Bril- of contactlensdragers kunnen voortaan voor advies over een la serbehandeling aan de ogen terecht bij de opticien. Onder de naam "De Ooglasergroep Nederland" hebben vier klinieken en een aantal gespe cialiseerde opticiens de krachten gebundeld. De bril- of contactlens dragers krijgen bij de opticien een uitgebreid advies en een eerste on derzoek. Als de ogen geschikt zijn voor een laserbehandeling, regelt de opticien een verwijzing naar een betrouwbare kliniek. Laseroperaties voor de ogen zijn zeer populair. Waren deze behandelingen tot een paar jaar geleden nog voorbestemd aan een kleine groep, tegenwoordig zijn ze voor bijna iedereen bereikbaar. Het is niet vreemd dat veel mensen besluiten hun ogen te laten 'laseren'. Het is immers prettig om niet meer af hankelijk te zijn van de contactlenzen of de bril. Hoewel de laserbehandeling inmid dels een beproefde methode is, is de drempel om over te gaan tot een be handeling vaak nog hoog. Een wirwar aan aanbieders (van privé-klinieken tot heuse laseroperaties-reizen naar verre oorden) maakt de keuze er niet gemak kelijker op. Beste advies Dit probleem is nu verholpen. Voortaan kan iedereen bij de opticien terecht voor het beste advies over brilvervangende operaties. Hiervoor is een samenwer king opgezet tussen een selecte groep opticiens en vier professionele klinie ken. Onder de naam "De Ooglasergroep Nederland" staan zij garant voor een deskundige en ver antwoorde laserbehandeling of lensim plantatie. De deelnemende opticiens zijn zorgvuldig geselecteerd en hebben een intensieve opleiding gevolgd om deskundig advies over ooglasering te geven. De opticien is de meest aangewezen persoon om goede informatie te geven over ooglasering. Hij kent zijn klanten immers vaak al jarenlang. Na een voor onderzoek geeft hij aan of de klant in aanmerking komt voor een laserbe handeling. Hij zorgt voor uitgebreide informatie over de behandeling en de geselecteerde kliniek. Mocht de klant besluiten zich te laten behandelen, dan doet ook de oogkliniek nog een uitge breid vooronderzoek. De geselecteerde klinieken staan vervolgens garant voor een optimaal deskundige behandeling. De opticien ondersteunt de oogklinie ken bij de nazorg. Hij wordt door de kliniek op de hoogte gehouden van de behandeling, zodat klanten ook altijd bij de opticien terecht kunnen voor vra gen of advies. Bastiaans Optiek in Waddinxveen is een van de deelnemende opticiens van de ooglasergroep. Voor een volledig over zicht van deelnemende opticiens en oogklinieken in Nederland kunt u te recht op www.ooglasergroep.nl Waddinxveen- Het is kinderboeken- weekfeest bij boekhandel Burger. Kinderboeken staan deze week volop in de belangstelling. Het is zeker de moeite waard om eens bij Boekhandel Burger binnen te lopen. Er zijn diverse leuke aanbiedingen en natuurlijk zijn ook de bekroonde boeken zijn aanwezig. Bij besteding van minimaal 10,- aan kinderboe ken krijgt u het kinderboekenweek geschenk kado. Vrijdagmiddag 13 oktober wordt er in samenwerking met Hoodie dierenspeci aalzaak een voorleesmiddag gehouden. Vanaf 16.00 uur zijn alle kinderen van 4 tot 6 jaar welkom om te komen luiste ren naar een mooi verhaal. Het thema van de kinderboekenweek is "De Leeuw is los, over dieren in boeken." Dierenspeciaalzaak Hoodie zal daarom aanwezig zijn met diverse (huis)dieren.Er is dus genoeg te beleven bij Boekhandel Burger aan de Dorp straat 39 in Waddinxveen. ledereen is dus van harte welkom bij Burger, natuurlijk zijn ook de ouders van harte uitgenodigd. Zaterdag 14 oktober 2006 Liu Fang, Wereldmuziek, Kleine zaal, 20.30 uur, 14,00 Liu Fang bespeelt op virtuoze wijze de pipa, met ruim twee duizend jaar geschiedenis, één van de oudste Chinese muziekinstrumenten. En één van de meest expressieve. Bij zo wel componisten als vertolkers in China is de pipa zeer geliefd. De tweeënder- tigjarige Liu Fang woont al weer bijna tien jaar in Montreal, waar ze zich be halve met traditionele Chinese, ook met hedendaagse gecomponeerde muziek bezighoudt. Woensdag 18 oktober 2006 Montezuma's Revenge, 'De Montezuma code', Muziektheater, Grote zaal, 20.00 uur, 19,00, 17,00, 9,50 Na het succes van 'Hits Again' en 'Pop Art' komen de vijf heren van Montezu ma's Revenge dit seizoen met een nieu we voorstelling naar Gouda. Ze verpak ken hun vocale hoogstandjes dit keer in 'De Montezuma code', een bloedstol lende thriller over een geheim broeder schap van zingende mannen. Woensdag 18 oktober 2006 Liefde is kouder dan de dood, 'Gevan genismonologen' Toneel, Kleine zaal, 20.30 uur, 17,00 'Liefde is kouder dan de dood' is een Romeo Julia-achtig verhaal over een Marokkaanse loverboy en zijn Neder landse slachtoffer. Beiden zitten in de gevangenis. Hij als dader, zij omdat er geen andere opvang mogelijk is. Het is een verhaal over liefde en bedrog, toe wijding en overgave, pijn en verdriet en vooral over botsende culturen. Regio - In Ethiopië kan meer dan 60 pro cent van de bevolking niet lezen of schrij ven. Volgens opgave van Unicef gaat het grootste deel van de kinderen niet naar school. Van de meisjes zit 61 procent nooit in de schoolbanken. Veel kinderen lopen zo de kans op een betere toekomst mis. Red een Kind vindt onderwijs enorm be langrijk voor kinderen. De christelijke ont wikkelingsorganisatie werkt daarom aan een groot scholingsproject in de Rift Val ley. Alle kinderen moeten voorzien worden van schoolboeken. Red een Kind maakt het mogelijk om voor 5 per maand, 5 kinderen van schoolboeken te voorzien. Red een Kind hoopt dat Nederland warm gaat lopen voor schoolkinderen. Met goed onderwijs kan hen een betere toekomst worden geboden. Informatie: www.redeenkind.nl. /f; ;- K i j k ook op: pagina 12 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 11 oktober 2006 IkssteotsirtJe optiotom zMm bQ ooglaserbehandellngen Voorleesmbkhjg bQ Burger AjjenJa f/Dtaës® So .a Jhitq Red san KlncJ voeri aotle voor «ohoofcoeke j www.ovw. n u

Hart van Holland | 2006 | | pagina 12