de wenteltrap op te laten gaan ter voorkoming van ongelukken. Om het geheel nog meer luister bij te zetten was er rondom de kerk door de Hervormde Gemeente een rom melmarkt georganiseerd. De be kende oliebollen werden verkocht die helaas door de drukte al rond drie uur waren uitverkocht. Een groot aantal marktkramen was opgericht waar de mensen zich verdrongen om de producten, de vele bloemen, planten, gebruikte elektronische apparatuur en nog zoveel andere spullen meer om te kopen. Of om zo maar rond te snuffelen en vervolgens de kerk te bezoeken. Omdat het thema dit jaar "Feest" was hadden enkele gemeentele den een loofhut in de kerk opge richt, rijkversierd met takken, bla deren en vruchten. De loofhut is bij uitstek het symbool voor feest. De hut en de gehele versiering droe gen de verschillende symbolen. Een uitleg werd gegeven waarvan men uitgebreid kennis kon nemen. Rondom de loofhut waren in rijke vorm oude Hebreeuwse Bijbels, literatuur en feestelijke platen uit oude tijden uitgestald wat tien kon lezen of gewoon kon inzien Voor in de kerk was een antieke bruidsstel ten toon gespreid en natuurlijk het avondmaalsservice Eveneens was er een prachtige expositie te zien van schilderijen vervaardigd door mevrouw Hot man. Mede door het goede wee' was de dag een groot succes, oe enthousiaste bezoekers spraken hun waardering uit voor het ge heel. Ook volgend jaar zal de Her vormde Gemeente geopend z'Jn tijdens Monumentendag en ieder die de kerk eerder wil bezoeken|S welkom. Zevenhuizen - Wethouder Bos man presenteerde woensdag avond 6 september de plannen voor de nieuwe wijk Groot Swan- la, die wordt gesitueerd tussen de wijken Catsburg en Swanla en de Knibbelweg. "Langs de rand van de bestaande wijk zullen de waaiervormen met radialen naar de kerktoren wor den gevolgd. Aan de buitenrand zullen we de rechte lijnen van de verkaveling volgen" aldus de heer Lewis, die het stedenbouw kundig plan presenteerde. Een van de eisen die tegenwoordig gesteld worden aan nieuwe wij ken is dat minimaal 11 procent van de oppervlakte voor water wordt gebruikt. Er zal tussen die nieuwe en bestaande wijk een singel komen en verder wordt er water rondom de wijk aange legd. De minimale slootbreedte is gesteld op vijf meter. Centraal in de wijk zal een park komen en langs de straten komen hagen en bomen. Ook langs het water zullen groenstroken aangelegd worden. Parkeren moet zoveel mogelijk op het eigen erf gaan gebeuren. Er komen een aantal algemene parkeerplaatsen maar men wil "zo min mogelijk ruimte opofferen aan blik". De norm die is gebruikt varieert van een tot twee en een halve auto per wo ning. De gehele wijk zal ingericht worden als 30 km zone en er wor den drie ontsluitingswegen ge realiseerd, zodat het verkeer zo min mogelijk gebruik zal maken van de bestaande wijk Woningen Er komen een heel aantal ver schillende typen woning. Er wor den ongeveer 40 huurwoningen gebouwd in drie verschillende ty pen. Koopwoningen komen er in de prijsklassen van 160.000 voor de starterwoningen tot 530.000 Euro voor de vrijstaande wonin gen. De woningen zijn getekend Met vriendelijk dorps karakter: een tuindorp door twee architectenbureaus. Zij hebben als richtlijn gebruikt dat de wijk een vriendelijk dorps karakter krijgt, een tuindorp. De vrijstaande woningen heb ben zelfs een boerderijachtige uitstraling. De bouw zal begin 2007 starten vanaf de kant van Catsburg. De planning is dat de laatste woningen eind 2009 wor den opgeleverd, ledereen kan in schrijven voor de woningen, die volgens een lotingsysteem wor den verdeeld. Inwoners uit de ei gen gemeente krijgen voorrang. woners van de Perkstraat is dat het grasveld achter hun huizen zal verdwijnen. Dit is een ruimte waar veel jongeren voetballen en hangen en niemand tot overlast zijn. Zij zijn bang dat de jeugd de wijk in zal komen en voor overlast zal zorgen. De wethouder zegde toe te bekijken of het veld zo lang mogelijk ontzien kan worden tij dens de bouw. In de nieuwe wijk komt een park ter vervanging van het veldje. Andere zaken als de ontsluiting van de wijk tijdens de bouw en hondenuitlaatzones werden nog onder de aandacht gebracht. Men kan nog zienswij zen indienen op het plan tot 20 september 2006. Daarna wordt het bestemmingsplan gewijzigd en wordt het bouwplan vastge steld. Inspraak Na de pauze kregen de vele be langstellenden waren gekomen, de kans om vragen te stellen. Er was vooral veel zorg over het geringe aantal parkeerplaatsen. Bewoners uit de bestaande wijk Swanla verwachten dat hun, ook al niet overvloedige parkeerruim te in beslag genomen zal wor den. Toch verwacht de gemeente geen problemen. De bestaande parkeerruimten bij Catsburg en de Fabriciusstraat zullen blijven bestaan. Een bezwaar van de be-

Hart van Holland | 2006 | | pagina 14