"AFSCHEID MET EEN TERUGKEERREGEL j OPBRENGST COLLECTE KWF NAJAARSLEZING NPV ZENDING EN EVANGELISATIE KINDERKLEDING- EN SPEELGOEDBEURS VROUWEN VAN NU UNICEF BEURS KERKDIENSTEN 7eveNH^^ZEN MÖERK_APELLEj DIRECTEUR WIM DE ROOS VERLAAT EENDRAGT EN SJALOOMSCHOOL, Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 september 2006 pagina 5 KERKDIENSTEN - 24 september Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 doop ds. L.C. de Borst; 19.00 uur ds. C. Haasnoot. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. C. Haasnoot. Geref. kerk 10.00 uur W.J. Bettenhaussen- Baak. Vrijz. Herv. 10.30 uur ds. J. Brostrom-Bruin. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. G. Clements. Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Boele; 18.30 uur J. Brussaard. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. P. de Vries; 19.00 uur ds. J. van Rossem. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumont- straat4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Ebbers tel. 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info§dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Maatschappelijk Werk Zevenhui zen Moerkapelle, Dorpsstraat 75 (gebouw Vierstroom), tel. 0180- 631280. Telefonisch- en inloop spreekuur ma. en wo. 9.00-10.00 uur. Inloop spreekuur in de huisart sen aktijk Moerkapelle (Weide- plantsoen 20) do. 9.00-10.00 uur. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk erk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 8B Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl door Bart Bakker Zevenhuizen/ Moordrecht - Op het moment dat Wim de Roos, sinds 1996 directeur van de Chris telijke Basisschool de Eendragt, samen met zijn collega Elma Jen- se, directeur van Openbare Basis school 't Reigerbos, drie jaar ge leden op de rand van de zandbak op de speelplaats zat, hadden beiden een droom. Samen had den zij een fraaie nieuwbouw voor ogen met moderne facilitei ten. Anno 2006 blijkt dat dromen voor schooldirecteuren niet altijd bedrog hoeven te zijn, want me dio december staat aan het Zaag molenpad de verhuizing naar de nieuwbouw gepland waar zoals de Eendragt als 't Reigerbos in worden gehuisvest. Voor Wim de Roos zal de openingshandeling er straks met één met een dubbel gevoel zijn. Want De Roos, die overigens ook sinds 2001 school directeurvan de Sjaloomschool in Moordrecht is, maakt een nieuwe stap in zijn carriere. Hij gaat per 1 november een functie bekleden als adjunct-directeur op het staf bureau van de stichting De Vier Windstreken, waar veertien ba sisscholen ondervallen. Uitdagingen "De leerkrachten maken al dol letjes dat ze de doos met tissues klaar zullen zetten", lacht Wim de Roos. "Maar het voelt alsof ik op het hoogtepunt afscheid neem. Dat geldt in ieder geval voor de Eendragt, waar Gerda van Zoest mij zal opvolgen. Neem alleen al zaken als de musical die door de leerkrachten eind vorig schooljaar in Swanla is opgedra gen. Zoiets tekent de onderlinge sfeer. Ten aanzien van de Sja loomschool ligt er voor mijn vol ger, die nog niet bekend is, een aantal uitdagingen te wachten. Dan doel ik op het schoolgebouw dat op sommige onderdelen aan vervanging toe is. In dit opzicht is met de diverse gemeenten ga onderhouden. Kortom, ik zal in mijn nieuwe functie ook voor De Eendragt als de Sjaloomschool op diverse terreinen actief blijven". Onderwijs In zijn loopbaan, vanaf 1988 be kleedt Wim de Roos diverse ma nagementfuncties, is er veel in het basisonderwijs veranderd. "Niet alleen de samenleving ver andert, maar ook het basisonder wijs ontwikkelt zich verder", zegt Wim de Roos. Dan denk ik bij voorbeeld aan de leermethoden op het gebied van het zelfstan dig werken, het anti-pesten en het sociaal/emotionele gedeelte waar steeds meer waarde aan wordt gehecht. Dit betekent dat ook de leerkrachten zich hierin moeten ontwikkelen. Zowel op de Eendragt als de Sjaloomschool kan ik concluderen dat dit prima is gelukt". Aanpak Iedere leeftijdsgroep op een basisschool vereist weer andere aanpak. Kijk alleen maar naar bijvoorbeeld groep 8, waarvan de leerlingen daarna de overstap naar het voortgezet onderwijs gaan maken. Daar tegenover staat groep 1, waar leerlingen voor het eerst 'echt' naar school gaan. "De charme van het basis onderwijs is dat iedere leeftijds groep zijn eigen uitdagingen heeft", aldus Wim de Roos. "Bij groep 8 ga je de leerlingen voor bereiden op de overstap van de school in het dorp naar een stad als Zoetermeer of Gouda. Zij krijgen dan ook iedere dag huis werk mee. In de loop der jaren zijn er vanuit het voorgezet on derwijs initiatieven ontstaan om kinderen op zo'n grote stap in hun leven voor te bereiden. Daar komt bij dat naar onze scholen wordt teruggekoppeld hoe zo'n leerling functioneert en pres teert. Dit gebeurt tot en met het examenjaar. Dit is voor ons nut tige informatie waar we zeker iets mee kunnen als het gaat om sommige leermethoden". Peuterspeelzalen "Ten aanzien van groep 1 is het uiteraard weer een geheel an der verhaal", vervolgt Wim de Roos. "Hier spelen de peuter speelzalen als voorbereiding op het basisonderwijs een on dersteunende rol. Ik hecht hier bijzonder veel waarde aan. Het is daarom goed als armlastige peuterspeelzalen door de lokale overheid wordt ondersteund. We mogen hun inbreng beslist niet onderschatten, want hier worden kinderen spelenderwijs voorbereid op het basisonder wijs". Afscheidsreceptie Het is nog niet bekend waarneer de afscheidsreceptie van Wim de Roos plaatsvindt. "Dit moment komt vanzelf wel dichterbij", zegt Wim. "Ik laat alles rustig op me afkomen. Eigenlijk is het een afscheid meteenterugkeerrege- ling, want al snel zal ik aanbel len om met mijn opvolgers, van uit mijn nieuwe, diverse zaken te gaan doornemen. Misschien al een dag na mijn afscheid al, want het moge duidelijk zijn dat ik graag terugkom op de Een dragt en de Sjaloomschool". Moerkapelle - Dr. A.C. Knuist, dermatoloog, verbonden aan het Universitair Medisch Centrum in Utrecht, geeft donderdag 28 sep tember een lezing voor de NPV afdeling over "Overgevoeligheid: huidziekten en allergieën". Alle belangstellenden zijn welkom om de lezing bij te wonen. De avond wordt gehouden in de grote zaal van Beth-San, aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie: www.npv- zorg.nl. Moerkapelle - Zendingsvereni ging Tryfosa houdt vrijdag 29 september van 19.15 tot 21.45 uur en zaterdag 30 september van 10.00 tot 12.00 uur haar jaar lijkse verkoping. In de grote zaal van het kerkgebouw van de Ge reformeerde Gemeente worden allerlei artikelen te koop aange boden, van handwerk tot levens middelen. Op beide dagdelen is er tevens gelegenheid om zelf sieraden te maken. De opbrengst is voor zending en evangelisatie. Zevenhuizen - De collecte van het KWF heeft in Zevenhuizen 4709,15 euro opgebracht. Collectanten en 9evers worden namens de organi se hartelijk bedankt voor hun bijdrage. Moerkapelle - Woord Daad organiseert voor woensdag 27 september een tweedehands kinderkleding- en speelgoed beurs in een zaal van het kerk gebouw van de Gereformeerde Gemeente. Hier kan men tussen 13.30 en 16.00 uur terecht voor de aankoop van tweedehands winterkinderkleding tot en met maat 176 en speelgoed. Men kan Woord Daad steu nen door zelf mee te doen met de beurs. Tussen 10.00 en 11.00 uur kan schone, niet kapotte en eigentijdse winterkinderkleding en speelgoed ingeleverd wor den bij bovengenoemd kerkge bouw. De helft van wat wordt verkocht is voor de verkoper zelf en de andere helft is voor Woord Daad. Voor meer infor matie: telefoon 079-3429097 of 079-5936911. Zevenhuizen - In de Zevenster geeft Jeannine Koster woensdag 20 september een demonstratie Ikebana voor de Vrouwen van Nu. Ikebana is de Japanse manier van bloemschikken, waarbij de nadruk ligt op het schikken van takken en bloemen in een platte schaal of vaas. ledereen is wel kom, aanvang 20.00 uur. Zevenhuizen - In de Gereformeer de Kerk aan de Dorpstraat 106 wordt donderdag 12 en vrijdag 13 oktober een kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden ten bate van Unicef. De kleding en het speelgoed dat niet wordt verkocht gaat naar kindertehui zen in Polen. De organisatie is nog op zoek naar marktkramen (zonder bovendak) om te lenen voor de beurs. Voor meer infor matie: telefoon 0180-633971 of 0180-633381.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 5