FANCY FAIR EBEN-HAËZERSCHOOL mi BASISSCHOOL DE BRUG IN DE PRIJZEN REANIMATIECURSUS COLLEGE TROTS OP PROGRAMMA BEGROTING 2007 - 2010 WERKZAAMHEDEN N454 BINNENKORT VAN START Ik voöto, dat ik één teer nvet een vlinder "DE NIEUWE HOLLANDSE WATERLINIE" bn vltejen. WADDINXVEEN BOSKOOP LEZING HISTORISCH GENOOTSCHAP WADDINXVEEN pagina 20 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 oktober 2006 Waddinxveen - De fancy fair van de Hervormde Eben-Ha- ezerschool trok op zaterdag 23 september heel wat bezoekers. Ondanks enkele regenbuien was het een zeer feestelijke dag. Veel kinderen, ouders en leerkrachten zijn druk bezig geweest om van deze dag een succes te maken. Allerlei activiteiten en natuurlijk de verschillende eetgelegenhe- den zorgden voor een plein vol activiteit en lachende gezichten. De kinderen hadden een plekje op het schoolplein waarop ze hun eigen "waar" konden aan prijzen. De dag is mede een succes gewor den door de vele sponsoren, de uiteindelijke opbrengst bedraagt ruim 2100 euro. Het geld wordt besteed aan twee doelen: mate rialen voor in en rond de pauze op school, zoals ballen maar ook het opknappen van het plein. Het tweede doel waar geld naar toe gaat is een kindertehuis in Roe menië. Dit is geopend door een familie (vader, moeder en een ei- gen kind). In dit tehuis worden 6 pleegkinderen opgevangen door dit gezin. Hoewel er een bijdra ge van de Roemeense regering ontvangen wordt, is er nog veel geld nodig. De kinderen hebben eten, drinken en kleding nodig. De school hoopt door deze actie een kleine bijdrage te hebben geleverd. Waddinxveen - De provincie Zuid- Holland voert tussen maandag 9 oktober en vrijdag 20 oktober 2006 groot onderhoud uit op de provinciale weg bij Waddinxveen (N454). Er wordt allereerst gewerkt aan de hoofdrijbaan van de Noor dringdijk en de Kanaaldijk, tussen de op- en afrit van de Coenecoop- brug en de rotonde bij de Zuide lijke Rondweg. Tussen maandag 9 oktober 07.00 uur en vrijdag 20 oktober 18.00 uur is de hoofd rijbaan afgesloten voor al het verkeer. De op- en afrit van de Coenecoopbrug blijven open. Ook de rotonde wordt in deze periode een of meerdere malen afgesloten voor reparatiewerkzaamheden. Wanneer de werkzaamheden aan de hoofdrijbaan zijn afge rond wordt er gewerkt aan het fietspad langs de Kanaaldijk. Het gaat om het stuk tussen de oprit bij de N 207, over de brug tot aan de kruising bij de Burgemeester Trooststraat. Dat gebeurt op 19 oktober van 07.00 tot 18.00 uur. Het fietspad is dan gedeeltelijk afgesloten. Tijdens de werkzaamheden aan de hoofdrijbaan van de Noor dringdijk en de Kanaaldijk wor den automobilisten en bromfiet sers in de richting Waddinxveen omgeleid over de Coenecoop brug naar de N 207/Henegou- werweg. Bij de Kerkweg-Oost (hefbrug Waddinxveen) kan het verkeer naar de Kanaalstraat en vervolgens naar de Kanaaldijk. Andersom geldt de zelfde route voor verkeer vanuit Waddinx veen. Voor vrachtverkeer geldt een aangepaste omleiding. Dat rijdt via de Coenecoopbrug, de Henegouwerweg en de Goudse Poort een stukje over de A12, naar de afrit Waddinxveen en de Beijerincklaan. Ook voor (brom)fietsers worden indien no dig omleidingen ingesteld. Alle actuele informatie over de werkzaamheden staat op de web site www.n454.nl. Hier kunnen geïnteresseerden op de hoogte blijven van de laatste ontwikkelin gen, vragen stellen en zich abon neren op de digitale nieuwsbrief. Waddinxveen - In het "Anne Frankcentrum" aan het Jan van Bijnenpad in Waddinxveen wordt op woensdag 11 oktober om 20.00 uur door D.T Koen van het Utrechts archief een lazing gehouden over 'De nieuwe Hol landse Waterlinie'. Water is weliswaar een traditio nele vijand van de Nederlanders, maar eeuwenlang heeft het wa ter onze voorouders ook gehol pen bij de verdediging van stad en land, bijvoorbeeld tijdens de 80- jarige oorlog en het ramp jaar 1672 toen het water succes vol werd ingezet tegen de legers van Lodewijk XIV. Tussen 1815 en 1885 vond de aanleg plaats van de meer oostelijk gelegen Nieuwe HolIWaterlinie.Tot 1940 was dit de hoofdverdedigings linie van ons land.Daarmede werd het rijke en dichtbevolkte westelijk deel van ons land be schermd tegen aanvallen over land vanuit het zuiden en oos ten. De Waterlinie werd even eens gebruikt voor inundaties (onderwaterzettingen) als hin dernis voor de vijand.Een zeer fijnmazig stelsel van civiele en militaire sluizen .duikers en an dere waterstaatkundige werken zorgden voor en snelle en gelijk matige verspreiding van het wa ter. Droogbiijvende doorgangen zoals dijken en wegen in de linie werden afgesloten door forten. Op deze forten werden speciale gebouwen neergezet met dikke muren en meters zware grond- dekkingen tegen het vijandelijk vuur. Deze en andere onderwer pen zullen de revue passeren tijdens de dialezing. Na de 2e wereldoorlog had de linie defi nitief haar betekenis verloren. De meeste forten met hun im posante bomvrije wachthuizen, torens en kazernes,maar ook de betonwerken in het Iiniegebied zijn nog steeds aanwezig. Te genwoordig wordt de Waterlinie verdedigt voor de toekomstige generaties als militair erfgoed. Waddinxveen - De Stichting Re animatie Waddinxveen, gaat bij voldoende aanmeldingen weer een cursus Reanimeren verzor gen. Deze cursus wordt gegeven volgens de Reanimatierichtlijnen en door de Nederlandse Reanima tie Raad erkend. De cursus staat gepland op 1, 8 en 15 november van 20.00 tot 22.00 uur. De eerste avond bestaat uit het theoretisch gedeelte en de vol gende avonden het praktijk gedeelte. Aan het einde van de cursus wordt na gebleken ge schiktheid een diploma uitge reikt, uitgegeven door de Neder landse Hartstichting. Het is de bedoeling, dat de cursist na het behalen van het diploma de eer ste drie herhalingslessen eens per half jaar volgt, daarna éénmaal per jaar. Deze herhalingen zijn van het grootste belang om de vaardigheid en de geldigheid van het diploma te behouden. Na de cursus kan ingeschreven worden voor een AED training (Automa tische Externe Defibrillatie). In schrijven en informatie: Lydia an Tol 0182-619561/06-28566028 of Marja Vrieswijk 06-40050595 of reanimatie@casema.nl. Boskoop - Op Basisschool De Brug wordt veel aandacht geschonken aan creativiteit en emotionele ont wikkeling. Dat werpt zijn vruchten af. Twee gedichten zijn geplaatst in het boek: Dromen en Wensen, gedichten van kinderen. Meer dan zevenhonderd originele, ontroe rende en grappige gedichten en tekeningen werden door verschil lende basisscholen opgestuurd naar de stichting 'Doe een wens'. Zestig ervan zijn gebundeld tot een boekje. Twee leerlingen van de locatie Populierenhof, Kinga Droog en Kelly van Rijswijk, vielen in de prijzen. Woensdag 27 sep tember was de boekpresentatie in Ouwehands Dierenpark in Rhe- nen. De leerkrachten zijn met een aantal kinderen naar Rhenen ge reisd, om de eerste boeken in ont vangst te nemen. Luzanne Bahl- mann, leerkracht van groep 8: "Ik ben beretrots op Kinga, omdat Foto: Jeanet Moerings Jacques Vriens haar gedicht heeft gekozen om voor te dragen." Nies Henstra, leerkracht van groep 5: "Ontwikkeling van creativiteit en het benoemen van emoties vinden wij heel belangrijk. Het is ontroe rend dat kinderen op zo'n jonge leeftijd al zo mooi beide kunnen combineren." De kinderen werden verrast met een cadeau, Kelly van Rijswijk straalde helemaal toen ze een kus sensloop met haar gedicht uit de verpakking haalde. Kinga Droog: "Ik heb het gedicht geschreven toen mijn moeder kanker had. Met een gedicht schrijf ik het verdriet van mij af. Daarom is het zo goed gelukt." De opbrengst van het boekje, dat in de winkel te koop is, gaat naar 'Doe een wens', zo dat er nog meer wensen van kin deren met een levensbedreigende ziekte uit kunnen komen. Door Paulien de Graaf Waddinxveen - Er kon in het voor jaar van dit jaar geen kader- en co alitienota worden gepresenteerd door het college van Waddinxveen omdat er op dat moment te veel problemen op tafel lagen, waar van men niet goed kon inschatten wat voor gevolgen dat zou heb ben. Een programma begroting voor de komende coalitieperiode moest er wel komen. Met Euro 340.000 structurele bezuinigingen en veel nieuwe investeringen, laat het nieuwe college zien dat het met het coalitieakkoord "Wad dinxveen in de steigers" handen en voeten kan geven. Er staat veel te gebeuren in de komende jaren: de ontwikke ling van Triangel, het nieuwe centrum en het centraal voet balpark, de verplaatsing van de voetbalverenigingen en tennis vereniging de Gouwe Smash. Daarnaast de ontwikkelingen in de Zuidpias en de invoering van de Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO). Uitdagingen op verschillende gebieden die de nieuwe raad en het college het hoofd moeten bieden en dat met een krappe kas. "Alle grote pro jecten die nu in de steigers staan, zijn het werk van vele jaren, wat nu bij elkaar komt" aldus burge meester Roijers "maar dat is een grote uitdaging." Bezuinigingen en lastenverzwaring "In de begroting staan de nieu we investeringen centraal" zegt Roijers. "We hebben de bezuini gingsoperatie Kiezen Kabelen al gehad en er is weinig zichtbaar vet meer, maar door te schuiven hebben we toch nog wat ruimte in het budget gecreëerd." De be langrijkste bezuinigingen komen voor rekening van de School Be geleidingsdienst: "We geven niet meer dan we wettelijk verplicht zijn" legt wethouder Lont uit. "Daarnaast is gebleken dat de kinderboerderij al goed op eigen benen kan staan en dat proces willen we versnellen. De gemeen telijke bijdrage zal in 2008 gestopt worden." Verder worden tekorten gedekt met een verhoging van de OZB van 2,75 procent en een ver hoging van de grafrechten met 8,75 procent. Afvalstoffenhet'mg en rioolrechten blijven nagenoeg gelijk. Ondanks deze maatrege len blijft er voor 2007 een tekort bestaan van ongeveer 2 ton. Deze wordt eenmalig uit de reserve ge- dekt. Organisatie "Waddinxveen heeft een grote ambitie" aldus de burgemeester. "We hebben het afgelopen jaar de ambtelijke organisatie gereor ganiseerd en daarvan plukken we nu al de vruchten. Zowel de amb telijke als de bestuurlijke druk is groot door alle ambitieuze pro jecten, maar door de vinger aan de pols te houden, kunnen we de kar trekken. We zijn trots op ons ambtelijk apparaat en trots op deze programmabegroting."

Hart van Holland | 2006 | | pagina 20