KINDERBOEKENWEEK VAN START MET SPELLETJESMIDDAG BEDRIJVEN BEZORGD OVER ONTWIKKELING NOORDKADE GREENPORTS VAN GROOT BELANG VOOR ECONOMIE KLAVERJASAVOND GOUWE RIJDERS GENIETEN VAN GENOEG OUDER- EN KINDGYM TURNUREN VOOR VOLWASSENEN BIJ T.O.O.S. GEMEENTEWINKEL EN Z0RGL0KET WORDEN ÉÉN LOKET w^pniMVVFFN BOSKOOP Hart van Holland; dé krant voor de Zuidpias 11 oktober 2006 Waddinxveen - 'De Leeuw is Los' is het klinkende thema van de kinderboekenweek die woensdag 4 oktober van start ging. In de bibliotheek van Waddinxveen was er een ge zellige instuifmiddag. Kinde ren konden stempels verdie nen met zeven verschillende opdrachten, waarbij dieren steeds een centrale plaats in namen. Een dierenmasker kleuren, raden wat er in de voeldozen zit en een eigen voetafdruk maken en in kleuren zodat er een hele lange rij met 'pootafdrukjes' gemaakt wordt. Alle kinderen die aan kwamen lopen in de speciaal in gerichte 'boekenweekhoek' gin gen enthousiast aan de slag. Het onderdeel 'Hoeveel weet jij van een dier?' was wel wat lastiger. Bijvoorbeeld de vraag: "Wanneer krabbelt een kat?" leverde ge fronste wenkbrauwen op. Er kon gekozen worden uit de antwoor den: 'Om te krabben tegen de jeuk', 'dat is handig met tikkertje spelen' of 'om zijn prooi te kun nen vangen'. Het was wel duide lijk dat b niet het goede antwoord was, maar wat dan wel? De ergste griezelreactie kwam bij de 'poepjesopdracht' waarbij her kend dierendrollen geraden moes ten worden.Alle kinderen kregen in ieder geval een stempel als zij de opdracht hadden gedaan. Op dracht nummer vier was wel een erge prettige: lekker een bekertje limonade en een snoepje. Al met al een leuke en leerzame middag in de bibliotheek. Door Paulien de Graaf Waddinxveen - De advocaat van Gert Jan van der Loo heeft namens hem ingesproken tijdens de raads vergadering van 27 september, waarbij hij zijn bezorgdheid uitsprak over de toekomst als er woning bouw komt langs de Noordkade. Hij is bang dat zijn bedrijf gedwongen wordt te verhuizen als het zover is. Omdat zijn bedrijf vaak 's nachts Net vrachtwagens over het terrein rijdt, is hij bang dat de nieuwe be woners zullen gaan klagen over ge luidsoverlast. Daarnaast denkt hij in de toekomst zijn bedrijf niet meer te kunnen uitbreiden. Verschillende raadsleden spraken in hun betoog ook hun bezorgdheid uit over de positie van de bestaande bedrijven aan de Noordkade. Wethouder Gerts wierp stelde echter dat van de kant van de bedrijven tot nog toe geen reacties zijn ontvangen. "De transformatie van de Noordkade is al verwerkt in de ontwerpvisie tot 2030. Daarnaast gaat iedere ont wikkeling in het gebied Noordkade apart de inspraak in en kan men reageren op het moment dat een bedrijf denkt dat het in zijn bedrijfs voering wordt gehinderd door de plannen" aldus Gerts. "Maar het is belangrijk de bedrijven bij alle ont wikkelingen te betrekken. Dat doen we al en zullen we blijven doen." De richtlijnen voor de transformatie van de Noordkade werden door alle partijen aangenomen. Boskoop - De Greenports zijn hét centrum van wereldhandel voor bloemen, bollen, groente en bo- raen en moeten dat absoluut blij ven. In de door Gedeputeerde Sta ten vastgestelde Greenportnota toat hoe de concurrentiepositie van deze Greenports moet worden versterkt. Van de vijf door het rijk aangewezen Greenports liggen er brie in Zuid-Holland. Het gaat om tuinbouw in het Westland/ °ostiand (of de glas-as), het bollen- c°mplex in de Bollenstreek en het siertes tcomplex in Boskoop. De an dere Greenports zijn Aalsmeer en enlo. De Greenport Aalsmeer ligt voor een deel ook in Zuid-Holland is daarom ook opgenomen in e Greenportnota. Gedeputeerde sen van der Sar: "De ambitie is om 6 ureenports uit te laten groeien °t sen mainport, vergelijkbaar met c'terdam en Schiphol". Green- P°rts zijn tuinbouwclusters met een j e'"; ruimtelijke en economische anienhang. Alle activiteiten zo- P'oductie, handel, toelevering, ysr werking, kennis en afzet zijn in f cireenports geconcentreerd en Uncti°neren als een samenhan- o c°rnplex. Greenports zijn re- al en nationaal van groot be lang, vanwege de het belang voor de werkgelegenheid, maar zeker ook internationaal is deze sector van groot economisch belang. De (gias)tuinbouw is een van de meest innovatieve sectoren. Bovendien biedt de sector volop mogelijkhe den om nog verder te ontwikkelen, mits de teelt- en handelsbedrijven hiervoor de ruimte krijgen. Gede puteerde Van der Sar: "De provincie heeft een eigen verantwoordelijk heid in het succes van de Green ports. In ruimtelijke zin creëeren we de voorwaarden om de eco nomische concurrentiepositie van de Greenports te versterken, zoals uitbreiding van de glastuinbouw in de Zuidpias Daarnaast voeren we overleg over nieuwe locaties in en buiten Zuid-Holland. Een goede in passing in het landschap en zo zui nig mogelijk zijn met energie vin den we daarbij belangrijk. Ook de infrastructurele knelpunten vragen om een oplossing. Mogelijke oplos singen voor de bereikbaarheid van de Greenports zijn de verlengde veilingroute in het Westland, de aanleg van de Rijnlandroute (A4- A44), het doortrekken van de A4 Midden-Delfland en een omleiding rond Boskoop (N209). Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders uit Waddinxveen organiseert op donderdag 12 oktober haar traditionele klaver- jasavond in Hotel Café Restau rant De Unie, Kerkweg Oost 226, Waddinxveen. Inschrijven vanaf 19.45 uur, aanvang 20.15 uur. Er zijn leuke en nuttige prijzen, le dereen is welkom. Informatie: A.A. Boer 079-3315205. Waddinxveen - Kunnen we nog genieten van genoeg? Over dit belangrijke onderwerp komt Martine van Meekeren-Vonk, met ons nadenken. Martine werkt als promovenda voor het Blaise Pascal instituut en voor het instituut voor milieuvraagstuk ken van de Vrije Universiteit. De kloof tussen arm en rijk wordt steeds groter. Door onze wel vaart wordt de natuur uitgeput. We leven in een maatschappij die draait om meer-meer-meer en het lijkt wel of we de armoede en het wereldwijde onrecht niet meer zien. En dat de natuur hard terug gaat. We gaan op zoek naar een rechtvaardige en eer lijke manier van consumeren, die niet ten koste gaat van het milieu en van onze medemens. We wil len praten over wat echt belang rijk is in het leven. Over hoe we kunnen genieten... van genoeg, ledereen is welkom op de Open Cirkelbijeenkomst op woensdag 18 oktober in het Anker, achter de Brugkerk. Aanvang 20.00 uur, om 19.45 uur is er koffie. Waddinxveen - De Waddinxveen- se Jazzdans- en Turnvereniging T.O.O.S. heeft voor kinderen van af 1 jaar een gevarieerd aanbod te bieden. Zo kunnen de peuters en kleuters kiezen uit Ouder- en Kindgym, Kleutergym, Jazztiek en Baltiek. Na de zomervakantie is T.O.O.S. begonnen met nieuwe lessen, waarbij nog plaatsen vrij zijn. Bij ouder-en kindgym geeft T.O.O.S. in sportcomplex TOOS Plaza aan de Staringlaan les aan zowel de peuter als de meege komen ouder of opa en oma. De peuters ontdekken spelenderwijs samen met hun ouders vele leuke oefeningen, die de basis weer geven van de gymnastiek. Er worden zeven ouder- kindgym nastieklessen gegeven, bestemd voor kinderen in de leeftijd van 1 tot 3 jaar. Voor meer informatie: telefoon 0182-613839 640277 of kijk op www.tooswaddinxveen. nl. Waddinxveen - Jazzdans- en Turn vereniging T.O.O.S. uit Waddinx veen heeft drie turnuren voor da mes en heren vanaf ongeveer 13 jaar (minimaal voortgezet onder wijs). In de drie turnuren zal spe cifiek op wedstrijdtoestellen wor den geturnd. Bij de dames zijn dit de toestellen: lange mat, sprong, brug ongelijk en balk en bij de heren zijn dit de toestellen: lange mat, rek, ringen, brug, sprong en voltige. Maar ook andere toestel len zoals grote trampoline, de opblaasbare tumblingbaan en de pegasus zullen aan bod komen. Er kan op verschillende niveaus wor den gewerkt en er kan worden geoefend om hele complete turn oefeningen op de verschillende toestellen aan te leren. De lessen worden gegeven in sportcomplex TOOS Plaza aan de Staringiaan 18 in Waddinxveen. Dinsdag van 20.00-21.00 uuro.l.v. Demelza Hak (voor klas 1, 2 en 3 van het middel baar onderwijs) Dinsdag van 20.00 -21.00 uur o.l.v. Arco Zwijnenburg (vanaf 14 jaar). Vrijdag van 20.15 -21.15 uur o.l.v. Anton Stoter (van af 16 jaar). Informatie over tijden, prijzen, leeftijden in de zaal of bij TOOS 0182-613839/640277 www. tooswaddinxveen.nl. Nieuwe le den mogen twee keer op proef meedoen. Boskoop - Zorgpartners Mid den-Holland en de gemeente Boskoop hebben in goed over leg gezamenlijk besloten de samenwerkingsovereenkomst voor het Zorgloket in het Zorg centrum per 1 januari 2007 op te zeggen. De invoering van de Wet maat schappelijke ondersteuning en de wens dat inwoners met al hun vragen over gemeente lijke producten en diensten bij één loket terecht kunnen, vor men de directe aanleiding voor de beslissing. Daarom zal de dienstverlening van het Zorglo ket en de dienstverlening voor de Wmo ondergebracht worden bij de Gemeentewinkel in het gemeentehuis. Het Zorgloket is een gezamenlijk initiatief van Zorgpartners Midden Holland, de Vierstroom en de gemeente Boskoop. Wethouder Ooster- wijk: "Het Zorgloket heeft de afgelopen jaren in een behoefte voorzien. Veel ouderen vonden het prettig dat ze dichtbij hun huis terecht konden voor advies of een steuntje in de rug". Door de komst van de Wet maat schappelijke ondersteuning en de wens van het gemeentebe stuur dat inwoners met al hun vragen bij één loket terecht kunnen, is het voortbestaan van het Zorgloket ter discussie komen te staan. Het Zorgloket kan namelijk niet alle dienstver lening bieden die de Wmo ver eist. Bovendien is uit onderzoek gebleken dat het Zorgloket niet in staat is om alle gemeentelijke producten en diensten aan te bieden. Wethouder Oosterwijk: "Daar om hebben we gezamenlijk be sloten de dienstverlening van het Zorgloket en de dienstverle ning voor de Wmo te integreren in de Gemeentewinkel". Zorg partners en de gemeente rea liseren zich zeker dat het voor mensen die slecht ter been zijn fijn is als er dicht bij huis een lo ket is waar zij terecht kunnen. "Een mogelijke oplossing hier voor is een zogenaamd satel lietloket in het Zorgcentrum dat op gezette tijden of op afspraak alle gemeentelijke producten en diensten aanbiedt".

Hart van Holland | 2006 | | pagina 15