BLAUWE ZONE IS EEN FEIT GESLAAGDE CLINICLOWNS AKTIE MOERKAPELSE VOETBALLEIDSTER BUITENSPEL SLAGWERKSPEKTAKEL HERHALINGSCURSUS BRIDGE MINISTER OPENT WERELDWINKEL PRAISE-DIENST OPBRENGST COLLECTE NIERSTICHTING Af CHEQUE €500 7F VEN HUI ZËN/mMRKAPELLE_ tetmsrtem Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 oktober 2006 pagina 21 Zevenhuizen - Door de onderne mersvereniging is er lange tijd over gesproken: parkeren in en rondom de Dorpsstraat. Door dat er veel lang geparkeerd werd door mensen die werken rondom de Dorpsstraat en verschillende pleinen was er weinig parkeer gelegenheid over voor het win kelend publiek. Ondernemers hoorden hier vaak klachten over van hun klanten, parkeren was daardoor een steeds terugkerend onderwerp van gesprek. Tijdens het 'bouwcafé', een bij eenkomst van ondernemers, po litici en andere belangstellenden, werd opnieuw gesproken over de kansen en bedreigingen van de ondernemers. De aanwezige collegeleden hebben het signaal over de parkeerproblematiek gelijk opgepakt en een voorstel voor de aanleg van een blauwe parkeerzone ingediend. De ge meenteraad is hiermee akkoord gegaan. Maandagochtend 2 ok tober was het zover: het daad werkelijk aanbrengen van de blauwe lijnen. Het kort parkeren is ingesteld op het Catgesplein, bij het gemeentehuis aan de noordzijde van de Burgemeester Boerstraat, voor het Hervormd Centrum en op de parkeerplaats aan de achterzijde van het ge meentehuis langs de drogisterij. Parkeerschijf Bij parkeren op deze locaties moet er een parkeerschijf wor den gebruikt. Landelijk is geble ken dat veel mensen niet precies weten hoe de parkeerschijf moet worden gebruikt en dat daardoor onnodige bekeuringen worden uitgedeeld. Het belangrijkste is dat men het tijdstip van aan komst op de juiste manier instelt op de parkeerschijf. Dit instellen mag alleen op de hele of halve uren, waarbij de tijd naar boven toe moet worden afgerond op het meest nabijgelegen hele of halve uur. De pijl van aankomst mag dus niet tussen de marke- ringsstrepen van de parkeerschijf worden geplaatst. Bij de nieuwe blauwe zones geldt een maxima le parkeertijd van twee uur. De regeling is van kracht tijdens de openingstijden van winkels. Zevenhuizen - In het Dorpshuis in Zevenhuizen wordt op za terdag 7 oktober een concert gegeven met alleen slagwerkin strumenten. Na het succes van vorig jaar is het de bedoelding dit ieder najaar te organiseren. De slagwerkkits en Afslag 9 van De Kleine Trompetter kunnen op deze manier elk jaar hun vor deringen tonen. Na de pauze speelt de slagwerkgroep van muziekvereniging Scheldezonen uit Hoogerheide. Het belooft een waar slagwerkspektakel te worden waarin meerdere mu ziekstijlen naar voren zullen ko men. De avond wordt afgesloten met een gezamenlijk uit te voe ren stuk: Bongomania. Dorpshuis Swanla, Burgemees ter Klinkhamerweg 86 in Zeven huizen. Aanvang 20.00 uur, de toegang is gratis. Zevenhuizen - "Stel u bridget al een tijdje met de bekende ups en downs en u wilt wel eens een hernieuwde kennismaking met het complete biedsysteem." Eind oktober begint op woensdag middag in Swanla Zevenhuizen een herhalingscursus. De cursus kost 65,- en bestaat uit 10 lessen. Informatie: fcschiereck@hotmail. com of 06- 51.92.06.63. Zevenhuizen - Na jaren pionieren krijgt Zevenhuizen-Moerkapelle eindelijk een echte Wereldwin kel. Omstreeks 1990 begonnen een paar enthousiaste mensen met verkoop van eerlijke pro ducten vanuit een kofferbak van een auto. Na enige tijd werd dat een vouwwagen en daarna een oude SRV wagen, wat een hele verbetering was. Donderdag 5 oktober komt de minister van Ontwikkelingssa menwerking mevrouw A.M.A. van Ardenne naar Zevenhui zen om samen met wethouder S.A.A. de Jong de winkel aan de Dorpsstraat 202D te openen. De Kleine Trompetter zal tijdens de opening voor de muzikale omlijsting zorgen. Dit alles is fi nancieel mogelijk gemaakt door vele sponsors en donateurs. Kinderfeest bij de Wereldwinkel Zaterdag 7 oktober zijn er van 10.30-12.00 uur een aantal leuke activiteiten voor kinderen. Ze kunnen geschminkt worden of spelletjes doen uit verre landen. Er kan geknutseld worden met ijzerdraad, origami worden be oefend (japanse knipselkunst) of wereldkinderen versieren en er is een grabbelton. Heel leuk is een vrolijk optreden met hondjes, kinderen kunnen gratis met de hondjes en de Bengaalse mevrouw op de foto. De uitslag van de versierde aankleedpop- pen wordt bekend gemaakt en de prijs uitgereikt. Een Djembé (trommel) groep treedt een paar keer op en zorgt voor een exoti sche sfeer. Ook voor ouderen is het feest, want op 6 én 7 oktober wordt gratis koffie en thee geschonken met wat lekkers erbij. De Fair Trade folder is dit keer wat la ter verspreid. Voordeelacties uit deze folder blijven alléén in We reldwinkel Zevenhuizen-Moer kapelle de hele oktobermaand geldig. Van 6 t/m 14 oktober is er ook korting op alle non-food, met uitzondering van Unicef-ar- tikelen en Rappa-kleding. De Wereldwinkel is met ingang van 6 oktober elke woensdag t/m zaterdag open van 10.00- 16.00 uur. Zevenhuizen - De jaarlijkse nati onale collecte van de Nierstich ting die onlangs gehouden werd, heeft in Zevenhuizen 2.151,90 opgebracht. Collectanten en ge vers worden namens de organi satie hartelijk bedankt voor hun bijdrage. Moerkapelle - Voetballeidster Jo anda van den Ban trad vrijdag 2 eptember in het huwelijk met Edwin Zuierveld. Een goede reden haar te verrassen vonden haar Jongens van team E2 van VV Moer- <-'?venhuizen - Het loofhutten feest is een uitbundig, Bijbels eest- Joden over de hele we- id vieren jaarlijks dit feest. LJchristenen is dit feest in de kapelle. Onder leiding van trainer Leon Dukker vertrokken zij naar Zevenhuizen. In tenue en met bal lonnen werd Jolanda opgewacht bij het gemeentehuis. Waar de kersverse, verbaasde bruid hen vergetelheid geraakt. Is dat te recht? Wat wordt er gevierd bij dit feest? Welke betekenis heeft dit feest voor ons? In de Gere formeerde Kerk Zevenhuizen stralend begroette. Eén van haar pupillen vroeg haar waarom zij de volgende dag niet bij de wed strijd kon zijn?! Een wedstrijd die zij overigens wonnen met 1-0 van Floreant uit Boskoop. is zondag 8 oktober om 17.00 uuur een Praise-dienst met als thema "Het Loofhuttenfeest" en als spreker Herman Gouds waard. "S "oogendoorn Zevenhuizen Zevenhuizen - De ambassadeur van Cliniclowns kon op vrijdag 28 september bij Van Hoog- endoorn Optiek een cheque in ontvangst nemen van maar liefst 500,-. Dit naar aanleiding van een actie georganiseerd op het oogstfeest van 2 september. De ambassadeur bedankt Olga en Herman voor hun inzet en goede actie. Zij hebben voor de Cliniclowns gekozen omdat hij het belagrijk vinden dat zieke kinderen even hun zorgen en pijn kunnen vergeten. Zij willen graag iedereen bedanken die hebben bijgedragen door het kopen van de monturen.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 21