Echtpaar van Vuuren 60 jaar getrouwd "PIETJE PRECIES" NEEMT AFSCHEID Waddinxvener Waddinxveen leeft! KERKDIENSTEN /AnniNXVEEN BOSKOOP. in het nieuws... In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp.. 50+ BINGO 066 WADDINXVEEN OP DE MARKT DANCECLASSICS- PARTY (30+) Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 oktober 2006 pagina 7 Waddinxveen - In 't Zuidhonk, Zuidplaslaan 552, wordt vrijdag 13 oktober 50+ bingo gespeeld. Er worden negen rondes ge speeld. Men kan spelen met een enkel boekje, 5.00, of een dubbel boekje, 7.00. Als afsluiting wordt er nog een loterij gehouden met leuke prijsjes. Aanvang14.00 uur. Jeugd wordt niet toegestaan. Waddinxveen - De fractie van D66 Waddinxveen zal vrijdag 13 ok tober aanwezig zijn op de week markt aan de Willem de Zwijger laan. Op deze manier wil zij de gemeentelijke politiek dichter bij de inwoners brengen en de me ning van de inwoners polsen over de onderwerpen die in de verga deringen aan de orde komen. Waddinxveen - De eerste avond van het seizoen staat in het teken van de "Gouwe Ouwe" met soul, disco en rock and roll. Deze avond is op zaterdag 14 ok tober in "het Zuidhonk"aan de zuidplaslaan 552 in Waddinxveen. Aanvang 21.00 uur, de entree tus sen 21.00 en 21.30 uur is gratis en daarna 5.00 inclusief 2 consump- tiemunten. De minimum leeftijd is 30 jaar. Waddinxveen - Op 18 september vierde het echtpaar Van Vuuren hun 60-jarig huwelijksfeest. Ze deden dat in Dirksland, op het Zuid-Hollandse eiland Goeree- Overflakkee, waar ze op een camping een stacaravanplaats hebben. Wim van Vuuren: "Hier zijn we de hele zomer, van mei tot ver in september. Om die re den hebben we onze trouwdag nog niet met de familie gevierd. Dat doen we binnenkort, met een diner in één van de restau rants in Waddinxveen." Trouwen in de jaren veertig Leny en Wim van Vuuren trouw den kort na de oorlog. Als gebo ren en getogen Waddinxveners deden ze dat in hun eigen dorp. En dat betekende veel drukte in en om het oude Raadhuis. Leny: "Trouwen ging in die tijd niet zoals nu. Je gaf geen groot feest, maar ging na afloop bij de bruid of bruidegom thuis wat drinken en eten met de familie. Wel was iedere trouwerij een hele happening in het dorp. Bij het Raadhuis verzamelden zich toch wel zo'n honderd mensen om te kijken hoe het bruidspaar gekleed was." Toen Leny en Wim trouwden kenden ze elkaar nog niet eens zo lang. Wim: "We ontmoetten elkaar in 1945 in de danszaal en werden gelijk verliefd. Ik moest alleen mijn militaire dienstplicht nog vervullen. In die tijd werden vrijwel alle Nederlandse militai ren naar Nederlands-lndië uit gezonden. Indië was al eeuwen lang een kolonie van Nederland geweest, maar werd in 1942 be zet door de Japanners. Veel Ne derlanders werden in kampen opgesloten. Het Nederlandse le ger kreeg vanaf 1945 de taak om hun landgenoten in Indië te be vrijden en de orde te herstellen. Als je getrouwd was, kreeg je een redelijke vergoeding. Als je nog thuis woonde vrijwel niets. Veel Nederlandse jongens, die uitgezonden werden, trouwden in 1946 nog snel met hun meisje. Na drie jaar dienstplicht had je dan een leuk beginkapitaal om het echte huwelijksleven mee te starten. Bovendien kregen In- diëgangers ook voorrang bij de huisvestingstoewijzing. Al heel snel kregen we een woning in de Burgemeester Trooststraat. Eerst alleen de bovenverdieping, maar na vier jaar het hele huis. Hier hebben we uiteindelijk 43 jaar gewoond." Werken en genieten Leny van Vuuren was de dochter van een meubelfabrikant, maar werkte niet bij haar vader in de zaak. Ze deed de administratie bij een Waddinxveense suiker- werkfabriek, maar stopte al snel na haar trouwen met dit werk om zich volledig te kunnen wij den aan het huishouden. Wim werkte tot aan zijn militaire dienstplicht in de meubelindu strie, maar benutte de gedwon gen pauze om iets geheel anders te gaan doen. Hij ging werken bij een carrosseriefabriek, waar hij een vakopleiding volgde. Na drie jaar kwam hij erachter dat dit gesleutel niets voor hem was en stapte hij het verzekeringswerk in. Wim: "In die tijd hadden de mensen niet zoveel te besteden als nu. Er was dus weinig te ver zekeren, maar er waren wel veel verzekeringsagenten. Ik vond een baan bij een supermarkt en de levensmiddelenbranche bleek een schot in de roos. Uiteindelijk werd ik filiaalchef van een Coöp vestiging in Rotterdam. Toen deze winkel sloot heb ik nog bijna 15 jaar gewerkt bij de Spar in Zevenhuizen. Inmiddels ben ik alweer heel wat jaartjes met pensioen." Wim en Leny vermaken zich nog iedere dag prima. Wim schaakt al vrijwel zijn hele leven en was zelfs lange tijd een echt talent bij de Goudse schaakvereniging Messemaker. Hier was hij 19 keer clubkampioen. Inmiddels is hij lid van WSV (Waddinxveense Schaak Vereniging) en doet hij nog steeds mee aan de compe titie. Daarnaast volgt hij zoveel mogelijk de plaatselijke poli tiek. Tot een paar jaar geleden bezocht hij trouw alle vergade ringen van de PVDA én de ge meenteraadsvergaderingen. Een echt geheim voor een 60-jarig gelukkig huwelijk hebben Leny en Wim niet. "De tijd gaat snel. we maken het gezellig in en om het huis en genieten van de zo mers op de camping." Teleurstelling Voor het echtpaar van Vuuren kleefde er aan het huwelijksju bileum één minpuntje. Wim van Vuuren: "Bij het vorige lustrum kregen we nog bezoek van Bur gemeester Jonkman. Dit keer kregen we 'slechts' een brief en een bloemetje van het gemeen tebestuur. Blijkbaar zijn deze bezoekjes uit efficiencyoverwe ging afgeschaft. Jammer, want we hadden ons juist zo verheugd op zijn bezoek." Overigens wa ren er ook felicitatiebrieven van Koningin Beatrix en van de heer Franssen, commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. Noot van de redactie: Bij na vraag blijkt dat de burgemees ter nog altijd een bezoek brengt aan echtparen die hun 60 jarig huwelijk vieren maar dat in dit geval het niet was gelukt om een afspraak te maken. Waddinxveen - P. van den Berg ^eftzaterdag 7 oktober af scheid janomen als koster van de Chris- lelijke Afgescheiden Gemeente (Dorpstraat). De bijna 79-jarige j,eer Van den Berg heeft deze unctie 14 jaar vervuld. Tijdens een druk bezochte afscheidsre ceptie werd hij bedankt door de errenraad. Het kostersechtpaar Wlsf van de afscheidsreceptie, |^aar waren geheel overweldigd °or de massale opkomst uit de 9erneente en de cadeaus die zij °ntvangst mochten nemen. lai;en A. Verdoold noemde de eer Van den Berg een "Pietje predes". Deze vergelijking was en knipoog'naar de roepnaam an de heer Van den Berg. Hij Pre«s zijn nauwgezetheid en ftjankte 00|< de kostersvrouw. r°eg zich af wie als eerste een vuiltje op het kerkplein zag liggen: was het de koster of me vrouw Van den Berg? Deze vraag bleef afgelopen zaterdag onbe antwoord. De heer Van den Berg zorgde niet alleen dat op zondag de kerk netjes was, de temperatuur in orde maar zorgde ook dat de diverse verenigingen en kringen door de week in een net bijge houden kerk en consistoriezaal terecht konden. Als dank daar voor werd hij daarom door de kinderen van de zondagsschool 'Samuël' toegezongen en over handigden de jonge kinderen uit de gemeente een door henzelf gemaakt afscheidsboek, leder kind heeft een stukje over de koster en over zichzelf geschre ven. De allerkleinsten hielden het bij een tekening. KERKDIENSTEN - 15 oktober Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds.Z. de Graaf; 18.30 uur ds C.H. Wesdorp. Wijk gemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. A.W. Ridder. Wijk gemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. E. Brink. De Brug gen 11.00 uur Ad v.d Helm. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur dr. ds. A.J. Krol. Geref. kerk 9.30 uur mevr. ds. M.v.d. Zwaag. De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur leesdienst. Ev. Gem. Pa- rousia 10.00 uur P. Rullman. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Ed Hoogen- dam. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl

Hart van Holland | 2006 | | pagina 7