OPEN DAG IN PIRATENSTIJL BIJ DE BOEMEI "HET WORDT EEN GEWELDIG FEEST!" LEGIONELLA GECONSTATEERD IN SPORTHAL DE DREEF BINGO IN "DE BOOG" GPEN DAG BIJ DIERENDAL: C-AKK00RD OP BRADERIE KERKDIENSTEN pagina 9 Hart van Holland: de krant voor de Zuidpias 13 septemoer zuuo Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Kinderdagverblijf De Boemel (Humanitas) organi seerde afgelopen zaterdag haar jaarlijkse open dag. Traditiege trouw is deze dag in de eerste plaats een familiedag en bedoeld voor kinderen en familieleden van de Boemel en de twee locaties van de Buitenschoolse Opvang, 'Par does' en 'Piratenplaneet'. Saskia van der Wijk, competen tiemanager van Humanitas: "De kinderen sluiten met de leiders en leidsters én hun familieleden ieder jaar op een feestelijke manier de zomer af. Dat doen we door al- ierlei spelletjes te organiseren. Dit jaar is gekozen voor het thema 'Pi raat'. De kinderen konden zich la ten schminken, knutselen, poffer tjes eten én gingen op zoek naar een verborgen schat. Het was een ieuke dag met een grote aanloop. Op de Boemel komen wekelijks zo'n tachtig kinderen. Daarnaast bezoeken zo'n 120 kinderen één of meerdere dagen in de week één van de locaties van de Buiten schoolse Opvang. Als ze vandaag allemaal hun ouders, broers en zussen én opa en oma meebrach ten, snap je wel dat het een grote drukte was. Bovendien waren er ook opvallend veel mensen uit de omgeving die een kijkje kwamen nemen. Sinds een aantal jaar is deze gezellige familiedag ook Open Dag Eerst schminken en dan op zoek naar de verborgen schat geworden. En dat slaat hartstikke goed aan. Veel mensen hebben informatie aangevraagd of waren tijdens de rondleiding blij verrast met de uitstraling en de werkwijze van ons Kindercentrum." Boskoop - C-Akkoord, het op leidingsorkest van Muziekver eniging Excelsior Boskoop en Muziekvereniging Concordia Waddinxveen, treedt zaterdag 23 september op tijdens de bra derie in Boskoop. Het opleidingsorkest bestaat uit leerlingen van Concordia Waddinxveen en Excelsior Bos koop. De leerlingen volgen muziekles en door mee te mu siceren in het opleidingsorkest doen zij orkestervaring op. Het opleidingsorkest wordt verder aangevuld met leden uit het harmonieorkest die muzikale steun geven aan de leerlingen. KERKDIENSTEN - 17 september Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk .30 uur ds. H.G. van Viegen. Wijkgemeente Immanuelkerk .30 uur ds. F. Bos. Wijkgemeen te De Rank 10.00 uur ds. W.M. de Boer; 18.30 uur ds. P.J. v.d. Ende. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. C.C. den Hertog. De Bruggen 11.00 uur drs. J.L. Delhaas. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur G. Geref. kerk 9.30 uur ds. E. van Dalen; 18.30 uur ds. W. van Herwijnen De Stek 9.30 uur kand. D. Wol ters. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. C.C. den Hertog; 17.00 uur ds. E. Brink. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Leesdienst. Parousia 10.00 uur P. Rullmann. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488 Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis) Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag nachts alleen in geval van nood) Groene Hart Ziekenhuis: Bleu landlocatie: Bleulandweg 10 2803 HH Gouda, (0182) 505050 Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Op zaterdag 23 september organiseert de Stich ting Kinderboerderij Dierendal haar jaarlijkse Open Dag in het Warnaarplantsoen. Tussen 11 en 16 uur is daar voor kinderen en volwassenen van alles te beleven. Belangrijkste doel van de organisa tie is om net als vorig jaar minimaal 1.300 bezoekers te informeren en te vermaken. De Open Dag is voor iedereen gra tis toegankelijk. Nadat wethouder D. Lont om 11 uur de Open Dag of ficieel heeft geopend, kunnen jong en oud terecht in ruim 20 overdek te kramen. Voor de allerkleinsten komt een ballonclown, Diddle, de Poppendokter die kapotte pop pen en beren beter maakt, een schminker en een net echt varken waarmee de kleintjes op de foto kunnen. Omdat het op de Open Dag alle maal om dieren draait, mogen de dierenambulance, de dierenbe scherming, de werkgroep natuur- en milieueducatie, de vereniging van veldbiologen en de vogelver eniging natuurlijk niet ontbreken. Daarnaast is de kans groot dat grote en kleine mensen tijdens hun bezoek aan Dierendal een gooche laar of buikspreker tegen het lijf lopen. Of op tijd zijn voor een ritje op een paard en de leuke demon straties van een ganzenhoeder, de hondentrainers, een valkenier met roofvogels of de schapendrijver. Zeer interessant zijn de presenta ties van de oude ambachtslieden, de imker, de glaskunstenaar en de reparateurs van gered gereed schap. En alsof dat nog niet ge noeg is, zijn er voor de kinderen allerlei spellen als bijvoorbeeld een ballonnenwedstrijd (15.00 uur), grabbelton, loterij, ringsteekspel, springkussen, supersjoelbak en een waterspektakel verzorgd door de vrijwillige brandweer. Tijdens een groot feest als de Open Dag van Kinderboerderij Dierendal mogen eten, drinken én snoepen natuurlijk niet ontbreken. Daar voor regelde de stichting onder meer een gezellige pannenkoe- kenkraam, een friettent en een ijs cokar. Een partyband zorgt de hele dag voor de vrolijke noot. In samenwerking met Van de Wal Speelgoed Intertoys deelt de On dernemers Vereniging Waddinx veen gedurende de Open Dag per heel uur 100 knuffelbeesten voor 10 Wokkeltjes per stuk/per persoon uit. Om nog meer op te kikkeren verloot BlitsKikkers Kin- derKleding gratis toegangskaar ten voor 4 personen van attrac tiepark Duinrell in Wassenaar. Na afloop van de Dierendaldag stijgt bij mooi weer rond 18.00 uur een grote hete luchtballon uit het War naarplantsoen op. Behalve bal lonpiloot en Waddinxvener Rob den Boer, varen een drietal vrijwil ligers van de kinderboerderij een tocht boven Waddinxveen en het Groene Hart. De stichting Kinder boerderij Dierendal moet sinds 2005 in financieel opzicht voor zichzelf zorgen. Daarom verkoopt zij tijdens de Open Dag strippen kaarten waarmee bijvoorbeeld de spellen gespeeld kunnen worden. Meer en actuele informatie over de Open Dag bij Kinderboerderij Dierendal is te vinden op www. dierendal.nl. Waddinxveen - Dinsdag 5 sep tember heeft de gemeente Wad dinxveen, tijdens haar periodieke controle, geconstateerd dat één douche van sporthal de Dreef een laag gehalte aan legionella bevat. De besmetting lijkt niet ernstig, maar uit voorzorg zijn alle douches direct afgesloten. Het ministerie van VROM is hiervan direct op de hoogte gesteld. Tijdens de periodieke controle die de gemeente laat uitvoeren door Procas werd in sporthal 'de Dreef' een laag legionellagehalte aange troffen. De gemeente heeft na de constatering, uit voorzorg, direct maatregelen genomen. De dou ches zijn afgesloten en de gebrui kers van de sporthal worden in gelicht. Het aangetroffen gehalte levert geen direct gevaar op voor de volksgezondheid. De oorzaak van de legionellabe- smetting is nog niet bekend. De gemeente Waddinxveen gaat met diverse partijen overleggen om te bekijken op welke manier het beste te werk kan worden gegaan. Sportverenigingen en scholen kunnen desondanks gebruik blij ven maken van de accommodatie en watertappunten die niet zijn afgesloten Waddinxveen - In buurtcentrum "de Boog" wordt vrijdag 15 sep tember een bingo gehouden. U bent van harte welkom De zaal in het buurtcentrum aan de C. Huy- genslaan 2 gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. De volgende bingo is op 6 ok tober.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 9