1BOEIEND VAK WAARIN VERTROU WENSBAND WORDT OPGEBOUWD WERELDWINKELWEDSTRIJD ALLES OP TAFEL OPFRISCURSUS BRIDGE ZEVEN MUZEN KERSTZANG PROJECT 2006 KINDERMUSICALGROEP EKENDMAKING ANWIJZING COLLECTIEVE SSTIVITEITEN IN 2007 TAXICHAUFFEUR JEANNE WESTDIJK: pVr-Y.7CM /MOERKAPE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 13 september 2006 pagina 5 Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer - Bouwcombinatie A12, Ringvaart ongenummerd t.h.v. de kruising met de A12, Zevenhuizen. Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer - Nuon, Bredeweg 34, 2752 AA, Moerkapelle. - W.P. van den Berg, Bredeweg 36, 2752 AA, Moerkapelle. - Kwekerij Bredeweg P. Evers bv, Bredeweg 40, 2752 AA, Moerkapelle. Kwekerij Rozenhof bv, Bredeweg 86 b, 2761 KA, Zeven huizen. - A.J. Voshol, Bredeweg 140, 2761 KC, Zevenhuizen. - Fa. A.J. Tas en Zn„ Knibbelweg 9, 2761 JB, Zevenhuizen. Zevenrozenhof bv, Knibbelweg 20, 2761 JE, Zevenhuizen. Nuon, Noordelijke Dwarsweg naast 130, 2761 GD, Zeven huizen. Jachthaven De Eendragt, Rottekade 2 a, 2761 EA, Zeven huizen. LKP Plants II, Van Hasseltweg 1, 2751 GZ, Moerkapelle. Nuon, Van Hasselweg 2, 2751 GZ, Moerkapelle LKP Plants IV, Van Hasseltweg 14, 2751 GZ, Moerkapelle. Besluit woon- en verblijfsgebouwen milieubeheer Gemeentehuis gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, Dorpsstraat 89, 2761 AA, Zevenhuizen. regen een melding op grond van artikel 8.40 van de Wet milieubeheer kan geen bezwaar worden ingediend of oeroep worden ingesteld. De stukken liggen niet ter in- rage. 'werpbeschikking Het college van burgemeester en wethouders van Ze venhuizen-Moerkapelle is van plan op grond van de Wet milieubeheer de volgende vergunning te verlenen: K.A. Havelaar Zn b.v. inzake een revisievergunning ivoor een machinefabriek, constructiebedrijf en detail handel in landbouwgereedschappen op het perceel Nij verheidstraat 10, 2751 GR Moerkapelle. Zienswijzen Zienswijzen tegen de ontwerpbeschikking kunt u tot en met 26 oktober 2006 bij het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle indienen, doch zenden aan de Milieudienst Midden-Holland, Post- s 45, 2800 AA Gouda. Voor mondelinge zienswijzen kunt u zich richten tot de Milieudienst Midden-Holland, tel 0182-545700. Wij wijzen u op de mogelijkheid een verzoek tot geheimhouding van uw persoonlijke ge- vens in te dienen. Een dergelijk verzoek zal worden getoetst aan de Wet openbaarheid van bestuur. Belang hebbenden die tijdig zienswijzen naar voren brengen t'gen de ontwerpbeschikking kunnen later beroep in stellen tegen de definitieve beschikking. Inzage De ontwerpbeschikking kunt u vanaf 14 september tot met 26 oktober 2006 inzien. Voor inzage kunt u elke v arkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur terecht in het ge- eentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle, Afdeling vROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, mor inzage buiten bovengenoemde tijden kan een af- su, aak worden gemaakt, tel. 0180-637725. 'iet college van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt be l end dat op grond van artikel 4.1.2. van de Algemene atselijkeVerordening de volgende data in 2007 zijn -uigewezen als collectieve festiviteit: Maandag 1 januari van 0.00 uur tot 02.00 uur (Oud en Nieuw 2006-2007) Maandag 30 april van 12.00 uur tot 20.00 uur (Konin ginnedag) Vrijdag 31 augustus van 18.00 uur tot 0.00 uur 'Oogstfeest) Zaterdag 1 september van 09.00 uur tot 18.00 uur (Oogstfeest) Maandag 31 december van 18.00 uur tot 0.00 uur (Oud en Nieuw 2007-2008) ■y bovenstaande data mag overschrijding plaatsvinden n de geluidsnormen van het Besluit horeca- sport en recreatie-inrichtingen milieubeheer. het collegebesluit ligt op werkdagen van 8.30 uur tot 2.00 uur ter visie in het gemeentehuis van Zevenhui zen-Moerkapelle, afdeling V.R.O.M., Dorpsstraat 89 Zevenhuizen. Tegen dit besluit kunnen belangheb- nden binnen zes weken na publicatie bezwaar aan benen bij het college van Zevenhuizen-Moerkapelle, 'ostbus 30, 2760 AA Zevenhuizen.. Bezwaren kunnen worden ingediend onder vermelding van "bezwaar aanwijzing collectieve festiviteiten 2007". door Bart Bakker Zevenhuizen - Hoewel Wil van Loghem als directeur van Look Tours soms ook in de taxi rijdt, mag Jeanne West- dijk als de enige vrouwelijke Zevenhuizense chauffeur in loondienst worden be schouwd. De oproepkracht van Look Tours rijdt gemid deld al gauw zo'n vierhon derd kilometer per week. Juist op een moment dat het aantal vrouwelijke chauf feurs steeds verder afneemt, geniet Jeanne Westdijk met volle teugen van haar vak. "Vooropgesteld, ik doe geen nachtritten met (beschon ken) discogangers", lacht de 42-jarige Zevenhuizense, die inmiddels twee en een half jaar op de taxi rijdt. "Dit is niet mijn doelgroep. Ik rijd wel mensen in de nacht naar luchthavens. Maar de meeste meeste ritten maak ik over dag. En dan moet je vooral denken aan vakantiegangers naar het vliegveld, patiën ten naar zorginstellingen en ziekenhuizen. Zo komt het regelmatig voor dat mensen bij mij in de taxi zitten die in een kliniek bestraald moe ten worden of een bezoek aan de fysiotherapeut op het programma hebben staan. Ook rijd ik ouderen die drie maal in de week naar de dag opvang gaan". Vertrouwensband "Als je mensen regelmatig rijdt, dan bouw je spelen derwijs een bepaalde ver trouwensband met hen op", vervolgt Jeanne. "Juist deze sociale contacten spreken me aan. Zoiets maakt het vak van taxichauffeur uitermate boei end. Daarnaast vind ik het heerlijk om onderweg te zijn. Ik heb jarenlang in de kassen gewerkt. Ik heb dat werk met plezier gedaan, maar het is fysiek minder zwaar dan een baan als taxichauffeur. De aanleiding om dit beroep te gaan uitoefenen? Mijn vrien din Marina Veerman atten deerde op een vacature bij LookTours. Ik ben vervolgens met Wil van Loghem in con tact gekomen. Dit klikte met een. Zij is een uitermate pret tige werkgever en probeert altijd rekening met je hou den. Look Tours is een fami liebedrijf, dat gespecialiseerd is in dagtochten en familie vakanties. Ook vervoeren we leden van verenigingen, zo als personeel- en sportclubs. De individuele reizigers, of groepen, worden ook di verse dagtochten en meer daagse reizen aangeboden. Ik rijd zodoende ook wel in een busje tot acht personen. Dit is ook bijzonder amusant om te doen". Gediplomeerd Jeanne Westdijk is in het bezit van de Taxi-pas en diploma. Met deze papieren mag zij zichzelf als een gediplomeerd taxichauffeur beschouwen. "Voor een Taxi-pas heb je een bewijs van goed gedrag en geldige identiteitspapie ren nodig", aldus Jeanne. "En vanaf 1 januari van dit jaar is iedereen in de branche ver plicht om het diploma te ha len. Dit bestaat uit een theo rie en praktijkexamen. Zowel de chauffeur als de werkge ver krijgen hoge boetes als blijkt dat je het vak uitoefent zonder dat je in het bezit van deze papieren bent. Ik vind dat een prima zaak. Dit komt de kwaliteit in de branche al leen maarten goede". Nachtmerrie De avond voordat ik begon, had ik overigens nog wel een nachtmerrie, die onder andere bestond uit het niet vinden van de weg. Maar Wil van Loghem stelde me de volgende dag meteen ge rust. Achteraf bleek dat dro men gelukkig bedrog waren, want het is een uiterst boei end vak dat iedere dag weer anders is". Veel mensen zijn nieuwsgie rig naar de anekdotes van taxichauffeur. Sterker nog, bij de NRCV is jarenlang een televisieprogramma van een taxichauffeur op de buis geweest die allerlei intieme gesprekken met zijn klanten hield. "Ik denk dat dit alle maal overtrokken is", zegt Jeanne. "In dat programma vertellen de klanten binnen vijf minuten hun levensver haal. Ik heb dat nog niet meegemaakt. Of ik wel eens bijzondere ritten had? Op zich valt dat allemaal reuze mee. Ik heb over het alge meen vriendelijke en ami cale mensen in de taxi. Wel is het rijgedrag van anderen in het verkeer wel eens een probleem. Ik merk dat auto mobilisten steeds agressiever worden. Dan doel ik bijvoor beeld op het even snel passe ren bij een wegversperring. Of kijk maar eens in de Dorps straat van Moerkapelle. Veel automobilisten nemen zo maar even voorrang. Je moet in het verkeer dus ten alle tijden alert blijven. Maar dat geldt uiteraard niet alleen voor een taxichauffeur". Zevenhuizen - Voor alle kin deren van Zevenhuizen en Moerkapelle houdt de We reldwinkel een Wereldwin kelwedstrijd, ter gelegenheid van haar opening aan de Dorpsstraat 202D. Het wed strijdformulier is te krijgen op beide basisscholen, de speel goedwinkel en in de wagen van de Wereldwinkel. Op dit formulier staan wereldkinde ren die kunnen worden aan gekleed. Tijdens de opening worden van alle ingeleverde werkstuk jes een wereldkinderenslinger gemaakt. Door een jury wor den de resultaten beoordeeld en voor de leukste inzendin gen zijn prijzen te winnen. Zevenhuizen - Zimbello treedt vrijdag 15 september om 20.15 uur op in het kleine kerkje aan de Dorpsstraat 139 met het programma "Al les op tafel". Het ensemble is een combinatie van blok fluiten, gitaar, theorbe en mandoline. De musici maken graag contact met het pu bliek. Het programma van deze avond is gebaseerd op alles wat zich afspeelt rond de tafel. Zevenhuizen - De Zeven Mu zen start woensdag 25 okto ber met het kerstzang project 2006. In acht repetities wordt er een kerstprogramma inge studeerd met aansluitend een kerstconcert. Dit concert vindt plaats op woensdagavond 20 december. ledereen die graag wil zingen kan zich aanmelden. Het pro gramma bestaat voornamelijk uit internationale kerstliede ren, enkele wat meer klassiek gearrangeerde kerstliederen en gospels. De repetities worden gehou den op woensdag van 20.00 tot 22.00 uur in het Vrijzinnig Hervormde Kerkje. Voor meer informatie en aanmeldingen: telefoon 0180-632829 Zevenhuizen - Frans Schiereck organiseert voor de komende maanden twee opfriscursus sen bridge. Half oktober gaat er een cursus van start in Swanla in Zevenhuizen op de woensdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur en in november in Öt Centrum in Bodegraven op de donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Voor meer informatie: e-mail fc- schiereck@hotmail.com of te lefoon 06-51920663. Zevenhuizen - Bij de musical- groep van de Zeven Muzen krijgen iedere week alle leer lingen, in verschillende leef tijdsgroepen, drie kwartier les in zowel muziek en zang als dans en drama. Iedere dinsdag beginnen de lessen om 15.45 uur in Dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg. Voor jonge ren vanaf 12/13 jaar starten de lessen om 16.30 uur. Voor meer informatie en opgave: telefoon 0180-632829.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 5