Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN STEMMEN VANUIT HET BUITENLAND RAAD EN COMMISSIES WEGAFSLUITING BOCHT NOORDELIJKE DWARSWEG 18-30 SEPTEMBER SLUITING AFDELINGEN GEMEENTEHUIS RUIMTELIJKE ORDENING VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN BEKENDMAKINGEN WET MILIEUBEHEER invoering Wmo Hart van Holland 13 september 2006 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPFI i f Ml Op 22 november 2006 vinden de Twee de Kamerverkiezingen plaats. Tijdens deze verkiezingen kunnen alle Ne derlandse kiesgerechtigden hun stem uitbrengen. Niet alleen kiezers in Ne derland, maar ook kiezers met een Ne derlandse nationaliteit die in het bui tenland wonen of er wegens beroep verblijven. Tijdens de Tweede Kamerverkiezingen dit jaar wordt een experiment gehou den met stemmen via internet voor Nederlandse kiezers in het buitenland. Het doel van stemmen via internet is het vergroten van het stemgemak voor deze groep kiezers. Uiteraard kunnen kiezers in het buitenland ook op een andere wijze stemmen: namelijk via brief, bij volmacht of met een kiezerspas. Wie kan stemmen vanuit het buitenland? Nederlandse kiesgerechtigden die vol doen aan één van de onderstaande voorwaarden, mogen hun stem uit brengen vanuit het buitenland. A. Op 10 oktober 2006 heeft u werke lijke woonplaats buiten Nederland. Dit betekent dat u niet staat inge schreven bij een Nederlandse ge meente; B. Op 22 november 2006 verblijft u wegens beroep of werkzaamheden in het buitenland; C. Op 22 november 2006 verblijft u wegens beroep of werkzaamheden van uw echtgenoot, levensgezel of ouder in het buitenland. Alle informatie die u nodig hebt bij het stemmen vanuit het buitenland, is te vinden op www.kiezeninhetbuiten- land.nl. Registreren Om deel te kunnen nemen aan stem men (via internet) vanuit het buiten land, moet u zich registeren. Hiervoor kunt u op bovenstaande website een registratieformulier downloaden. De registratieformulieren zijn ook ver krijgbaar op de afdeling Publieksza- ken. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de afdeling Publiekszaken, Dorps straat 89, 2761 AA Zevenhuizen ZH. Vergaderoverzicht 26 september 2006 extra openbare raadsvergadering Let opAanvangs tijd 19.00 uur De openbare vergaderingen vinden plaats in hetgemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. De extra openbare raadsvergadering heeft uitsluitend de Beleidsnota individuele verstrekkingen in de Wmo en de verordening (WMO) als onderwerp. In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voor stellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapel ie, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vier- kap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informatie. Tevens kunt u deze stukken raadple gen via de gemeentelijke website. Voorafgaand aan de vergaderingen kunt u gebruik maken van het spreek recht. Hiervoor dient u contact op te nemen met de raadsgriffier de heer H. Sterken, 0180-637713 of via h.sterken@ zevenhuizen-moerkapelle.nl. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende nor men op dit gebied. Besluitvorming Kaderstellende nota en Verordening WMO De Wet maatschappelijke ondersteu ning komt eraan. Deze maand (voor 1 oktober) vindt er besluitvorming plaats over de gemeentelijke verordening en de kaderstellende nota. We hebben het hele traject voor u op een rij gezet.* De beleidsnota individuele verstrek kingen Wmo en de gemeentelijke verordening Wmo zijn gereed voor besluitvorming De kaderstellende nota die aan de basis ligt van de verordening is tij dens de participatieavonden in au gustus en september voorgelegd aan burgers en het maatschappelijk middenveld Dit heeft geleid tot een gewijzigd voorstel waarin de ingebrachte re acties zijn verwerkt Extra openbare commissieverga dering op 11 september 2006 over gewijzigd voorstel over Beleidsnota Wmo en Verordening. Extra raadsvergadering op 26 sep tember 2006 met definitieve be sluitvorming Voor achtergronden en informatie zie www.zevenhuizen-moerkapelle.nl/ De vorming van een Wmo adviesraad is in voorbereiding. Ook daar zal een be sluitvormingstraject aan vooraf gaan. Wij houden u op de hoogte! De invoering van de Wet maatschap pelijke ondersteuning wordt geleid door de afdeling Sociale Zaken van de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel en de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Wegafsluiting in de bocht van de Noor delijke Dwarsweg en de Burgemeester Klinkhamerweg vanaf maandagoch tend 18 september tot en met 30 september. Voor de in 2005 gerealiseerde wonin gen in de bocht van de Burgemees ter Klinkhamerweg en de Noordelijke Dwarsweg te Zevenhuizen zal een stoep worden aangelegd aan de Bur gemeester Klinkhamerweg. Een deel van de woningen heeft namelijk hun ingang aan de straatzijde. Ook voet gangers die de Burgemeester klink hamerweg over willen steken kunnen gebruik maken van dit voetpad. De werkzaamheden duren ongeveer 2 weken. In verband met de veiligheid van het uitvoerend personeel is be sloten de bocht tussen de Noordelijke Dwarsweg en de Burgemeester Klink hamerweg tijdens de uitvoering voor alle verkeer af te sluiten. De afsluiting zal met borden worden aangegeven. Het betreft hier een gedeeltelijke af sluiting. Vanuit de Noordelijke Dwars weg kunt u wel linksaf en rechtdoor de Burgemeester Klinkhamerweg op. Connexxion en de brandweer zijn van de afsluiting op de hoogte gebracht en zullen gedurende de werkzaamheden een alternatieve route rijden. Voor meer informatie over de afsluiting kunt u contact opnemen met de heer R. Leuven, medewerker van de afde ling openbare werken, 0180 637716. In de maand september zijn er afdelin gen op twee dagen gesloten voor het publiek. Namelijk: Maandag 18 september 2006 Donderdag 28 september Buitendienst gemeentewerkplaats Afdeling Openbare Werken Door deze opleidingen komt er nog een aantal gedeeltelijke sluitingen. Hierover informeren wij u tijdig via de gemeente pagina en de website. Sluiting gemeentelijke diensten Op vrijdag 22 september is het jaar lijkse uitje van het personeel. Op die dag zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. Voor aangifte van geboorte en overlijden, die niet tot de volgen de werkdag kunnen wachten, kan op deze dag tussen 09.00 - 10.00 uur tele fonisch een afspraak worden gemaakt. Het telefoonnummer hiervoor is 0180- 637752. In de periode van 31/8/2006 t/m 7/9/2006 zijn de volgende aan vragen om vergunningen binnengekomen: Aanvragen bouwvergunning - Wollefoppenweg 79a te Zevenhuizen, plaatsen uitbouw (BR/2006/0052) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een bouw- of sloop vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning/vrijstelling verleend: Bouwvergunningen/vrijstelling Verzonden 4/9/2006: De Wielewaal 75 te Zevenhuizen, plaatsen dakkapel voorzijde (BL72006/0035) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethou ders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaarter mijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaar schrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zij voornemens met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet o de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldend bestemmingsplan "Dorpsgebied Moerkapelie" voor het plaatse van een bedrijfspand op het perceel Industriestraat tussen r 9 en nr. 15 te Moerkapelie. Het ontwerpbesluit en de daaro betrekking hebbende stukken liggen vanaf 14 september 200- gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeente huis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze mondt ling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester er wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren wo; den gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180-637732. MELDINGEN Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizer Moerkapelie maakt bekend dat de volgende meldingen zijn ir gediend: Meldingen op grond van artikel 8.40 van de Wet milieubeheer Voor grote groepen gelijksoortige bedrijven gelden algemene re gels die zijn vastgelegd in de Algemene Maatregelen van Bestui (AMvB). Een milieuvergunning is dan niet nodig. Het bedrijf ka volstaan met een melding van de activiteiten. Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieubeheer - Stichting De Groene Aarde, Bredeweg 26 a, 2752 AA, Moerkr pelle. Besluit glastuinbouw - Montis Moerkapelie bv, Bredeweg 32 b, 2752 AA, Moerkapelie - Kwekerij Bredeweg P. Evers bv, Bredeweg 40, 2752 AA, Moerk; pelle. - S.O. Smaal bv, Bredeweg 48 a, 2752 AB, Zevenhuizen. - Fa. Gebr. Zwinkels, Bredeweg achter nr. 76, Zevenhuizen. - Tuinderij H. van Dam, Herenweg 43, 2751 DD, Moerkapelie. - V.O.F. A.W. Slaman, Jan Hendrikspad 3, 2761 KE, Zevenhuizen. Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen milieubeheer - Stichting tot instandhouding van de Vierkap, Vlietkade 37, 276 DT, Oud Verlaat. Besluit inrichtingen voor motorvoertuigen milieubeheer - Verweij Caravans en Tuinmeubelen vof, Rottekade 9, 2761 E4 Zevenhuizen. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 1 12 Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur Politie 0900-8844 en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Brandweer 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2006 | | pagina 4