"HYDRA" IN WATER RIETVE1DPARK l OLLEFOPPENPARK: BOUWEN, OPKNAPPEN OF TOCH IETS ANDERS? FESTIVAL BINNENSTE B*UITEN: DE PLAATS WAAR IEDEREEN ZIJN KUNST MAG TONEN KERKDIENST pagina 23 Zondag 8 oktober Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande 10.00 uur ev. G. v.d. Bos. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof- fstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of le vensbedreigende situaties: op werkdagen 8-17 uur: 010- 8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestda gen: Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl Door Paulien de Graaf "Er is van te voren al geld gere serveerd voor kunst in de nieuwe wijk. Dat geeft de kale nieuw bouwwijk een meer aangekleed gezicht." Ook wijkdichteres Jopie Onel maakte speciaal voor de gelegenheid een gedicht, dat zij voordroeg bij de officiële onthul ling. Dc x Mariska van der Gaag R erdam-Nesselande - Wet- f der Lucas Bolsius bezocht vo- week maandag tijdens een iii rmeel werkbezoek Cultureel Ct trum Orion. Reden van zijn bezoek zijn de herstructurerings- p' ;nen voor het Wollefoppen- ps: De Rotterdamse wethouder v: financiën, sport en buiten- ru ite kwam polshoogte nemen or te luisteren naar de mogelijk heden die er allemaal zijn voor het park. de eerste rij, naast portefeuille houder Edwin van Duin van deel gemeente Prins Alexander, geïn teresseerd luisterde. Volgens Zsirios is het van belang dat er 'toekomstgericht' nage dacht moet worden. In de vier mogelijkheden die zijn geop perd tijdens de bijeenkomst za ten grote verschillen. Bij de ene mogelijkheid word alleen het 'Doolhof' opgeknapt, terwijl bij de andere optie villa's in het park gebouwd worden. knapbeurt krijgt en dat het blijft zoals het nu is. "Het Wollefop- penpark moet een rustgebied blij ven en vooral al het groen moet behouden blijven." Aldus Leon Rook van Wollefoppengroen Co. Volgens Rook valt of staat de kwaliteit van de woonwijk met het veranderen van het park. Naast het duidelijk maken van de wen sen van de bewoners tijdens deze bijeenkomst, hoopt Rook dat ook in de toekomst de bewoners een serieuze gesprekspartner blijven voor de (deel)gemeente. 0i de mogelijkheden te bekijken die er zijn voor het park werd de - enst Stedenbouw en Volkshuis vesting (DSV) in de hand geno- nv: i. Tijdens de presentatie van de plannen in Cultureel Centrum 0' n werden vier opties verder t jelicht door Csaba Zsirios van D: terwijl wethouder Bolsius op Niet alleen Zsirios hield een pre sentatie voor de wethouder. De initiatiefgroep WollefoppenGroen CO sprak zijn voorkeuren uit wat er met het park moet gebeuren of eigenlijk niet moet gebeuren: bouwen. Het comité bestaande uit bewoners en Orion willen het liefst dat het park een grote op- De presentaties waren nog niet alles wat wethouder Bol sius voorgeschoteld kreeg. Na geluisterd te hebben naar de bewoners, portefeuillehouder Van Duin en Csaba Zsirios moest Bolsius nu zelf in actie komen en werd hij op sleeptouw genomen door het park. Tijdens de wan deling is de wethouder veelvul- over de toekomst van het park dig in gesprek gegaan met de kon hij niet doen. bewoners maar toezeggingen Door Mariska van der Gaag Nesselande - Voor de vijfde keer startte afgelopen donderdag avond het festival Binnenste Buiten op het terrein van Cultu- reei Centrum Orion. Het festival word feestelijk geopend door Portefeuillehoudster Kunst en Cultuur Geertje Boekhoudt en Orion medewerker Huib van Hae- ren. het thema van dit jaar is 'gren zen verleggen', aldus coördina tor Marion Klaren van Cultureel Centrum Orion, eigendom van stichting Orion, de woon- en werkvoorziening voor verstande- l'jk gehandicapten in Nesselande. "let is omgekeerde integratie. 1 'e willen dat iedereen zijn kunst kan laten zien. Er wordt geen onderscheid gemaakt tussen ver schillen in mensen." In en rondom de zaal werden ■-Tgelopen zaterdag workshops gegeven door begeleiders van !r'on. Zo kon je een theaterwork- 'hoP volgen, vilten, kaarsen ma- '0n en glazen kralen maken. "Er 'S niets wat de kinderen niet zelf kunnen maken. We maken met de kinderen trollen, paddestoelen, kabouters of herfsttafels."Aldus Eliza van der Plas die normaal in de wolwerkplaats staat van Orion maar die nu de bezoekers kennis wil laten maken met vilten. Ook familie van medewerkers werden ingeschakeld om een workshop te gegeven, zoals Bea Hildering. "Mijn zoon en dochter werken beide voor Orion. Samen met mijn dochter Inge verzorgen wij de workshop glazen kralen maken. We wilden dit graag met anderen delen en dit is een mooie gelegenheid." Niet alleen workshops werden de vier dagen dat het Festival duur de gegeven. In het centrum kon je op verschillende dagen kijken naar Oriëntaalse dans, luisteren naar Klezmermuziek of kijken en luisteren naar de interactie tus sen het Orion orkest in samen werking met Julio Pimentel. En dit was nog maar tien procent van wat er tijdens het Binnenste B'uiten Festival werd georgani seerd. Op de laatste dag van het Festival werd er 's ochtends geopend met Raga-Yoga en werd er 's middags een familievoorstelling gehou den. De dag werd afgesloten met Jazz in de Boomgaard waarbij ook een jamsessie inbegrepen zat, iedere muzikant die zich ge roepen voelde om mee te doen was welkom. "We wilden tijdens deze vier da gen iedereen met elkaar mengen, verstandelijk gehandicapt of niet. Je krijgt hierdoor de meest mooie kunst die er is. Vrijdagavond was het hartstikke leuk om het Orion Orkest samen te zien spelen met Pimentei. Je krijgt dan de meest verrassende muziekmixen te ho ren" aldus Marion. maken had en zo kwam ik op Hy dra." Hydra is het negenkoppige monster uit de Griekse mytho logie, waartegen Hercules het moest opnemen. Ook is er een sterrenbeeld met dezelfde naam. "Daarnaast moest ik denken aan de brandweerpompen in Zwit serland, om het water omhoog te pompen. Dat is hier niet no dig omdat er overal water is." De rand van de wijk was bij nader in zien niet zo'n goede plaats voor het kunstwerk en daarom koos de kunstenaar voor het centraal gelegen water bij het Rietveld park. Het kunstwerk bestaat uit een brandweerpomp die uit het water oprijst. Daarbovenop een duikershelm waaruit een soort slangen komen met witte poly ether ballen. Geertje Boekhoudt, portefeuille houdster Kunst en Cultuur van de deelgemeente Prins Alexander: Nesselande - In het water bij het Rietveldpark is dinsdagmid dag het kunstwerk "Hydra" van de Zwitserse kunstenaar Moritz Ebinger onthuld. Kinderen van de Brede School, die gekleed waren in een t-shirt waar ook het kunst werk op stond afgebeeld, lieten witte ballonnen op en onthulden op die manier het kunstwerk. "Toen mij werd gevraagd om een kunstwerk te ontwerpen voor de wijk Nesselande, was er nog niets meer dan een grote zandvlakte. Ik had toen het idee om het aan de rand van de wijk te plaatsen" vertelt kunstenaar Ebinger. "Om dat in deze wijk vier verschil lende waterniveaus zijn, wilde ik iets maken dat met water te

Hart van Holland | 2006 | | pagina 23