VOORZIENINGEN WMO VASTGESTELD RAAD VRAAGT PROVINCIALE VISIE OVER HERINDELING ZUIDPLAS BOODSCHAPPENPLUSBUS IN WADDINXVEEN H0BBYBEURS BINGO IN 'DE BOOG' CALIMERO VOETBAL CIRCUS IN WIJK ZUID OPEN BRUG OCHTEND GROEN ESCORTE ACTIEF OP GROENE HART SNUFFELMARKT TUINIEREN IN FRANKRIJK FILATELIE EN POSTZEGELS WERKZOEKENDEN ONTVANGEN BEVEILIGINGSDIPLOMA WADDINXVEEN BOSKOnpl pagina 12 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 oktober 2006 Door Paulien de Graaf Waddinxveen - Om de Wet Maat schappelijke ondersteuning op 1 januari 2007 te kunnen uitvoeren moest de Verordening voorzienin gen WMO voor 1 oktober vastge steld worden. In de raadsvergade ring van 27 september werd deze verordening na een aantal vragen met algemene stemmen aangeno men. "De verstrekkingen van de voor zieningen waren voorheen ge regeld in de Wet voorzieningen Gehandicapten (WvG)" aldus wethouder Gerts. "2007 zal een overgangsjaar worden, waarin het streven is om de voorzie ningen op hetzelfde niveau te houden als dit jaar. Er wordt een zorgloket geplaatst in het ge meentehuis, waar iedereen met vragen over voorzieningen en in dicatie terecht kan. Hier zal een rapportage van gemaakt wor den zodat we weten hoeveel er gebruik van het loket gemaakt wordt en welke vragen worden gesteld." "Wat het gaat kosten is op dit moment nog niet precies te zeg gen" zei Gerts. "Het gunnings proces voor de huishoudelijke hulp loopt en eind 2006 weten we welk bedrag we van het rijk ontvangen. In het komende jaar zal blijken hoeveel mensen er gebruik gaan maken van de voorzieningen en of het bedrag toereikend is. Eventuele tekor ten zullen we binnen het ter rein van de sociale zorg moeten compenseren." Er werden vragen gesteld over de snelheid van de afhandeling van aanvragen voor huishoudelijke hulp. "De aanpak voor hulp is in Waddinxveen be hoorlijk adequaat: Er kan meest al een snelle indicatie gemaakt worden bij het loket en anders kan de hardheidsclausule wor den toegepast: Als een arts zegt dat de persoon nu hulp nodig heeft, dan krijgt die persoon zo snel mogelijk hulp en wordt de verdere indicatie later afgehan deld" verzekerde de wethouder de raad. Vrijwilligers en mantelzorgers zijn belangrijk binnen de WMO en de wethouder gaf aan dat als de hulp goed geregeld is dat er dan beleid gemaakt wordt over begeleiding en training van vrij willigers. Door Paulien de Graaf Waddinxveen - Op de avond van de raadsvergadering werd nog een extra agendapunt toegevoegd door de partijen CDA en PCW. Dit ging om een brief aan de provin cie betreffende alle herindelingen binnen de Zuidpias. "Er speelt op dit moment veel bin nen de provincie"stelde Van Doorn (PCW). "Verschillende gemeenten binnen de Zuidpias hebben al een voorkeur voor een fusie uitgespro ken. Maar daarnaast wordt er ook gesproken over een randstadpro vincie en drie grote steden in de randstad. Kortom niets is meer zeker. We willen voorkomen dat er onomkeerbare besluiten geno men worden genomen en daarom willen we aan de provincie vragen of zij een visie willen ontwikkelen waarin alle standpunten van de verschillende gemeenten worden meegenomen. Wij staan dan ook open voor een grenscorrectie, mits die goed onderbouwd is." VVD en D66 konden niet instem men met het voorstel. Zij pleit ten voor een volksraadpleging zoals die in Moordrecht is ge houden. Van Went (D66): "We hebben in een amendement in juni aangegeven dat herindeling niet van boven opgelegd moet worden, maar op eigen initiatief. Nu gaan we de provincie vragen het te regelen." Peters (WeWa) concludeerde dat het vooral aan Waddinxveen zelf ligt dat er nog geen besluit is genomen over een eventuele fusie: "Waddinxveen blijft maar wikken en wegen." Door een meerderheid van de raad werd besloten om de brief te versturen. Burgemeester Roij- ers vond het jammer dat de raad niet unaniem is in haar besluit en beloofde de brief ook onder de aandacht van de andere gemeen ten te brengen. Waddinxveen - In Waddinxveen zien we de BoodschappenPlus- Bus steeds vaker rondrijden. De BoodschappenPlusBus is bedoeld voor Waddinxveense senioren die niet meer zo gemakkelijk de deur uit kunnen, bijvoorbeeld om zelf boodschappen te doen, de biblio theek te bezoeken of een gezellig uitstapje te maken. De Boodschap penPlusBus heeft een vast week- programma en alle weken een speciale activiteit van de week. Daarnaast is het reeds langer lo pende project 'Seniorenvervoer' voor individueel vervoer onderge bracht bij dit project. Op dinsdag gaat de Boodschap penPlusBus 's morgens naar de Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Op donderdagmorgen gaat de BoodschappenPlusBus naar de Aldi in Reeuwijk en op vrijdag morgen naar de C1000 in de Pas sage. Voor elke activiteit geldt dat men, indien nodig, bege leiding en hulp kan krijgen. Bo vendien is het de bedoeling dat het groepje deelnemers na het Waddinxveen - In het Anne Frank Centrum wordt op zaterdag 7 ok tober weer de jaarlijkse hobby- beurs gehouden. In zo'n 25 stands laten deelnemers, elk met hun eigen specialiteit, het resultaat zien van allerlei hobby's. Behalve het bekijken van de verschillende technieken, is er de mogelijk heid om favoriete creaties te ko- boodschappen doen gezamen lijk ergens koffie gaat drinken. De kosten voor deelname: 3,- per persoon per keer (exclusief koffie). Donderdag 26 oktober wordt een hele speciale dag voor de BoodschappenPlusBus. Op deze dag herhalen de rondvaart over de Zuid-Hollandse plassen met de Salonboot Avifauna V. Het programma ziet er als volgt uit. Rond 11.00 uur vertrekken de bussen richting Avifauna en om 12.00 uur begint de boottocht. De boot is om 16.30 uur terug. Kosten: 15,- per persoon, inclu sief een koffietafel. Activiteiten van de week in de maand no vember (woensdag): 1 november Winkelcentrum Alexandrium Oosterhof, 8 november Dagtocht Hoek van Holland, 15 november Militair Luchtvaartmuseum Soes- terberg, 22 november Vredespa leis in Den Haag, 29 november Kerstshow Intratuin Ter Aar. Het 'Seniorenvervoer' is bedoeld voor individueel vervoer van seni oren die slecht ter been zijn. Men kan hiervan gebruik maken voor pen. Dit jaar is, naast sieraden en groendecoraties, ook de kunst van het keramiek schilderen te bewonderen. Nieuw is de aparte kraam met scrapboek-materiaal. Ook dit jaar worden er work shops gehouden met als thema "mandela tekenen" (10.30-11.30, 12.00-13.00 en 14.00-15.00) en kinderen kunnen - tegen een Waddinxveen - Om uitkerings gerechtigde Waddinxveners aan het werk te helpen, startte okto ber vorig jaar het lokale arbeids marktproject (LAMP). Onderdeel hiervan is een beveiligingscursus van MKL (Motivatie, Kwaliteit en Loyaliteit) Beveiliging B.V. uit Rotterdam. Zes werkzoekenden namen deel aan de cursus. Al len sloten deze met een positief resultaat in juni van dit jaar af en ontvingen daarom vrijdag 29 september uit handen van wet houder Dirk Lont het diploma. Vijf werkzoekende Waddinxve ners en één inwoner van Reeuwijk begonnen de cursus eind oktober Waddinxveen - In buurtcentrum 'De Boog' is op vrijdag 6 oktober bingo. U bent van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan 2 in Waddinxveen. Er zijn mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur De volgende bingo is op 20 ok-[ tober. Op woensdag 18 oktoberI wordt een kinderbingo gehou den, aanvang 14.00 uur. Waddinxveen - Kinderen van 4 en 5 jaar kunnen geheel koste loos en vrijblijvend kennismaken met de voetbalsport. Op zater dag 7 oktober is er Calimero voetbal bij voetbalvereniging Waddinxveen aan de Sniepweg van 10.00 tot 11.00 uur. Neen gerust een vriendje of vriendin netje mee. Informatie: dwin Vlek 06-14453198 of Johan Twigt joh- antwigt@hotmail.com. ritten naar de dokter, het zieken huis, koffievisite, een activiteit in het Anne Frank-centrum, de kap per of fysiotherapeut, enz. Dit vervoer is beschikbaar voor ritten op maandag tot en met vrijdag, 's morgens, 's middags of 's avonds (tot uiterlijk 22.00 uur). De rit ten binnen Waddinxveen kosten 2,- per rit (enkele reis) en naar omliggende gemeenten 4,- per rit (enkele reis). Bij alle activitei ten van de BoodschappenPlusBus geldt dat de deelnemers thuis kunnen worden opgehaald en weer worden thuisgebracht. Informatie en opgeven 0182- 615555 (alleen op werkdagen van 9.00-11.30 uur). Voor de vaste activiteiten en het seniorenver voer kan dat tot uiterlijk één dag van te voren. Opgeven voor de weekactiviteiten tot uiterlijk één week van te voren. De bus en de activiteiten zijn rolstoeltoe gankelijk. Geeft u wel aan of u gebruik maakt van een rollator, bent aangewezen op een rolstoel en/of begeleiding nodig hebt. kleine vergoeding - actief bezig zijn in de kinderhoek. Het Anne Frank Centrum, Jan van Bijnen- pad 1 in Waddinxveen, is op 5 minuten loopafstand van het N.S. station. De beurs is geopend van 10.00- 16.00 uur. De entree bedraagt 1,50 (kinderen tot 6 jaar gratis). 2005. Tijdens de beveiligingscur sus oefenden de cursisten hun theoretische beveiligingskennis en legden hierover een examen af. Vervolgens volgden de deel nemers een stage bij diverse be veiligingsbedrijven. Drie van de zes cursisten hebben inmiddels een passende baan gevonden. Waddinxveen - Een groots feest voor iedereen uit de wijk, in de vorm van een circus, op zaterdag 7 oktober in de wijk Zuid. Het feest begint om 12.00 uur met di verse attracties zoals: schminken, grabbelen, rodeostier rijden, een popcornmachine, een heuse pof fertjeskraam en een clown. Om 14.00 uur roept de Directeur van het Circus iedereen op want dan begint een hele bijzondere voorstelling in de grote circus tent die speciaal voor deze dag zal worden opgebouwd in de St.Victorstraat, vlak voor de Basis school 'de Kameleon'. Deze voor stelling wordt helemaal verzorgd door de bewoners uit de wijk. De kinderen hebben hele mooie acts ingestudeerd met wilde dieren, acrobaten, clowns en goochelaars en muziek. Na de circusvoorstelling vindt om I 15.30 uur de finale plaats van het Rodeostier rijden. De grote vraag is natuurlijk wie er het langst op die dolle stier kan blijven zitten. Denkt u dat u dat kan, kom dat dan maar bewijzen. Het belooft een prachtig feest te worden dankzij al die buurtbewoners die hebben geholpen bij de voor bereiding. Wilt u op de dag zelf ook nog helpen geef u dan op via 0182-631932 of HYPERLINK "mail- to tbredesch ooizuid we Izijnwad- dinxveen.nl"bredeschoolzuid@ welzijnwaddinxveen.nl. Boskoop - ledereen is van harte welkom in 'De Brug', Kerkplein 5 te Boskoop op dinsdag 10 okto ber. Koffie staat klaar vanaf 9.00 uur en het programma duurt van 9.30 tot 11.15 uur. De gastspreker is Marcel Klerks en het thema is "Israel - Wat is er gaande?". Een tafel met Israëlische prod ten zal te koop aangeboden wor den. Kinderoppas is aanwezig. Boskoop - Het boomkwekersgilde Groen Escorte zal elkeeerstezater dag van de maand aanwezig zijn op de Groene Hart Snuffelmarkt in het Plantariumgebouw, ITC-ter- rein Boskoop/Hazerswoude. Op 7 oktober staat de informatie in het teken van 'lekker tuinieren in de herfst'. Van oudsher is de herfst- periode de beste tijd om de tuin te voorzien van nieuwe tuinplan ten. Over het waarom en hoe ver tellen de kwekers graag. Informa tie wordt gegeven over het plant klaarmaken en bezoekers krijgen nuttige verzorgingstips mee. De Snuffelmarkt is open van 10.00 tot 16.00 uur. Er is volop gratis parkeerruimte. Boskoop - PlantenTuin Esveld in Boskoop organiseert op vrijdag 6 en zaterdag 7 oktober de jaar lijkse themadagen tuinieren in Frankrijk. Dit aparte evenement is bedoeld voor mensen die een huis in Frankrijk hebben. De tuin moet in conditie blijven, ook wanneer de bewoners een paar weken of zelfs maanden afwezig zijn. Over die problematiek houdt Cor van Gel deren een lezing en beantwoordt hij vragen. De ervaring leert dat zich tussen de aanwezigen een geanimeerde discussie ontwik kelt, waar iedereen veel van op steekt. Kom niet per deux-chevau> dan kunnen al die veelbeloven< fa vorieten niet mee naar Frankrijk Openingstijden van 9.00 tot 7-^ uur, de Frankrijklezing is i het begin van de middag. Informatie www.esveld.nl. Boskoop - De postzegelclub Bos koop is met haar 128 leden een zeer actieve vereniging. Verschil lende leden doen regelmatig mee aan tentoonstellingen in binnen en buitenland. Sinds februari dit jaar organiseert de NVPV Boskoop een maandelijkse postzegelbeurs. Het was zaterdag 16 september weer gezellig druk op de eerste beursdag na de vakantie, Velen hadden de boeken weer uit de kast gehaald en de weg naar "de Stek weten te vinden. Dat de op komst ondanks het mooie weer zo groot was, geeft aan dat de opzet van de beurs is aangeslagen. De volgende beursagen zijn 21 ok tober, 18 november en 9 decem ber van 13.30 tot 17.00 uur in Stek", Puttelaan 148 in Boskoop (naast Aldi). Wie belangstelling heeft om zijn/haar verzameling aan te vullen of te verbeteren, ka" op deze beurs waar ook handeb j ren op ruim 30 meter tafels hun spullen aanbieden op elk geh'e i wel wat vinden. Daarnaast zijn e voldoende tafels om eigen dou bietten aan andere verzamelaar aan te bieden en met elkaar ove het postzegelen van gedachten wisselen. Informatie: 0182-615 p| of pjdekoning@casema.nl.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 12