EERSTE HANDBALWEEKEND ROWAH ZEER SUCCESVOL NYNKE PEREBOOM MEET ZICH MET DE WERELDTOP GOEDE START COMPETITIE VOOR ERIK HENNINK MOHAMED ALHAFT SCOORT 9 MAAL VOOR WSE Cl MOERKAPELLE NA PRIMA 1E HELFT LANGS OUDEWATER SCHAAKVERENIGING MOERKAPELLE BEGINT RUSTIG HSW-B DERDE IN RING ZEVENHUIZEN SPORT VOETBAL VOETBAL othocr SCHAKEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 13 september 2006 Waddinxveen - Afgelopen week end vonden de eerste thuiswed strijden van Rowah in het nieuwe handbalseizoen plaats. Op zater dag speelden alle jeugdteams thuis en dat betekende dat er van tien uur 's morgens tot ver na vier uur 's middags handbal in sportpark de Sniep op het programma stond. De thuisronde was ook zeer succesvol: De Rowah-teams wonnen vijf van de zes wedstrijden met ruime cij fers en in één wedstrijd werd met één doelpunt verschil verloren. In de wedstrijden toonde Rowah, dat het goed investeert in haar jeugd. De vereniging heeft teams in alle leeftijdsgroepen. In veel leeftijds categorieën doet Rowah mee met de beste teams van de afdeling Rotterdam. Ruime winst voor B-teams Het team van de jongens B - in de leeftijd van 13 tot 15 jaar - speelde zaterdag twee wedstrijden. Het team wordt dit jaar voor het eerst begeleid door Arold Holman en Arno van Haastregt en wist in bei de wedstrijden het publiek goed te boeien. De eerste wedstrijd van de jongens B was tegen Vires uit Gouda. In die wedstrijd lieten ze nog niet hun allerbeste handbal zien maar wisten ze toch royaal te winnen met 25-8. Aanvallend cre- eerden ze volop kansen, maar daar werd soms nog wat nonchalant mee omgesprongen. In de tweede wedstrijd gingen de jongens beter met hun kansen om. Tegen Helius uit Hellevoetsluis-dat toch wel wat sterker was dan Vires - speelden ze creatief en attractief handbal en wisten ze de vele kansen goed te benutten. Een ruime overwinning van 28-9 was het gevolg. Ook de meisjes B van Rowah speel den een goede wedstrijd. Dit team speelt dit jaar voor het eerst in deze leeftijdsklasse en dat gaat ze uitstekend af. Tegen Conventus uit Zwijndrecht hoefden de meisjes niet eens hun allerbeste handbal te spelen. Met snel handbal speelden ze tegen het statische Conventus eenvoudig naar een ruime winst van 22-6. Met wat betere concen tratie in de verdediging en nog wat minder balverlies had het team ze ker een nog royalere winst kunnen boeken. Monsterscores Royale winsten waren niet alleen voor de oudere jeugdteams weg gelegd. Het C team met jongens en meisjes van 10 tot 13 jaar speelde tegen de Meeuwen uit Rotterdam en won deze wedstrijd met 17-8. Dit team heeft een aantal nieuwe spelers en die zijn in korte tijd uit stekend 'geïntegreerd' met de jon gens en meisjes, die al wat langer handballen. Met snelle aanvallen wisten ze het publiek te boeien en het lag aan de sterke keepster van de Meeuwen, dat het geen mon sterscore werd. Ook de allerjongsten van Rowah wisten het doel goed te vinden. Tegen Oliveo uit Pijnacker won het E team van Rowah met maar liefst met 20-1. Alleen het D team van Ro wah moest de meerdere erkennen Waddinxveen - De interne com petitie van de Waddinxveense schaakvereniging is afgelopen don derdagavond van start gegaan. Ti telverdediger Erik Hennink nam het op tegen de nummer drie van vorig jaar, Wim van Os. Hennink leek na de openingsfase iets beter te staan, hij speelde het vervolg sterk en wist zijn seizoen met een overwinning in te luiden. Barthold Janssen stuurde het ope- ningsspel aan op een scherpe en interessante strijd. Toen de groot ste complicaties voorbij waren kwa men beide opponenten een pun- tendeling overeen. Ronald Dannis speelde tegen Teun van der Linden en koos voor het Blackmar-Diemer gambiet. Toen de partij op gang begon te komen overzag Dannis een tactische wending en verloor een stuk en de partij. Jeroen Eijge- laar nam het op tegen Hans van Woudenberg in een Engelse partij. Eijgelaar speelde een sterke partij en kwam door een combinatie een kleine kwaliteit voor, in het vervolg bouwde hij zijn voordeel uit tot een overwinning. Herman Smitskamp en Albert Prins bleven hun speelstijl trouw en maakte er een spannende partij van. Uiteindelijk was het Herman Smitskamp die aan het langste eind trok. Op voorhand een interessant duel was de partij tussen Chris de Kogel en Wim van der Hoek. In een Siciliaanse partij had Van der Hoek Waddinxveen - De F1 begon fel aan de wedstrijd tegen CVC Reeuwijk, door de tegenstanders op eigen helft vast te zetten. Even leek het erop dat de bal er niet in wilde, maar uiteindelijk werd het door goed voetbal 6-0. De doelpunten kwamen van Robbie Brandenburg, Eldin Smajlovic en Dino Gibic. De F2 begon ook goed aan de derdby tegen Floreant. Toch kwam Floreant met 3-0 voor in rust door het goede keeperswerk van de Boskoopse club en fouten in de verdediging van WSE. De tweede helft probeerde WSE nog terug te komen, wat bijna lukte. Robbie Brandenburg scoorde de 1-3 en de 2-3. Maar door vermoeidheid kwam Floreant daarna toch op 2-5. Niels van der Meer maakte tot slot de 3-5. De E1 speelde een slechte wedstrijd tegen Soccer Boys. Maar omdat de tegenstander duidelijk een maatje te klein was, werd er toch met 9-1 gewonnen. Dedoelpunten kwamen op naam van Luca Janzen (4), Frank Luiten (2), Guido Spetter, Rayvano Salhuteru en Davy Grimmelius. Tom de Vos stond zowel goed te verde digen als aan te vallen. De E2 had ook een makkelijke wed strijd tegen RVC. In het begin was het nog even zoeken naar de juiste posities en combinaties, maar in de tweede helft kwam WSE helemaal los. Uitslag 10-0 door een goed team. Damion Gunning scoorde maar liefst 5 treffers en Stefan Bres- ser vond ook 3 keer het net. D1 had aan Sportlust een gelijk waardige tegenstander met veel inzet. Uiteindelijk konden de pun ten worden verdeeld met een 4-4 einduitslag. Ricardo Snijder scoorde in hun tegenstander. De Meeuwen won met 2-3. De D's van Rowah speelden vorig jaar nog in een jon gere leeftijdsgroep en moeten nog wennen aan een groter speelveld en het hogere tempo. Toch zit er in deze groep voldoende talent dus de eerste winst zal niet lang op zich laten wachten. Investeren in handballen Voorzitter Jaco Goedhart zag alle wedstrijden en was zeer tevreden over het spel. "Je kunt zien, dat Ro wah in kwalitatieve zin goed voor uit gaat. De jeugdteams spelen leuk handbal en dat geeft zowel de kin deren als hun begeleiders een posi tieve impuls. Zo'n handbalzaterdag op ons eigen veld is daarnaast een heel gezellige aangelegenheid. Er is veel publiek en de teams moedi gen elkaar ook aan. Het fraaie weer van dit weekend speelt daarbij na tuurlijk ook een belangrijke rol. Daardoor blijft iedereen nog wat langer hangen op ons terras. Ro wah heeft de afgelopen jaren veel energie gestoken in het verkrijgen van een eigen kantine, maar kan zich nu focussen op het handballen. Overigens kunnen we - zowel bij de jeugd als bij senioren - nog vol doende nieuwe leden gebruiken." het beste van het spel en opende zijn seizoen met een overwinning. Evert Hildebrand nam het op te gen Jaap Smit in een Franse partij. Het werd een mooi gevecht, dat uiteindelijk gewonnen werd door Hildebrand. Jan Muit begon zijn schaakseizoen goed door van de altijd gevaarlijke Frans Draaisma te winnen. Ook Gerard Torenbeek be gon zijn seizoen goed door jeugdig talent Pepijn Eymaal te verslaan. Leon Willemen nam het in een Hol landse partij op tegen Arjan Hen nink en bereikte met sterk positie spel een gewonnen positie. Daarna ging het ietsje stroever, maar hij wist uiteindelijk nog wel de over winning uit het vuur te slepen. Waddinxveen - Het B-team van Hengelsportvereniging Waddinx veen viste afgelopen zaterdag met 30 punten en 14.970 gram een derde prijs in de 44e editie van de Ring Zevenhuizen. Deze hengelwedstrijd gaat tussen zes verenigingen uit de regio, dit jaar hadden 7 teams en 76 individuele hengelaars ingeschreven. Team-A van HSW eindigde met 32 punten en 13.690 gram als vierde. Vitoge uit Nieuwkoop werd winnaar met 16 punten en 19.960 gram. Indivi dueel winnaar werd Guus Leer uit Nieuwkoop met 6.720 gram. De volgende HSW-ers vielen even eens in de prijzen: 8. Gerard Reijm, 9, Jan Brouwer, 11. Wim Houtman, 12. Rinus Reichard, 22. Rob Polder vaart en 23. Aat van Leeuwen. Voor de ouderencompetitie werd er gevist in de Noord Aa plas bij Zoetermeer. De uitslag: 1. Rinus Reichard 10.480 gr, 2. Aat van Leeuwen 8.400 gr, 3. John van Els- wijk 4.360 gr, 4. Frans van Steen deren 4.220 gr, 5. Wim Houtman 3.980 gr. Moerkapelle - De ruime 4- 1 winst op de dinsdagavond bij SVS voor de beker gaf de ploeg enorm veel zelfvertrouwen. Dit resulteerde afgelopen zaterdag in een uitste kende eerste helft die werd afge sloten met een 2-0 voorsprong. Vanaf het eerste fluitsignaal werd Oudewater onder druk gezet en gehouden. De gasten kregen geen enkele kans, terwijl Moerkapelle een handvol kansen creëerde. Jo- han Klomp opende na twintig mi nuten de score met een lob over de doelman van Oudewater. Hij controleerde de diepe bal van Pe ter Zijderhand erg vakkundig en scoorde. Hierna volgden er nog volop kansen om de 2 - 0 te sco ren, maar telkens stond de doel man van Oudewater een 2e Moer- kapelse treffer in de weg. Vlak voor rust eenzelfde situatie als bij de openingstreffer, alleen was het nu Menno Verschoor die de lange pass ontving. Hij soleerde door de defensie van Oudewater en werd| door de doelman onderuit ge haald. De toegekende strafschop werd zeer bekwaam door Peter Zij derhand benut. Na de thee gingen de gasten iets opportunistischer spelen en hanteerden zij vaak de lange bal. Moerkapelle had daar wat problemen mee, maar kreeg toch nog enkele kansen om de wedstrijd op slotte gooien. Na het uitvallen van Peter Zijderhand ging Moerkapelle wat krampacht'ger spelen met als gevolg dat Timme Vierbergen namens Oudewater de aansluitingstreffer scoorde, na een foutje in de verdediging. Zo doende ontstonden er nog enkele hachelijke momenten voor het Moerkapelle, maar gelukkig voor de thuisploeg werd er niet meer gescoord. Moerkapelle behaalde de eerste drie punten van het sei zoen 2006 - 2007. Tijdens de Duitse Kampioenschap pen heeft de 20-jarige Waddinx veense schutster Nynke Pereboom een prestatie van wereldformaat geleverd. Op het onderdeel klein kaliber geweer 100 meter staand behaalde ze een derde plaats. In dezelfde serie als Nynke schoot de wereldrecordhoudster Sonja Pfeilschifter een volle score van 300 punten en wereldkampioene Barbara Lechner presteerde het zelfde als de Waddinxveense stu dente bedrijfseconomie en liet via twee series van 99 en een serie van 100 punten ook een score van 298 aantekenen. "Ik heb er wel eens van gedroomd om op zo'n groot evenement op het podium te staan. En eerlijk, ik verwachtte dat pas over een paar jaar te kunnen realiseren. Maar nu stond ik daar al naast die twee hele grote namen. Toen ik op dat podium stond, was ik nog nerveuzer dan bij de laat ste twee schoten. Maar, dit smaakt naar meer!" aldus de schutster uit Waddinxveen. 3 keer en Mehdi el Khaoui 1 keer. De C1 had het na de mindere wed strijd van vorige week weer op haar heupen met verrassende so lo's. Goed samenspel en positieve coaching droegen bij aan de 12-0 overwinning voor de Waddinx- veners. Mohamed Alhaft scoorde deze wedstrijd maar liefst 9 keer! De MJ ging pas voetballen na een slecht eerste half uur. Cabauw was wel een stuk sterker, maar door veel inzet bleven de meisjes met zön tienen toch nog overeind. De nederlaag bleef beperkt tot 3-0. Kim Janssen speelde een zeer ster ke wedstrijd. De B1 had te weinig mensen tegen Moordrecht. Met een fantastische inzet in de soms pittige wedstrijd moest WSE zich met 3-4 gewonnen geven. Geof frey Grimmelius scoorde 2 maal en Houssain Zeryouh ook 1 keer. Moerkapelle - De Moerkapelse schaakvereniging kent dit jaar een relatief rustig begin. De jeugd trapt ook dit jaar weer af om 18.30 uur met de stappenmetho de, gevolgd door de jeugdcompe- titie. Om te beginnen was er de topper tussen Sander Marijt en Walter van den Berg. Sander won dit duel en pakt hiermee gelijk de leiding. In de subtop won Dorine Elffers van Geert van den Hoek. Overige jeugduitslagen: Jonathan Pilgram-Marijn van Krevelen 1-0, Johan van Krevelen-Peter Elffers 1-0, Arie Ymker-Martijn Mauritz 0-1. Om 20.00 uur is het weer tijd voor de seniorencompetitie. Na een magere opkomst op de eerste speelavond, lijkt het de tweede speelavond wat drukker te gaan worden. Deze avond stond er de topper tussen Ron Droog en Arno Luinenburg op het programma. Arno leek na een lange afwezig heid het schaken nog zeker niet verleerd en won uiteindelijk de partij. Een andere topper was die van Dick Bac tegen Wim Wester man. Nadat het spel lange tijd geüp op ging, maakte Wim ergens een foutje en moest zijn dame en uit eindelijk het volle punt geven De partij tussen Hugo van Elteren en Gerard van Ommeren eindigde gelijk. Overige uitslagen: Arie Hoogduijn-Matthias Freeke 0 '- Jaques de Lange-Stefan v.d. Zalm 1-0, Freek Hofman-Gerrit van Meeteren 0-1, Wouter Vroeg"1 deweij-Walter v.d. Berg 1-0, Ja" Blok-Kevin Bakker 0,5-0,5, Sander Marijt-Teun Kooij 1-0. 3

Hart van Holland | 2006 | | pagina 22