WIE HELPT ARNOLD TAK NOG VERDER? ANNA ENQUIST VERTELT OVER HAAR ROMAN OPEN DAG HET PAARDENDAL FIETSTOCHT VOOR SENIOREN DANSSCHOOL GUUS EN RENÉE VAN DER LUBBE VIERT JUBILEUM WADDINXVEEN RO<;mnp pagina 8 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 oktober 2006 Het afgelopen weekeinde heeft de dansschool zijn eerste offici ële avond gehouden ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan. In een overvolle zaal met cursisten, vrienden en familieleden werd i lustig gedanst. De avond werd geopend met het aansnijden van de feesttaart en champagne voor alle aanwezigen. El Waddinxveen - Dit jaar gaat de Waddinxveense Dansschool zelf voor zilver, een zilveren jubileum. Al 25 jaar geven Guus en Renée van der Lubbe met veel plezier hun danslessen. Ooit begonnen in de aula van een basisschool, via muziekvereniging Concordia en dorpshuis Het Trefpunt kwamen ze na 10 jaar in de huidige loca tie aan de Sniepweg. "Dit heeft alles wat je van een moderne dansschool mag verwachten, we hebben onze eigen stijl van aan kleding en inrichting, onze eigen sfeer, gelukkig een zeer sociale en familiaire en we hebben fijne dansenden ons heen" zegt Guus vol trots. "Een stek en een plek om het nog 25 jaar met gemak vol te kunnen houden". Het echt paar gaat een drukke periode tegemoet, met het televisiepro gramma "Dancing with the Stars" is dansles weer een hit gewor den. Men wil weer goede zwier op feesten, partijen en bruiloften kunnen maken. "Blijven zitten en niet meedoen is passé en daarbij komt dat bewegen gewoon goed is en de leuke muziek heeft daar ook zijn aandeel in", constateert Ook werd op deze avond offici eel afscheid genomen - als eerbe toon - van mevrouw J. Bronme- ijer, meer dan 60 jaar mentor en nestor van vele danslerarer.. Met een prachtig gedanste Engelse Wals en 60 rozen werd het af scheid luister bijgezet. Een staan de ovatie was de dank voor vele jaren van inzet en kunde "We kunnen terugkijken op een schit terende avond, vol met verrassin gen en cadeaus van leerlingen. De hartelijkheid waarmee wij afgelopen zaterdag verrast zijn was overweldigend. Het geeft je een warm gevoel en zeker kracht om nog met veel plezier dit - het geven van dansles - te kunnen en mogen doen. We kunnen terug kijken op een mooi feest" is de reactie van Guus. Renée voegt er aan toe "Het mooiste moment van de avond was toch wel het afscheid van een vrouw die zo veel voor ons betekend heeft en waarvoor onze cursisten veel ontzag hebben." De dansschool zorgt dat er voor beginners tot (ver)gevorderden, voor jong tot oud een gevarieerd lesaanbod is. Nog steeds geldt "Dansles is en blijft plezier voor twee, zowel in groepsverband als privé! i" Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk houdt op 10 oktober de laatste fietstocht voor senioren van dit seizoen. Vanaf 9.15 uur kunt u inschrijven in het Anne Frank-activiteitencen- trum (Jan van Bijnenpad) en koffie of thee drinken. Rond de klok van 10.00 uur wordt er gestart. Deze tocht van 40 kilometer, gaat richting de 'Bodegraafse Meije'. De koffiestop wordt gehouden in restaurant 'Meijezicht'. Daar kun u ook uw meegebrachte boter hammen opeten. Na terugkoms in het Anne Frank-centrum kunt u nog even napraten. De kosten be dragen 2,80 per persoon (in'-lu sief 3 consumpties). Enthousias fietsers van 50 jaar en ouder zgn van harte welkom. De tocht ga3 alleen door bij goed fietsweer, in formatie hierover op de dag ze vanaf 9.00 uur op 0182-6319 - Door Mariska van der Gaag Door Mariska van der Gaag Waddinxveen - Schrijfster Anna Enquist was vorige week dinsdag te gast in de bibliotheek in Wad dinxveen en dat was duidelijk te merken. Ruim honderd dames en vijf heren waren gekomen naar de bibliotheek om te luisteren naar Enquist over haar nieuwste boek 'De Thuiskomst". Zittend op een blauwe stoel, met voor haar bezoekers die aan haar lippen hingen, begon ze te ver tellen over haar historische ro man die gaat over de achttiende eeuwse ontdekkingsreiziger Ka pitein James Cook. Enquist raakte zelf in de ban van Cook en zijn leven toen ze vele jaren geleden samen met een vriendin in Noord- Engeland wandelde en het muse um over Cook bezocht. "Sommige dingen blijven je bij, dat haakt vast. En dat had ik ook bij Cook." Aldus Anna Enquist, pseudoniem voor Christa Widlund-Broer. Niet alleen Cook zorgde bij En quist voor de nodige nieuws gierigheid. Zijn vrouw Elizabeth Cook vormde de basis voor de ro man 'De thuiskomst". Deze dame overleed op 94-jarige leeftijd en overleefde al haar zes kinderen en haar man. "Wat zorgde ervoor dat deze dame doorging met le ven, terwijl ze zoveel heeft verlo ren." Aldus Enquist, die zelf haar dochter verloor door een ver keersongeluk. De roman wordt dan ook beschreven door de ogen van Elizabeth Cook. De schrijfster vertelde tijdens de lezing dat ze vol van bewondering is van Cook. "Nu is onze maat schappij zo ingesteld dat ondanks dat je arm bent geboren, dat je wel hogerop kan klimmen. In de achttiende eeuw was dat niet het geval, toen heerste er nog een hi ërarchie. Cook was arm en klom op tot de allerbelangrijkste ont dekkingsreiziger die wij kennen." Enquist vertelt in de eerste helft bevlogen over Cook's leven als ka pitein, over zijn vrouw en over de dingen die Cook de wereld heeft nagelaten. Naast het vertellen, las Enquist ook een deel voor uit haar eigen werk. Sommige keken naar Enquist terwijl ze voorlas, en andere hielden de ogen gesloten om zo het verhaal voor hun ogen te zien afspelen. "Hier doe je het voor, het luisteren naar haar, de extra informatie die je krijgt. In één woord geweldig." Zo vertelt een enthousiaste bezoeker van de le zing. Na de pauze vertelde Enquist nog over de vele informatie die ze in de loop der jaren heeft verzameld over Cook. En hoe ze daar een boek over heeft kunnen schrij ven. Niet alleen Enquist kwam deze avond aan het woord, ook de bezoekers kregen de kans om haar vragen te stellen. En volgens Enquist waren het zelfs goede vragen. Één van de vragen was of er mogelijk nog een vervolg zou komen op "De thuiskomst", maar dat wist de schrijfster nog niet. Waddinxveen - Twee weken ge leden stond hij op de verzamel- beurs in de Ontmoetingskerk met zijn Rotterdamse ansichtkaarten. Maar hoeveel kaarten hij precies thuis heeft liggen weet hij niet maar wel meer dan 10.000. "Veel meer zelfs." Aldus de 58-jarige Arnold Tak. Hij begon dertig jaar geleden met het verzamelen van ansichtkaar ten van Rotterdam, de stad waar hij is geboren en opgegroeid. "Ik wil met mijn ansichtkaarten Rot terdam reconstrueren van voor het bombardement. Ik wil zoge zegd een wandeling maken door Rotterdam met behulp van mijn kaarten." Dat hij altijd een verzamelaar is geweest blijkt wel uit het feit dat Tak vanaf zijn vierde jaar post zegels verzamelde. "Op een ge geven moment vond ik dat saai worden en ben ik andere dingen gaan verzamelen. En nu dus al dertig jaar ansichtkaarten." Tak heeft ook de website wie- weetwaar.photosite.com waarop je de locatie van fotokaarten kan oplossen. "Sommige mensen los sen kruiswoordpuzzels op en an dere weer foto's. Ik heb vele kaar ten op mijn site staan waarvan ik niet weet waar die genomen zijn. Ik vraag de bezoeker dan om zijn hulp. Wanneer de fotokaart dan gelokaliseerd is en het bewijs is geleverd, dan kijk ik of ik die kan ruilen voor een kaart van Rotter dam." De nieuwste verzameling van Tak zijn foto's van artiesten en natuurlijk alleen Rotterdam se artiesten, want daar ligt zijn 'emotionele binding'. "Het is weer wat anders en je moet toch steeds je eigen uitdagingen blij ven zoeken. En dit gebied is voor mij onbekend maar dat maakt het ook weer extra leuk" aldus Arnold Tak. Tijdens de verzamel- beurs in Nieuwerkerk valt het wel op dat de mensen die hun spullen uitgestald hebben allemaal ouder zijn. "De jongelui blijven helaas weg, maar dat is aan de andere kant ook wel weer logisch. Uit onderzoek is namelijk gebleken dat je pas vanaf je 40ste je gaat interesseren voor de geschiede nis van de plek waar je bent op gegroeid." Waddinxveen - Op zaterdag 7 oktober van 10.00-16.00 uur is de grote 'Open Dag' bij Manege Het Paardendal in Waddinxveen. Deze dag staat geheel in het teken van de gehandicapte ruiter. Voor de vele ruiters in een rolstoel of degene die slecht ter been zijn moet er een oprijbrug komen naar de kantine. De manege heeft hier veel geld voor nodig.de gemeente Waddinxveen geeft een gedeelte aan subsidie en er zijn een aantal sponsors maar er zijn meer middelen nodig. Met alle activiteiten op de opendag hoopt Het Paardendal genoeg geld te verzamelen. Zaterdag om 10.00 uur zullen de leden van Stichting De Groene Hart Ruiters van de Federatie Paardrij den Gehandicapten, hun kunsten vertonen. Vanaf 11.30 uur kan iedereen terecht bij de manege om zelf kennis te maken met de paardensport. Er kan een buiten- rit gemaakt worden of er kan een stukje met de boot van de Wad dinxveense Reddingsbrigade over de Gouwe worden gevaren. Er is een spelparcours waarvan som mige onderdelen op een pony. De Waddinxveense Reddingsbri gade werkt belangeloos mee en stelt twee boten beschikbaar die de hele dag over de Gouwe varen voor alle belangstellende. Op het erf zijn er diverse kraam pjes met paardenspulletjes, en- veloppentrekken, grabbelen en stroopwafelverkoop, dit allemaal voor het goede doel. Er is een de monstratie van een hoefsmid en is er een kraampje van de Waddinx veense Reddingsbrigade. In de oude hooiberg kan iets gegeten en gedronken worden. Manege Het Paardendal is ge heel toegankelijk voor rolstoelen en mensen die slecht ter been zijn en beschikt tevens over een aangepast toilet. Alle activiteiten zijn geschikt voor iedereen: van ervaren ruiters tot personen die nog nooit op een pony hebben gezeten, voor mensen die slecht ter been zijn of in een rolstoel zitten. Het Paardendal beschikt over een rolstoellift om mensen op het paard te helpen en voor de boottrip is een keurige op stap geregeld en daar wordt je met een rolstoelbus naar toe ge bracht. ledereen is welkom aan de Noordkade 108 in Waddinx veen. Renée. Nieuwe trends worden door de dansscflóol nauwlettend gevolgd, zoals Salsa, Mambo en Rock 'n Roll.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 8