Dana Kuil met Invictus op hoogste badmintonniveau DURE WONINGEN TUSSEN GOUWE EN PUTTERRINGVAART Waddinxvener Waddinxveen leeft! KERKDIENSTEN H T ICHTUSKOOR 35 JAAR JONG "WADDINXVEEN/BOSKOOP in het nieuws... Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 september 2006 pagina 15 In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... KERKDIENSTEN - 24 september Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. H.G. van Viegen. Wijk gemeente Immanuelkerk 9.30 en 18.30 (Vesper) uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. C. Bregman. Geref. kerk vrijge maakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. H. ten Brinke. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur dr. R. de Reu ver. Geref. kerk 9.30 uur ds. E. Bal jet; 18.30 uur ds. M. v.d. Giessen. De Stek 9.30 uur ds. K.J. Jansen. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golver- dingen. Vrijz. Prot. Gem. 10.00 uur ds. Lombarts-Schagen. Ev. Gem. Parousia 10.00 uur J. Schip pers. Chr.gem. Bethel 9.30 uur D. van Steenis. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Disbeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis; Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Be umontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Hoewel Dana Kuil (26) geen Waddinxveense is, past ze wel prima in deze rubriek. Dana is namelijk lid van Badmin tonvereniging Invictus en brengt wekelijks menig uurtje door in sporthal De Dreef. Zeker dit sei zoen, omdat het eerste team dit jaar uitkomt in de zogeheten Big Boss Liga. Dit is het hoogste niveau in Nederland en dat be tekent flink aanpoten voor de Waddinxveense badmintonners. Dana heeft er alle vertrouwen in. "Het is niet realistisch om te zeg gen dat we bij de bovenste teams mee zullen draaien. In Nederland zijn er vier topbadmintonclubs, met veel ervaren spelers. Voor In victus is het hoogste niveau een nieuwe ervaring. Het zal best moeilijk worden, maar het is ab soluut mogelijk om ons te hand haven in de topliga. We hebben afgesproken te gaan vlammen dit jaar. Nu moeten we het alleen nog waarmaken." Kiezen tussen volleybal én bad minton Dana begon met badminton op haarnegendejaar. Haarbeideou ders speelden in die tijd volleybal én badminton en als vanzelf ging ook Dana beide sporten beoefe nen. "Dat ging jarenlang goed. Rond mijn negentiende was een combinatie van beide sporten echter niet meer mogelijk. Zowel in het volleybal als in het badmin ton speelde ik inmiddels op een redelijk hoog niveau. Specialisa tie was toen echt nodig. Ik vond beide sporten leuk, maar koos uiteindelijk voor badminton, om dat daar alle elementen in zitten, die ik bij sport belangrijk vind. Het is een intensieve sport, die fysieke kracht én snelheid vraagt. Maar het is ook een tactisch spel. dat nadenken vereist. Daarnaast vond ik het badminton gezelli ger. Het is wat kleinschaliger dan volleybal." Bij haar keuze voor badminton maakte Dana de overstap van haar club Refoba in Vlaardingen naar het meer prestatieve BC Delft. "Daar heb ik ontzettend veel geleerd en had ik het ook heel goed naar mijn zin. Helaas degradeerde het eerste team vier jaar geleden uit de eerste di visie. Trainer Leonard van Velzen maakte toen de overstap naar Invictus. Die club zat al jaren te gen het hoogste niveau aan en had de ambitie uitgesproken om op korte termijn bij de besten in Nederland mee te willen draaien. Invictus had versterking nodig en benaderde mijn teamgenoot Marcel Hazebroek en mij. Het was een uitdaging om de over stap te maken en ik heb er nog geen seconde spijt van gehad. Bij Invictus zijn we met open armen ontvangen. Natuurlijk scheelde het wel dat ik al een aantal men sen kende. De badmintonwereld is niet zo groot." Big Boss Liga De hoofdmacht van Invictus komt dit seizoen, na jarenlang te heb ben meegespeeld in de eerste di visie, uit in de zogeheten Big Boss Liga. Dit is het hoogste niveau in de Nederlandse competitie en In victus is hiermee ook de hoogst spelende club in de regio. Naast hoofdsponsor Vergeer Kaas heeft Invictus een goede geld schieter gevonden in het sport merk Victor. Deze levert voor het eerste en tweede team alle kleding en materialen die nodig zijn om topbadminton te kunnen spelen. "Het is erg fijn dat we op die manier ondersteund worden. Meedoen in de Big Boss vereist een grote inzet van spelers en trainers, maar stelt ook eisen aan de club. Zo is een gedeelte van de tribune in Sporthal De Dreef veranderd in een VIP-lounge. De banken hebben hier plaats gemaakt voor tafels en stoelen. Daarnaast heb je natuurlijk ook veel materiaal nodig. Kleding, rackets, tassen gebruik je vrijwel dagelijks en dan heb je aan één set niet genoeg." Meer dan badminton alléén De competitie in het topbadmin ton loopt van eind september tot eind januari. Daarna volgen de play-offs, het NK en een aantal grote toernooien. In de aanloop naar de competitie traint Dana met haar teamgenoten vier keer per week. Iedere training duurt zo'n anderhalf tot twee uur. Daarnaast doet Dana aan kracht training. Naast badminton heeft Dana nog verschillende andere interesses. Ze studeerde in april van dit jaar af en werkt 32 uur per week als kinderpsycholoog bij het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam. Bovendien houdt ze ervan om uit te gaan en krijgt ze binnenkort de sleutels van haar nieuwe huis. Hoewel ze, net als een aantal teamgenoten, wel eens benaderd is door Ne derlandse topclubs, heeft Dana nooit echt overwogen om de overstap te maken. "Ik heb veel voor badminton over, maar vind de dingen die ik ernaast doe óók belangrijk. Bij de topclubs en ook bij het Nederlands team wordt er verwacht dat je vrijwel alleen met de sport bezig bent. Dat zou ik niet kunnen opbrengen." Boskoop - Het Ichtuskoor no digt alle belangstellenden uit tot het bijwonen van hun jubileum uitvoering op 22 september. De avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in de kerk van de Gereformeerde Gemeente aan de Mendelweg 20. De toegang is vrij en er is bij de kerk ruime par keer gelegenheid. Aan deze avond Wordt naast het jubilerende koor meegewerkt door muziekensem- ble 'Filomusica' en een jeugdkoor uit Benthuizen en Zoetermeer. Er 's zowel koorzang als samenzang en het ensemble speelt een aantal stukken. Er is een collecte waaruit de on kosten worden betaald, alles wat er meer wordt gecollecteerd word over gemaakt naar een goed doel. Het belooft een goede en afwis selende avond te worden waarin er ook naar het nieuwe orgel dat Jwee weken geleden in gebruik 's genomen geluisterd kan wor den. Om ongeveer 22.00 uur is de avond afgelopen, iedereen is wel kom. Door Paulien de Graaf In de commissievergadering Open bare Ruimte werden de uitgangs punten voor de transformatie van de Noordkade behandeld. Behou dens enkele tekstuele aanpassin gen werd de nota goedgekeurd voor behandeling in de raadsver gadering van 27 september. Het gebied tussen de Gouwe en de Putterringvaart wordt opnieuw ingericht. De bedrijventerrein vol doet niet meer aan de eisen van deze tijd. Met name de bereikbaar heid is een probleem. Het gebied lag, toen het ontwikkeld werd, aan de rand van Waddinxveen, maar is inmiddels door woningbouw om sloten. Omwonenden klagen over geluidshinder. De gemeente heeft besloten om het gebied te trans formeren. Een deel van het terrein kan zijn functie behouden, waarbij dan we sprake is van herstructure ring. De twee rijksmonumenten, de tabaksfabriek van Dobbelman en de watertoren moeten beeld bepalend worden. Goede mix In de komende 20 tot 30 jaar wil de gemeente een goede mix van wonen en werken laten ontstaan. De Gouwe blijft een belangrijk on derdeel: het doel is om langs de rivier een "fraai rivierfront waarin klassieke bebouwing wordt afge wisseld met parkachtige groenele- menten" te realiseren met mooie doorzichten over de Gouwe naar de Bloemendaalse polder. Ook langs de Putterringvaart zal een groenstrook met wandelpad ko men en aan de noordzijde een mooie overgang naar de Voor- ofsche polder. Woningbouw zal vooral in het duurdere segment gebouwd worden, omdat er in de wijken om het gebied voldoende goedkope woningen zijn. In de commissievergadering werd zelfs verzocht om de uitzondering voor rijtjeswoningen helemaal te schrappen uit de nota. In het mid den van noord naar zuid zal een ontsluitingsweg komen die aan sluit op de Staringlaan. Reacties Het gebied zal gefaseerd worden aangelegd en ontwikkeld door projectontwikkelaars. De gemeen te zal hierin alleen een sturende rol hebben. De nota van uitgangs punten moet hiervoor een hulp middel zijn. De inrichting krijgt geen thema en er hoeft geen on derling verband te bestaan tussen de verschillende fases, leder plan zal afzonderlijk ter visie gelegd worden. De ontsluitingsweg heeft nog geen definitieve traject. "We willen deze juist later aanleggen, als een deel van de woningbouw al is gerealiseerd" zei wethouder Gerts in de vergadering. Raads leden hadden daar moeite mee: "Straks heeft men gebouwd en worden de bewoners vervolgens geconfronteerd met een weg vlak langs hun erf." En "krijgen de be woners van de Noordkade door de bouwactiviteiten niet nog meer verkeershinder te verduren." Dit zijn punten die in raadsvergade ring van 27 september verder be sproken zullen worden.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 15