SLAGWERKCONCERT KATTEN VERDIENEN AANDACHT, RESPECT EN LIEFDE' KERKDIENSTEN KATTBNGEDRAGSTHERAPEUTE ERICA VAN SANTEN: HERHALINGS CURSUS BRIDGE J sTf\7fmmiTiZËn7MO Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 oktober 2006 pagina 9 KERKDIENSTEN - 15 oktober Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 ds D.H Bosma; 19.00 uur ds. E.J.N. Kronenburg. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. C. Vermeulen. Geref. kerk 9.30 uur drs. Th.Fossen. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Boele; 18.30 uur J. Harteman. Herst. Herv. Gem. 11.00 uur ds. J.W. van Estrik; 18.00 uur ds. C. Oorschot. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegen over de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Ebbers tel. 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Maatschappelijk Werk Zevenhui zen-Moerkapelle, Dorpsstraat 75 (gebouw Vierstroom), tel. 0180- 631280. Telefonisch- en inloop spreekuur ma. en wo. 9.00-10.00 uur. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle (Weide- plantsoen 20) do. 9.00-10.00 uur. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl ^venhuizen - Een goed gevulde 2aa! heeft zaterdag 7 oktober gunnen genieten van het jaar- 'J se "de Kleine Trompetter" slagwerkspektakel. Als gasten waren uitgenodigd de slagwerk- 9roepvan muziekvereniging "de ch ;ldezonen" uit Hoogerheide. 00r de pauze kon het publiek 9e' eten van geslaagde optre- ,ens van de slagwerkkits 1, de siagwerkkits 2 en Afslag9. Op- a °nd dit jaar waren de soepe- e wisselingen van de slagwerk die we voorheen ook al 'i A'slag 9 zagen. Daardoor was e optreden van van de jong- lagwerkers professioneel en zonder hinderlijke pauzes. De slagwerkkits 2 zijn bezig met overstappen naar de gevorderde Afslag 9 groep, en zijn bezig met muzikale prestaties flink te ver beteren, wat duidelijk hoorbaar was. Afslag 9 was weer kwaliteit als vanouds. Ook hier zat het tempo er goed in, en werd het programma vlot afgewerkt. Na de pauze waren de Schel- dezonen uit Hoogerheide aan de beurt en tot slot speelden alle slagwerkers samen het stuk "Bongomania" van de instruc teur van de Scheldezonen, Peter Kil. door Bart Bakker Zevenhuizen- Als een kat, ge naamd Goalie, niet door de ei genaar uit de vervoersmand is te krijgen, biedt Erica van Santen meteen aan om dit zelf te doen. Haar werkwij ze is opmerkelijk. Met veel aaien, geruststellende woor den en de juiste klemtoon slaagt de kattentherapeute er in om Goalie dusdanig op zijn gemak te stellen dat hij uit de vervoersmand gaat. Dierenarts Maaike Korevaar kan vervolgens haar gang kan gaan. Als er een vacci natie gegeven moet worden, komt Erica weer in actie. Ze geeft Goalie opvallend veel aandacht. Voordat hij het in de gaten heeft, is het prikje al gegeven. Zelfs de aanwe zigheid van arts Maarten Pilgram ("Ik kom even pools hoogte nemen") doet hem niets. "Het is een kater met een sterk eigen karakter", legt Erica uit. "Ik houd juist van dit soort beesten. Hoewel ze beslist niet makkelijk zijn, en ook best in be paalde situaties een 'haal' kun nen geven, zijn dit soort katers best lief. Maar de leidraad is om veel aandacht te blijven geven er af te leiden, als een kat niet ka kijken zal hij zelden uithalen oi ;jten en tijdens rommelen in zi;r nek valt het prikje niet op. Ook in situaties als de kat zich niet prettig voelt of in de gaten krijgt dat er bepaalde, voor hem onwennige, dingen gaan gebeu- ren". aj Professioneel De werkwijze van Erica van Santen is professioneel. Al snel wordt duidelijk dat de thera peute haar vak verstaat. De in juni als kattengedragsthera- peute afgestudeerde assistente van Maarten Pilgram is bijzon der gepassioneerd over haar be roep. "Ik wil dit mijn hele leven b! en doen", zegt de 33-jarige therapeute enthousiast. "Om iedere dag met katten bezig te Zlir;- is het mooiste vak van de We eld. De studie was overigens bijzonder zwaar. Het zegt in dit opzicht voldoende dat diverse mt iecursisten voor het diploma 2U gezakt. Ik ben blij en trots dat ik mijn diploma als katten- therapeut in ieder geval op zak heb. Ik werk overigens al 13 jaar als paraveterinair gediplomeerd dierenartsassistente. Buiten de praktijk werk ik ook nog in mijn eigen kattengedragspraktijk. Mensen kunnen daar terecht voor zowel preventieve advie zen met betrekking tot intro ductie van een nieuw huisdier of een baby als voor probleemge vallen zoals plassen naast de bak of agressie. Als men dit soort problemen heeft, dan kan men mailen naar erica.atteveld@ orange.nl of even bellen met 06- 10053486." Meerwaarde "Voor onze praktijk is de aan wezigheid van Erica een enorme meerwaarde", vult Maarten Pil gram aan. "We hebben in haar een specialiste in huis, die alles van het gedrag van katten af weet en onze relaties daarin kan adviseren en begeleiden". Het is inderdaad opvallend hoe veel kennis Erica van Santen van katten heeft. Zomaar een prak tijkvoorbeeld, als de man na een dag hard werken op de bank in slaap valt: waarom komt dan de kat dan bovenop of bij hem lig gen? "Dit komt onder meer door zijn geur", legt Erica uit. "Een kat heeft een bijzonder sterk reuk orgaan. Voor hem is op dat mo ment de geur van zijn baasje herkenbaar en vindt hij er enig genot en geborgenheid". Bijblijven Erica, die zelf overigens thuis drie katten heeft, zal de komen de jaren wellicht nog een aantal aanvullende opleidingen gaan volgen. "Ook mijn (katten)vak is volop in ontwikkeling", zegt ze. 'Het is daarom goed om bij te blijven. Mijn afstuuropdracht bestond uit hoezeer een poes angstiger zou zijn na sterilisa tie. Ik heb mijn onderzoek in onze eigen praktijk gehouden. Hieruit bleek dat de werkwijze van de dierenartsen Maarten en Maaike en de nazorg door de assistenten Marcel en Erica zo diervriendelijk gebeurt dat de poezen die twee weken na de sterilisatie terug kwamen voor controle minder bang waren dan ervoor. Uiteraard vonden we dit een prettige conclusie, die de manier van werken binnen de dierenkliniek bevestigde'. Controleren Erica: "Ik vind dat iemand die een kat neemt er echt voor moet gaan en het dier alle liefde, aandacht, respect en verzorging moet geven. Helaas gebeurt het nogal eens voor dat dit soort aspecten niet als vanzelfsprekend worden be schouwd. Sterker nog, men zou een kat ieder jaar even op zijn gezondheid moeten laten con troleren. Zoals we nu bij Goalie, - een relatief oude maar nog fitte kater -hebben gedaan. Hij krijgt dan een totaal lichamelijk onderzoek word gewogen en krijgt een prikje in het kader van preventie tegen allerlei ziektes. Ook hebben we een pilletje of een zalfje tegen wormen in zijn vacht. Vooral bij de aanwezig heid van meerdere gezinsleden, zoals kinderen, is dit nuttig. Hygiëne dient tenslotte voorop te staan". Het voordeel van dit soort checks is dat ziekte eerder worden gevonden en vaak be ter/eerder behandeld kunnen worden Schedelbasisfractuur Erica heeft zelf een kat in huis genomen die door een auto was aangereden. Het beestje had onder meer een schedel basisfractuur. "Hij heeft bij ons een paar maanden lang op de bank of in de vensterbank ge legen", vertelt ze. 'Op een ge geven moment leek hij echt niet verder te komen. We gaven hem eigenlijk tot eind van het jaar. Maar opeens bleek hij eind november vol energie te zitten. Dit gaf ons veel voldoening. Het is het wachten en de vele aandacht waard geweest. Of de liefde voor een kat voor mij kenmerkend is hoe ik met mijn vak omga? Eigenlijk wel, als je zoals ik nu het gedrag van kat ten kan analyseren en begrijpen zorgt dat juist voor een andere benadering en meer respect en begrip, waar je er veel voor te rug krijgt. Kortom, ik houd niet alleen van mijn vak, maar ook veel van de dieren" in het alge meen, maar wel van katten in het bijzonder. Zevenhuizen - "Stel u bridget al een tijdje met de bekende ups en downs en u wilt wel eens een hernieuwde kennismaking met het complete biedsysteem." Eind oktober begint op woens dagmiddag in Swanla Zevenhui zen een herhalingscursus. De cursus kost 65,- en bestaat uit 10 lessen. Informatie: fcschiereck@hot- mail.com of 06 - 51.92.06.63.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 9