VEEL BELANGSTELLING VOOR OPEN DAG HET PAARDENDAL WINDTURBINES DISTRIPARK DOELWIJK GEPLAATST PATRICK RIJNBEEK VERTREKT OECUMENISCHE-MEDITATIEVE TAIZE-VIERINGEN AVOND OVER REFLEXZONE BIJ KW ZANGERSAVOND BOSKOOP ER ZIT MUZIEK IN CANTARE REÜNIE BIJ SCOUTING ST. VICTOR "Wl* nniN YVFFNTBOSKOOP KLAVERJASSEIZOEN KR00SHAPPERS VAN START Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 oktober 2006 Door Jac Spekman Waddinxveen - Het was afge lopen zaterdag bij Manege Het Paardendal aan de Noordkade in Waddixveen een komen en gaan van belangstellenden. De open dag stond geheel in het teken van de gehandicapte rui ter. Bianca Slagter, bestuurslid van de Vereniging Het Paardendal ver telde dat tijdens de open dag al lerlei activiteiten worden georga niseerd om geld bijeen te krijgen voor een oprijbrug naar de kan tine. "Voor de vele ruiters in een rolstoel of degenen die slecht ter been zijn moet deze er beslist ko men", aldus Bianca. De gemeente Waddinxveen geeft een subsidie en we hebben een aantal spon sors gevonden, maar dit is niet genoeg. We hebben de oprijbrug al wel gekregen, maar deze is nog niet volledig betaald. Op donderdagen komen veel ge handicapte kinderen en volwas senen uit de hele regio naar de manege om rijles te krijgen. "Veel werk wordt daarbij door onze vrij willigers gedaan en het is goed te constateren, dat sommige deelne mers na verloop van tijd zelfstan dig kunnen paardrijden", laat Bi anca nog weten. "Alle activiteiten zijn voor iedereen geschikt, of je nu een ervaren ruiter bent of nog nooit op een pony hebt gezeten, of je slecht ter been bent of in een rolstoel zit, want Het Paardendal beschikt ook over een rolstoel- lift om mensen op het paard te helpen", gaat Bianca enthousiast verder. Zaterdagmorgen werd de Open Dag officieel geopend door Jeannette Wiesenberg, voorzit ter van de Gehandicapten Vereni ging, waarbij één van de gehan dicapten na het doorknippen van een lint via de nieuwe oprijbrug de kantine kon bereiken. Daarna gaven een aantal leden van Stichting De Groene Hart Rui ters (Federatie Paardrijden Ge handicapten) in de buitenmanege een staaltje van hun kunnen. Na deze demonstraties konden de vele belangstellenden terecht bij de manege om zelf kennis te Waddinxveen - Na voorberei dende werkzaamheden eerder dit jaar, krijgt het windturbinepark in Waddinxveen halverwege okto ber meer vorm. Leverancier Groen- raedt BV begint dan met het plaat sen van de torendelen, gondels en rotorbladen van de drie te realise ren windturbines. Om de onder nemers op het Distripark zo min mogelijk hinder te laten ondervin den van de werkzaamheden, vindt de aanvoer van turbineonderde len plaats buiten de piekuren van transportbewegingen op het be drijventerrein. De werkzaamhe den duren naar verwachting tot eind oktober. Volgens Groenraedt BV zijn de turbines in januari 2007 operationeel. In oktober 2005 verleende de gemeente Waddinx veen Groenraedt BV de bouwver gunning voor het realiseren van drie windturbines langs de A12 ter hoogte van bedrijventerrein Dis tripark Doelwijk. Eind juni van dit jaar sloeg Wiebrand Dijksterhuis, wethouder milieu, energie en duurzaamheid, de eerste paal voor het Waddinxveense Windpark. De gemeente zelf maakt in al haar ge bouwen en voorzieningen al sinds 2002 gebruik van groene stroom, maar wil ook het energieverbruik van haar inwoners verminderen en vergroenen. De drie nieuwe turbi nes leveren groene stroom voor 5.600 huishoudens. Groenraedt BV plaatst drie wind turbines van het type Vestas V90. Deze turbines zijn vijfenzeventig meter hoog, hebben een blad lengte van vijfenveertig meter en leveren een vermogen van drie miljoen watt. Het Waddinxveense windpark levert jaarlijks ruim ne gentien miljoen kilowattuur, vol doende groene elektriciteit voor ongeveer 5.600 huishoudens. Dit staat gelijk aan vijfenzestig pro cent van de huishoudelijke elektri citeitsvraag van Waddinxveen. De opbrengst dekt tevens ruim drie procent van het jaarlijkse elektrici teitsverbruik in de tien gemeenten van het Regionaal Windconvenant Midden-Holland. Waddinxveen - Na 15 jaar fysio therapie, waaronder de laatste 8 jaar in Waddinxveen, heeft fysio therapeut Patrick Rijnbeek beslo ten om te stoppen met zijn fysio- therapeutische werkzaamheden. Hi) gaat vanaf 16 oktoberfulltime werken als adviseur voor zorg verleners in de eerstelijnszorg in Rotterdam. In de praktijk voor fysiotherapie A. Schrooder aan de Prins Bernhardlaan 93 komt per 23 oktober een nieuwe, jon ge enthousiaste fysiotherapeute werken: Priscilla van Hoven. Zaterdag 14 oktober van 10.30 tot 12.00 uur organiseert de praktijk voor fysiotherapie in het gebouw van de Fysio&Fitness, Mercuriusweg 18 Waddinxveen een gelegenheid voor belang stellenden om afscheid te nemen van Patrick Rijnbeek. maken met de paardensport. De Waddinxveense Reddingsbrigade werkte belangeloos mee en stelde twee boten beschikbaar die de hele dag over de Gouwe voeren voor alle belangstellenden. In de paardenstallen en schuur stonden diverse kraampjes opgesteld met paardenspulletjes, enveloppen trekken, grabbelen en stroopwa felverkoop. De Waddinxveense wethouder van sport Dirk Lont kwam 's middags ook een kijkje nemen tijdens de open dag en was bijzonder getroffen door het enthousiasme en inzet van alle vrijwilligers. Op Het Paardendal wordt weke lijks les gegeven aan kinderen en volwassenen van alle leeftijden en alle niveaus. Men kan bij Het Paar dendal ook terecht voor de orga nisatie van bijvoorbeeld een kin derfeestje of vrijgezellenfeestje. Informatie: 0182-632933. Boskoop - Bij carnavalsvereniging De Krooshappers gaat op dinsdag 17 oktober het klaverjasseizoen van start. Het klaverjassen begint om 20.00 uur in de Rozenburcht aan de Rozenlaan. Er wordt ge klaverjast op dinsdag 17 oktober, dinsdag 21 november, woens dag 20 december (kerstkaarten), woensdag 17 januari, dinsdag 6 februari en dinsdag 6 maart, le dereen is welkom. Waddinxveen - In onze tijd is veel geluid en zijn veel agenda's goed gevuld. Stilte en rust hebben een eigen dimensie. In die stilte hoor je je eigen adem, daar versta je opnieuw je eigen gedachten, de stilte is één van de plekken waar we iets van God mogen ontmoe ten Voor die stilte willen we ruimte maken. In maandelijkse vieringen in de Victorkerk waar voorgangers en andere gelovigen van verschillende kerken in voor gaan. De sfeer in de Victorkerk roept deze stilte bijna vanzelf op, de symboliek van iconen en kaarsen helpen daarbij. In deze vieringen worden liederen van de oecumenische gemeenschap in Taizé gezongen en door verschil lende instrumenten ondersteund. Vrijdag 13 oktober 19.30 uur, kerk open om 19.00 uur, Zuidkade 176, ingang via zijdeur. Contactperso nen: Carla Schuurs 0182-615813 en Ad van der Helm 0182-612452 "Francesco" het verhaal over een middeleeuwer Theatervoorstelling van Peter Vermaat in de Ontmoetings- kerk, Groensvoorde 3, vrijdag 10 november aanvang 20.00 uur. Kaarten 7,50, kinderen tot 12 jaar gratis, verkrijgbaar vanaf 10 oktober bij: Carla Schuurs, Hoefblad 23, Gerard Repko, Mo- zartlaan 32, Corrie Smallegange, C.Huygenslaan 16. Boskoop - Voor de leden van de Katholieke Vrouwen Vereniging is er dinsdag 17 oktober een avond over reflexzone, een therapie die zorgt voor een betere doorbloe ding van het hele lichaam. Janine Solner en Corine Spier vertellen over hoe je balans in lichaam en geest krijgt en zullen enkele re- flexzone-handgrepen bespreken. De avond vangt aan om 20.00 uur in de 'Parochiezaal' van de RK. Kerk aan de A.P van Neslaan. le dereen is welkom. Boskoop - Al jaren zingt het 'ejnkoor Cantare klassieke mu- 2|ek uit alle eeuwen. Wekelijks 'epeteren zo'n 20 mannen en Wouwen onder leiding van di- ngent Ard Verrips in de oefen- ru'mte van Harmonie Excelsior aar' de Biezen in Boskoop, et repertoire van Cantare om vat verschillende muziekstijlen; van kleine koorwerken en liede ren in het Duits, Engels, Frans, Italiaans of Nederlands tot aan de Missa Brevis van Jacob de Haan. Enthousiasme en een goede sfeer zijn belangrijk voor dit koor, waarbij in een ontspan nen sfeer wordt toegewerkt naar kleine of grotere uitvoeringen. Zingt u graag en kunt u enigszins overweg met het notenschrift, loop dan eens binnen op dins dagavond om een repetitie mee te maken. Informatie: Willy Ba- rends 0172 - 217950 of www.can- tare-8wise.nl. Boskoop - De afdeling Leiden van de Koninklijke Christelijke Zangers- bond houdt een Zangersavond op woensdag 11 oktober wordt in de Hervormde kerk Boskoop. De plaatselijke Christelijke Zangver eniging Hosanna treedt hierbij op als gastkoor en het Dameskoor en het Gemengde koor van Hosanna werken mee. Aanvang 20.00 uur, aanvang 20.00 uur de kerk is open om 19.30 uur. Waddinxveen - Dankzij de vele vrijwilligers is scouting St. Victor al 60 jaar actief. Ter gelegenheid van dit 60-jarige bestaan is er op 21 oktober een reünie in en rond het clubhuis aan de JW Frisoweg. Vanaf 15.30 uur is het museum ge opend en 's avonds is er een feest. Voor meer informatie: www.scou- tingsintvictor.nl

Hart van Holland | 2006 | | pagina 29