LITIE BERICHTEN REKENKAMERCOMMISSIE START EERSTE ONDERZOEK uincentrum Groenweide O nnp deHaij vanderWende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven ia 't yl/cid Chiysanten- bollen Hengel sportartikelen 50% korting Tuin beelden 20% korting >4% sV 4*, Ook voor onderhoud van uw tuin en PPE complete tuinaanleg <$<ys tegen scherpe prijzen! Jan Vergeer Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd riK 4 'r'- groot per stuk 6,95 2 voor 10,- Op alle op =op Alle betonnen 29.000 exemplaren organisatie van lokale nieuwsmedia Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 13 september 2006 pagina 3 ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 www.haijwende.nl In liefdevolle herinnering f 12 september 2005 12 september 2006 Voor altijd in mijn hart. Jan was mijn liefde en geluk. Een jaar zonder Jan was een jaar vol verdriet. Lia. UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Kantoon Dorpsstraat 43a - 2761 AB Zevenhuizen DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Uitvaartverzorging Or van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Jeanne Matze-Koch Marian v.d. Bogerd-Kmd Regio Organisatie achter neploterij nog steeds actief in de regio - De politie Hollands Midden waarschuwt niet op brieven in te gaan die meedelen dat er een prijs is gewonnen in een lote rij, maar daaraan wel de voorwaarde verbinden dat er eerst een percenta ge van dat bedrag overgemaakt moet worden naar de organisatie. De be loofde prijs komt echter nooit. Na di verse meldingen van inwoners vorige maand, heeft de politie al eerder be richt over deze vorm van oplichting. Opnieuw hebben melders, dit keer in Leiden, brieven ontvangen uit Spanje van de Loteria Primativa. De melders zouden een prijs gewonnen hebben van ruim 615.000 euro. Wel moesten ze bijgevoegd formulier invullen en met een kopie van een id-kaart re tourneren om de prijs te claimen. De melders zijn hier niet op ingegaan vanwege de berichtgevingen in de media over deze oplichting. De politie waarschuwt dat het hier gaat om misdadige bendes, van verschillende nationaliteiten, die op frauduleuze wijze het prestige en de commerciële naam van de Spaanse Loterij in verscheidene lan den misbruiken. Zij opereren al jaren probleemloos over heel de wereld door middel van gsm's, postbus sen en tijdelijke of valse adressen (bestaande adressen van officiële Spaanse instanties). Ze gebruiken namen die doen denken aan presti gieuze instellingen zoals el Gordo la Primitiva European Lot tery Commission enz.) en verval sen documenten en handtekeningen van verschillende banken. De politie adviseert dringend niets te betalen u een prijs wordt aange boden die schijnbaar met de Spaanse Loterij verband houdt en raadt aan om deze strafbare feiten te melden bij de politie. Nieuwerkerk a/d IJssel /Zevenhuizen Verdachte van woninginbraak aan gehouden - De politie heeft zon dagavond 10 september rond 21.10 uur aan de Parallelweg Zuid een 31 jarige man uit Ecser (Hongarije) aan gehouden. Zijn aanhouding volgde na doortastend optreden van twee mannen uit Zevenhuizen van 54 en 57 jaar. Zij hielden de man daar vast nadat zij een bewoner van de Ver bindingsweg hadden horen roepen. Deze kwam thuis en ontdekte dat er op dat moment werd ingebroken. De inwoners van Zevenhuizen fietsten op dat moment vlakbij de woning en zagen twee mannen, die er vandoor gingen zodra zij werden aangeroe pen. Eén man stapte in een rode auto die vervolgens hard wegreed. De andere rende verder maar werd op de Parallelweg overmeesterd. Daarbij werden de mannen door de verdachte met een schroevendraaier bedreigd. De verdachte is ingeslo ten. De politie zet het onderzoek in deze zaak voort. Daarbij hoopt ze de rode auto te achterhalen en de an dere verdachte aan te houden. Waddinxveen Jongens lopen over auto - De politie heeft vrijdagavond 8 september drie jongens uit Waddinxveen van 14, 15 en 16 jaar aangehouden nadat deze rond 20.00 uur aan de Heuvelhof over een daar geparkeerde auto wa ren gelopen. Het dak had daardoor schade opgelopen. Een getuige belde de politie en hield één van de jongens in afwachting van de politie vast. De eigenaar van de auto is in kennis gesteld. De jongens zijn na hun verhoor de volgende dag weer op vrije voeten gesteld. De politie maakt proces-verbaal op. Benthuizen Verkeersongeval met vier voertuigen - Maandag 11 september even voor Waddinxveen - De rekenkamer commissie van de gemeente Wad dinxveen is onlangs begonnen met haar eerste onderzoek. De komende drie maanden onder zoekt onderzoeksbureau Twyn- stra Gudde hoe doeltreffend de reconstructie is verlopen bij de projecten Trooststraat, Eikenlaan en Nesse. De rekenkamercommissie van de gemeente Waddinxveen is op 1 januari 2006 van start gegaan. Het eerste onderzoek, naar de re constructieprojecten zal bestaan uit twee delen. Een beschrijvend deel dat uitmondt in een nota van bevindingen en een rappor- tagedeel waarin de conclusies en aanbevelingen aan de gemeente raad worden opgenomen. De rekenkamercommissie heeft ervoor gekozen de onderzoeken vanuit de praktijk te benaderen en drie concrete projecten te analyseren. De projecten Troost straat, Eikenlaan en Nesse. De keuze voor deze projecten komt voort uit een viertal kenmerken: de projecten omvatten meer dan puur het onderhoud van de we gen, er is sprake van een veran dering aan de inrichting van het openbaar gebied, gedurende het voortraject is er sprake geweest van betrokkenheid van burgers en alle drie de projecten zijn ten minste fysiek afgerond. In het onderzoek staat het fei telijk verloop van de projecten centraal. Er wordt gekeken of de genomen maatregelen passen in het onderhoudsprogramma, of doelmatig is omgegaan met be schikbare budgetten, hoe de bur ger betrokken is geweest bij het proces en of de raad voldoende geïnformeerd is. Naar verwach- 4 08.30 uur vond op de Hoogeveen- seweg een aanrijding plaats. Drie auto's en een vrachtwagen raakten betrokken. Een 53 jarige vrouw uit Boskoop reed over de Hoogeveense- weg vanuit de richting van Boskoop in de richting van Benthuizen. De vrouw wilde linksaf slaan om een erf op te rijden en remde af. Een achter op rijdende vrachtwagen kan niet tijdig zijn voertuig tot stil stand brengen en botste tegen de auto. Volgens de chauffeur werd hij verblind door de lage zon. De auto begon te draaien door de klap en botste tegen de bestelauto van een 34 jarige Bodegraver die op de Hoo- geveenseweg reed in de richting van Boskoop. Vervolgens ontstond een aanrijding met een 35 jarige Haagse die achter de Bodegraver reed. De Haagse en de 53 jarige Boskoopse werden met pijn aan het lichaam overgebracht naar het LangeLand Ziekenhuis. De vrachtwagenchauf feur, een 29 jarige man uit Hazers- woude-Dorp en de bestuurder van de bestelauto bleven ongedeerd. Tuincentrum Groenweide Hoefweg 201a Bleiswijk Tel. 0I0 - 5223528 Fax 0I0 - 52)0247 ting is het onderzoeksrapport in november gereed. Vervolgens zal de commissie een aantal conclu sies en aanbevelingen op papier zetten en deze in december voor het kerstreces aan de raad aan bieden. De rekenkamercommissie is vrij in haar handelen. Dit betekent dat zij niet in opdracht van iemand werkt. Zij mag zelf bepalen of zij gaat onderzoeken en wat zij gaat onderzoeken. De uitkomsten van de onderzoeken worden gerap porteerd aan de gemeenteraad. De gemeenteraad kan vervolgens het college van burgemeester en wethouders vragen maatregelen te treffen. De griffie ondersteunt de rekenkamercommissie bij hun werkzaamheden. De Waddinxveense rekenkamer commissie bestaat uit twee raads leden en drie externe leden. De raadsleden zijn benoemd voor de duur van de raadsperiode. De ex terne leden zijn in 2006 voor een periode van zes jaar benoemd. Lex van Eijndhoven is de externe voorzitter, Hans Slagmolen is ex tern lid, er is een vacature voor een tweede extern lid. Ton van Doorn en Theo van der Velden hebben als raadslid zitting in de commissie. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Algemene informatie: info@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (in dien gereserveerd) dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verant woordelijk voor eventuele onjuist heden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland steit zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden medede lingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhui zen, Moerkapelle en Nesselande: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: 0172-217615 Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 3