aak de urne Hoogendoorn SfMeijer iiiii»gyVE RB1 Hfti'J.F. Hoveniers w\^w.terbraak-cfëjerig.nl Tel: 06-22912450 DAKKAPELLEN ISO-GLAS DIV TIMMERWERKEN KOZIJNEN SCHUIFPUIEN IN HOUT ALUMINIUM SLAAPKUNST ANNO 2006 ontwerp en advies aanleg onderhoud -Gezond slapen. - tuinaanleg - sierbestrating - ontwerp - tuinonderhoud Bredeweg 15, 2751 GH Moerkapelle Rust, ruimte en schoon'heid mÈÊ& Met uw wensen en onze ervaring, creëren wij samen de tuin die bij u past. pagina 22 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 20 September 2006 slapend fit! De belangrijkste voorwaarde voor het in balans bren gen van lichaam en geest is een goede nachtrust. Om er goed te kunnen slapen en dromen moet de slaap kamer rust, veiligheid en bescherming bieden. De eeu wenoude Chinese leer Feng Shui is een methode om energie te brengen op plaatsen waar dit ontbreekt. Dat gebeurt door middel van plaatsing of verplaatsing van meubilair, kleuren en vormen volgens de Feng Shui-principes. Door schoonheid te creëren kun je goede energieën laten stromen. Inhakend op de Well ness trend neemt de belangstelling voor deze oosterse wijsheid de laatste tijd weer sterk toe. Je kunt er in geloven of niet, maar onderstaande richtlijnen zijn een goede leidraad om slapend fit te worden. Neem de inrichting van de slaapkamer onder de loep! Ambachtweg 47 - 2841 MB Moordrecht Tel.: 0182-374608 - Fax: 0182-375460 Tel.: b.g.g. 0180-631002/0180-312093 Een goed bed, of liever gezegd: het béste bed dat je je kunt veroorloven is daarbij het uitgangspunt. Een slechte bodem en matras kunnen leiden tot rugpijn en slapeloos heid. Als je slaapt, draai je je gemiddeld zo'n 30 a 40 keer om. Hoe meer ruimte je daarvoor hebt, hoe beter je slaapt. Een tweepersoonsbed moet daarom minsten 1.60 m breed zijn en 20 cm langer dan je lichaamslengte. Slaap niet op een te oude matras, en neem ook nooit een tweedehandse matras. Een matras van meer dan tien jaar oud kan rugpijn en allergieën veroorzaken. Bovendien voldoet het na die tijd niet meer aan de kwalitatieve en hygiënische normen. Er is voor iedere slaper wel een ma tras te vinden. Boxspring, pocketvering en latex behoren allemaal tot de mogelijkheden. Goed slaapcomfort wil zeggen dat het lichaamsge wicht egaal over de matras wordt verdeeld. Een goed slaapsysteem ondersteunt het lichaam gelijkmatig, zo dat de wervelkolom de na tuurlijke S-curve houdt en de onderrug genoeg onder steuning krijgt. Voor mensen die op hun zijn slapen is het belangrijk dat schouders en heupen goed ondersteund worden. De populariteit van de boxspring is de laatste jaren enorm toegenomen. Dat is ook niet zo verwon derlijk, want een boxspring kun je compleet afstemmen, zodat het het lichaam de juiste ondersteuning geeft. Nieuw is een slaapsysteem dat voorzien is van 'Intelli- Gel'. ledereen kent de 'gel- laag' die al jarenlang in een aantal hardloopschoenen te vinden is. Bij 'Intelligel' gaat het om een soort honingraat met een open celstructuur en een omranding van tem- peratuurneutrale gel die zich volledig naar het lichaam richt waardoor de natuurlij ke kromming van de rug en overige lichaamsdelen opti maal worden ondersteund. Omdat er geen drukbelas- ting op het lichaam ont staat, leidt dit tot een goede bloedcirculatie, een rustigere slaap en daarmee tot een betere nachtrust. Maar je kunt ook nog altijd met een gerust hart voor een 'gewo ne' lattenbodem kiezen. Als de bodem maar zo gemaakt is dat de latten goed kunnen bewegen in functie van je li chaamsbouw. Eigenlijk moet je voor het beste advies naar een speciaalzaak waar je op je gemak verschillende syste men zelf uit kunt proberen. Vergeet trouwens ook het hoofdkussen niet, want ei genlijk vormen bodem, ma tras en kussen één geheel als het gaat om zo goed moge lijk liggen. Het hoofdkussen moet de nek en de hals on dersteunen om de spieren en de nek te ontspannen. Het is belangrijk om het om de drie jaar te vervangen, omdat het samengedrukt wordt. Een optimaal binnenklimaat en luchtvochtigheid in de slaap kamer betekent een temperatuur van 16 tot 18 °C en elke dag het raam voor mini maal een half uur open. Leg de lakens of het dekbed altijd open bij het opstaan en draai het matras regelmatig om. Voor het uitkiezen van het perfecte dekbed of ma tras zijn de sites www.verantwoordslapen. nl en www.dekbedinfo.nl goede informa tiebronnen. Het is prettig als een slaapkamer rust en ruimte uitstraalt. Te veel losse spullen en meubels geven het gevoel dat je erin op gesloten zit. Een rustige sfeer wordt be reikt door het aantal meubels te beperken en zoveel mogelijk symmetrie toe te pas sen bij de inrichting. Neem van alles twee dezelfde, dus dezelfde nachtkastjes en bedlampjes, van elk sierkussen een even aantal kopen en blijf weg van teveel tie relantijnen. Plaats het hoofdeinde van het bed bij voorkeur tegen een dichte muur en nooit onder een raam of los in de ruimte. Het ordenen en plannen van de dag gaat gemakkelijker in een opgeruimde slaap kamer. Voldoende opbergruimte in daar bij van essentieel belang. Wanneer er te weinig ruimte is zorgt dat al snel voor een rommelige sfeer. Hang echter geen kastjes achter het bed boven het hoofdeinde want ook dat is niet 'Feng Shui'. Tegenwoordig zijn er prachtige oplossingen voor slaapka- merkasten. Vooral de inbouw- en inloop- kasten zijn erg populair. Door de meeste spullen in een strakke kast te verbergen, houd je ruimte in de kamer. Natuurlijke kleuren en stoffen zijn het meest rustge vend voor de vloer- en wanddecoratie. Pas daarbij hooguit drie (steun)kleuren voor meubelen, bedtextiel en accessoires toe. Hiermee wordt het geen saaie boel en voorkom je dat de sfeer te overdadig wordt. Met behulp van patchwork plaids en gedessineerde sierkussens kun je over dag de slaapkamer een extra sfeerimpuls geven. Bij het slapengaan zijn deze sfeer makers makkelijk even weg te leggen om vervolgens onder je kraakheldere, frisse beddengoed te kruipen. Tenslotte nog wat extra tips voor mensen met slaap problemen; voor de kwaliteit van slapen is het niet goed als er een computer of tv in de slaapkamer staat (of laat ze in ieder geval niet op de standby-stand staan als je gaat slapen). Ook spiegels horen eigen lijk niet in de slaapkamer: je spiegelbeeld gezien vanuit je bed geeft onrust. Beter is een schilderij tegenover je bed dat je een goed gevoel geeft. Licht en geur brengen je tenslotte in een bepaalde stemming of 'mood'. Houdt de verlichting in de slaap kamer subtiel en sfeervol, dus zacht en ontspannend. Een dimlicht is eigenlijk voor de algemene verlichting de beste oplossing. Als je helder licht nodig hebt als je voor de klerenkast staat, draai je de spotjes voluit. Als je langzaam weg wilt doezelen of in een romantische bui bent, zet je ze zacht. Onmisbaar is natuurlijk ook het bedlamp je, zodat je er niet uit hoeft als je klaar bent met lezen. Kies voor een lampje dat heel gericht licht geeft, zodat de bedpart ner er geen last van heeft als je wat langer wilt lezen. Voor hogere sferen is het na tuurlijk leuk om de algemene en functi onele verlichting helemaal uit te doen en één of twee sfeerlampen beschikbaar te hebben die een mooie gloed uitstralen in een spannende oranje of zacht rode kleur. Voor geur in de slaapkamer gebruik je etherische olie. Chinezen nemen jasmijn voor verleiding, roos voor rust en vanille voor ontspanning. De olie steek je aan en de geur en het sfeerlicht doen de rest. T en tuinwereld Knibbelweg 42 - 2761 JE Zevenhuizen - Tel.: 06-51257148 of tel.: 06-27094771

Hart van Holland | 2006 | | pagina 22